Setari Cookie-uri

E timid...oare ma place,dar nu are curaj sa imi spuna?

Buna sunt Daniela si de ceva vreme ma framanta o intrebare.Este un baiat de care imi place foarte mult ne vedem zilnic la scoala,nu suntem colegi de an,e diferenta de aproape 3 ani intre noi.Eu sunt timida de felul meu si cred k si el e.Nu l-am vazut sa aiba vreo prietena,pare destul de retras,chiar singuratic,insa cand ne vedem ne salutam ne zambim reciproc ne intrebam unul pe altul ce cursuri avem si cam la asta se rezuma tot.Noi ne stim si de la biserica dar nu foarte bine.Cand ma priveste,privirea lui parca imi spune ceva..ochii lui sunt foarte patrunzatori,parca se bucura atunci cand ma vede.Daca par trista si el pare trist,daca par bucuroasa parca si el e bucuros atunci,totusi atunci cand observa k ma uit la el mai mult ,repede se uita in alta parte k si cum nu s-ar fi uitat la mine s-au nu are puterea de a se uita in ochii mei.Asta s-a intamplat de mai multe ori.Nu cred sa aiba prietena...adik nu l-am vazut cu nici-o fata,totusi simt k parca m-ar placea...si eu il plac foarte mult...nu am curajul sa ii spun k il plac...sunt foarte timida de felul meu...si in opinia mea o fata nu trebuie sa se dea la un baiat,poate k par demodata dar asta e principiul meu.Pare un baiat timid,bun la suflet,gata sa te ajute cand ii ceri ajutorul si e destul de harnic dupa cum l-am vazut eu.Noi vorbim uneori pe messenger;pe strada sau la biserica insa,doar ne salutam.As vrea sa stiu ce gandeste despre mine,dak ma place sau nu,dak si-ar dori sa fie cu mine.E primul baiat pt. care simt cu adevarat ceva.De multe ori ma trezesc sau adorm cu gandul la el.Eu sunt Balanta si el e Capricorn,dupa zodie nu prea ne-am potrivi,dar nu cred in zodii,cred mai degraba in ceea ce simt...pt el,ce ma indeamna inima.Sper sa fim intr-o buna zi impreuna amandoi,fericiti.

Daca aveti vre-un sfat cum sa il abordez,cum sa ma port in prezenta lui,sau cum sa il cuceresc?
Va rog sa nu va bateti joc de ceea ce am scris,as dori un sfat doar in privinta mea si a lui.Va multumesc frumos anticipat.
timekeepergirl
Postat pe 17 Februarie 2011 22:43
... ... nu ma pot abtine ...
marco918
Postat pe 17 Februarie 2011 22:46
awwww ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐
rockk
Postat pe 17 Februarie 2011 22:50
timiditatea asta...pana iti faci tu curaj ti-l sufla alta! Foloseste messenger-ul pentru ai spune ceea ce simti daca fata in fata nu ai curaj!
roz5blue6lila7
Postat pe 17 Februarie 2011 22:55
De la: timekeepergirl, la data 2011-02-17 22:43:06Buna sunt Daniela si de ceva vreme ma framanta o intrebare.Este un baiat de care imi place foarte mult ne vedem zilnic la scoala,nu suntem colegi de an,e diferenta de aproape 3 ani intre noi.Eu sunt timida de felul meu si cred k si el e.Nu l-am vazut sa aiba vreo prietena,pare destul de retras,chiar singuratic,insa cand ne vedem ne salutam ne zambim reciproc ne intrebam unul pe altul ce cursuri avem si cam la asta se rezuma tot.Noi ne stim si de la biserica dar nu foarte bine.Cand ma priveste,privirea lui parca imi spune ceva..ochii lui sunt foarte patrunzatori,parca se bucura atunci cand ma vede.Daca par trista si el pare trist,daca par bucuroasa parca si el e bucuros atunci,totusi atunci cand observa k ma uit la el mai mult ,repede se uita in alta parte k si cum nu s-ar fi uitat la mine s-au nu are puterea de a se uita in ochii mei.Asta s-a intamplat de mai multe ori.Nu cred sa aiba prietena...adik nu l-am vazut cu nici-o fata,totusi simt k parca m-ar placea...si eu il plac foarte mult...nu am curajul sa ii spun k il plac...sunt foarte timida de felul meu...si in opinia mea o fata nu trebuie sa se dea la un baiat,poate k par demodata dar asta e principiul meu.Pare un baiat timid,bun la suflet,gata sa te ajute cand ii ceri ajutorul si e destul de harnic dupa cum l-am vazut eu.Noi vorbim uneori pe messenger;pe strada sau la biserica insa,doar ne salutam.As vrea sa stiu ce gandeste despre mine,dak ma place sau nu,dak si-ar dori sa fie cu mine.E primul baiat pt. care simt cu adevarat ceva.De multe ori ma trezesc sau adorm cu gandul la el.Eu sunt Balanta si el e Capricorn,dupa zodie nu prea ne-am potrivi,dar nu cred in zodii,cred mai degraba in ceea ce simt...pt el,ce ma indeamna inima.Sper sa fim intr-o buna zi impreuna amandoi,fericiti.

