Setari Cookie-uri

Am gresit eu cu ceva, ajutati-ma!!!

Povestea mea incepe asa: ne-am cunoscut anul trecut prin niste rude, si am petrecut cateva ore impreuna(4-5 ore) o singura data.. Noi suntem din orase diferite, si dupa aceasta intalnire fiecare a luat-o pe drumul sau. Timp de 1 an, nu ne-am mai intalnit deloc, nici macar nu am mai vb, s-a rupt orice legatura. Anul asta prin martie a facut rost de nr meu de telefon, si m-a sunat sa imi ureze la multi ani de ziua mea, apoi o luna jumate vb din 2 in 2 zile prin mesaje, ne dadeam beep-uri, era foarte insistent. De 1 mai a venit sa petrecem ziua impreuna. In prima seara m-a sarutat prin surprindere (nu ma asteptam), si mi-a zis ca eu sunt iubita lui, singura lui iubita. Ziua de 1 mai am petrecut-o impreuna, si peste noapte am ramas la rudele lui pt ca nu aveam cu ce sa ma duc acasa. In seara aia a insistat fff mult sa dorm cu el, dar nu am fost de acord, pt ca am simtit ca e mult prea repede, avand in vedere ca timp de 1 an noi nu am avut nici o tangenta. A doua zi el a plecat, si timp de o sapt nu a mai dat nici un semn de viata, sa imi spuna apoi pe mess ca el s-a suparat pe mine pt ca astepta sa il caut si eu nimic. Atunci l-am intrebat prima data daca tot ce a urmarit el era sa se culce cu mine si atat. Mi-a zis ca nu este asa, ca el e diferit de altii si nu are nici cea mai mica intentie. Dupa alte 2 sapt era in trecere prin orasul meu si a vrut chipurile sa imi faca o supriza si sa vina neanuntat. Desi nici acum nu stiu daca el a venit intr-adevar pt mine, pt ca pe mine nu m-a anuntat, dar la anuntat pe varul lui ca vine. Cert e ca am petrecut 3 ore impreuna si apoi el a plecat din nou, ramanand sa ne vedem peste 2 sapt. In cele 2 sapt in care nu ne-am vazut, apoape ca nu am vb pt ca el tot astepta sa fiu eu cea care il cauta si nu invers. In fine, a venit si clipa in care ne-am revazut. In prima seara a insistat ff mult sa dorm iar cu el, dar nu s-a putut pt ca eu a doua zi trebuia sa fiu la lucru, si i-am promis ca dorm acolo in seara urmatoare. In seara aia cat am stat cu el singuri intr-o camera, am simtit o disperare in privirea si in gesturile lui. Asa ma pupa de parca vroia sa ma manance, m-a dezbracat de cateva ori, si se tot enerva ca eu ma imbracam la loc. Atunci am decis ca e timpul sa plec acasa, si a venit sa ma conduca la masina. Am mai stat o perioada pe banca in fata blocului, unde iar a incercat de cateva ori sa ma dezbrace. A doua zi am iesit la un suc, unde l-am intrebat daca el sigur nu a venit numai sa se culce cu mine, si a zis ca iar incep ca doar mi-a zis k el nu e ca altii, ca eu ii sunt draga si de aia a venit. In seara aia am dormit cu el, dar nu s-a intamplat nimic. A treia zi am hotarat de comun acord sa incercam sa vedem ce iese, si ne-am dus intr-un loc in care eram numai noi doi fara alti spectatori, dar ghinion si de data asta, iar nu s-a intamplat nimic. In tot timpul cat a stat aici eu l-am tot intrebat unde mergem, unde iesim si el imi tot zicea ca e obosit. In ultima zi ne-am certat pt ca eu l-am chemat cu mine intr-un loc si nu a vrut sa vina, in schimb a preferat sa isi petreaca ziua cu rudele lui, ca apoi sa ma intrebe daca tot eu m-am suparat. Cand l-am sunat sa ii cer o explicatie nu a fost in stare sa lege doua cuvinte.
Cert e ca eu, dupa ce el a plecat, mi-am cerut scuze ca m-am suparat si i-am zis ca incept sa ma indragostesc de el, dar mi-a picat cerul in cap cand mi-a raspuns ca nu are rost sa ma indragostesc pt ca el nu vrea o relatie.Nu a fost un joc, a fost ceva frumos dar nu vrea sa continuam. Dupa o sapt i-am trimis un sms, dar nici un rasp din partea lui. El a sters totul cu buretele, si pe mine m-a lasat cu mii de intrebari si ganduri, cu un dor nebun si o mare durere in suflet.

