Setari Cookie-uri

dilema

este prima data cand postez ceva din viata mea,credeam ca totul este perfect in relatia mea, dar m am inselat. sunt intr o relatie de aproape 4 ani, l am prins inca de la inceput cu minciuni insa am incercat sa trec peste, dar mereu imi vine in minte cum se uita in ochii mei si ma minte.nu stiu daca mai este vorba de iubire sau de obisnuinta in relatie. astept un sfat
rimelita
Postat pe 5 Martie 2011 12:04
un sfat...care sa cuprinda...ce anume?
eu_ovidiu
Postat pe 5 Martie 2011 12:07
ce hotarare sa iau, sa pun capat relatiei ?
rimelita
Postat pe 5 Martie 2011 12:14
Ce fel de minciuni?
kudika_pudika
Postat pe 5 Martie 2011 12:18
din cele spuse de tine...sincer...nu numai mie...mi-e greu sa spun ceva!!
iar...sfaturi...ma feresc sa dau...
datele pb...sant destul de insuficiente...pt ca eu...cel putin...sa pot intelege de ce te gandesti la asta!!
poate...mai multe date...sau...ce iti doresti tu...cu adevarat...ar ajuta...ca cineva...sa-ti poata spune...analizand ceva...
asa...materialul de nalizat...e atat de subtire...incat...nu cred ca poti astepta vreun sfat!!
s-ar putea sa primesti rautati...sau altceva...daca nu sant elemente de analiza...
eu_ovidiu
Postat pe 5 Martie 2011 12:19
De la: rimelita, la data 2011-03-05 12:04:46este prima data cand postez ceva din viata mea,credeam ca totul este perfect in relatia mea, dar m am inselat. sunt intr o relatie de aproape 4 ani, l am prins inca de la inceput cu minciuni insa am incercat sa trec peste, dar mereu imi vine in minte cum se uita in ochii mei si ma minte.nu stiu daca mai este vorba de iubire sau de obisnuinta in relatie. astept un sfat


TI-ai pierdut increderea in el si traiesti mereu in stres. Nu stii cand te minte, cand iti spune adevarul, cat te mai vrea in viata lui, cand iti va da papucii, etc. Aceasta relatie nu-ti ofera linistea de care ai nevoie si nici siguranta. Stiu ca suna enervant sfatul asta dar singura solutie e sa stai de vorba cu el sa-i spui ce te nemultumeste. Spune-i ca nu mai esti sigura de el, de sentimentele lui pt tine, de sentimentele tale pt el; spune-i ca iti iei o perioada de gandire sa analizezi situatia. Un lucru foarte important: nu ii permite sa te manipuleze verbal, judeca totul la rece, pt ca e in joc viitorul tau. Mai multe nu pot sa spun..mai astept detalii.
mimi_ca29
Postat pe 5 Martie 2011 12:40
aham!!!...iar un subiect...la shto`...asa...numa` sa te simti bagata in seama!!
vei primi...poate...exact ce lansezi!!
eu_ovidiu
Postat pe 5 Martie 2011 12:40
De la: rimelita, la data 2011-03-05 12:04:46... l am prins inca de la inceput cu minciuni insa am incercat sa trec peste...


si acum ce te-a oprit
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
omul nu e facut sa fie monogam! 80 De la: sweetpink 10 Noiembrie 2013 09:00
ce este normal si anormal in petrecerea timpului impreuna,intr-un cuplu???? 30 De la: danna23 22 Februarie 2010 23:25
Nu stiu ce sa cred despre el... 50 De la: marco918 5 Octombrie 2010 01:15
Va place sa fiti abordate ? si..cum reactionati ? 178 De la: monaram 2 Iunie 2009 19:47
lipsa de comunicare, o problema serioasa? 32 De la: nefer 24 Iunie 2009 08:18