Setari Cookie-uri

Dilema

Buna, vreau sa va povestesc ceva. Nu stiu ce sa fac ... Fostului prieten al prietenei mele ii place de mine.Povestea e putin mai complicata. Totul incepe intr-o seara la o petrecere unde ne-am cunoscut.Prietena mea a ajuns mai tarziu,iar eu am stat si am discutat cu acel tip, mi s-a parut ca ii place de mine mai ales ca au fost si anumite gesturi care dovedeau intr-o anumita masura acest lucru, insa dupa ce prietena mea a ajuns la acea petrecere[ea nu era chiara asa de timida ca mine, din fire], a tot inceput sa stea cu baiatul acela... Pana la sfarsitul serii am aflat ca cei doi sunt impreuna. Dupa 3 luni cei doi s-au despartit iar acuma el imi spune ca i-a placut de mine de la inceput doar ca nu avea curajul sa imi spuna si ca ii pare rau ca nu a facut acel pas din acea seara ... Ideea este ca eu i-am explicat ca nu pot fi cu el pentru ca a fost prietenul prietenei mele , pana intr-o zi cand ne-am intalnit toti trei [plan gandit de prietena mea, la care am acceptat sa particit] am discutat cu el ca sa il facem sa inteleaga ca nu a fost bine ce a facut si la sfarsit i-am pus o intrebare [oarecum in gluma ] "Pe care din noi o alege?" . Pe moment el nu a raspuns, dar dupa un sfert de ora m-a sunat si mi-a spus ca si-a dat seama unde a gresit si ca intr-un fel ne este recunoscator[ de ce nu a sunat-o pe prietena mea ca ea fusese cea care il chemase afara ?]. Dupa 2 zile mi-a spus ca daca intrebarea nu a fost ironica el m-ar alege pe mine pentru ca si-a dat seama ca ii place de mine si ca l-ar ajuta mult in viata mai ales pentru ca i-am dat o lectie pe care spera sa nu o mai repete. Vrea o sansa de la mine... Acum nu stiu ce sa fac prietenia sau baiatul? Ideea este ca mie mi-a placut foarte mult de el de la inceput si daca eram putin mai apropiata de el in acea seara cu siguranta el nu ar fi inceput o relatie cu prietena mea ...Ce sa fac? Ma gandesc si la prietena mea, dar ea spune ca nu mai simte nimic pentru el ca ii este indiferent[ea este cu altul acum]. Ma gandesc si la mine, ca el ar putea si baiatul cu care m-as putea intelege. Voi ce a-ti face in astfel de momente?
bia_
Postat pe 7 Februarie 2011 11:44
De la: bia_, la data 2011-02-07 11:44:21Buna, vreau sa va povestesc ceva. Nu stiu ce sa fac ... Fostului prieten al prietenei mele ii place de mine.Povestea e putin mai complicata. Totul incepe intr-o seara la o petrecere unde ne-am cunoscut.Prietena mea a ajuns mai tarziu,iar eu am stat si am discutat cu acel tip, mi s-a parut ca ii place de mine mai ales ca au fost si anumite gesturi care dovedeau intr-o anumita masura acest lucru, insa dupa ce prietena mea a ajuns la acea petrecere[ea nu era chiara asa de timida ca mine, din fire], a tot inceput sa stea cu baiatul acela... Pana la sfarsitul serii am aflat ca cei doi sunt impreuna. Dupa 3 luni cei doi s-au despartit iar acuma el imi spune ca i-a placut de mine de la inceput doar ca nu avea curajul sa imi spuna si ca ii pare rau ca nu a facut acel pas din acea seara ... Ideea este ca eu i-am explicat ca nu pot fi cu el pentru ca a fost prietenul prietenei mele , pana intr-o zi cand ne-am intalnit toti trei [plan gandit de prietena mea, la care am acceptat sa particit] am discutat cu el ca sa il facem sa inteleaga ca nu a fost bine ce a facut si la sfarsit i-am pus o intrebare [oarecum in gluma ] "Pe care din noi o alege?" . Pe moment el nu a raspuns, dar dupa un sfert de ora m-a sunat si mi-a spus ca si-a dat seama unde a gresit si ca intr-un fel ne este recunoscator[ de ce nu a sunat-o pe prietena mea ca ea fusese cea care il chemase afara ?]. Dupa 2 zile mi-a spus ca daca intrebarea nu a fost ironica el m-ar alege pe mine pentru ca si-a dat seama ca ii place de mine si ca l-ar ajuta mult in viata mai ales pentru ca i-am dat o lectie pe care spera sa nu o mai repete. Vrea o sansa de la mine... Acum nu stiu ce sa fac prietenia sau baiatul? Ideea este ca mie mi-a placut foarte mult de el de la inceput si daca eram putin mai apropiata de el in acea seara cu siguranta el nu ar fi inceput o relatie cu prietena mea ...Ce sa fac? Ma gandesc si la prietena mea, dar ea spune ca nu mai simte nimic pentru el ca ii este indiferent[ea este cu altul acum]. Ma gandesc si la mine, ca el ar putea si baiatul cu care m-as putea intelege. Voi ce a-ti face in astfel de momente?




Heiii. Pai.. eu zic sa discuti in primul rand cu prietena ta ! Sa vezi ce parere ar avea daca voi doi ati fi impreuna.Apoi ceva foarte important: Ai grija ca tipul sa te placa cu adevaraat.. si sa fie de incredere.De altfel nimeni nu vrea sa sufere! Dar tu il placi? Asta e marea intrebare? Gandeste-te bine ce parere ai si ce simti pentru el .O sa te descurci tu :)
addicted_95
Postat pe 11 Februarie 2011 16:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hi! 22 De la: kudika324144 24 Octombrie 2010 22:23
e noroc sau o mare minciuna? 23 De la: angels_heaven_4ever 25 Iunie 2009 16:23
oare sa chiar iubesc din nou ? 9 De la: kudika098645 16 Iunie 2010 00:00
E ff complicat cu baietii astia...:( 45 De la: flowers_for_girls 10 Mai 2010 22:19
eu capricorn(fata), el pesti(baiatul..)..pareri... 3 De la: danaeu 13 Aprilie 2010 14:35