Am gresit eu cu ceva in toata povestea asta? din discutiile pe care le-am avut cu el cand ne-am vazut niciodata nu mi-a trecut prin cap ca pe el nu il intereseaza o relatie, cu atat mai putin cu cat el venea aici, el imi promitea tot felul de lucruri.
numaieu2007
Postat pe 18 Iunie 2010 21:00
Ciudata comportare....de parca avea un pariu cu cineva ca vei cadea intr-o saptamana, n-ai cazut, si-a luat jucariile si a plecat.
N-as spune ca ai gresit cu ceva atunci. Acum insa incepi sa gresesti invinovatandu-te de mai stiu eu ce si incepand sa suferi dupa un "nu stiu ce vreau, dar sigur nu vreau o relatie". Uite o prima lectie pe care ar trebui s-o tii minte: cine spune ca nu-i la fel ca altii de o mie de ori, MINTE.
Hai, capul sus, uita repede! Nu lasa ca o asemenea poveste sa te doboare. Nu s-a intamplat nimic, ok?

rashela
Postat pe 18 Iunie 2010 22:53
De la: rashela, la data 2010-06-18 22:53:30Ciudata comportare....de parca avea un pariu cu cineva ca vei cadea intr-o saptamana, n-ai cazut, si-a luat jucariile si a plecat.
N-as spune ca ai gresit cu ceva atunci. Acum insa incepi sa gresesti invinovatandu-te de mai stiu eu ce si incepand sa suferi dupa un "nu stiu ce vreau, dar sigur nu vreau o relatie". Uite o prima lectie pe care ar trebui s-o tii minte: cine spune ca nu-i la fel ca altii de o mie de ori, MINTE.
Hai, capul sus, uita repede! Nu lasa ca o asemenea poveste sa te doboare. Nu s-a intamplat nimic, ok?


Nu-s la fel ca altii(nici nu am fost niciodata)
...ce teorie ciudata.
kudika195501
Postat pe 18 Iunie 2010 23:18
De la: kudika195501, la data 2010-06-18 23:18:49
De la: rashela, la data 2010-06-18 22:53:30Ciudata comportare....de parca avea un pariu cu cineva ca vei cadea intr-o saptamana, n-ai cazut, si-a luat jucariile si a plecat.
N-as spune ca ai gresit cu ceva atunci. Acum insa incepi sa gresesti invinovatandu-te de mai stiu eu ce si incepand sa suferi dupa un "nu stiu ce vreau, dar sigur nu vreau o relatie". Uite o prima lectie pe care ar trebui s-o tii minte: cine spune ca nu-i la fel ca altii de o mie de ori, MINTE.
Hai, capul sus, uita repede! Nu lasa ca o asemenea poveste sa te doboare. Nu s-a intamplat nimic, ok?


Nu-s la fel ca altii(nici nu am fost niciodata)
...ce teorie ciudata.


Mai citeste o data ce am scris si pe urma, daca mai e cazul, revii cu un comentariu. Sa nu mai sari peste nicio virgula, doar asa poti intelege exact ce am spus.
rashela
Postat pe 18 Iunie 2010 23:45
s-a terminat si cu asta, nu stiu daca exista pe lumea asta mai mare nesimtit ca el,
am vb cu el pe mess si mi-a spus ca vine in weekend la rudele lui de aici, si sa uitam toate supararile dintre noi. A venit in cursul sapt, dar nu a avut bunul simt sa ma anunte si pe mine ca a venit, ci a trebui sa aflu de la altii, dupa ce el a plecat.
Asta a fost picatura care a umplut paharul.
numaieu2007
Postat pe 25 Iunie 2010 21:12
te-a simtit ca ai fost disponibila si si-a batut joc. data viitoare intr-o alta relatie fii mai rece un pic.
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 23:26
De la: aizana, la data 2010-07-03 23:26:55te-a simtit ca ai fost disponibila si si-a batut joc. data viitoare intr-o alta relatie fii mai rece un pic.

inainte de relatia asta, am mai avut o relatie in care nu m-am putut implica de loc si ne-am despartit, in relatia cu el m-am implicat 100% si am suferit pe masura.
numaieu2007
Postat pe 4 Iulie 2010 18:46
intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti
Andreyutza93
Postat pe 5 Iulie 2010 12:49
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti



ce faci? iti dregi vocea??
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iulie 2010 12:56
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti


Ce limba e asta? Poti sa bagi si traducerea in limba romana?
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 12:59
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 12:59:51
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti


Ce limba e asta? Poti sa bagi si traducerea in limba romana?

hai ca iti traduc eu : a*n*a*l*f*a*be*t*i
clau19
Postat pe 5 Iulie 2010 13:02
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti

ok si traducerea..generatia asta vorbiti alta limba....aveti niste jargone de ma doare capul!
tavi85
Postat pe 5 Iulie 2010 13:02
De la: clau19, la data 2010-07-05 13:02:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 12:59:51
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti


Ce limba e asta? Poti sa bagi si traducerea in limba romana?

hai ca iti traduc eu : a*n*a*l*f*a*be*t*i


Scurt si cuprinzator!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 13:03
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 12:59:51
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti


Ce limba e asta? Poti sa bagi si traducerea in limba romana?


