Setari Cookie-uri

Aparatul care "topeste" tumorile benigne !!

Se numeste termoliza prin radiofrecventa si se gaseste acum si in Romania in cadrul singurului centru dedicat diagnosticlului si tratamentului sanului din Romania.
Aveti aici un articol din ziar pentru detali despre aparat si locatiile unde se poate face interventia in Capitala:
http://stiri.rol.ro/aparatul-care-topeste-tumorile-benigne-631262.html

Sper sa va fie de ajutor si sanatate!!
curly_curly
Postat pe 9 Februarie 2011 16:03
De la: curly_curly, la data 2011-02-09 16:03:25Se numeste termoliza prin radiofrecventa si se gaseste acum si in Romania in cadrul singurului centru dedicat diagnosticlului si tratamentului sanului din Romania.
Aveti aici un articol din ziar pentru detali despre aparat si locatiile unde se poate face interventia in Capitala:
http://stiri.rol.ro/aparatul-care-topeste-tumorile-benigne-631262.html

Sper sa va fie de ajutor si sanatate!!


apropos de titlul topic-ului, cred ca trebuia sa scri tumorile maligne (rele care pot evolua catre cancer ) nu benigne, pt ca cu cele benigne poti trai toata viata fata probleme
visan_georgiana
Postat pe 9 Februarie 2011 16:05
Pai, pe alea nu le rezolva...e doar o alta "frectie"....
kudika226898
Postat pe 19 Februarie 2011 16:13
Am scris corect- e vb despre fibroame uterine, fibroadenoame mamare, care sunt benigne. Ideea este ca eviti tratamentul chirurgical, care e neplacut. Frectie-nefrectie, pentru anumite femei care se confrunta cu asta e important de stiut... cel putin asa gandesc eu. O zi frumoasa, dragelor!
curly_curly
Postat pe 21 Februarie 2011 10:37
Aparatul care topeste tumorile (nu numai benigne) se numeste gamma-knife si se gaseste la noi in Spitalul Bagdasar.Se pare ca rezultatele sunt ok.Problema cu el -nu "topeste" tumori peste 3 mm.Dar...s-or mai fi schimbat unele treburi de cand am citit eu.
Celalalt aparat care topeste tumori (parca si alte treburi ) se cheama cyber-knife si nu-i in Ro in momentul asta.Se pare ca cyberul merge mai bine,totusi.
nicossia
Postat pe 2 Martie 2011 08:25
De la: nicossia, la data 2011-03-02 08:25:19Aparatul care topeste tumorile (nu numai benigne) se numeste gamma-knife si se gaseste la noi in Spitalul Bagdasar.Se pare ca rezultatele sunt ok.Problema cu el -nu "topeste" tumori peste 3 mm.Dar...s-or mai fi schimbat unele treburi de cand am citit eu.
Celalalt aparat care topeste tumori (parca si alte treburi ) se cheama cyber-knife si nu-i in Ro in momentul asta.Se pare ca cyberul merge mai bine,totusi.


pai de aia nu e in romania, pentru ca merge mai bine :) 3mm e un nimic sper ca au mai evoluat de atunci. daca nu topeste macar 7 mm nu face nimic util.
leo_
Postat pe 3 Martie 2011 09:47
DRAGA MEA TIGRA...TUMORILE MALIGNE NU POT EVOLUA IN CANCER...SUN DEJA...CANCER...SE POT TRANSFORMA CELE BENIGNE IN MALIGNE...SCUZE DE INDRAZNEALA...
kokomic
Postat pe 3 Martie 2011 16:24
Buna! Referitor la ceea ce ati discutat pana acum, vroiam sa vad zic ca bunicul meu a avut o tumoare benigna, dar cu ajutorul unui aparat care se numeste "zapper professional" s-a vindecat. Zapperul este practic un generator de unde, pe baza de curent electric, de mica intensitate, care prin curent electric distruge toti parazitii si tumorile din organism! Il recomand cu toata increderea tuturor persoanelor care au cancer sau tumori! Acest aparat chiar reprezinta o solutie! Eu l-am comandat direct de pe situl www.ekilibrium.ro . Acolo puteti gasi si tratamente naturiste impotriva cancerului aduse din import.
deliutza1975
Postat pe 18 August 2011 10:48
Alta escrocherie...
kudika226898
Postat pe 20 August 2011 10:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cancer la san 53 De la: Mariana_Tutulan_1 13 August 2015 15:33
usturime sfarc 8 De la: Titanika 9 Ianuarie 2012 22:31
Asa cum am promis, m-am intors sa va dau vesti in legatura cu nodulul! 4 De la: vyoryca 5 Martie 2011 23:59
metode de autoexaminare a sanului 4 De la: maria_popescu2011 25 Ianuarie 2012 17:24
cine se confrunta cu alte tipuri de cancer?? 47 De la: 23 Iulie 2013 16:54