Setari Cookie-uri

un caz mai delicat...

De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?
mare inteligent esti
thadoogback
Postat pe 9 Martie 2011 15:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?


n-ar trebui!...........are frigiderul plin!
vitamina_c
Postat pe 9 Martie 2011 15:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:39:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?
mare inteligent esti


ma bucur ca ai remarcat
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 15:40
De la: vitamina_c, la data 2011-03-09 15:39:48
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?


n-ar trebui!...........are frigiderul plin!
ooo bravooo,,alta miloasa
thadoogback
Postat pe 9 Martie 2011 15:41
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:40:10
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:39:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?
mare inteligent esti


ma bucur ca ai remarcat
aiurea esti ,,cum sa nu remarc ,,oricine remarca,,esti cel mai cel dintre cei
thadoogback
Postat pe 9 Martie 2011 15:42
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:42:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:40:10
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:39:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?
mare inteligent esti


ma bucur ca ai remarcat
aiurea esti ,,cum sa nu remarc ,,oricine remarca,,esti cel mai cel dintre cei


sa-mi faci statuie

upsss... trebuie sa-mi iau ghiul ca sa-l pupi cand ne-om vedea
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 15:45
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:45:02
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:42:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:40:10
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:39:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:37:39
De la: thadoogback, la data 2011-03-09 15:36:22
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:34:54
De la: miss_darine, la data 2011-03-09 15:33:53
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 15:29:42
si aici se integra... nu te gandi ca stam intr-o tara de monstrii
avem si aici oameni cu suflet mare

stiu ca sunt, dar nu se mai vad de uscaturi


cine are ochi sa-i vada...ii vede

stii cum se zice, vedem doar ceea ce vrem sa vedem
exact asta faceti voi 2 ,,,hotul striga hotul


ti-e foame, asa-i?
mare inteligent esti


ma bucur ca ai remarcat
aiurea esti ,,cum sa nu remarc ,,oricine remarca,,esti cel mai cel dintre cei


sa-mi faci statuie

upsss... trebuie sa-mi iau ghiul ca sa-l pupi cand ne-om vedea
bravoo,,esti superrr
thadoogback
Postat pe 9 Martie 2011 15:48
imi face foarte bine ca vorbesc cu voi , este singura modalitate de a ma descarca , chiar daca s mai realiste decat as vreau eu , unele mesaje , in sinea mea stiu cum sta treaba...si uneori ce i drept simt nevoia sa aud cliseul ala tipic "o sa fie bine" desi stiu ca nu prea o sa fie....sincer nu stiu daca o sa am curajul sa ma apropii de cineva , ptr ca mi ar fi frica de o eventuala dezamagire care m ar face sa cad si mai rau in ale mele , pana una alta nu stie nimeni ce se ascunde sub hainele mele , pana la urma toti avem cate un complex , cum zicea cineva mai sus, trebuie doar sa inteleg asta mai bine...... ... am momente cand m simt bine , dar e foarte urat dimineata cand ma trezesc si imi dau seama ca iar tre sa ma lupt cu gandurile si zic "oare a fost un vis"? asta e.... ....altii traiesc fara o mana , fara un picior iar un fost vecin a ramas paralizat la 18 ani , pe langa ei eu sunt bine cred ...asa mi mai ridic moralul....pupici la toata lumea...
dodo26
Postat pe 9 Martie 2011 15:57
imi face foarte bine ca vorbesc cu voi , este singura modalitate de a ma descarca , chiar daca s mai realiste decat as vreau eu , unele mesaje , in sinea mea stiu cum sta treaba...si uneori ce i drept simt nevoia sa aud cliseul ala tipic "o sa fie bine" desi stiu ca nu prea o sa fie....sincer nu stiu daca o sa am curajul sa ma apropii de cineva , ptr ca mi ar fi frica de o eventuala dezamagire care m ar face sa cad si mai rau in ale mele , pana una alta nu stie nimeni ce se ascunde sub hainele mele , pana la urma toti avem cate un complex , cum zicea cineva mai sus, trebuie doar sa inteleg asta mai bine...... ... am momente cand m simt bine , dar e foarte urat dimineata cand ma trezesc si imi dau seama ca iar tre sa ma lupt cu gandurile si zic "oare a fost un vis"? asta e.... ....altii traiesc fara o mana , fara un picior iar un fost vecin a ramas paralizat la 18 ani , pe langa ei eu sunt bine cred ...asa mi mai ridic moralul....pupici la toata lumea...
dodo26
Postat pe 9 Martie 2011 16:05
Dodo, sper ca nu te-a suparat vreun comment de al meu; nu eu am pretentia ca toata lumea sa fie perfecta si completa. Daca sotul meu ar ramane fara: penis- l-as tine in brate doar; daca ar ramane fara ochi- as fi eu ochii lui; daca ar ramane fara un picior sau fara o mana- la fel, l-as completa eu. Nu pe mime ma deranjeaa "lipsurile" si imperfectiunea, ci pe majoritatea din jurul nostru, societatea in care ne invartim.

