Setari Cookie-uri

vreau un sfat

stiu ca la varsta mea ar trebuii sa nu pun asemenea intrebari,dar totusi vreau parerea voastra pentru ca nu aa experienta in relatii.
Sunt vaduva de 15 ani,mi-am crescut copilul,s-a casatorit si de trei ani am cunoscut un barbat.,el cu multi bani,eu ma indragostisem dar am renuntat pentru ca am considerat ca el poate fii cu orice femeie mai tanara decat mine,asa ca am pus punct fara nicio explicatie.Dupa doi ani m-a contactat si am dat curs invitatiei sa ma conving pe mine ca nu mai am niciun sentiment pentru el,dar nu a fost asa.Mi-a spus ca si el se indragostise de mine,dar mi-a respectat dorinta.Totul a fost bine pana intro zi cand fara nicio explicatie nu a vrut sa mai vorbeasca cu mine.M-am suparat foarte rau si i-am trimis un mesaj sa nu ma mai caute niciodata,dar dupa cateva luni a venit la mine si nu am rezistat,acum iar refuza sa vorbeasca cu mine.Motivul invocat de el e ca nu-si gaseste de lucru,el a lucrat tot timpul in afara tarii.Ce sfaturi imi dati?Eu il iubesc si sufar cumplit.
Va multumesc
ioana_1862
Postat pe 4 Martie 2011 17:02
Eu inteleg ca te simti singura si ai nevoie de un suflet langa tine dar nici sa-si bata joc de tine; ca doar nu ai ajuns la varsta asta degeaba. Mi se par stupide atat actiunile lui cat si scuzele...Vezi-ti de batranetea ta pana intalnesti un barbat cu caracter.
mimi_ca29
Postat pe 4 Martie 2011 17:10
Incearca sa discuti cu el si vezi ce isi doreste si el. Daca nu reusesti atunci trebuie sa merg mai departe.Nu se merita sa te chinui mai ales la varsta ta.
_Cryssa_
Postat pe 4 Martie 2011 18:25
De la: ioana_1862, la data 2011-03-04 17:02:04stiu ca la varsta mea ar trebuii sa nu pun asemenea intrebari,dar totusi vreau parerea voastra pentru ca nu aa experienta in relatii.
Sunt vaduva de 15 ani,mi-am crescut copilul,s-a casatorit si de trei ani am cunoscut un barbat.,el cu multi bani,eu ma indragostisem dar am renuntat pentru ca am considerat ca el poate fii cu orice femeie mai tanara decat mine,asa ca am pus punct fara nicio explicatie.Dupa doi ani m-a contactat si am dat curs invitatiei sa ma conving pe mine ca nu mai am niciun sentiment pentru el,dar nu a fost asa.Mi-a spus ca si el se indragostise de mine,dar mi-a respectat dorinta.Totul a fost bine pana intro zi cand fara nicio explicatie nu a vrut sa mai vorbeasca cu mine.M-am suparat foarte rau si i-am trimis un mesaj sa nu ma mai caute niciodata,dar dupa cateva luni a venit la mine si nu am rezistat,acum iar refuza sa vorbeasca cu mine.Motivul invocat de el e ca nu-si gaseste de lucru,el a lucrat tot timpul in afara tarii.Ce sfaturi imi dati?Eu il iubesc si sufar cumplit.
Va multumesc


Crezi ca la anii tai se merita sa ai o viata asa ,,nelinistita"??
Incearca sa vb cu el si clarifica treburile,daca nu,da-l in ma-sa,
Nu merita
Valy90
Postat pe 4 Martie 2011 20:49
multumesc
ioana_1862
Postat pe 5 Martie 2011 17:54
miltumesc,o sa va urmez sfatul,asa nu mai pot continua
ioana_1862
Postat pe 5 Martie 2011 17:55
De la: ioana_1862, la data 2011-03-05 17:55:49miltumesc,o sa va urmez sfatul,asa nu mai pot continua


sa ne m-ai dai si noua de veste asta daca iti face placere
Valy90
Postat pe 6 Martie 2011 01:20
De la: ioana_1862, la data 2011-03-04 17:02:04stiu ca la varsta mea ar trebuii sa nu pun asemenea intrebari,dar totusi vreau parerea voastra pentru ca nu aa experienta in relatii.
Sunt vaduva de 15 ani,mi-am crescut copilul,s-a casatorit si de trei ani am cunoscut un barbat.,el cu multi bani,eu ma indragostisem dar am renuntat pentru ca am considerat ca el poate fii cu orice femeie mai tanara decat mine,asa ca am pus punct fara nicio explicatie.


Poti pune intrebari la orice varsta , nu ne nastem invatati si experimentati. Mai invatam si din experienta altora . Tu ai inceput acest "joc". Tu ai renuntat la el fara a avea un motiv, doar pentru ca asa ai considerat... Crezi ca lui ca i-a fost bine?

