Setari Cookie-uri

posibila sarcina?

acum o saptamana am facut sex cu prietenul meu si acesta si-a dat drumul in mine desi nu ma protejam...a doua zi am luat postinor 2 conform prospectului,nici nu am vomat.nu am intarziat luarea celei de-a doua pastile..,..dar inca nu mi-a venit scurgerea specificata.mi-e foarte teama de sarcina.a folosit cineva postinor 2?exista vreo sansa sa fiu insarcinata desi am respecatat prospectul? va multumesc anticipat
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 21:53
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 21:53:15acum o saptamana am facut sex cu prietenul meu si acesta si-a dat drumul in mine desi nu ma protejam...a doua zi am luat postinor 2 conform prospectului,nici nu am vomat.nu am intarziat luarea celei de-a doua pastile..,..dar inca nu mi-a venit scurgerea specificata.mi-e foarte teama de sarcina.a folosit cineva postinor 2?exista vreo sansa sa fiu insarcinata desi am respecatat prospectul? va multumesc anticipat
Valy90
Postat pe 5 Februarie 2011 21:57
:( nu-i amuzant ...
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 21:58
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 21:58:54 :( nu-i amuzant ...


Ca esti speriata, nu-i de ras.
Ca e posibil sa fi ramas insarcinata, nu-i de ras.
Nici ca iei pastila de a doua zi, nu-i deloc de ras.

Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi".
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:02
in fine... :) mai bine nu ceream nicio parere..e treaba noastra,nu am intrebat daca relatia noastra e ok :) te abati de la subiect.
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:04
De la: rashela, la data 2011-02-05 22:02:28
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 21:58:54 :( nu-i amuzant ...


Ca esti speriata, nu-i de ras.
Ca e posibil sa fi ramas insarcinata, nu-i de ras.
Nici ca iei pastila de a doua zi, nu-i deloc de ras.

Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi".
Valy90
Postat pe 5 Februarie 2011 22:04
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:04:28in fine... :) mai bine nu ceream nicio parere..e treaba noastra,nu am intrebat daca relatia noastra e ok :) te abati de la subiect.
Da cine a zis ceva de relatia voastra???
Valy90
Postat pe 5 Februarie 2011 22:06
Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi". am dat copy -paste :):):) nu e nimeni sa poata raspunde la intrebare fara a face misto?
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:08


mi se pare mie, sau asta e la moda acum ? sex neprotejat si "retrasul" inainte ca tipul sa termine ? WOW nimic altceva de spus, cine le face educatia la tineret sansele sa ramai insarcinata sint de 20%
Histria
Postat pe 5 Februarie 2011 22:09
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:04:28in fine... :) mai bine nu ceream nicio parere..e treaba noastra,nu am intrebat daca relatia noastra e ok :) te abati de la subiect.


Ok!
Ca sa raspund doar la intrebarea ta, nu cred ca esti insarcinata. Data viitoare insa protejeaza-te cumva. Chiar daca iubi are sensibila pootica, pune prezervativ. Pilula de a doua zi... ITI FACE RAU, prezervativul NU.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:09
multumesc...stiu ca-mi face rau..am migrene,am o pofta de mancare mare...e tot de la pastile cred..:(:(
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:11
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:08:49Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi". am dat copy -paste :):):) nu e nimeni sa poata raspunde la intrebare fara a face misto?


Draga mea, cand o sa fii pe masa ginecologului, facand un avort, iubi o sa dispara. Cand o sa te chinui, tavalindu-te pe jos de dureri menstruale, iubi o sa se uite in tavan si o sa .. dispara.

