Setari Cookie-uri

oare ma iubeste?

buna,sunt Ioana,am 19 ani. de 2 ani si 3 luni sunt implicata intr-o relatie cu un baiat de 27 de ani. eu tin enorm la el,am incercat sa i-o demonstez de mai multe ori. si el imi spune ca ma iubeste,insa simt ca ma minte,k imi ascunde multe lucruri. eu mereu am fost f sincera cu el,am incercat sa am o relatie deschisa cu el,i-am acceptat prietenii cu toate ca unii numai profita de el. desi i-am explicat k pr lui incearca doar sa scoata bani de pe el,nu m-a crezut,a zis k mi se pare,k as vrea sa il tin numai pt mn. este o fire foarte schimbatoare,azi se comporta frumos cu mn,maine de-abea vb cu mn.imi spune ca are planuri de viitor cu mine,insa relatia noastra se rezuma doar la o data pe saptamana,desi stam doar la 2 km distanta si are masina cu ce sa vn. knd ii spun sa iesim undeva imi zice k nu prea are bani,ba ca e obosit,insa pe cealalta zi iese cu prietenii la suc,prin moll,iar pe mn nu ma cheama niciodata. aproape tot timpu incearca sa ma jigneasca cu ceva.daca ii spun ceva,imi zice ca nici mama lui nu-i tine morala,k nu e insurat k sa ma duca si pe mn peste tot,desi nu ma duce aproape nik.l-am rugat ca de sarbatori sa ma duca sa-i cunosc pe ai lui,dar nici macar asta nu vrea sa faca,tot amana.parintii mei nu prea au fost de acord cu relatia noastra,dar pe mn nu m-a interesat,m-am certat de o multime de ori cu ei pt pr meu.Am incercat de multe ori sa vb cu el,mi-a promis de mulkte ori ca se schimba si l-am crezut,insa toata schimbarea nu dura mai mult de 2-3 zile. nush ce sa cred. dati-mi va rog un sfat! multumesc
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 15:25
...de ce, nu incerci sa abordezi alta,tactica..sa fi, mai greu de gasit..sa-ti ,faci un grup de prieteni numai al tai cu care sa ai tot felul de activitati, antrenante si diverse...incearca sa te procupe mai mult persoana ,ta...sa te apuci si de un peogram de sport...sa devi peste noapte o persoana activa,plina de preocupari, diverse...sa-l vezi atunci ce interesant devine, baiatul..s-au ce posesiv..s-au mai ,rau..sa nu-l mai suporti tu in preajma,ta...El,putin te c-am ,neglijeaza... te c-am minte cu nerusinare...deci, incearca sa te schimbi tu in bine..sa faci ceva Bine numai pentru ,tine...succes!...
Sibel_16
Postat pe 6 Februarie 2011 15:37
ms mult pentru sfat!
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 15:40
Pai aminteste-ti ca orice minune tine doar 3 zile . Cred ca ar trebui sa ti se umple paharul si sa il lasi pe iubitul tau la care ti asa de mult . Ptr simplu fapt c anu esti la fel de importanta ptr el cum e el ptr tine . Si eu am umblat cu fete mai tinere cu 10 ani decat mine , dar le-am acordat importanta necesara nu o tineam doar pe post de iubita ocazionala ( o data pe sapatamana) . Parintii tai sunt impotriva ptr varsta lui dar nu asta ar trebui sa fie motiv deciziei tale ci comportamentul lui cu tine . Nu crezi ca in cei doi ani si putea sa se schimbe ? Zic acum ai experienta ce sa nu mai cauti , iesi din relatie si cauta altceva ce poate te va face mai fericita . Va fi greu ptr ca ti la el , dar eu cred ca ti la el ptr ca stie cum sa te manipuleze fara sa iti dai seama .
Alex_Bodea
Postat pe 6 Februarie 2011 15:40
mda. parintii mei au obs ca nu sunt prea fericita si de aceea nu sunt de-acord cu rel noastra. imi spun mereu ca merit ceva mai bun!
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 15:44
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:25:09buna,sunt Ioana,am 19 ani. de 2 ani si 3 luni sunt implicata intr-o relatie cu un baiat de 27 de ani. eu tin enorm la el,am incercat sa i-o demonstez de mai multe ori. si el imi spune ca ma iubeste,insa simt ca ma minte,k imi ascunde multe lucruri. eu mereu am fost f sincera cu el,am incercat sa am o relatie deschisa cu el,i-am acceptat prietenii cu toate ca unii numai profita de el. desi i-am explicat k pr lui incearca doar sa scoata bani de pe el,nu m-a crezut,a zis k mi se pare,k as vrea sa il tin numai pt mn. este o fire foarte schimbatoare,azi se comporta frumos cu mn,maine de-abea vb cu mn.imi spune ca are planuri de viitor cu mine,insa relatia noastra se rezuma doar la o data pe saptamana,desi stam doar la 2 km distanta si are masina cu ce sa vn. knd ii spun sa iesim undeva imi zice k nu prea are bani,ba ca e obosit,insa pe cealalta zi iese cu prietenii la suc,prin moll,iar pe mn nu ma cheama niciodata. aproape tot timpu incearca sa ma jigneasca cu ceva.daca ii spun ceva,imi zice ca nici mama lui nu-i tine morala,k nu e insurat k sa ma duca si pe mn peste tot,desi nu ma duce aproape nik.l-am rugat ca de sarbatori sa ma duca sa-i cunosc pe ai lui,dar nici macar asta nu vrea sa faca,tot amana.parintii mei nu prea au fost de acord cu relatia noastra,dar pe mn nu m-a interesat,m-am certat de o multime de ori cu ei pt pr meu.Am incercat de multe ori sa vb cu el,mi-a promis de mulkte ori ca se schimba si l-am crezut,insa toata schimbarea nu dura mai mult de 2-3 zile. nush ce sa cred. dati-mi va rog un sfat! multumesc