Daca aveti vre-un sfat cum sa il abordez,cum sa ma port in prezenta lui,sau cum sa il cuceresc?
Va rog sa nu va bateti joc de ceea ce am scris,as dori un sfat doar in privinta mea si a lui.Va multumesc frumos anticipat.


Si sotul meu e capricorn, e o zodie buna. Eu sunt Varsator, iar daca citesti putin despre relatia dintre aceste doua zodii, vei vedea ca e imposibila o astfel de relatie. Cu toate astea, avem multi ani impreuna. Cand m-a cunoscut, desi ii tremura izmenele , tot se tinea scai de mine. Eu cred ca daca Capricornul tau ar fi atras de tine, ar lasa timiditatea si ti-ar da de inteles ca te vrea.
mimi_ca29
Postat pe 18 Februarie 2011 08:45
eu sunt sagetator el capricorn si suntem de 15 ani impreuna ! este un sot exemplar ! este timid dar totusi cand nu mai aveam nici o speranta sa ma bage in seama s-a intamplat minunea !
un capricorn vrea langa el o femeie de casa dar frumoasa,cocheta,slaba si.....cu situatie !
ralubadicu
Postat pe 18 Februarie 2011 17:27
De la: ralubadicu, la data 2011-02-18 17:27:59...un capricorn vrea langa el o femeie de casa dar frumoasa,cocheta,slaba si.....cu situatie ! ...


cu tine a facut o exceptie?
battleofwits
Postat pe 18 Februarie 2011 18:41
De la: battleofwits, la data 2011-02-18 18:41:28
De la: ralubadicu, la data 2011-02-18 17:27:59...un capricorn vrea langa el o femeie de casa dar frumoasa,cocheta,slaba si.....cu situatie ! ...


cu tine a facut o exceptie?




anastasia_m
Postat pe 18 Februarie 2011 18:48
frustratii n-ar trebui sa posteze pe forum ci sa faca ce stiu ei mai bine !
ralubadicu
Postat pe 19 Februarie 2011 20:41
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-18 08:45:45...sotul meu... Cand m-a cunoscut, desi ii tremura izmenele , tot se tinea scai de mine...


battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 22:03
De la: ralubadicu, la data 2011-02-19 20:41:21frustratii n-ar trebui sa posteze pe forum ci sa faca ce stiu ei mai bine !

poate au bataturi in palme si nu mai pot face ceea ce stiu mai bine!
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 22:05
De la: pickard, la data 2011-02-19 22:05:39
De la: ralubadicu, la data 2011-02-19 20:41:21frustratii n-ar trebui sa posteze pe forum ci sa faca ce stiu ei mai bine !

