Setari Cookie-uri

libertatea in cuplu

Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive? incepe sa-mi para rau ca nu am cautat mai mult....glumesc desigur. nu cred ca esti diferita cu mult fata de altele.
Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit, mai ales la varta ta. Ca barbat trebuie sa stii sa te folosesti de tot felul de tertipuri pt a gasi o cale de mijlot, sa-ti fie bine tie si ea....sa nu se supere asa tare

Alvin
Postat pe 10 Martie 2011 11:05
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:05:42Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive? incepe sa-mi para rau ca nu am cautat mai mult....glumesc desigur. nu cred ca esti diferita cu mult fata de altele.
Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit, mai ales la varta ta. Ca barbat trebuie sa stii sa te folosesti de tot felul de tertipuri pt a gasi o cale de mijlot, sa-ti fie bine tie si ea....sa nu se supere asa tare


Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit,
astea sunt femei dependente mai nu care iubesc cu foc....... trebuie sa ai probleme serioase sa iti tii atat de strans pe omul langa tine...
ad__83
Postat pe 10 Martie 2011 11:09
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:09:03
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:05:42Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive? incepe sa-mi para rau ca nu am cautat mai mult....glumesc desigur. nu cred ca esti diferita cu mult fata de altele.
Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit, mai ales la varta ta. Ca barbat trebuie sa stii sa te folosesti de tot felul de tertipuri pt a gasi o cale de mijlot, sa-ti fie bine tie si ea....sa nu se supere asa tare


Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit,
astea sunt femei dependente mai nu care iubesc cu foc....... trebuie sa ai probleme serioase sa iti tii atat de strans pe omul langa tine...


Eh...parerile sunt imparite, nu zic ca nu sunt exceptii, ca doar nu sunt eu fiu` mamei omida, zic doar ca daca ea are o problema "serioasa" sa stie ca nu e singura...sunt f multe asa...cel putin eu cunosc o gramada....ai am destui prieteni cu care ma discutam "probleme" de genu.....mai independent-o ;) apropo esti f dragutza, un compliment prietenesc, astea stiu ca va plac ori cat de independente sunteti :D
Alvin
Postat pe 10 Martie 2011 11:27
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:27:47
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:09:03
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:05:42Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive? incepe sa-mi para rau ca nu am cautat mai mult....glumesc desigur. nu cred ca esti diferita cu mult fata de altele.
Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit, mai ales la varta ta. Ca barbat trebuie sa stii sa te folosesti de tot felul de tertipuri pt a gasi o cale de mijlot, sa-ti fie bine tie si ea....sa nu se supere asa tare


Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit,
astea sunt femei dependente mai nu care iubesc cu foc....... trebuie sa ai probleme serioase sa iti tii atat de strans pe omul langa tine...


Eh...parerile sunt imparite, nu zic ca nu sunt exceptii, ca doar nu sunt eu fiu` mamei omida, zic doar ca daca ea are o problema "serioasa" sa stie ca nu e singura...sunt f multe asa...cel putin eu cunosc o gramada....ai am destui prieteni cu care ma discutam "probleme" de genu.....mai independent-o ;) apropo esti f dragutza, un compliment prietenesc, astea stiu ca va plac ori cat de independente sunteti :D


multumesc frumos...inceraca te rog sa nu ne mai bagi pe tiate in aceeiasi oala nu suntem toate la fel...credema doar femeile care nu sunt suficient de inteligente isi "chinuie' barbatul, prietenul sa stea cu ele sau langa ele non stop...ptr mine liberatea in cuplu este f importanta si chiar imi face placere sa stiu ca prietenul mei iese la fotbal sau la bere cu baietii.
ad__83
Postat pe 10 Martie 2011 11:33
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:33:44
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:27:47
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:09:03
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:05:42Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive? incepe sa-mi para rau ca nu am cautat mai mult....glumesc desigur. nu cred ca esti diferita cu mult fata de altele.
Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit, mai ales la varta ta. Ca barbat trebuie sa stii sa te folosesti de tot felul de tertipuri pt a gasi o cale de mijlot, sa-ti fie bine tie si ea....sa nu se supere asa tare


Femeile cand iubesc, iubesc cu foc si vor ca partenerul sa fie doar langa ele, fara prieteni, frati, parinti,iesiri cu amicii la bar, la fotbal, la pescuit,
astea sunt femei dependente mai nu care iubesc cu foc....... trebuie sa ai probleme serioase sa iti tii atat de strans pe omul langa tine...


