Setari Cookie-uri

EU,el si fosta

poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog
moni39
Postat pe 16 Februarie 2011 22:16
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog

fosta fiind sotie sau iubita?
misthyk
Postat pe 16 Februarie 2011 23:16
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog

tragei o mama de bataie si vei scapa de ea
Valy90
Postat pe 16 Februarie 2011 23:31
ce chestie... de fapt, daca nu scapi de ea, scapa ea de tine.. intalneste-te cu ea si zi-i sa dispara
Histria
Postat pe 16 Februarie 2011 23:42
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog


Ba, sa ma ierti, dar tu nu ai nicio problema cu fosta ci sotul tau are. Daca in sase ani de zile nu a reusit s-o puna la punct, inseamna ca nu vrea. Cu el ai tu o problema nu cu femeia aia.
rashela
Postat pe 16 Februarie 2011 23:53
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog


"fosta lui ne cauta mereu"Gresit,nu va cauta ci il cauta,tipa nu te vrea pe tine ci pe sotul tau.Tu poti sa te pui in c.r si-n cap ca n-ai sa rezolvi nimic atata timp cat el vrea sa fie cautat,daca nu vroia asta scapa de foarte mult timp de ea.
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 09:42
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog


el trebuie sa ii dea aleia interdictie, poti tu sa te intalnesti cu ea sa vb sa faci ce vrei, atata timp cat el ii da apa la moara tot o sa il caute, cu el trebuie sa discuti
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 10:05
De la: TIGRA, la data 2011-02-17 10:05:38
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog


el trebuie sa ii dea aleia interdictie, poti tu sa te intalnesti cu ea sa vb sa faci ce vrei, atata timp cat el ii da apa la moara tot o sa il caute, cu el trebuie sa discuti


Neata Tigra o sa fie mai marfa pentru el daca se paruiesc in fata lui,iti dai seama ce bine o sa se simta?
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 10:08
Ce atata bataie de cap cand poate sa-i spuna scurt si cuprinzator "Ai termen o saptamana sa scapi de ea daca nu o sa scap eu de tine"
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 10:10
DACA EL MAI ARE SENTIMENTE PT EA NU O SA REZOLVI NIMIC. POATE ASTA URMARESC SA TE INEBUNEASCA PE TINE.ITI NSPUN ASTA DIN PROPRIE EXPERIENTA
kudika199634
Postat pe 17 Februarie 2011 10:12
Neata Tigra o sa fie mai marfa pentru el daca se paruiesc in fata lui,iti dai seama ce bine o sa se simta?[/quote]

pup draguta, barbatii astia, dar si femeile astea , pai fosta astuia nu are pic de orgoliu
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 10:12
DACA EL MAI ARE SENTIMENTE PT EA NU O SA REZOLVI NIMIC. POATE ASTA URMARESC SA TE INEBUNEASCA PE TINE.ITI NSPUN ASTA DIN PROPRIE EXPERIENTA
kudika199634
Postat pe 17 Februarie 2011 10:17
De la: TIGRA, la data 2011-02-17 10:12:58Neata Tigra o sa fie mai marfa pentru el daca se paruiesc in fata lui,iti dai seama ce bine o sa se simta?


pup draguta, barbatii astia, dar si femeile astea , pai fosta astuia nu are pic de orgoliu[/quote]

Da poate ca nu a fost niciodata fosta
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 10:19
De la: Barbie30_, la data 2011-02-17 10:19:48
De la: TIGRA, la data 2011-02-17 10:12:58Neata Tigra o sa fie mai marfa pentru el daca se paruiesc in fata lui,iti dai seama ce bine o sa se simta?


pup draguta, barbatii astia, dar si femeile astea , pai fosta astuia nu are pic de orgoliu


Da poate ca nu a fost niciodata fosta [/quote]

e foarte posibil
visan_georgiana
Postat pe 17 Februarie 2011 10:22
DAR PANA LA URMA CE ESTE FOSTA??? PRIETENA SAU SOTIE?
kudika199634
Postat pe 17 Februarie 2011 10:35
De la: kudika199634, la data 2011-02-17 10:35:32 DAR PANA LA URMA CE ESTE FOSTA??? PRIETENA SAU SOTIE?


E putin probabil sa-ti raspunda Indiferent ce ar fi fost e o femeie pe care el inca o mai vrea.
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 10:49
LA O FOSTA PRIETENA RENUNTA MAI USOR,DAR LA O EX SOTIE MAI GREU PENTRU CA I-AU LEGAT SENTIMENTE PROFUNDE
kudika199634
Postat pe 17 Februarie 2011 10:54
De la: kudika199634, la data 2011-02-17 10:54:32LA O FOSTA PRIETENA RENUNTA MAI USOR,DAR LA O EX SOTIE MAI GREU PENTRU CA I-AU LEGAT SENTIMENTE PROFUNDE


