Setari Cookie-uri

par pe sani

buna. vin si eu cu o intrebare care poate ati mai intalnit-o. sunt din cititoare care se confrunta cu parul in locuri mai sensibile,de ex pe sani?pe areola mai exact...si cum faceti sa il indepartati?il smulgeti cu penseta,radeti,epilati? stiti daca se poate face cancer la san daca este smuls? va multumesc! have a nice day!!!
kudika149106
Postat pe 6 Martie 2011 12:35
De la: kudika149106, la data 2011-03-06 12:35:34buna. vin si eu cu o intrebare care poate ati mai intalnit-o. sunt din cititoare care se confrunta cu parul in locuri mai sensibile,de ex pe sani?pe areola mai exact...si cum faceti sa il indepartati?il smulgeti cu penseta,radeti,epilati? stiti daca se poate face cancer la san daca este smuls? va multumesc! have a nice day!!!


par pe tate ...
battleofwits
Postat pe 6 Martie 2011 12:37
De la: kudika149106, la data 2011-03-06 12:35:34buna. vin si eu cu o intrebare care poate ati mai intalnit-o. sunt din cititoare care se confrunta cu parul in locuri mai sensibile,de ex pe sani?pe areola mai exact...si cum faceti sa il indepartati?il smulgeti cu penseta,radeti,epilati? stiti daca se poate face cancer la san daca este smuls? va multumesc! have a nice day!!!


in primul rand ar trebui sa mergi la un endocrinolog sa iti faca un set de analize, sa nu fie vb despre un dezechilibru hormonal, apoi este posibil ca in cazul in care iei anticonceptionale sa iti mai apara cate un fir de par prin locuri dubioase, in plus zona unde iti apar fire de par este extrem de sensibila si sa nu cumva sa te alegi cu vreo infectie dupa ce smulgi parul. Sfatul meu este sa mergi la medic
visan_georgiana
Postat pe 6 Martie 2011 12:56
De la: kudika149106, la data 2011-03-06 12:35:34buna. vin si eu cu o intrebare care poate ati mai intalnit-o. sunt din cititoare care se confrunta cu parul in locuri mai sensibile,de ex pe sani?pe areola mai exact...si cum faceti sa il indepartati?il smulgeti cu penseta,radeti,epilati? stiti daca se poate face cancer la san daca este smuls? va multumesc! have a nice day!!!


cati ani ai?
_oktober_
Postat pe 6 Martie 2011 13:00
ovi...tu nu esti rau...nu incerca sa devii unul acum...trebuie sa aflam varsta fetei inainte sa-i recomandam ceva cateva firisoare in jurul areolei mamare nu sunt un lucru neobisnuit...daaarrr...noi nu putem vedea si nu putem sti...poate are tratament hormonal pt vreo afectiune...poate e mostenire genetica...poate...poate....
_oktober_
Postat pe 6 Martie 2011 13:09
nu-s...okty...rau...nu stiu in ce masura ma stii tu...dar...sincer...nu-i mai normal sa mearga la un medic...pt a rezolva asta? ca...in mod sigur...nu-i ia capu`...si...una peste alta...daca tot se simte jenata de asta...nici nu se expune la caterinca de pe forum!!
eu...asa vad lucrurile...zau...chiar poate crede oricine ca-si rezolva pb pe un forum?...mai ales ca...la noi...e perceput gresit...acest sprijin...pe forum..
sper sa gaseasca rezolvarea...unde trebe...
tzuc...okty!!
eu_ovidiu
Postat pe 6 Martie 2011 16:20
Probabil se astepta sa auda de la mai multe fete ca au asa ceva si sa nu mai mearga la dr...poate ii este rusine..desi nu e cazul .nu stiu...sa speram ca mai apare si sa o putem trimite la o doamna doctoresa daca tot e vb de pudoare
_oktober_
Postat pe 6 Martie 2011 16:28
nu-ti fa probleme, lumea in general e paroasa. am vazut fete cu par pe coapse, pe fata, etc. eu, slava Domnului sunt norocoasa sa nu am par decat foarte putin , nici nu e nevoie sa ma depilez, am cateva fire pe picioare, pe gambe mai exact si il rad, asta e tot. nici parul de pe cap nu e din ala sarmos, al meu e ca si parul de copii, moale. tu cred ca ai vreo dereglare hormonala, sau genetic ai mostenit pe cineva. ce e drept am observat si la mine vreo doua fire, dar nu e nimic iesit din comun. da ma gandesc ca daca il smulgi cu penseta nu e mare treaba, numai daca e exagerat de mult par in zona respectiva atunci poate e bine sa vezi un endocrinolog.
alexandra25
Postat pe 1 Aprilie 2011 08:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help...plz 107 De la: kudika124021 3 Noiembrie 2010 18:32
scrasnit involuntar al dintilor 4 De la: gaballela 29 Martie 2011 09:37
xls calorie reducer 1 De la: aanusk 5 Septembrie 2010 13:07
buna 3 De la: Marul 29 Aprilie 2014 13:06
ce sa alegi intre o fata berbec si una scorpion? 7 De la: kudika_932448 16 Septembrie 2013 15:21