Mititico, la 27 de ani un barbat are ceva trecut in spate, niscaiva tabieturi, un cerc de amici bine inchegat, o libertate cu buna stiinta mentinuta.
Spunea un barbat pe forumul asta ca el nu si-ar dori amici in grupul lui care ies cu pustoaice. Te superi sau nu, esti micuta pentru niste barbati, esti in plus in cercul lor de prieteni, incurci.
Nu-mi place sa spun un nu categoric, dar este mai mult decat evident ca nu esti iubita. Esti ca o jucarie, asa cum se mai joaca barbatii cu masinutele pentru amuzament sau cum femeile impletesc parul la papusi. Dupa care le punem iar pe sifonier.

Nu-ti spun ce sa faci pentru ca nu tu decizi in relatia asta, de vreme ce iubesti enorm si esti dispusa sa accepti orice tratament. El decide cat va dura, nu tu. Pacat pentru tine.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 15:45
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:40:46ms mult pentru sfat!
..cu placere..sper sa te ajute..s-au sa poti sa faci ceva pentru, tine...
Sibel_16
Postat pe 6 Februarie 2011 16:50
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:25:09buna,sunt Ioana,am 19 ani....


la 19 ani, si dupa cum ti-ai descris relatia, cu siguranta intri in categoria "practice girl"

battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 16:56
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:44:35mda. parintii mei au obs ca nu sunt prea fericita si de aceea nu sunt de-acord cu rel noastra. imi spun mereu ca merit ceva mai bun!

Parintii tai te iubesc neconditionat si simt cand ceva nu e in regula. Daca ei iti spun ca meriti ceva mai bun, asa o fi. Probabil li se pare si lor putin ciudat ca tu stai cuminte si-l astepti o saptamana-ntreaga, in timp ce el isi face de cap cu prietenii. Oricum, tu alegi; esti majora, dar asta nu inseamna ca ai un plus de maturitate. Incearca sa nu te lasi calcata in picioare, indiferent cat l-ai iubi!
kitty_na
Postat pe 6 Februarie 2011 17:00
De la: Sibel_16, la data 2011-02-06 16:50:05
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:40:46ms mult pentru sfat!
..cu placere..sper sa te ajute..s-au sa poti sa faci ceva pentru, tine...