Ma faci sa rad Pe unii ii leaga sentimente mai profunde de fostele iubite decat de fostele sotii.Casatoria nu inseamna pentru toti sentimente profunde.
Barbie30_
Postat pe 17 Februarie 2011 10:58
DOAR PT CEI CE SE CASATORESC DIN INTERES NU SUNT PROFUNDE DAR PT CEI CE SE CASATORESC DIN DRAGOSTE DA
kudika199634
Postat pe 17 Februarie 2011 11:02
Mai fetelor, nu-i mai puneti sare pe rani!
Stim cu toate ca unele femei sunt in stare de orice ca sa-si atinga scopurile. Care femeie zdravana sta agatata 6 ani de un barbat? Sunt sigura ca nu-l mai vrea inapoi, vrea doar sa-l stie singur, nenorocit, abandonat de toti, depresiv, alcoolic daca se poate si plangand-o pe ea pana la adanci batraneti... E intrigata ca realitatea sta cu totul altfel decat a planuit ea, nu-si explica ´´cum naiba de si-a gasit alta, el - un amarat bun de nimic?´´. Iar tipu´ ori e timid, ori e prea domn ca sa i-o reteze la modul brutal.
Fata care ai deschis topicul, nu-ti mai face sange rau degeaba, IGNOR-O! Traieste-ti viata, bucura-te de sotul tau, distreaza-te, iesi in lume cu el, fi frumoasa si vesela! Nu mai reactiona asa cum se asteapta ea! Poarta-te cum nu se asteapta, ca s-o bagi in ceata! N-o sa inteleaga de ce metodele ei nu mai dau roade si o s-o lase balta!
Bafta si sa fi iubita!
mika76
Postat pe 18 Februarie 2011 11:14
Buna.Sa stii ca uneori aparentele inseala.de ce crezi u k ea sta agatata de el?
pana la urma un barbat nu este cautat de o femeie decat daca doreste asta.el isi risca casnicia pentru un lucru pe care nu si-l doreste?nu cred asta.si este ciudat cum timp de sase ani sotia a acceptat asa ceva,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,doar acum nu mai o suporta........pai draga mea........dupa 6 ani in care i0ai bisnuit asa ceva, asteapta-te curand sa iti ceara impreuna divortul si poate chir iti dau si ei o invitati ela nunta.
dar totusi.,,,,,,,,,,,,,sotul tau munceste undeva?in timpul zilei unde se intalnesc?adica daca il suna cat este acasa o fi pentru ca au ceva de discutat.............
e important pana la urma sa stii si ce a fost intre ei doi....................de ce s0au despartit?
el a suferit?
ce varsta au?
e ciudat sa stii........................si in casa s-a schimbat in astia 6 ani de cand sunteti casatorir?sau doar in ultmul tip?cum se poarta el cu tine?
imi cer scuze pentru abundenta de intrebari dar m-a cam luat valul cand am citit subiectul...................
kudika061307
Postat pe 18 Februarie 2011 21:08
e fosta iubita.problema e ca eu sunt in starinatate si nu o pot intilni ca asi face-o
moni39
Postat pe 18 Februarie 2011 21:22
fetelor el se comporta extraordinar cu mine.e atent la orice mereu imi zice ca ma iubeste.a sunat-o de fata cu mine si ia zis sa ste in banca ei ca el e fericit cu mine si ma iubeste si nu o mai vrea pe ea si sa-si vada de treaba dar ea continua,iar la tel ii spunea iubire si puiut.spacific ca noi am lucrat o vreme in italia si ea ne-a cautat acolo iar apoi am venit in franta si aici incearca sa deea de noi.mie imi trimite mesaje si zice ca ii e dor de el cum faceau dragoste.sotul meu nu e de genul sa vb urit cu femeile dar odata nu s-a putut abtine si i-a zis ca a fost o ......... si tot insista ea.dar sper sa termine cindva daca nu sotul meu e hotarit sa o deea in judecata0
moni39
Postat pe 18 Februarie 2011 21:32
De la: kudika061307, la data 2011-02-18 21:08:27Buna.Sa stii ca uneori aparentele inseala.de ce crezi u k ea sta agatata de el?
quote]

Cred ca fosta e genul de om care intra pe geam, dupa ce ai dat-o afara pe usa. Cum e posibil sa nu-ntelegi cand cineva iti spune, mai intai pe un ton civilizat, apoi mai putin civilizat sa-l lasi in pace, iar tu insisti in continuare? Doar batut in cap sa fi sa nu-ntelegi sau de rea intentie! Ea cu siguranta o face din rautate, ca sa le strice linistea.