Sunt mai realista in commenturi pt ca am vazut o emisiune la tv despre o doamna care nu avea ambii sani. I-am auzit povestea, gandurile, tristetea ei, felul cum era privita, etc; am vazut cicatricea Totul a inceput sa redevina roz in viata ei dupa ce si-a reconstruit sanii. Inainte de asta, purta o proteza si povestea cu o ingrozea faptul ca trebuia sa se dezbrace in fata sotului. Asta e diferenta: avea deja un sot ce o iubea inainte de a ramane fara sani. Sper din tot sufletul sa ai rabdare si sa lupti pt binele tau, asta e tot ce conteaza. Sa ai grija de tine!
mimi_ca29
Postat pe 9 Martie 2011 16:21
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-09 16:21:11Dodo, sper ca nu te-a suparat vreun comment de al meu; nu eu am pretentia ca toata lumea sa fie perfecta si completa. Daca sotul meu ar ramane fara: penis- l-as tine in brate doar; daca ar ramane fara ochi- as fi eu ochii lui; daca ar ramane fara un picior sau fara o mana- la fel, l-as completa eu. Nu pe mime ma deranjeaa "lipsurile" si imperfectiunea, ci pe majoritatea din jurul nostru, societatea in care ne invartim.

Sunt mai realista in commenturi pt ca am vazut o emisiune la tv despre o doamna care nu avea ambii sani. I-am auzit povestea, gandurile, tristetea ei, felul cum era privita, etc; am vazut cicatricea Totul a inceput sa redevina roz in viata ei dupa ce si-a reconstruit sanii. Inainte de asta, purta o proteza si povestea cu o ingrozea faptul ca trebuia sa se dezbrace in fata sotului. Asta e diferenta: avea deja un sot ce o iubea inainte de a ramane fara sani. Sper din tot sufletul sa ai rabdare si sa lupti pt binele tau, asta e tot ce conteaza. Sa ai grija de tine!


nu ti fa niciun fel de probleme ...nu ma deranjeaza niciun mesaj , indiferent cat de realist e , de aia am postat , ca sa aud fel si fel de pareri , realitatea e ca atunci cand nu mai suntem intregi , devenim complexati, ca unii trec mai repede asta, e altceva, poate ca ar fi fost mult mai confortabil ptr mine sa fie un handicap mental si sa ma stiu intreaga , dar asta e.....
dodo26
Postat pe 9 Martie 2011 16:34
De la: dodo26, la data 2011-03-09 16:34:50... poate ca ar fi fost mult mai confortabil ptr mine sa fie un handicap mental si sa ma stiu intreaga , dar asta e...




battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 17:09
De la: dodo26, la data 2011-03-09 16:05:02imi face foarte bine ca vorbesc cu voi , este singura modalitate de a ma descarca , chiar daca s mai realiste decat as vreau eu , unele mesaje , in sinea mea stiu cum sta treaba...si uneori ce i drept simt nevoia sa aud cliseul ala tipic "o sa fie bine" desi stiu ca nu prea o sa fie....sincer nu stiu daca o sa am curajul sa ma apropii de cineva , ptr ca mi ar fi frica de o eventuala dezamagire care m ar face sa cad si mai rau in ale mele , pana una alta nu stie nimeni ce se ascunde sub hainele mele , pana la urma toti avem cate un complex , cum zicea cineva mai sus, trebuie doar sa inteleg asta mai bine...... ... am momente cand m simt bine , dar e foarte urat dimineata cand ma trezesc si imi dau seama ca iar tre sa ma lupt cu gandurile si zic "oare a fost un vis"? asta e.... ....altii traiesc fara o mana , fara un picior iar un fost vecin a ramas paralizat la 18 ani , pe langa ei eu sunt bine cred ...asa mi mai ridic moralul....pupici la toata lumea...


nu mai scrieti bazaconii oameni buni.....ce aveti? de unde pana mea stiti voi care este realitatea??...numai tampenii mai frate....s intristati fata aiurea....cum sa nu existe cineva care sa se indragosteasca de ea si tanar pe deasupra....nu vreti s-o combinati cu bosorogi eventual?!!.....dodo..sa stii k dezamagiri ai fi putut avea si cu amandoi sanii pt k asta e viata pana la urma....fii fericita ca traiesti si k te poti bucura de tot ceea ce te inconjoara.....multi sunt nefericiti si frustrati gandindu-se numai la lipsurile din viata lor fara sa le pese de acele mici detalii care fac viata frumoasa sau fara sa-si dea seama k au persoane langa ei care ii iubesc.......tind sa cred k esti o persoana pozitiva din moment ce ai trecut peste asa un lucru grav.....nu mai apleca urechile la realitatile din capul altora...pt k realitatea este asa cum vrei tu sa o vezi....o sa mai existe dezamagiri , suferinte dar depinde numai de tine daca vor fi scurte sau lungi.....

It's a wonderfull world.....
si eu sunt cam frustrata asa cateodata...da imi revin repede ..pt k imi place s rad si s fiu bucuroasa...asa aiurea cateodata
kagome_kudika
Postat pe 9 Martie 2011 17:50
si apropo si eu sunt complexata k am nasu prea mare..din punctu meu de vedere sper k nu si pct de vd al altora ....k am pistui k parul meu e des si enervant din cauza caruia mi se zicea vrajitoarea in liceu (slava Domnului k s-a inventat placa), k n-am o unghie la degetul mic...si in troleu ma tin de bara cu cealalta mana ...si totusi sunt dragutza, desteapta desigur un pic sonata si am o gramada de prieteni care ma iubesc....
kagome_kudika
Postat pe 9 Martie 2011 17:57
daca n as avea o unghie la degetul mic, eu n as mai indrazni sa ies din casa EVER !

rockk
Postat pe 9 Martie 2011 18:04
De la: rockk, la data 2011-03-09 18:04:18daca n as avea o unghie la degetul mic, eu n as mai indrazni sa ies din casa EVER !



pai mai nu intelegi am un deget handicapat...adik e si un pic stramb asa.....dar e tocmai bun pt scarpinat in urechi ....
kagome_kudika
Postat pe 9 Martie 2011 18:11
De la: kagome_kudika, la data 2011-03-09 17:50:58
De la: dodo26, la data 2011-03-09 16:05:02imi face foarte bine ca vorbesc cu voi , este singura modalitate de a ma descarca , chiar daca s mai realiste decat as vreau eu , unele mesaje , in sinea mea stiu cum sta treaba...si uneori ce i drept simt nevoia sa aud cliseul ala tipic "o sa fie bine" desi stiu ca nu prea o sa fie....sincer nu stiu daca o sa am curajul sa ma apropii de cineva , ptr ca mi ar fi frica de o eventuala dezamagire care m ar face sa cad si mai rau in ale mele , pana una alta nu stie nimeni ce se ascunde sub hainele mele , pana la urma toti avem cate un complex , cum zicea cineva mai sus, trebuie doar sa inteleg asta mai bine...... ... am momente cand m simt bine , dar e foarte urat dimineata cand ma trezesc si imi dau seama ca iar tre sa ma lupt cu gandurile si zic "oare a fost un vis"? asta e.... ....altii traiesc fara o mana , fara un picior iar un fost vecin a ramas paralizat la 18 ani , pe langa ei eu sunt bine cred ...asa mi mai ridic moralul....pupici la toata lumea...