"Mersi pentru sfat", asta, e un fel de: "Bine, bine, lasa-ma cu din astea! Zi cum sa-l fac sa moara dupa mine" :)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 17:02
De la: battleofwits, la data 2011-02-06 16:56:35
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:25:09buna,sunt Ioana,am 19 ani....


la 19 ani, si dupa cum ti-ai descris relatia, cu siguranta intri in categoria "practice girl"



Iar au venit adultii sa ii impartaseasca din vasta lor experienta. :)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 17:04
De la: rashela, la data 2011-02-06 17:02:37
De la: Sibel_16, la data 2011-02-06 16:50:05
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:40:46ms mult pentru sfat!
..cu placere..sper sa te ajute..s-au sa poti sa faci ceva pentru, tine...


"Mersi pentru sfat", asta, e un fel de: "Bine, bine, lasa-ma cu din astea! Zi cum sa-l fac sa moara dupa mine" :)


eu zic sa incerce un nou parfum, eventual o rochie noua (eventual rosie si crapata pe partea stanga) si sa nu uite de patofii rosii
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 17:16
eu pur si simplu am vrut sa vad si parerea unor straini,nu e nevoie sa se ajunga la jigniri. poate la fel ca si mn,multi dintre voi au anumite prob,pe care discutandu-le cu niste straini,va simtiti mai bn. si pana la urma poate orcine a avut l 19 o rel. va multumesc oricum tuturor pt sfaturi
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 18:02
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:02:18eu pur si simplu am vrut sa vad si parerea unor straini,nu e nevoie sa se ajunga la jigniri. poate la fel ca si mn,multi dintre voi au anumite prob,pe care discutandu-le cu niste straini,va simtiti mai bn. si pana la urma poate orcine a avut l 19 o rel. va multumesc oricum tuturor pt sfaturi

Cine, Doamne iarta-ma, te-a jignit pe topicul asta, fato?

Una, doua o dati cu jignirea, cum nu va convine ce vi se spune. Atunci nu mai cereti sfaturi si descaurcati-va cum va taie capul. Oricum nu tineti cont de nimic cu toate "multumirile" voastre.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 18:05
nu am cerut parerea ta personala rashela,am cerut-o in general. daca nu ai cu ce ajuta oamenii,eu zic k ar trebui sa te lasi de meserie.pe mn oricum nu ma impresioneaza 'frazele' astea cu mai fato.daca nu stii altceva decat sa lesi in evidenta,nu mai raspunde. lumea nu are nevoie criticile tale
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 18:15
si sa stii k,dk nu aveam nevoie de un sfat,nu scriam msg. fiecare are parerea personala.
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 18:18
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:44:35mda. parintii mei au obs ca nu sunt prea fericita si de aceea nu sunt de-acord cu rel noastra. imi spun mereu ca merit ceva mai bun!

si de ce crezi ca noi astia care suntem de varsta parintilor tai, ti-am spune altceva?
miss_darine
Postat pe 6 Februarie 2011 18:19
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:15:25nu am cerut parerea ta personala rashela,am cerut-o in general. daca nu ai cu ce ajuta oamenii,eu zic k ar trebui sa te lasi de meserie.pe mn oricum nu ma impresioneaza 'frazele' astea cu mai fato.daca nu stii altceva decat sa lesi in evidenta,nu mai raspunde. lumea nu are nevoie criticile tale


he he! fi politicoasa cu rashela !
intelegi ce vreau sa zic?! ca daca nu vei avea parte de sfaturile mele!
pickard
Postat pe 6 Februarie 2011 18:19
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:18:08si sa stii k,dk nu aveam nevoie de un sfat,nu scriam msg. fiecare are parerea personala.


parerea mea este ca vei lua o mare tzeapa daca nu asculi de nimeni
pickard
Postat pe 6 Februarie 2011 18:21
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:18:08si sa stii k,dk nu aveam nevoie de un sfat,nu scriam msg. fiecare are parerea personala.