Eh...parerile sunt imparite, nu zic ca nu sunt exceptii, ca doar nu sunt eu fiu` mamei omida, zic doar ca daca ea are o problema "serioasa" sa stie ca nu e singura...sunt f multe asa...cel putin eu cunosc o gramada....ai am destui prieteni cu care ma discutam "probleme" de genu.....mai independent-o ;) apropo esti f dragutza, un compliment prietenesc, astea stiu ca va plac ori cat de independente sunteti :D


multumesc frumos...inceraca te rog sa nu ne mai bagi pe tiate in aceeiasi oala nu suntem toate la fel...credema doar femeile care nu sunt suficient de inteligente isi "chinuie' barbatul, prietenul sa stea cu ele sau langa ele non stop...ptr mine liberatea in cuplu este f importanta si chiar imi face placere sa stiu ca prietenul mei iese la fotbal sau la bere cu baietii.


app scuza mi te rog greselile dar sunt la serviciu si trebuie sa ma uit sa nu apara cinva in biroul meu....
ad__83
Postat pe 10 Martie 2011 11:35
hehe ce coincidenta...eu abia scriu....sta sefu` cu ochii pe mine ca pe butelie :D.....sigur am rectificat, poate nu toate, da o mare parte sunt ca ea. e un lucru bun ca te simti bine cand se duce la fotbal sau la bere cu prietenii, dar ai fii de acord ca el sa plece cateva zile din loc, l-ai crede can ti-ar spune sa stai linistita ca el nu te inseala, ca nu are de ce? poate nu ar face`o....dar in unele situatii constiinta si principiile nu prea functioneaza....parerea mea e ca nu ai fi de acord
Alvin
Postat pe 10 Martie 2011 11:44
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:44:36hehe ce coincidenta...eu abia scriu....sta sefu` cu ochii pe mine ca pe butelie :D.....sigur am rectificat, poate nu toate, da o mare parte sunt ca ea. e un lucru bun ca te simti bine cand se duce la fotbal sau la bere cu prietenii, dar ai fii de acord ca el sa plece cateva zile din loc, l-ai crede can ti-ar spune sa stai linistita ca el nu te inseala, ca nu are de ce? poate nu ar face`o....dar in unele situatii constiinta si principiile nu prea functioneaza....parerea mea e ca nu ai fi de acord


mai depinde al meu spre exemplu datorita jobului este plecat tot timpul din tara...cred ca vine acasa 2 sau 3 zile pe saptamana dar sincer nu disper..la randul meu si eu am un job, ma duc la o sala....daca as sta numai acasa normal ca m as gandi ca ma inseala ma minte....si pana la urma daca se intampla WTF....nu e sf umii nu??
ad__83
Postat pe 10 Martie 2011 11:54
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:54:53...daca as sta numai acasa normal ca m as gandi ca ma inseala ma minte....si pana la urma daca se intampla WTF....nu e sf umii nu??


asta o zici acum, sa te vad cand oi deschide topic pe cudica, plangand
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 11:59
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 11:59:03
De la: ad_83, la data 2011-03-10 11:54:53...daca as sta numai acasa normal ca m as gandi ca ma inseala ma minte....si pana la urma daca se intampla WTF....nu e sf umii nu??


asta o zici acum, sa te vad cand oi deschide topic pe cudica, plangand


mai am o varsta am si imi place sa cred ca sunt destul de inteligenta asa ca te dezamagesc nu am sa recurg niciodata la gesturi atat de ieftine.....
ad__83
Postat pe 10 Martie 2011 12:24
De la: justforfun84, la data 2011-03-10 11:05:42Exista femei care iubesc si in acelasi timp sa nu fie geloase si posesive?

da
kudika_pudika
Postat pe 10 Martie 2011 12:47
cui pasa? si daca e geloasa ce? si daca nu e ce?
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 12:49
trecand peste posturile care zic multe dar nu spun nimic...

ce am invatat eu pan acum e ca lumea, fiecare persoana percepe iubirea diferit, intensitatea difera, unii oameni sunt pur si simplu incapabili sa simta ceva mult prea intens, si fug de asta toata viata, altii se arunca cu capu nainte cu riscu de a se arde serios, fiecare are partile lui negative si pozitive.

personal, prefer sa ma arunc in cea mai adanca prapastie si sa ard in flacari decat sa mi traiesc viata domol, linistit, OBISNUIT, langa o persoana care mai mult e departe spre ex, sau mai stiu eu ce alte prostii de genu. ma doare n cot ca ai responsabilitati, esti plecata, ai servici, GHICIC E, TOTI AVEM, fa bine si cauta ceva ce sa ne convina amandurora, pt ca iubirea inseamna si compromisuri, iar daca nu vrei sa faci compromisuri nu iubesti, esti un copil egoist,pa-pa. atata de simplu.

dar e parerea mea personala, si cum ziceam, fiecare simte diferit, dupa cat poate duce. de asta probabil e important sa ti gasesti pe cineva care gandeste macar putin ca tine.
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 13:00
.... ....
cotyca
Postat pe 10 Martie 2011 14:37
De la: rockk, la data 2011-03-08 11:02:55
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-08 10:59:54
De la: rockk, la data 2011-03-08 10:47:55 adunatura de ipocriti.