nu mai scrieti bazaconii oameni buni.....ce aveti? de unde pana mea stiti voi care este realitatea??...numai tampenii mai frate....s intristati fata aiurea....cum sa nu existe cineva care sa se indragosteasca de ea si tanar pe deasupra....nu vreti s-o combinati cu bosorogi eventual?!!.....dodo..sa stii k dezamagiri ai fi putut avea si cu amandoi sanii pt k asta e viata pana la urma....fii fericita ca traiesti si k te poti bucura de tot ceea ce te inconjoara.....multi sunt nefericiti si frustrati gandindu-se numai la lipsurile din viata lor fara sa le pese de acele mici detalii care fac viata frumoasa sau fara sa-si dea seama k au persoane langa ei care ii iubesc.......tind sa cred k esti o persoana pozitiva din moment ce ai trecut peste asa un lucru grav.....nu mai apleca urechile la realitatile din capul altora...pt k realitatea este asa cum vrei tu sa o vezi....o sa mai existe dezamagiri , suferinte dar depinde numai de tine daca vor fi scurte sau lungi.....

It's a wonderfull world.....
si eu sunt cam frustrata asa cateodata...da imi revin repede ..pt k imi place s rad si s fiu bucuroasa...asa aiurea cateodata


acum mai mult ca oricand m bucur de tot ce i pe langa mine si de viata in general
dodo26
Postat pe 9 Martie 2011 19:43
f bine faci ie ieeeee .... de unde esti mai dodolici??
kagome_kudika
Postat pe 9 Martie 2011 19:54
De la: kagome_kudika, la data 2011-03-09 19:54:36f bine faci ie ieeeee .... de unde esti mai dodolici??


din cta :)
dodo26
Postat pe 9 Martie 2011 20:04
De la: dodo26, la data 2011-03-09 20:04:06
De la: kagome_kudika, la data 2011-03-09 19:54:36f bine faci ie ieeeee .... de unde esti mai dodolici??


din cta :)


ma primesti la tine la vara? ....s nu mai dau banii pe cazare

da-mi shi mie mesaj cu adresa ta de mess ..dc vrei
kagome_kudika
Postat pe 9 Martie 2011 20:11
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 11:05:58
De la: dodo26, la data 2011-03-08 10:58:15
in privinta exagerarii , nu cred ca exagerez , oricum de comportat normal, poate ca se poate dar ce i in sufletul tau..... si cate ganduri iti trec, n ai vrea sa stii ....


daca e prima data cand "te-ai prabusit" in viata, e normal sa spui asta,
insa o sa vezi ca dupa un timp, cand o sa te obisnuiesti cu ideea o sa intelegi ca nu e decat in mintea ta

o alta chestie pe care daca ti-o voi spune sunt sanse minime sa o percepi:
gandurile nu te reprezinta, gandurile sunt asa cum sunt pentru ca asta e rostul lor sa "gandeasca", iar de cele mai multe ori ele se gandesc numai la ce e mai rau
insa nu face gresala de a te identifica cu prpriile tale ganduri pentru ca vei ajunge intr-un loc foarte neplacut


da ce,mama zmeului, sunt gandurile astea??? la tine capatana e un tunel in care fluiera vantul, pardon, gandurile, dar nu se stie ale cui, ca nu te reprezinta, sunt niste pitici mici care tropaie fara ca tu sa ai putere asupra lor???
contesina
Postat pe 9 Martie 2011 20:53
De la: contesina, la data 2011-03-09 20:53:02
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 11:05:58
gandurile nu te reprezinta, gandurile sunt asa cum sunt pentru ca asta e rostul lor sa "gandeasca", iar de cele mai multe ori ele se gandesc numai la ce e mai rau
insa nu face gresala de a te identifica cu prpriile tale ganduri pentru ca vei ajunge intr-un loc foarte neplacut


da ce,mama zmeului, sunt gandurile astea??? la tine capatana e un tunel in care fluiera vantul, pardon, gandurile, dar nu se stie ale cui, ca nu te reprezinta, sunt niste pitici mici care tropaie fara ca tu sa ai putere asupra lor???




