Setari Cookie-uri

Un sfat, va rog!!! Nu vreau sa va plictisesc...

Buna, tuturor! Am o relatie de vreo 3 ani, care cam de aproape un an scartaie. In urma cu cateva saptamani, am cunoscut un tip, din pacate sau nu, nu stiu, suntem colegi (nu in acelasi filiala), ne-am vazut de cateva ori la o cafea, discutind probleme de serviciu. La un moment dat, colegul a dat semne ca ar fi interesat de mine. Si mie imi placea de el. Astfel, relatia nostra colegiala s-a schimbat brusc. Am aflat ca si el este implicat intr-o relatie de vreun an, mai mult nu stiu. Nu pun intrebari, las pe el sa vorbeasca daca are ceva de zis. A decurs totul aproape normal, daca se poate vorbi de "normal". Printre chestii banale, azi mi-a zis ca "s-a trezit ratiunea" in el. Incercand sa discut cu el, mi-a spus ca intai sa se lamureasca singur, apoi vom sta de vorba pe tema asta. Incepuse sa spuna ceva de genul ca nu e bine ce se intampla, dar s-a oprit. Sunt constienta de toate astea, ca nu e bine, bla , bla... Oare chiar insemn ceva pentru el? Pentru prietenul meu sigur nu mai e decat obisnuinta. Cum ar trebui sa procedez? Mersi.
kudika172385
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:22
De la: kudika172385, la data 2010-04-24 18:22:07Buna, tuturor! Am o relatie de vreo 3 ani, care cam de aproape un an scartaie. In urma cu cateva saptamani, am cunoscut un tip, din pacate sau nu, nu stiu, suntem colegi (nu in acelasi filiala), ne-am vazut de cateva ori la o cafea, discutind probleme de serviciu. La un moment dat, colegul a dat semne ca ar fi interesat de mine. Si mie imi placea de el. Astfel, relatia nostra colegiala s-a schimbat brusc. Am aflat ca si el este implicat intr-o relatie de vreun an, mai mult nu stiu. Nu pun intrebari, las pe el sa vorbeasca daca are ceva de zis. A decurs totul aproape normal, daca se poate vorbi de "normal". Printre chestii banale, azi mi-a zis ca "s-a trezit ratiunea" in el. Incercand sa discut cu el, mi-a spus ca intai sa se lamureasca singur, apoi vom sta de vorba pe tema asta. Incepuse sa spuna ceva de genul ca nu e bine ce se intampla, dar s-a oprit. Sunt constienta de toate astea, ca nu e bine, bla , bla... Oare chiar insemn ceva pentru el? Pentru prietenul meu sigur nu mai e decat obisnuinta. Cum ar trebui sa procedez? Mersi.


pt prietenul tau este obisnuinta ,,,,,dar pt tine ce e???????

ce o sa faci cu ''obisnuinta ''colegului peste 3 ani??????
anastasia_m
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:28
Daca nu-ti poti repara relatia, nu-l insela,e mojicie. Pune-i punct. Cat despre colegul tau, nu cred ca are relevanta ce simte fata de tine, atat timp cat e luat. Ma rog, n-ar trebui sa te intereseze.
kitty_krieger
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:31
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-24 18:31:49Daca nu-ti poti repara relatia, nu-l insela,e mojicie. Pune-i punct. Cat despre colegul tau, nu cred ca are relevanta ce simte fata de tine, atat timp cat e luat. Ma rog, n-ar trebui sa te intereseze.


Uite o parere concisa si la obiect.Mai bine de atat nu cred ca ar putea sa-ti spuna nimeni si mai clar.