Mai rockk dar tu chiar urasti 8 martie


daca si tu ai fi trezita la ora 6 dimineata, prima data dupa 6 luni cand nu te trezesti la ora 5 , si ti se spune "ai grija ca i 8 martie" cred ca si tu ai uri o

oricum ma refeream la prefacutii crestini, sper ca nu s ainteles gresit.



n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!
cotyca
Postat pe 10 Martie 2011 14:49
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 14:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 14:58:48
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?

multe cheltuieli pe diverse planuri, trebuie sa fac credit la banca pt un imprumut la sentimente.
felixcat
Postat pe 10 Martie 2011 15:03
De la: felixcat, la data 2011-03-10 15:03:49
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 14:58:48
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?

multe cheltuieli pe diverse planuri, trebuie sa fac credit la banca pt un imprumut la sentimente.


lasa banii, ca om mai zgarcit ca mine, rar o sa intalnesti
acum vorbim de sarbatoare, si de o perioada cand te simti bine impreuna cu cei dragi
battleofwits
Postat pe 10 Martie 2011 15:05
pai si mizez pe faptul ca altul la fel de zgarcit ca si mine nu mai este, o sa il conving sa imi dea bani.
perioada neagra a anului!!! Craciun - Valentines - Dragobete - 1 Martie - 8 Martie si daca ai noroc sa fie si ziua ei in aceasta perioada ( eu am avut norocul ) poti sa iti faci un nod frumos la streang si sa te cateri pe grinda
(cine nu se prinde ca glumesc, are probleme cu beculetele)
felixcat
Postat pe 10 Martie 2011 15:10
De la: rockk, la data 2011-03-10 05:06:49ba esti cu capu?!, cum dracu sa fi primit drept de vot exact pe 8 martie? 8 martie se sarbatoreste inainte de 1900 lol. crezi ca am fost prima tara cu drept de vot ?


Aoleo mai citeste si tu ceva.

În ziua de 8 martie 1857, la New York, angajatele din fabricile de textile au intrat în grevã ºi au coborât în stradã pentru a cere condiþii mai bune de lucru, creºe ºi un salariu egal cu cel al bãrbaþilor. Poliþia a intervenit în forþã împotriva lor. Relatãrile despre cele întâmplate au apãrut în presã în 1955.

Asta sarbatoresti tu man. Ulterior a fost considerata ziua mamei/femeii. Practic sarabatoresti "iesirea femeii de sub jugul barbatului" cum ar spune o feminista. Ma rog, am spus ca e romaneste sa nu stii ce misca pe langa tine. Ia zi-mi, pe 25 decembrie sarbatoresti nasterea lui Hristos? Poate ma uimesti...
leo_
Postat pe 10 Martie 2011 16:27
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 14:58:48
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?


nu vreau sa intelegi gresit...nu sunt ingrozita de sarbatorile in sine ci de modul in care ni se sugereaza sa ne comportam...adica trebuie sa facem altceva decat facem in mod normal, adica sa fim altfel decat suntem...nu vad de ce trebuie sa oferim/primim flori doar in zilele de 8 martie, 1 martie, onomastica, zile de nastere etc.... sunt de pare ca iubirea trebuie mai intai traita si apoi sarbatorita...dupa mine iubirea ar trebui sa fie o stare naturala, zilnica nu indusa de factori externi....aceste zile de 8, 1 martie mi se par niste perdele dupa care multi se ascund...vor sa para ceea ce nu sunt defapt..mi se pare mai corect sa nu-mi mai dea deloc flori decat sa-mi dea doar de 8, 1 martie....ma refer aici la cei apropiati mie, nu la colegii de serviciu care-mi ofera doar de 1,8 martie...si le primesc binenteles din complezenta....apreciez mai mult un barbat care nu-mi ofera deloc flori decat unul care o face din grija/frica pe care o are vis-a-vis de parerea pe care as putea sa o am daca nu-mi ofera flori.....
aaaaa, uitasem eu as sarbatori cu drag si ziua barbatului si imi pare rau ca nu exista oficial...de ce doar noi femeile sa avem zile? voi de ce n-ati avea acest drept?
cotyca
Postat pe 11 Martie 2011 08:39
De la: cotyca, la data 2011-03-11 08:39:08... voi de ce n-ati avea acest drept?


