Setari Cookie-uri

Cand o sa putem sa fim impreuna??

Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu
larevedere
Postat pe 12 Februarie 2009 14:16
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19
1. Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
2. Cum imi scot iuirea asta din suflet?
3. Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu


1. Iubirea adevarata trece cam orce bariera sau grantita (divort, si alte amanunte din astea
E prea confuza faza cu "nu putem fi impreuna niciodata", lipsesc motivele concrete.
2/3 Trecerea timpului si focuzarea atentiei pe adevaratele aspecte ale vietii te face sa uiti o iubire/dragoste neîmplinita Chiar daca acuma acest sfat este banal, va veni ziua cand il vei intelege
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Februarie 2009 14:50
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu






=

bla bla bla
care?????
neeext

dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Februarie 2009 14:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-12 14:55:59
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu






=

bla bla bla
care?????
neeext



Ce poponetz pe sus ai
Dor_a
Postat pe 12 Februarie 2009 14:57
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu


Azi fetele e rele, probabil nu o fost multumite cu prestatia barbatilor de pe alte topicuri:))

Iubirea asta, adevarata sau cum o fi ea, in ciuda conceptiilor impamantenite nu trece peste toate piedicile.

Ai sa-l uiti. E mai greu la inceput, dar ai sa-l uiti, sau mai bine zis nu o sa te mai gandesti la el. Stai linistita ca o sa fie mai bine.
Iradiatu_
Postat pe 12 Februarie 2009 16:58
toate vin si toate trec .... dar depinde de noi dk vrem sa ne agatam sau sa de debarasam de ele
gandeste-te dk e vreo sansa si mai ales dk merita ..
flururas
Postat pe 12 Februarie 2009 17:03
Cred ca vrei sa gandesti prea mult..lasa timpul sa treaca si se aranjeaza totul de la sine

Postat pe 12 Februarie 2009 17:05
Foarte simplu. Faci ceea ce fac toate femeile: iti gasesti pe altul!
Mult noroc!
UnOmObisnuit
Postat pe 3 Mai 2009 17:30
pai iubirea trece peste toate barierele si greutatile puse de soarta....
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 00:04
De la: Georgia99, la data 2009-02-12 17:05:05Cred ca vrei sa gandesti prea mult..lasa timpul sa treaca si se aranjeaza totul de la sine


de ce toata lumea crede ca TIMPUL le rezolva pe toate?
asa facem si cand ne doare ceva, amanam din zi in zi k mergem la un medic ca poate ne trece si cand ajungem poate e prea tarziu.......
timpul nu iti rezolva problemele.........
blue_angel1986
Postat pe 4 Mai 2009 19:18
vrei sa'ti trag in carti??
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 19:24
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu


stiu ce inseamna sa iubesti cu patima , sa ti se impartaseasca dar din lasitate sa suferiti amandoi....
nu poti uita, e greu........ cand cineva iti lasa o rana pe suflet se vindeca dar ramane o cicatrice care iti va aminti mereu k a existat in viata si k l-ai iubit...........
de 6 luni de zile ma zbat intre agonie (cand este in bratele logodnicei) si extaz (cand ne vedem fie datorita job-ului fie ca inventam terte motive sa ne intalnim)............am incercat toate variantele sa-l uit: sa nu mai vb cu el desi suna in disperare (m-a tinut 3 zile dupa care am cedat), sa nu-l mai vad niciodata (m-a tinut 2 sapt dupa care am plecat ca nebuna 350 de km in toiul noptii), sa ma arunc in bratele altcuiva (dar nu am facut decat sa fac o persoana nevinovata sa sufere) si acum stau si astept, ma bucur de orele pe care le vb la telefon si pe mess, de zilele in care fugim si ne vedem undeva la jumatatea drumului dintre noi chiar daca nu exista contact fizic .........
chiar daca timpul nu imi va rezolva problema si in curand o sa mi-l duca drept in fata altarului de bratele alteia nu pot face nimik.........
decat sa sufar si sa astept sa cicatrizez o rana care sangereaza si nu se mai vindeca de 6 luni de zile......
blue_angel1986
Postat pe 4 Mai 2009 19:26
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cand ne iubim amandoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iubirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu

iubita,
eu care sunt mai grobian ...eh bine m-ai emotionat ...
(n-am crezut ca exista acest cuvant in softul inclus)







daca chiar existi si ai nevoie de un sfat prietenesc da un mesaj, ca pe tine, sigur te rezolv, pe mine...

Postat pe 4 Mai 2009 23:45
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 19:24:02vrei sa'ti trag in carti??




atunci d'ai fetei in carti,sa vada mai vine tiristul
scorpyoW
Postat pe 4 Mai 2009 23:52
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu


Doamne multa minte va mai trebuie !

O fi insurat cu copii cu alea alea...si tu te dai de ceasul mortzii ...ce iubire ce durere ...?? Rahat cu bame ...gaseste-ti o ocupatie, calatoreste, planteaza copacii, fa voluntariat ...doar nu o sa-ti taie venele pentru o balarie ca asta !
___LL___
Postat pe 4 Mai 2009 23:53
Iote ce antecedente are gagica ...a fost ocupata tare ... mai bine nu mai postam ....ce-mi place sa ma complic


postat pe: 17 Octombrie 2008, ora 18:38 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Ne-am indragostit unul de altul fara sa facem nimic, pur si simplu s-a intamplat, ma refer la mine si la seful meu. Sa nu se inteleaga gresit, el are 26 de ani si eu 23, ca de multe ori sefii sunt ai mai pe la 50 si ceva in sus.Avem 2 luni de cand continuam aceasta poveste pe car sincer nu o regret deloc si ma gandesc cu groaza cand stiu ca el peste 2 saptamani se insoara. Are o relatie de 3 ani cu o fata pe care sincer nu o iubeste si se insoara doar pt ca e e insarcinata si nu a mai putut avorta, deci l-a legat bine, iar eu am nunta la anul asa ca amandoi suntem constienti ca o sa facem o greseala pe care sunt sigura ca mai devreme sau mai tarziu o sa o regretam amandoi, dar nu putem face nimic, asa ca acum ne iubim in secret iar eu chiar as vrea ca sa rup totul, bineintekes ca el nici nu vrea sa aud , spune ca nu vrea sa ma piarda.
Astept pareri.
***************