Mai fato, ca femeie nu-ti pot zice, ti-am scris aproape zece randuri, undeva sus, referitor la povestea ta. Ti-au scris si altii ce cred ei. Te mai intreb o data: cine te-a jignit?

Nu tipa in fata unui monitor si nu te rasti la un id, e ridicol.
Si de-mi mai raspunzi o data in stilul asta, atunci voi intelege perfect de ce un barbat de 27 de ani, nu isi doreste sa te aiba mai mult de o zi pe saptamana, in preajma.

So, repet: CINE TE-A JIGNIT PE TOPICUL ASTA????? (acum nu poti spune ca nu mi-ai vazut intrebarea. Si daca tot n-o vezi, ti-o spamez pana raspunzi. :))
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 18:29
De la: rashela, la data 2011-02-06 18:29:13Mai fato, ca femeie nu-ti pot zice, ti-am scris aproape zece randuri, undeva sus, referitor la povestea ta...


sfaturile nesolicitate, nu au nici-o valoare ... asa ca unii oameni trebuie lasati sa se dea singuri cu capul de tocul usii, ca sa observe usa
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 18:31
De la: battleofwits, la data 2011-02-06 18:31:23
De la: rashela, la data 2011-02-06 18:29:13Mai fato, ca femeie nu-ti pot zice, ti-am scris aproape zece randuri, undeva sus, referitor la povestea ta...


sfaturile nesolicitate, nu au nici-o valoare ... asa ca unii oameni trebuie lasati sa se dea singuri cu capul de tocul usii, ca sa observe usa


Serios de am vazut vreun topic vreodata care sa spuna in finalul povestii cam asa: " rog id-urile: x y z, sa-mi raspunda. Orice sfat apartinand celorlalte id-uri vor fi ignorate sau considerate rauintentionate."

In fine, poate aflu si eu cine a jignit fata asta.
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 18:35
De la: rashela, la data 2011-02-06 18:35:04In fine, poate aflu si eu cine a jignit fata asta.


probabil ca eu ....am talentul asta
serios vorbind, daca dai un sfat, da-l fara sa-ti pese daca il ia in considerare sau nu ... asa e forumul
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 18:40
da rashela mi-ai scis apr 10 randuri referitoare la sit mea si ti-am multumit,si tie si celorlalti. da oare era nevoie sa-mi rasp cu 'bn.bn,lasa-ma,mai bn zi-mi cum sa-l fac sa moara dupa mn'? nu asta era intrebarea. da oricum,nu are rost sa-mi mai bat capu. mda,poate sunt eu insuportabila. vina mea
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 18:43
De la: battleofwits, la data 2011-02-06 18:40:13
De la: rashela, la data 2011-02-06 18:35:04In fine, poate aflu si eu cine a jignit fata asta.


probabil ca eu ....am talentul asta
serios vorbind, daca dai un sfat, da-l fara sa-ti pese daca il ia in considerare sau nu ... asa e forumul


Ti-am lasat impresia ca mi-ar pasa?
Am invatat un lucru de aici (culmea, nu!): ca cine are o poveste trista, asa cum e ea, asa cum sunt cele care ni se spun in fiecare zi, de vine si-o povesteste in eter, e clar ca nu da doi bani pe parerea nimanui. Cel ce are cu adevarat o problema si-i constient de asta, apai o rezolva frate in lumea reala, cu neamurile, cu amicii, cu pumnul in masa. Aici scriem si ei si noi, sa ne aflam in treaba.

rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 18:46
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:43:57da rashela mi-ai scis apr 10 randuri referitoare la sit mea si ti-am multumit,si tie si celorlalti. da oare era nevoie sa-mi rasp cu 'bn.bn,lasa-ma,mai bn zi-mi cum sa-l fac sa moara dupa mn'? nu asta era intrebarea. da oricum,nu are rost sa-mi mai bat capu. mda,poate sunt eu insuportabila. vina mea


Off, n-avea nicio legatura cu tine, sunt glume care se fac intre noi, de plictiseala, de drag, sa ne treaca timpul. Daca as fi avut intentia sa te jignesc, ce rost ar fi avut sa-ti scriu altceva de la bun inceput?
Uff, mai, mai, trebuie sa mai lucrez la asta!