noi nu avem nevoie
battleofwits
Postat pe 11 Martie 2011 08:49
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 08:49:28
De la: cotyca, la data 2011-03-11 08:39:08... voi de ce n-ati avea acest drept?


noi nu avem nevoie


ei, na...parca trebuie sa va dea cineva...luati-va singuri...
cotyca
Postat pe 11 Martie 2011 09:01
De la: cotyca, la data 2011-03-11 09:01:30
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 08:49:28
De la: cotyca, la data 2011-03-11 08:39:08... voi de ce n-ati avea acest drept?


noi nu avem nevoie


ei, na...parca trebuie sa va dea cineva...luati-va singuri...


glumeam ...
ceea ce spui referitor la a face lucrurile din obligatie, intradevar e foarte aiurea si neplacut
insa e o sarbatoare, daca unii nu stiu sa petreaca asta nu inseamna ca trebuie sa detestam sarbatoarea, ci doar sa schimbam "ecosistemul"
battleofwits
Postat pe 11 Martie 2011 09:07
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 14:58:48
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?


trebuie sa ma port frumos chiar si cu femei pe care nu dau doi bani. trebuie sa fac pe excrocul sentimental exact cand nu am chef. trebuie sa ies sa fac prospectarea pietei etc...
leo_
Postat pe 11 Martie 2011 09:12
De la: leo_, la data 2011-03-11 09:12:24
trebuie sa ma port frumos chiar si cu femei pe care nu dau doi bani. trebuie sa fac pe excrocul sentimental exact cand nu am chef. trebuie sa ies sa fac prospectarea pietei etc...


asta o faci pentru ca asa vrei tu...
nici-o sarbatoare nu te obliga sa fi altceva decat ceea ce esti
sarbatoarea are rolul de a scoate ce e mai bun din fiecare, de obicei se ofera iubire, dar fiecare ofera ce poate

battleofwits
Postat pe 11 Martie 2011 09:16
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 09:07:17
De la: cotyca, la data 2011-03-11 09:01:30
De la: battleofwits, la data 2011-03-11 08:49:28
De la: cotyca, la data 2011-03-11 08:39:08... voi de ce n-ati avea acest drept?


noi nu avem nevoie


ei, na...parca trebuie sa va dea cineva...luati-va singuri...


glumeam ...
ceea ce spui referitor la a face lucrurile din obligatie, intradevar e foarte aiurea si neplacut
insa e o sarbatoare, daca unii nu stiu sa petreaca asta nu inseamna ca trebuie sa detestam sarbatoarea, ci doar sa schimbam "ecosistemul"


eu nu am nimic cu sarbatorile din calendar, nici nu le detest nici nu le iubesc...fie ele cat de multe...si la cat mai multe zile libere, ca sa zic, ca asta ma multumeste cel mai mult ...iar ecosistemul va fi foarte greu de schimbat...mai ales ca implica foarte multe necunoscute inconstiente....
cotyca
Postat pe 11 Martie 2011 09:19
De la: cotyca, la data 2011-03-11 08:39:08
De la: battleofwits, la data 2011-03-10 14:58:48
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


pe mine ma intereseaza de ce sunt oamenii atat de ingroziti de zilele astea in care se sarbatoreste: "iubirea", femeia ...si orice presupune o sarbatoare?

ce va nemultumeste la aceste sarbatori?


nu vreau sa intelegi gresit...nu sunt ingrozita de sarbatorile in sine ci de modul in care ni se sugereaza sa ne comportam...adica trebuie sa facem altceva decat facem in mod normal, adica sa fim altfel decat suntem...nu vad de ce trebuie sa oferim/primim flori doar in zilele de 8 martie, 1 martie, onomastica, zile de nastere etc.... sunt de pare ca iubirea trebuie mai intai traita si apoi sarbatorita...dupa mine iubirea ar trebui sa fie o stare naturala, zilnica nu indusa de factori externi....aceste zile de 8, 1 martie mi se par niste perdele dupa care multi se ascund...vor sa para ceea ce nu sunt defapt..mi se pare mai corect sa nu-mi mai dea deloc flori decat sa-mi dea doar de 8, 1 martie....ma refer aici la cei apropiati mie, nu la colegii de serviciu care-mi ofera doar de 1,8 martie...si le primesc binenteles din complezenta....apreciez mai mult un barbat care nu-mi ofera deloc flori decat unul care o face din grija/frica pe care o are vis-a-vis de parerea pe care as putea sa o am daca nu-mi ofera flori.....
aaaaa, uitasem eu as sarbatori cu drag si ziua barbatului si imi pare rau ca nu exista oficial...de ce doar noi femeile sa avem zile? voi de ce n-ati avea acest drept?