Moni, roaga-l sa-si schimbe numarul de telefon, sa nu-l mai dea decat persoanelor de incredere, iar daca fosta il afla din nou, atunci e clar ca nu are de unde, decat de la el! Asa lamuresti problema!
mika76
Postat pe 19 Februarie 2011 13:34
Oare aia de unde face mereu rost de numarul nou? Logic ca il da tipul ca altfel n-ar avea cum daca ala nu ar vrea sa-l mai gaseasca.Tipul e genul "lasa-ma imi place" asa ca e putin probabil sa renunte la fosta.
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 13:38
De la: moni39, la data 2011-02-18 21:32:10fetelor el se comporta extraordinar cu mine.e atent la orice mereu imi zice ca ma iubeste.a sunat-o de fata cu mine si ia zis sa ste in banca ei ca el e fericit cu mine si ma iubeste si nu o mai vrea pe ea si sa-si vada de treaba dar ea continua,iar la tel ii spunea iubire si puiut.spacific ca noi am lucrat o vreme in italia si ea ne-a cautat acolo iar apoi am venit in franta si aici incearca sa deea de noi.mie imi trimite mesaje si zice ca ii e dor de el cum faceau dragoste.sotul meu nu e de genul sa vb urit cu femeile dar odata nu s-a putut abtine si i-a zis ca a fost o ......... si tot insista ea.dar sper sa termine cindva daca nu sotul meu e hotarit sa o deea in judecata0


Daca el chiar face tot posibilul sa scape de obsedata, nu ramane decat metoda extrema : o sfanta de bataie ca la carnea de mici.Nu e o metoda ortodoxa, dar cu datul in judecata si cu interdictii ce credei ca veti rezolva?


Postat pe 19 Februarie 2011 15:12
De la: moni39, la data 2011-02-18 21:32:10fetelor el se comporta extraordinar cu mine.e atent la orice mereu imi zice ca ma iubeste.a sunat-o de fata cu mine si ia zis sa ste in banca ei ca el e fericit cu mine si ma iubeste si nu o mai vrea pe ea si sa-si vada de treaba dar ea continua,iar la tel ii spunea iubire si puiut.spacific ca noi am lucrat o vreme in italia si ea ne-a cautat acolo iar apoi am venit in franta si aici incearca sa deea de noi.mie imi trimite mesaje si zice ca ii e dor de el cum faceau dragoste.sotul meu nu e de genul sa vb urit cu femeile dar odata nu s-a putut abtine si i-a zis ca a fost o ......... si tot insista ea.dar sper sa termine cindva daca nu sotul meu e hotarit sa o deea in judecata0


Stai putin, sa ma lamuresc si eu. Tu si sotul tau sunteti in afara tarii de ceva vreme si individa tot il cauta? Ei si? Daca's mii de km intre voi care-i problema? Nu cumva pentru ca simti ca dincolo de ceea ce vezi si auzi cu ochii tai, exista si altceva? Un real pericol?
Da, afla numarul vostru de telefon. Si daca nu i-l da el, atunci i-l da cineva foarte apropiat voua. Care nu te vrea pe tine, care stie ca tie iti face rau.
Daca nicio varianta din astea nu sta in picioare, atunci vinovatul e doar sotul tau.
Daca ai incerca sa te pui in locul lui, ia vezi cam ce modalitati exista ca o persoana pe care nu o doresti in preajma sa dea de tine? Zero! E vorba de sase ani, totusi.. nu de o luna, doua.
rashela
Postat pe 19 Februarie 2011 17:01
vb ku ea ku frumosul si dak nu intelege dute la politie si fa o declaratie de hartuire si ai terminat povestea mult succes
kudika368890
Postat pe 20 Februarie 2011 00:53
De la: moni39, la data 2011-02-16 22:16:39poate ziceti ca sunt nebuna dar nu o mai suport.sunt cu acutualul sot de 6 ani aproape si fosta lui ne cauta mereu imi vine sa zbier ca baga zinzanie intre noi.am ajuns sa ma uit la sotul meu ca la un strain si il simt departe in gindurile lui.ce sa fac cum sa scap de ea.am schimbat numarul de tel locul unde locuiam ce dumnezeu sa mai fac.o sa inebunesc.vreau un sfat va roog











... ce mistoooo ... fosta a invatat ceva de la tine ... tare fata ... ... da cind ai dat-o pe fosta la o parte nu-i asa ca nu te-ai gindit ce simtea ea atunci ? ... acu innebuneste pina ajungi si tu o ... fosta ... jeguri cu tupeu ...

marco918
Postat pe 20 Februarie 2011 00:58
De la: kudika368890, la data 2011-02-20 00:53:11vb ku ea ku frumosul si dak nu intelege dute la politie si fa o declaratie de hartuire si ai terminat povestea mult succes







... lasa, bre ca nici fosta nu s-a dus la politie ... si ce sa ii faca politia ? ... vreo slujba de pomenire ...

marco918
Postat pe 20 Februarie 2011 00:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fostele relatii ne afecteaza in prezent? 10 De la: nico_dana2006 17 Februarie 2009 12:46
soacra 23 De la: Lorena26 4 August 2009 22:23
"Prietena adevarata"?? 15 De la: Delyi 7 August 2010 16:45
De ce l-am ales pe EL? 39 De la: kudika098645 3 Martie 2010 00:59
cum se comporta romanul intr-un supermarcket? 13 De la: Summer_ 8 Aprilie 2010 16:54