Postat pe 24 Aprilie 2010 18:34
Am avut o discutie cu prietenul si am ajuns la concluzia ca mai bine ne despartim. Intentia mea e sa incep sa-mi strang lucrurile si sa ma mut acasa. Cat despre colegul, e un tip interesant, nu pt. ca e ceva nou sau e altul, chiar imi place. Sunt caractere diferite, desi nu vreau sa fac comparatii. Nu e cazul. S-a ajuns in situatia asta cu prietenul, intrucat el nu a facut mai nimic sa mearga relatia care tocmai s-a incheiat.Nu se poate generaliza chestia cu "obisnuinta"...
kudika172385
Postat pe 24 Aprilie 2010 18:37
In toata aceasta perioada de cand v-am cerut un sfat, am devenit confidenta colegului meu, lucru care a inceput sa ma irite. Vi se pare normala situatia? Adica, suntem amici, ne auzim la telefon, doar atat. El suna destul de des, imi povesteste pataniile lui zilnice, problemele pe care (cred eu) si le creeaza singur. Uite-asa a aparut in mintea mea intrebarea "de ce ma suna si discuta cu mine problemele lui?". E normal ce se intampla?
kudika172385
Postat pe 24 Mai 2010 17:26
In toata aceasta perioada de cand v-am cerut un sfat, am devenit confidenta colegului meu, lucru care a inceput sa ma irite. Vi se pare normala situatia? Adica, suntem amici, ne auzim la telefon, doar atat. El suna destul de des, imi povesteste pataniile lui zilnice, problemele pe care (cred eu) si le creeaza singur. Uite-asa a aparut in mintea mea intrebarea "de ce ma suna si discuta cu mine problemele lui?". E normal ce se intampla?
kudika172385
Postat pe 24 Mai 2010 17:30
De la: kudika172385, la data 2010-05-24 17:30:27In toata aceasta perioada de cand v-am cerut un sfat, am devenit confidenta colegului meu, lucru care a inceput sa ma irite. Vi se pare normala situatia? Adica, suntem amici, ne auzim la telefon, doar atat. El suna destul de des, imi povesteste pataniile lui zilnice, problemele pe care (cred eu) si le creeaza singur. Uite-asa a aparut in mintea mea intrebarea "de ce ma suna si discuta cu mine problemele lui?". E normal ce se intampla?

pt ca te considera prietena=confidenta, in schimb tu ti-ai dori mai mult de la el nu iti este de ajuns "prietenia" lui gandeste-te ca s-ar putea ca acest coleg nici sa nu doreasca altceva de la tine
miss_darine
Postat pe 24 Mai 2010 17:41
De la: kudika172385, la data 2010-04-24 18:37:54Am avut o discutie cu prietenul si am ajuns la concluzia ca mai bine ne despartim. Intentia mea e sa incep sa-mi strang lucrurile si sa ma mut acasa. Cat despre colegul, e un tip interesant, nu pt. ca e ceva nou sau e altul, chiar imi place. Sunt caractere diferite, desi nu vreau sa fac comparatii. Nu e cazul. S-a ajuns in situatia asta cu prietenul, intrucat el nu a facut mai nimic sa mearga relatia care tocmai s-a incheiat.Nu se poate generaliza chestia cu "obisnuinta"...
eu zic ca nu trebuie sa-ti placa un tip care este angrenat intr-o relatie ! nu de alta dar roata e a naibilor de rounda. parerea mea ca tipul tau interesant se va retrage cind va afla ca il parasesti pe celalalt si stii de ce? nefiind ocupata o sa-ti doresi mai mult de la el.............deci nu mai prezinti interes deoarece o aventura se poate solda cu alte complicatii.
kudika1993
Postat pe 24 Mai 2010 17:55
Eu acu sunt singura, m-am despartit de prietenul meu din aprilie. Colegul, a ramas si el singur, insa se mai gandeste la fosta prietena.
kudika172385
Postat pe 24 Mai 2010 18:00
De la: kudika172385, la data 2010-05-24 18:00:14Eu acu sunt singura, m-am despartit de prietenul meu din aprilie. Colegul, a ramas si el singur, insa se mai gandeste la fosta prietena.



Deci de fapt, el nu a vrut niciodata o relatie cu tine, sau cum ? Imi place ca ai renuntat la relatia ta asa, sa te afli in treaba.
anissya
Postat pe 28 Mai 2010 12:37
am renuntat la relatia mea pentru ca nu mergea, nu avea rost sa continuam. acest coleg, care a devenit un prieten bun si-atat, nu are nici un amestec in fosta mea relatie si nu am tinut cont de nimeni cand am luat decizia. e foarte usor sa tragi concluzii, merci oricum. o zi buna si tie! deja e vorba de timpul trecut in discutie, prezentul conteaza! sa fiti iubite!
kudika172385
Postat pe 31 Mai 2010 09:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e lautar si se da la toate dar il iubesc 52 De la: zdup 11 Decembrie 2011 18:05
5 ani 40 De la: one_size 2 Noiembrie 2009 16:30
nu stiu ce sa fac!!!!!:( 15 De la: ghiuzelim 22 Aprilie 2010 01:39
Vreau sa ma razbun 16 De la: Barbie30_ 5 Ianuarie 2011 15:03
Ce doare mai tare: minciuna sau infidelitatea ??? 63 De la: kudika_20431 8 Noiembrie 2012 13:11