Cand o sa ai vreo 20 de ani in plus peste ce ai acum, o sa imi dai dreptate. Si ai sa vezi ca TU esti cea care trebuie sa ai grija de protectia ta, LOR nu le pasa.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:12
De la: rashela, la data 2011-02-05 22:12:22...TU esti cea care trebuie sa ai grija de protectia ta, LOR nu le pasa.


am citit un studiu facut in USA, cica tinerele nu au chef de prezervativ - poate ca unora le place sa faca copii
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 22:18
multumesc pentru sfaturi
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:18
De la: Histria, la data 2011-02-05 22:09:50

mi se pare mie, sau asta e la moda acum ? sex neprotejat si "retrasul" inainte ca tipul sa termine ? WOW nimic altceva de spus, cine le face educatia la tineret sansele sa ramai insarcinata sint de 20%


Stai linistit asa era si pe vremea ta , cand erai tu tanar , doar ca nu aveai atatea surse de unde sa afli ... ca problemele se rezolvau mai discret si se abtineau sa vorbeasca despre asa ceva , poate din cauza asta "tineretul de azi " face aceleas greseli ca tineretul de alaltaieri .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Februarie 2011 22:20
si daca o sa fiu gravida am sa-l fac..nu cred ca o sa rezist psihic unui avort....chiar daca o sa ma omoare ai mei si cel mai probabil il cresc fara el.... asta e!
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:20
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:20:27si daca o sa fiu gravida am sa-l fac..nu cred ca o sa rezist psihic unui avort....chiar daca o sa ma omoare ai mei si cel mai probabil il cresc fara el.... asta e!
kudika195501
Postat pe 5 Februarie 2011 22:21
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:20:27si daca o sa fiu gravida am sa-l fac..nu cred ca o sa rezist psihic unui avort....chiar daca o sa ma omoare ai mei si cel mai probabil il cresc fara el.... asta e!


cu siguranta o sa fi o "Mama Eroina"
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 22:22
De la: rashela, la data 2011-02-05 22:12:22
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:08:49Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi". am dat copy -paste :):):) nu e nimeni sa poata raspunde la intrebare fara a face misto?


Draga mea, cand o sa fii pe masa ginecologului, facand un avort, iubi o sa dispara. Cand o sa te chinui, tavalindu-te pe jos de dureri menstruale, iubi o sa se uite in tavan si o sa .. dispara.

Cand o sa ai vreo 20 de ani in plus peste ce ai acum, o sa imi dai dreptate. Si ai sa vezi ca TU esti cea care trebuie sa ai grija de protectia ta, LOR nu le pasa.



Ce ar fi sa nu mai bagi toti baietii in aceas oala , doar si tu ai gasit exceptii , canu te-ai calugarit . Daca sunt cativa care sunt indiferenti nu insemna ca nu sunt si baieti responsabili , si la fel nu inseamna ca toate fetele sunt victime .
Alex_Bodea
Postat pe 5 Februarie 2011 22:23
De la: battleofwits, la data 2011-02-05 22:18:08
De la: rashela, la data 2011-02-05 22:12:22...TU esti cea care trebuie sa ai grija de protectia ta, LOR nu le pasa.


am citit un studiu facut in USA, cica tinerele nu au chef de prezervativ - poate ca unora le place sa faca copii


Hai, sa ne imaginam un tip si o tipa care se plac si care au un singur scop: "sa si-o traga". Se stiu sau nu, n-are relevanta. Ajung in ultima faza, unde unul din ei trebuie sa scoata pezervativul. El nu are, se asteapta sa-l aiba ea; ea nu-l are, desigur, se asteapta sa-l aiba el. Ce crezi ca fac mai departe? Repet, sunt goi, sunt intinsi, trebuiau sa treaca la fapta.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:23
De la: Alex_Bodea, la data 2011-02-05 22:23:25
De la: rashela, la data 2011-02-05 22:12:22
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:08:49Dar e absolut comic ca te culci cu un tont care, DESI NU VA PROTEJATI.. "isi da drumul in tine". Ba nu, nici asta nu-i de ras, e fooooarte, fooooarte trist. Mai il cheama si "iubi". am dat copy -paste :):):) nu e nimeni sa poata raspunde la intrebare fara a face misto?


Draga mea, cand o sa fii pe masa ginecologului, facand un avort, iubi o sa dispara. Cand o sa te chinui, tavalindu-te pe jos de dureri menstruale, iubi o sa se uite in tavan si o sa .. dispara.