De la: ioana_1862, la data 2011-03-04 17:02:04 refuza sa vorbeasca cu mine.Motivul invocat de el e ca nu-si gaseste de lucru,el a lucrat tot timpul in afara tarii.Ce sfaturi imi dati?Eu il iubesc si sufar cumplit.
Va multumesc


Macar el are un motiv
Daca este singur si nu are o alta femeie in viata lui, stai de vorba cu el. Decat sa "suferi cumplit" mai bine incerci sa vorbesti cu el si sa faceti impreuna lucrurile sa mearga.
Totusi, tu ai fost prima care i-ai dat pauza fara motiv.Meritati amandoi o a doua sansa
Inainte sa-i dai iar cu "flit", gandeste-te daca asta vrei.



_vio_
Postat pe 6 Martie 2011 09:16
am incercat sa iau legatura cu el,nu-mi raspunde la telefon,sunt convinsa ca ma va suna dupa alte cateva luni sper sa am taria sa nu raspund la telefon.l.poate in felul lui si el ma iubeste,dar nu mai pot trece inca o data prin acest chin.poate si eu am gresit initial ,dar i-am explicat temerile mele si mi-a spus ca a inteles.sau poate ca ii este frica de iubire,nu stiu ,sunt atati de poate ca renunt sa mai lupt.nu se moare de singuratate,dar de durere te chinuii,eu nu vreau sa ma mai chinui.

va multumesc tuturor pentru sfaturi
ioana_1862
Postat pe 6 Martie 2011 17:25
De la: ioana_1862, la data 2011-03-06 17:25:49am incercat sa iau legatura cu el,nu-mi raspunde la telefon,sunt convinsa ca ma va suna dupa alte cateva luni sper sa am taria sa nu raspund la telefon.l.poate in felul lui si el ma iubeste,dar nu mai pot trece inca o data prin acest chin.poate si eu am gresit initial ,dar i-am explicat temerile mele si mi-a spus ca a inteles.sau poate ca ii este frica de iubire,nu stiu ,sunt atati de poate ca renunt sa mai lupt.nu se moare de singuratate,dar de durere te chinuii,eu nu vreau sa ma mai chinui.

va multumesc tuturor pentru sfaturi


Eu as zice ca acest indiviv doar profita de tine.Vine cand vrea el, pleaca tot cand vrea el.
Nu cred ca este ce-ti doresti.Lasa-l sa se duca , motivul ca nu are de munca si de aia apare si dispare este mai mult decat infantil.Omul probabil ca mai are o alta viata si cu altcineva cu care procedeaza la fel.Faptul ca nu raspunde la telefon cand il cauti mie asta imi sugereaza.Eu as zice sa-l trimiti acolo de unde a venit numai cu bilet dus.

Postat pe 6 Martie 2011 18:47
Eu cred ca el iti raspunde cu aceeasi moneda. Ori este extraordinar de infantil, ori a fost cu adevarat traumatizat de gestul tau de acum 2 ani.
Oricum ai da-o n-are rost sa continui, e prea mult "bagaj" intre voi, prea multe frustrari.
kudika_pudika
Postat pe 6 Martie 2011 22:25
De la: ioana_1862, la data 2011-03-06 17:25:49am incercat sa iau legatura cu el,nu-mi raspunde la telefon,sunt convinsa ca ma va suna dupa alte cateva luni sper sa am taria sa nu raspund la telefon.l.poate in felul lui si el ma iubeste,dar nu mai pot trece inca o data prin acest chin.poate si eu am gresit initial ,dar i-am explicat temerile mele si mi-a spus ca a inteles.sau poate ca ii este frica de iubire,nu stiu ,sunt atati de poate ca renunt sa mai lupt.nu se moare de singuratate,dar de durere te chinuii,eu nu vreau sa ma mai chinui.

va multumesc tuturor pentru sfaturi


Trebuie sa fiu de acord cu ceilalti. Ai facut ce depindea de tine...
Inclin sa cred ca este "ocupat" nu ca ii este frica de iubire. Nimeni nu vrea sa fie singur... cel putin asa cred.

Nu ai cu cine sau cu ce sa lupti, este doar pierdere de timp. Asta trebuie sa realizezi tu singurica...
_vio_
Postat pe 7 Martie 2011 09:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noi cu cine votam? 22 De la: kudika_4649 16 Mai 2012 13:11
castiga un Opel Corsa insriete si tu in concurs 1 De la: kudika060690 14 Iulie 2010 13:25
cat costa?? 2 De la: kudika_13315 31 Iulie 2012 16:53
CANCER- victima/supravietuitor 1 De la: kudika016973 20 Octombrie 2011 22:33
ATI VREA SA PRIMITI BANI INAPOI LA FIECARE CUMPARATURA LA SUPERMARKET BENZINARI VODAFON ETC.+4 0721.339.995 1 De la: mihaiamedeo 17 Ianuarie 2011 07:40