Bine macar ca m-ai lamurit ca eu sunt oaia neagra. Nu te mai spamez cu intrebarea. :)
rashela
Postat pe 6 Februarie 2011 18:49
okey. aveti dreptate,prob astea trebuie rez in lumea reala. o sa tin cont de parerile voastre. o sa dau la facultatea la care vroiam sa renunt pt el si o sa-mi aranjez viata
kudika329894
Postat pe 6 Februarie 2011 18:53
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 18:53:59okey. aveti dreptate....


asa le zic eu femeilor cand ma enerveaza si vreau sa plec fara s-o mai vad "ok ai dreptate" ...ce coincidenta
battleofwits
Postat pe 6 Februarie 2011 18:56
De la: kudika329894, la data 2011-02-06 15:25:09buna,sunt Ioana,am 19 ani. de 2 ani si 3 luni sunt implicata intr-o relatie cu un baiat de 27 de ani. eu tin enorm la el,am incercat sa i-o demonstez de mai multe ori. si el imi spune ca ma iubeste,insa simt ca ma minte,k imi ascunde multe lucruri. eu mereu am fost f sincera cu el,am incercat sa am o relatie deschisa cu el,i-am acceptat prietenii cu toate ca unii numai profita de el. desi i-am explicat k pr lui incearca doar sa scoata bani de pe el,nu m-a crezut,a zis k mi se pare,k as vrea sa il tin numai pt mn. este o fire foarte schimbatoare,azi se comporta frumos cu mn,maine de-abea vb cu mn.imi spune ca are planuri de viitor cu mine,insa relatia noastra se rezuma doar la o data pe saptamana,desi stam doar la 2 km distanta si are masina cu ce sa vn. knd ii spun sa iesim undeva imi zice k nu prea are bani,ba ca e obosit,insa pe cealalta zi iese cu prietenii la suc,prin moll,iar pe mn nu ma cheama niciodata. aproape tot timpu incearca sa ma jigneasca cu ceva.daca ii spun ceva,imi zice ca nici mama lui nu-i tine morala,k nu e insurat k sa ma duca si pe mn peste tot,desi nu ma duce aproape nik.l-am rugat ca de sarbatori sa ma duca sa-i cunosc pe ai lui,dar nici macar asta nu vrea sa faca,tot amana.parintii mei nu prea au fost de acord cu relatia noastra,dar pe mn nu m-a interesat,m-am certat de o multime de ori cu ei pt pr meu.Am incercat de multe ori sa vb cu el,mi-a promis de mulkte ori ca se schimba si l-am crezut,insa toata schimbarea nu dura mai mult de 2-3 zile. nush ce sa cred. dati-mi va rog un sfat! multumesc



Ai doar 19 ani.Ala face tot ce poate sa-ti arate ca nu esti potrivita pentru el si tu nu vezi!
Nu mai stati frate sa pierdeti timpul dupa toti neispravitii!

Postat pe 6 Februarie 2011 20:14
Scorpio are mare dreptate!
Kamitzu_15
Postat pe 6 Februarie 2011 21:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
heeeeeelllllp!!!! 302 De la: geo_reincarcat_iara 4 Aprilie 2012 01:45
Si-a dat drumul in mine Si nu stiu ce sa fac 37 De la: Micaell 15 Mai 2011 18:31
De Ce cand iubesti inseli? 404 De la: 24 Iulie 2013 13:41
intalnirea cu un necunoscut poate avea succes?! 31 De la: Alex_Bodea 5 Ianuarie 2011 00:38
poti avea o relatie cu prietenul cel mai bun???? 17 De la: kudika029282 6 Mai 2010 17:46