Cand o sa ai vreo 20 de ani in plus peste ce ai acum, o sa imi dai dreptate. Si ai sa vezi ca TU esti cea care trebuie sa ai grija de protectia ta, LOR nu le pasa.



Ce ar fi sa nu mai bagi toti baietii in aceas oala , doar si tu ai gasit exceptii , canu te-ai calugarit . Daca sunt cativa care sunt indiferenti nu insemna ca nu sunt si baieti responsabili , si la fel nu inseamna ca toate fetele sunt victime .


Credeam ca esti barbat. Daca nu ai citit de la inceput, atunci taci. Era vorba de "iubi". Mai multe explicatii nu-ti dau cand folosesti un asemenea ton si cand nu cunosti intrega discutie.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:25
:) se intampla.....ti-am spus fii obiectiva
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:26
sunt probabil zeci de cazuri asa....si pe "iubi" nu-l cunosti ..poate a fost vina mea ca n-a folosit prez....daca nu stii situatia nu categosisii un om
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:28
categorisii,scuze
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:29
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:26:01 :) se intampla.....ti-am spus fii obiectiva


De acord, se intampla, in situatii cum e cea pe care incercam s-o creez. Cand se intalnesc, se plac si vor sa faca sex. E absolut aiurea sa se intample cand formeaza o pereche, cand se cunosc si stiu foarte bine ce inseamna ca ea sa ramana insarcinata pentru ca "am uitat" sa ne protejam.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:29
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:28:48sunt probabil zeci de cazuri asa....si pe "iubi" nu-l cunosti ..poate a fost vina mea ca n-a folosit prez....daca nu stii situatia nu categosisii un om


:) Whatever!
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:30
mda...de unde am plecat si unde am ajuns.... sunt speriata,el nu :)) el spune ca oricum nu am cum sa fiu...nu stiu de ce e asa de sigur ...si ne intalnim de mai bine de un an...dar de curand ne-am hotarat sa ducem relatia intr-alt punct..daca ma intelegi
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:32
De la: lovekudika, la data 2011-02-05 22:32:41mda...de unde am plecat si unde am ajuns.... sunt speriata,el nu :)) el spune ca oricum nu am cum sa fiu...nu stiu de ce e asa de sigur ...si ne intalnim de mai bine de un an...dar de curand ne-am hotarat sa ducem relatia intr-alt punct..daca ma intelegi


eu iti recomand s-o faceti oral daca nu avei prezervative ...e mai "sanatos"
battleofwits
Postat pe 5 Februarie 2011 22:34
Ok, hai sa lamuresc povestea lui "iubi".
E un termen pe care il folosesc cand e vorba de baieti care vor sa se comporte ca niste barbati, dar le lipseste maturitatea necesara. Nu e vorba de prietenul tau, neaparat. Dar uite ca, in cazul de fata, asa cum ai spus tu in primul post, desi stia ca nu te protejezi nicicum (probabil te referi la AC, pentru ca prezervativul l-ar fi simtit), a ejaculat in tine. Asta nu e un act responsabil. Si nici pilula de a doua zi nu e un act responsabil.

Orice act de genul asta duce la un topic "Posibila sarcina?" "Am ramas insarcinata, ce sa fac?" "Unde pot sa fac avort in localitatea cutare?" de care kudika e plina.

Despre asta era vorba.
rashela
Postat pe 5 Februarie 2011 22:35
mda....atunci elliminati aceste posturi :) daca atat de mult va deranjeaza.ne-am pierdut ,pur si simplu capu'.nu stiu dc.eu de obicei eram obsedata de protectie...
lovekudika
Postat pe 5 Februarie 2011 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am fost la doctora ginecolog 35 De la: caisa 13 August 2013 13:12
nu stiu ce sa fc 9 De la: healthy012743 15 Februarie 2010 17:47
help!!! 1 De la: Cristinell_Snickers_1 20 Noiembrie 2014 22:33
interpretarea rezultatului bacteorologic, va rog 6 De la: ioanabobocea 16 Ianuarie 2010 08:13
buna 20 De la: ra198708 2 Septembrie 2011 02:28