Setari Cookie-uri

Sala...slabit

Buna tuturor! De ceva timp merg la sala pt a da vreo 3 kg jos si a ma tonifia, in special in zona picioarelor.Pana acum combinam exercitile, adica faceam si aparate cu greutati dar si cardio(bicicleta,banda).Ieri mi-a spus o cunostinta k cel mai bine e sa fac cardio acum pana slabesc cat vreau si dupaia sa fac aparate sa tonifiez pt k altfel,daca fac acum si aparate si cadio nu slabesc doar fac muschi adica ma umflu.Ce parere aveti ?sa fac doar cardio sau sa combin?merg de 5 ori pe saptamana la sala si stau destul de mult...banda fac 30 de minute(mers si alergat)bicicleta cam 10 restu timpului aparate. Multumesc...va pup pe toti
Andre1
Postat pe 27 Februarie 2011 22:30
De la: Andre1, la data 2011-02-27 22:30:35Buna tuturor! De ceva timp merg la sala pt a da vreo 3 kg jos si a ma tonifia, in special in zona picioarelor.Pana acum combinam exercitile, adica faceam si aparate cu greutati dar si cardio(bicicleta,banda).Ieri mi-a spus o cunostinta k cel mai bine e sa fac cardio acum pana slabesc cat vreau si dupaia sa fac aparate sa tonifiez pt k altfel,daca fac acum si aparate si cadio nu slabesc doar fac muschi adica ma umflu.Ce parere aveti ?sa fac doar cardio sau sa combin?merg de 5 ori pe saptamana la sala si stau destul de mult...banda fac 30 de minute(mers si alergat)bicicleta cam 10 restu timpului aparate. Multumesc...va pup pe toti


30 minute pe banda? ... ca sa faci un exercitiu bun pe banda trebuie sa faci incalzire (sa ridici ritmul) si racire (sa cobori ritmul) cel putin 10-15 minute pentru fiecare faza + alergarea propriu zisa

apoi, te umfli, e normal sa te umfli ca doar esti fiinta fie si ai o masa musculara, nu mai esti atrofiata ca restul, insa muschi nu o sa faci niciodata (ma refer la ce vezi ca au pus culturistele pe ele) o sa ai o masa musculara normala, pentru un om normal

eu sunt de parere ca cel mai bine e sa faci exercitii cardio, insa aerobice (sa respiri normal)... in momentul in care nu mai respiri normal, ci haotic, se numeste ca faci exercitiu anaerobic, si iti faci mai mult rau decat bine
battleofwits
Postat pe 27 Februarie 2011 22:34
pai fac incalzire dar dureaza cam 3 minute apoi alerg apoi iara merg repede, iara alerg...nu pot sa fac mai mult de maxim 40 de minute pe banda simt k mi se taie respiratia si apoi e o sala nu pot sa ocup banda o ora as vrea sa dau jos de pe picioare putin sa lucrez partea din spate sa se duca celulita(nu e multa dar e)si sa lucrez si fundul, sa fie mai bombat, mai ridicat
Andre1
Postat pe 28 Februarie 2011 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa slabesc. 86 De la: kudika_1020417 15 Noiembrie 2016 08:17
ati putea sa va indragostiti de cineva cu care ati vb doar la tel? 81 De la: Elyaa 17 Iulie 2011 17:04
hello 13 De la: Boca 7 Ianuarie 2010 15:40
Abtronic X2 1 De la: st0171xx 2 Februarie 2010 00:43
SEX pentru slabit! 57 De la: arahnida 30 Decembrie 2009 00:00