tu ce crezi?
battleofwits
Postat pe 9 Martie 2011 21:01
De la: battleofwits, la data 2011-03-09 21:01:19
De la: contesina, la data 2011-03-09 20:53:02
De la: battleofwits, la data 2011-03-08 11:05:58
gandurile nu te reprezinta, gandurile sunt asa cum sunt pentru ca asta e rostul lor sa "gandeasca", iar de cele mai multe ori ele se gandesc numai la ce e mai rau
insa nu face gresala de a te identifica cu prpriile tale ganduri pentru ca vei ajunge intr-un loc foarte neplacut


da ce,mama zmeului, sunt gandurile astea??? la tine capatana e un tunel in care fluiera vantul, pardon, gandurile, dar nu se stie ale cui, ca nu te reprezinta, sunt niste pitici mici care tropaie fara ca tu sa ai putere asupra lor???




tu ce crezi?


eu cred multe, dar le-am si cercetat si incercat (evident, drumul e luuuuung !)

mi-am amintit o vorba : "Ce mi-a fost mie urat in viata : drumul lung si omul prost !" si iti mai spun un secret, battle, eu sunt omul prost....
contesina
Postat pe 9 Martie 2011 23:17
De la: dodo26, la data 2011-03-09 16:05:02imi face foarte bine ca vorbesc cu voi , este singura modalitate de a ma descarca , chiar daca s mai realiste decat as vreau eu , unele mesaje , in sinea mea stiu cum sta treaba...si uneori ce i drept simt nevoia sa aud cliseul ala tipic "o sa fie bine" desi stiu ca nu prea o sa fie....sincer nu stiu daca o sa am curajul sa ma apropii de cineva , ptr ca mi ar fi frica de o eventuala dezamagire care m ar face sa cad si mai rau in ale mele , pana una alta nu stie nimeni ce se ascunde sub hainele mele , pana la urma toti avem cate un complex , cum zicea cineva mai sus, trebuie doar sa inteleg asta mai bine...... ... am momente cand m simt bine , dar e foarte urat dimineata cand ma trezesc si imi dau seama ca iar tre sa ma lupt cu gandurile si zic "oare a fost un vis"? asta e.... ....altii traiesc fara o mana , fara un picior iar un fost vecin a ramas paralizat la 18 ani , pe langa ei eu sunt bine cred ...asa mi mai ridic moralul....pupici la toata lumea...


daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbesti ..noi suntem aici!
ironia
Postat pe 10 Martie 2011 12:25
eu nu, pe mine ma plictisesti
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 12:30
glumeam, esti f interesanta
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 12:30
sau totusi, nu
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 12:30
iar am glumit,


sau poate nu
rockk
Postat pe 10 Martie 2011 12:31
De la: rockk, la data 2011-03-10 12:31:01iar am glumit,


sau poate nu


rockk hotarasta-te odata ca ne ametzesti
_Cryssa_
Postat pe 10 Martie 2011 12:47
Vai, am cazut pe spate
kudika_pudika
Postat pe 10 Martie 2011 12:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac.. 109 De la: kudika_24821 31 Martie 2013 21:33
relatiile la distanta. 25 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:13
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi sincere, chiar am nevoie! 2 De la: VeVe_CaMyTzA 6 Ianuarie 2013 14:17
Ajutati-ma cu un sfat!Va rog! 34 De la: dulcineeaXXX 4 Mai 2011 15:18
Care e cea mai frumoasa amintire pe care o aveti cu iubitul vostru? 33 De la: adrianoo33 9 Noiembrie 2009 00:10