mai, barbatii nu prea au multe drepturi in lumea asta. de fapt cred ca sunt singura categorie fara prea multe facilitati, in rest toti mai au cate ceva, femeile, copiii, tiganii, minoritatile, americanii in trecere, privatii de libertate etc...

de ce se sarbatoreste ziua asta? simplu 1) ca sa ramana evenimentul de la care a pornit pentru totdeauna sarbatorit indiferent daca stii sau nu care era 2) distreaza masele si le abate atentia la altceva 3) este un eveniment comercial 4) alte motive
leo_
Postat pe 11 Martie 2011 09:25
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
De la: rockk, la data 2011-03-08 11:02:55
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-08 10:59:54
De la: rockk, la data 2011-03-08 10:47:55 adunatura de ipocriti.


Mai rockk dar tu chiar urasti 8 martie


daca si tu ai fi trezita la ora 6 dimineata, prima data dupa 6 luni cand nu te trezesti la ora 5 , si ti se spune "ai grija ca i 8 martie" cred ca si tu ai uri o

oricum ma refeream la prefacutii crestini, sper ca nu s ainteles gresit.



n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


a spus o cealalta iubita. ce imp are cine a spus o? stii, e o vorba, sa te gandesti prea mult e la fel de aiurea ca a gandi prea putin.

esti aiurita rau.
rockk
Postat pe 11 Martie 2011 10:01
De la: rockk, la data 2011-03-11 10:01:38
De la: cotyca, la data 2011-03-10 14:49:35
De la: rockk, la data 2011-03-08 11:02:55
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-08 10:59:54
De la: rockk, la data 2011-03-08 10:47:55 adunatura de ipocriti.


Mai rockk dar tu chiar urasti 8 martie


daca si tu ai fi trezita la ora 6 dimineata, prima data dupa 6 luni cand nu te trezesti la ora 5 , si ti se spune "ai grija ca i 8 martie" cred ca si tu ai uri o

oricum ma refeream la prefacutii crestini, sper ca nu s ainteles gresit.



n-as ura-o, dar as incerca sa inteleg cum au putut sa-i faca pe oamenii astia, sa le respecte intocmai si la timp aceste date! cum se pot lasa unii legati la ochi fara sa intrebe de ce ii leaga? sper ca chestia asta ti-a spus-o mama ta, nu iubita...ca eu in locul tau as fi facut cale-ntoarsa urgent!


a spus o cealalta iubita. ce imp are cine a spus o? stii, e o vorba, sa te gandesti prea mult e la fel de aiurea ca a gandi prea putin.

esti aiurita rau.


sigur ca are importanta cine a spus-o...dar daca pentru tine toate femeile au acelasi regim, asa sa fie...iar in privinta privelistilor tale, retine...eu nu pot fi decat ceea ce tu vezi!

ps: tie ti s-a parut ca am gandit prea mult? da, de unde stii tu cat de mult am gandit eu? poate ma compari cu tine, altfel nu-mi explic.... si cand ma gandesc ca mie intrebarea asta mi-a venit minte atat de natural...ce-o fi insemnand a gandi prea mult?
cotyca
Postat pe 11 Martie 2011 11:01
uite, leo o sa-ti spun cateva atu-uri ale barbatilor poate o sa vezi lucrurile putin mai in roz...voi, barbatii sunteti denumiti sexul tare, voi conduceti lumea, sunteti cei mai buni bucatari, frizeri ma rog hair stylisti, soferi (si aici va dau dreptate pe deplin) si lista mai poate continua....si va puteti sarbatori in fiecare zi din an tocmai pentru va nu este specificata una anume....
cotyca
Postat pe 11 Martie 2011 11:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lesbiana? 1 De la: lloremmy 4 Octombrie 2011 22:29
Cu ce actori v-ati dori sa faceti sex? 295 De la: cotyca 28 Aprilie 2011 08:29
Experienta sexuala cu un sugar daddy. Cum a fost pentru voi? 8 De la: kudika_1022385 19 Februarie 2021 03:12
Scriu ca sa imi limpezesc gindurile ....nu atit de mult de a cere o parere ....dar mereu este binevenita ... 3 De la: 22 Februarie 2015 12:34
cum sa scap de timiditate? 33 De la: Barbie30 13 August 2010 10:34