stii filmu' ala "razboiul stelelor"? il stii pe chwbacca?
cam seamana!!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 5 Iulie 2010 13:03
De la: clau19, la data 2010-07-05 13:02:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 12:59:51
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti


Ce limba e asta? Poti sa bagi si traducerea in limba romana?

hai ca iti traduc eu : a*n*a*l*f*a*be*t*i


subscriu !
coldwind
Postat pe 5 Iulie 2010 13:03
Eu zic sa n-o enervati ca o sa scrie mai repede si nu cred ca vreti sa vedeti ce iese
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 13:06
hai ca esti tare poate scrie asa ca ii lipsesc din butoanele de la tastatura
clau19
Postat pe 5 Iulie 2010 13:07
De la: Barbie30, la data 2010-07-05 13:06:17Eu zic sa n-o enervati ca o sa scrie mai repede si nu cred ca vreti sa vedeti ce iese

doamne..cum sunt unii
m-am uitat la cum a scris fata..chineza e usor de descifrat
poate e dulcik..cu "s poate"
sa vezi ce iese dak se aprinde
bogdan76
Postat pe 5 Iulie 2010 13:09
De la: numaieu2007, la data 2010-07-04 18:46:07
De la: aizana, la data 2010-07-03 23:26:55te-a simtit ca ai fost disponibila si si-a batut joc. data viitoare intr-o alta relatie fii mai rece un pic.

inainte de relatia asta, am mai avut o relatie in care nu m-am putut implica de loc si ne-am despartit, in relatia cu el m-am implicat 100% si am suferit pe masura.

ECHILIBRU te rog se numeste,minte limpede.
aizana
Postat pe 8 Iulie 2010 21:02
Nu e la fel ca altii, e mai rau ca altii! Poate sunt eu grea de cap dar nu am inteles daca te-ai culcat cu el sau nu, caci ai zis de cateva ori ca "nu s-a intamplat nimic". Daca nu vrea o relatie atunci de ce vroia sa se culce cu tine. Concluzia mea este ca e un mare magar, un baiat serios nu se napusteste asupra ta sa te dezbrace sau sa iti zica sa dormi cu el pana nu va cunosteti mai bine si abia dupa ce iti spune ca vrea o relatie serioasa cu tine si va intalniti mai des, abia apoi iti poate spune ca vrea sa dorma cu tine, dar pana atunci te suna, nu ca el ca astepta sa il suni tu. A vrut doar sa se distreze, asta e parerea mea.
anutzzaa
Postat pe 11 Iulie 2010 23:39
De la: numaieu2007, la data 2010-06-25 21:12:05s-a terminat si cu asta, nu stiu daca exista pe lumea asta mai mare nesimtit ca el,
am vb cu el pe mess si mi-a spus ca vine in weekend la rudele lui de aici, si sa uitam toate supararile dintre noi. A venit in cursul sapt, dar nu a avut bunul simt sa ma anunte si pe mine ca a venit, ci a trebui sa aflu de la altii, dupa ce el a plecat.
Asta a fost picatura care a umplut paharul.


Uite ca nici nu am vazut ce ai scris tu aici, deci aveam dreptate eu...
anutzzaa
Postat pe 11 Iulie 2010 23:43
anutzzaa : nu, nu m-am culcat cu el pt ca de multe ori nu am fost singuri in casa, si cand s-a ivit ocazia sa petrecem o noapte numai noi 2 in casa, el ma tot intreba "acum ce facem?", " no ce facem acum?' si au mai fost cateva faze.

Acum dupa aproape 2 luni in care aproape ca m-am linistit si nu ma mai gandeam asa mult la el, s-a trezit sa ma sune intr-una din zile sa ma intrebe ce mai fac si cati iubiti mi-am gasit, si multe altele. Dupa care iar ignoranta totala.
numaieu2007
Postat pe 23 August 2010 11:45
De la: Andreyutza93, la data 2010-07-05 12:49:07intr-un fel jtiu qm e....am patit ji eu aja......nu mai suferi atat pt el pt k nu merita....stai lin...iti gasesti uh pe cnva kre sa te iubeasca aja qm meriti
jur ca nu inteleg nimic iar programul meu de traducere este dat peste cap. Asta este noua limba romana? Sper ca nu deoarece eu nu o stiu bine nici pe cea vorbita din mosi stramosi
kudika1993
Postat pe 23 August 2010 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
abuzul emotional 31 De la: maimai_no1 20 Septembrie 2011 23:27
INTERESANT SI UTIL 2 De la: scorpyoW 15 Ianuarie 2011 17:38
ce surprize si cadouri prefera barbatii 36 De la: kudika111928 27 Ianuarie 2010 19:48
PENTRU BARBATII CARE NU STIU CE VOR!!!!!!!!! 25 De la: Ventrue 27 Mai 2010 23:32
Ce fel de fete intalnim la astfel de saloane ? 6 De la: ice_flower 18 Martie 2010 19:41