Postat pe: 27 Octombrie 2008, ora 17:58 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Am o relatie cu seful meu de 2 luni, fiecare avand pe cineva de cativa ani, el chiar are nunta sambata si e momentul sa incetam jocul acesta...........aaa uitasem sa spun ca intre noi s-a nascut o iubire infernala care ne mistuie pe amandoi.El innebuneste cand stie ca tre sa punem capat. Miercuri o sa ne intalnim pt ultima oara si innebunesc cand ma gandesc ca nu o sa mai fim impreuna.
Credeti ca asa e cel mai bine sau sa ne continuam povestea de drgoste imposibila?


****************

Postat pe: 17 Decembrie 2008, ora 12:50 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Credeti ca se poate supara foarte tare un baiat daca partenera lui nu prea e atrasa de sex si uneori o fac chiar si o data pe luna ( de mai multe ori nu se poate pt ca nu pea e loc)?



****************



Postat pe: 12 Februarie 2009, ora 14:16 Raporteaza abuz de limbaj
Citeaza Raspunde

Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu
___LL___
Postat pe 4 Mai 2009 23:58
De la: larevedere, la data 2009-02-12 14:16:19Ce sa fac cands ne iubim amndoi foarte mult dar nu putem sa fim impreuna?
Cum imi scot iuirea asta din suflet?
Cum pot sa-l uit pt ca niciodata nu o sa fie al meu

aveti o problema daca nu puteti fi inpreuna???
care iubire???
dc s'al uiti???
explica sa intelegem si noi
scorpyoW
Postat pe 5 Mai 2009 00:01

cam tanara si nelinistita cea care o deschis topicu'
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 00:27
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-05 00:27:49
cam tanara si nelinistita cea care o deschis topicu'


Ie, nelinistita tare ...si ne nelinisteste si pe noi ca suntem milosi si inimosi :)))
Dar, ce sa-i ceri....viata chinuita ce are saraca ..sa tinem un moment de reculegere in cinstea si neprihanirea ei !! !
___LL___
Postat pe 5 Mai 2009 01:27
Vai ce moralizatoare sunteti, mai fete!
Ati sarit toate pe Larevedere care traieste o versiune moderna "Romeo si Julieta": ea iubeste pe unu', el o iubeste pe ea, dar amanandoi se casatoresc cu alte persoane...
Voi ati sarit la gatul ei..., ca doar sunteti marile moralizde si va bateti in piept cu Guta si ala Mic, iar de R & J ati auzit ca ar fi o marca de ceara inghinala...

Eu va iert...inocenta, dar ea ?... Ar trebui sa va trimita la convet, ca prea aveti chemare...

Postat pe 5 Mai 2009 02:20
De la: Roco, la data 2009-05-05 02:20:35Vai ce moralizatoare sunteti, mai fete!
Ati sarit toate pe Larevedere care traieste o versiune moderna "Romeo si Julieta": ea iubeste pe unu', el o iubeste pe ea, dar amanandoi se casatoresc cu alte persoane...
Voi ati sarit la gatul ei..., ca doar sunteti marile moralizde si va bateti in piept cu Guta si ala Mic, iar de R & J ati auzit ca ar fi o marca de ceara inghinala...

Eu va iert...inocenta, dar ea ?... Ar trebui sa va trimita la convet, ca prea aveti chemare...


Alt nelinistit marinimos !
Si sa nu te flatezi cumva, sa nu apuc sa castig la 6/49 daca ma simt o ''moralidza'' de-aia de-a ta si sar in cap la bietele fomei neajutorate si victimizate !
Sunteti la super oferta cumva ??? ...in locul tau Roco ..sincer n-am cuvinte ...nu de alta ..dar iti cam da cu virgula ...sau cu rest ...fa in continuare pe aparatorul martirilor ...ca e plina kudika de bibaduze si domnite in primejdie gata sa fie salvate
Duduicile astea cand posteaza povesti cu printzi autohtoni se simt bine in pielea lor...it's a free country for slave people !!!nu le mai lua atata partea ca nu's din marmura de Carrara

Ah, ce zici, vii cu mine la convent ...facem un'' barbaque'' akolo, liniste, aer curat, viitorul suna bine ???
Si daca tot te pricepi la chestii muieresti cum e ceara inghinala ...deschide-ti ''naibi'' un salon...de care se gaseste ...sa moara Patraulea de ciuda si sa-si bage degetele pe beragatzi !!!

Nu astept replay ! Chiar nu e nevoie !
Pace tie calatorule !!!
___LL___
Postat pe 5 Mai 2009 03:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 19:24:02vrei sa'ti trag in carti??


ai diavolitzo le ai cu cartile... ia zi si mie iau examenu la info
_dulcik_
Postat pe 5 Mai 2009 23:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Innebunita de profesor 7 De la: 19 Februarie 2013 09:58
Vreau un sfat...!!! 19 De la: GODZILA 16 Noiembrie 2011 22:19
va rog un sfat,ca nu mai stiu ce sa fac ... 38 De la: kudika_6458 4 Iunie 2012 08:27
ce as putea face? 14 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:15
IUBIRE INTERZISA 28 De la: kudika_16468 26 Septembrie 2012 23:14