poate au bataturi in palme si nu mai pot face ceea ce stiu mai bine!


eu ma duc sa mai sparg niste lemne cu toporul
battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 22:06
ralubadicu
Postat pe 20 Februarie 2011 06:51
bate fieru cit ie cald altfel pierzi.viata ieste foarte frumoasa.incearca tu prima si aisavezi.te pup dulce
kudika368551
Postat pe 20 Februarie 2011 10:48
De la: kudika368551, la data 2011-02-20 10:48:34bate fieru cit ie cald altfel pierzi.viata ieste foarte frumoasa.incearca tu prima si aisavezi.te pup dulce
ieste iestee
thadoogback
Postat pe 20 Februarie 2011 10:50
De la: timekeepergirl, la data 2011-02-17 22:43:06Buna sunt Daniela si de ceva vreme ma framanta o intrebare.Este un baiat de care imi place foarte mult ne vedem zilnic la scoala,nu suntem colegi de an,e diferenta de aproape 3 ani intre noi.Eu sunt timida de felul meu si cred k si el e.Nu l-am vazut sa aiba vreo prietena,pare destul de retras,chiar singuratic,insa cand ne vedem ne salutam ne zambim reciproc ne intrebam unul pe altul ce cursuri avem si cam la asta se rezuma tot.Noi ne stim si de la biserica dar nu foarte bine.Cand ma priveste,privirea lui parca imi spune ceva..ochii lui sunt foarte patrunzatori,parca se bucura atunci cand ma vede.Daca par trista si el pare trist,daca par bucuroasa parca si el e bucuros atunci,totusi atunci cand observa k ma uit la el mai mult ,repede se uita in alta parte k si cum nu s-ar fi uitat la mine s-au nu are puterea de a se uita in ochii mei.Asta s-a intamplat de mai multe ori.Nu cred sa aiba prietena...adik nu l-am vazut cu nici-o fata,totusi simt k parca m-ar placea...si eu il plac foarte mult...nu am curajul sa ii spun k il plac...sunt foarte timida de felul meu...si in opinia mea o fata nu trebuie sa se dea la un baiat,poate k par demodata dar asta e principiul meu.Pare un baiat timid,bun la suflet,gata sa te ajute cand ii ceri ajutorul si e destul de harnic dupa cum l-am vazut eu.Noi vorbim uneori pe messenger;pe strada sau la biserica insa,doar ne salutam.As vrea sa stiu ce gandeste despre mine,dak ma place sau nu,dak si-ar dori sa fie cu mine.E primul baiat pt. care simt cu adevarat ceva.De multe ori ma trezesc sau adorm cu gandul la el.Eu sunt Balanta si el e Capricorn,dupa zodie nu prea ne-am potrivi,dar nu cred in zodii,cred mai degraba in ceea ce simt...pt el,ce ma indeamna inima.Sper sa fim intr-o buna zi impreuna amandoi,fericiti.

Daca aveti vre-un sfat cum sa il abordez,cum sa ma port in prezenta lui,sau cum sa il cuceresc?
Va rog sa nu va bateti joc de ceea ce am scris,as dori un sfat doar in privinta mea si a lui.Va multumesc frumos anticipat.
nu te supara pe nazdravani astia de pe forum,ca nu-s baieti rai,si pt ca ai acelasi nume ca si mine am sa-ti spun ceva,fara diplomatie nu faci nimic,mai ales cu timizi,inventeaza situatii ca sa-l aduci mereu in preajma ta cel putin pina afli ce te intereseaza, cu tupeu inainte si succes
lilu_67
Postat pe 20 Februarie 2011 11:09
O pereche de tocuri si o atitudine plina de incredere. Umerii drepti, barbia ridicata si o privire cocheta cand treci pe langa el. Imposibil sa nu te remarce. Fa pe misterioasa si va vrea sa el sa stie mai multe despre tine.
kudika380044
Postat pe 29 Martie 2011 20:43
De la: kudika380044, la data 2011-03-29 20:43:36O pereche de tocuri si o atitudine plina de incredere. Umerii drepti, barbia ridicata si o privire cocheta cand treci pe langa el. Imposibil sa nu te remarce. Fa pe misterioasa si va vrea sa el sa stie mai multe despre tine.


