Aparatul care "topeste" tumorile benigne !!

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

curly_curly Avatarul lui curly_curly

4 mesaje

Se numeste termoliza prin radiofrecventa si se gaseste acum si in Romania in cadrul singurului centru dedicat diagnosticlului si tratamentului sanului din Romania.
Aveti aici un articol din ziar pentru detali despre aparat si locatiile unde se poate face interventia in Capitala:
stiri.rol.ro/aparatul-care-topeste-tumorile-benigne-631262.html

Sper sa va fie de ajutor si sanatate!!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
De la: curly_curly, la data 2011-02-09 16:03:25Se numeste termoliza prin radiofrecventa si se gaseste acum si in Romania in cadrul singurului centru dedicat diagnosticlului si tratamentului sanului din Romania.
Aveti aici un articol din ziar pentru detali despre aparat si locatiile unde se poate face interventia in Capitala:
stiri.rol.ro/aparatul-care-topeste-tumorile-benigne-631262.html

Sper sa va fie de ajutor si sanatate!!

apropos de titlul topic-ului, cred ca trebuia sa scri tumorile maligne (rele care pot evolua catre cancer ) nu benigne, pt ca cu cele benigne poti trai toata viata fata probleme
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4550 mesaje

Pai, pe alea nu le rezolva...e doar o alta "frectie"....
curly_curly Avatarul lui curly_curly

4 mesaje

Am scris corect- e vb despre fibroame uterine, fibroadenoame mamare, care sunt benigne. Ideea este ca eviti tratamentul chirurgical, care e neplacut. Frectie-nefrectie, pentru anumite femei care se confrunta cu asta e important de stiut... cel putin asa gandesc eu. O zi frumoasa, dragelor!
nicossia Avatarul lui nicossia

1042 mesaje

Aparatul care topeste tumorile (nu numai benigne) se numeste gamma-knife si se gaseste la noi in Spitalul Bagdasar.Se pare ca rezultatele sunt ok.Problema cu el -nu "topeste" tumori peste 3 mm.Dar...s-or mai fi schimbat unele treburi de cand am citit eu.
Celalalt aparat care topeste tumori (parca si alte treburi ) se cheama cyber-knife si nu-i in Ro in momentul asta.Se pare ca cyberul merge mai bine,totusi.
leo_ Avatarul lui leo_

1627 mesaje
Oras: craiova

De la: nicossia, la data 2011-03-02 08:25:19Aparatul care topeste tumorile (nu numai benigne) se numeste gamma-knife si se gaseste la noi in Spitalul Bagdasar.Se pare ca rezultatele sunt ok.Problema cu el -nu "topeste" tumori peste 3 mm.Dar...s-or mai fi schimbat unele treburi de cand am citit eu.
Celalalt aparat care topeste tumori (parca si alte treburi ) se cheama cyber-knife si nu-i in Ro in momentul asta.Se pare ca cyberul merge mai bine,totusi.

pai de aia nu e in romania, pentru ca merge mai bine :) 3mm e un nimic sper ca au mai evoluat de atunci. daca nu topeste macar 7 mm nu face nimic util.
kokomic Avatarul lui kokomic

43 mesaje

DRAGA MEA TIGRA...TUMORILE MALIGNE NU POT EVOLUA IN CANCER...SUN DEJA...CANCER...SE POT TRANSFORMA CELE BENIGNE IN MALIGNE...SCUZE DE INDRAZNEALA...
deliutza1975 Avatarul lui deliutza1975

5 mesaje

Buna! Referitor la ceea ce ati discutat pana acum, vroiam sa vad zic ca bunicul meu a avut o tumoare benigna, dar cu ajutorul unui aparat care se numeste "zapper professional" s-a vindecat. Zapperul este practic un generator de unde, pe baza de curent electric, de mica intensitate, care prin curent electric distruge toti parazitii si tumorile din organism! Il recomand cu toata increderea tuturor persoanelor care au cancer sau tumori! Acest aparat chiar reprezinta o solutie! Eu l-am comandat direct de pe situl www.ekilibrium.ro . Acolo puteti gasi si tratamente naturiste impotriva cancerului aduse din import.
kudika226898 Avatarul lui kudika226898

4550 mesaje

Alta escrocherie...