ma da frica va mai e de barbati,
ce crezi ca va poate face daca ii spuneti ca va place de el?


ce copile
battleofwits
Postat pe 29 Martie 2011 21:04
De la: rockk, la data 2011-02-17 22:50:46awwww ┌∩┐(◕_◕)┌∩┐


De ce esti rau?
_Cryssa_
Postat pe 29 Martie 2011 21:42
De la: battleofwits, la data 2011-03-29 21:04:40

ma da frica va mai e de barbati,
ce crezi ca va poate face daca ii spuneti ca va place de el?

sunt parasite in secunda doi?
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2011 21:53
De la: miss_darine, la data 2011-03-29 21:53:44
De la: battleofwits, la data 2011-03-29 21:04:40

ma da frica va mai e de barbati,
ce crezi ca va poate face daca ii spuneti ca va place de el?

sunt parasite in secunda doi?


pai si decat sa-ti pierzi timpul si energia cu unul care oricum te parasea in secunda doi,
nu mai bine sa stii de la inceput cum sta treaba?
battleofwits
Postat pe 29 Martie 2011 21:59
De la: miss_darine, la data 2011-03-29 21:53:44
De la: battleofwits, la data 2011-03-29 21:04:40

ma da frica va mai e de barbati,
ce crezi ca va poate face daca ii spuneti ca va place de el?

sunt parasite in secunda doi?


crezi ca se sperie?
Ame_ly
Postat pe 29 Martie 2011 22:00
De la: battleofwits, la data 2011-03-29 21:59:03

pai si decat sa-ti pierzi timpul si energia cu unul care oricum te parasea in secunda doi,
nu mai bine sa stii de la inceput cum sta treaba?

io stiu...tu stii...ele nu stiu ...poate primesc si eu o bila alba, pt ca stiu sa conjug
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2011 22:03
De la: Ame_ly, la data 2011-03-29 22:00:37

crezi ca se sperie?

oricum sunt urmarite de-o volga neagra
tzuc amely
miss_darine
Postat pe 29 Martie 2011 22:04
De la: miss_darine, la data 2011-03-29 22:04:02
De la: Ame_ly, la data 2011-03-29 22:00:37

crezi ca se sperie?

oricum sunt urmarite de-o volga neagra
tzuc amely


cu unu chelios la volan
battleofwits
Postat pe 29 Martie 2011 22:07
De la: miss_darine, la data 2011-03-29 22:04:02
De la: Ame_ly, la data 2011-03-29 22:00:37

crezi ca se sperie?

oricum sunt urmarite de-o volga neagra
tzuc amely


te pup Darine
ori e tarziu ,ori azi sunt de-un blond sralucitor,dar bascha daca pricep ce zici tu
Ame_ly
Postat pe 29 Martie 2011 22:09
De la: battleofwits, la data 2011-03-29 22:07:17
De la: miss_darine, la data 2011-03-29 22:04:02
De la: Ame_ly, la data 2011-03-29 22:00:37

crezi ca se sperie?

oricum sunt urmarite de-o volga neagra
tzuc amely


cu unu chelios la volan


se pare ca doar eu nu ma prind
Ame_ly
Postat pe 29 Martie 2011 22:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sfaturi competente 21 De la: stem_29 9 Noiembrie 2010 23:20
iubire sau prietenie????nu inteleg. 41 De la: ddaannii 23 Iulie 2012 10:34
relatii de prietenie 6 De la: jeanpierre 26 Noiembrie 2009 16:44
morcovior in fund 55 De la: yumalai 12 Octombrie 2009 09:45
iubesc si sunt iubita...DAR.... 35 De la: callybra 7 Octombrie 2011 00:44