Setari Cookie-uri

Sufletul pereche

PT cei care nu au prieten/prietena? Ce facem? Ne gasim si noi perechea? Cum facem? Care pe care place?Cum? Unde?

Postat pe 24 Februarie 2008 17:30
:)) interesant topic andrei.ti-a venit o idee super si subscriu la ea chiar daca nu e un site de matrimoniale.acum asteptam sa ne scrie fetele si vedem ce iese :D

Postat pe 24 Februarie 2008 17:35
nu e corect vreau si eu :)) ce decat baietii sa se planga ca nu au pe nimeni?
ralucka85
Postat pe 24 Februarie 2008 18:35
pai plange-te si tu ca nu ai pe nimeni.nu e un topic deschis numai pt barbati.sau daca ai pe cineva paraseste-l si plange-te si tu ;))

Postat pe 24 Februarie 2008 19:08
ce tare:) hai sa parasim toti pe cineva sa plangem

Postat pe 24 Februarie 2008 19:30
me1985-eu credeam ca tu ai prietena...cat despre ceilalti, ce daca nu e asta site dedicat matrimonialelor...nu stii niciodata de unde sare iepurashul..nu? so, good luck and ...make love, not war - I'm the last representative of the 'flower-power' generation :)

Postat pe 24 Februarie 2008 19:39
me1985 sper ca ai citit printre randuri comentariul iuliei.cred ca vroia sa spuna ca la cat de frumos si destept esti, e un lucru ciudat ca nu ai iubita :D

Postat pe 24 Februarie 2008 19:45
nu, nu, alex, vroiam sa zic ca eu chiar credeam ca me1985 are prietena...ca parca asa citisem intr-un comentariu de-al lui...ca, de frumosi si destepti sunteti amandoi! na, c-am zis-o si p-asta!!!

Postat pe 24 Februarie 2008 19:48
:) eu cred in suflete pereche , chiar am scris de curand ceva despre sufletul meu pereche! Sper sa il gasim cu totii :) Va pupi!
Kittynelle
Postat pe 24 Februarie 2008 19:56
si eu cred in "suflet" si in "pereche", deci Puffilici cred ca avem ceva in in comun, ca pun atata suflet cand vreau sa-mi cumpar o pereche de mocasini(vezi ce dulce sunt puteam sa zic pereche de chiloti :p), rar o sa intalniti asa exemplar:))
Acuma radem glumim, dar nu parasim incinta: e greu sa-ti gasesti sufletul pereche mai ales cand esti constient ca ai si tu anumite calitati care te avantajeaza fata de restul, cu alte cuvinte ai anumite standarde si sub ele nu cobori, probabil daia promotorul acestui subiect domnul ME1985 este sau nu este tanar si "nemangaiet", inca sau nu ->asteptam confirmarea si scrisori de intentie pe adresa redactiei pentru tinerele interesate de un asemenea "Armasar" pur sange :D (va rog nu mi-o luati in nume de rau, dar azi cred ca iar e ziua in care mi-am pus sosetele invers si ma strag tangile, daia sunt asa acid :D). V-am pupat pe portofele sa fiti iubiti!
smecta
Postat pe 24 Februarie 2008 20:11
numai de l-as gasi odata ca am imbatranit tot asteptand

Postat pe 24 Februarie 2008 21:36
intrebarea este cat o sa ne tina melancolia? sper ca pe mine nu o sa ma tina prea mult pt ca maine am de lucru :(. si smectra ai dreptate cu standardele si calitatile si ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asa.
ralucka85
Postat pe 24 Februarie 2008 21:50
Parerile sunt impartite, fiecare cu visele lui,fiecare e mai mult sau mai putin exigent cu ceea ce cauta.

Postat pe 25 Februarie 2008 08:27
pai spune tu, draga Me 1985, pana la urma ai, nu ai, vrei sa ai, sau nici tu nu stii ce vrei?

Postat pe 25 Februarie 2008 10:16
greu raspunsul

Postat pe 25 Februarie 2008 22:11
pe sistemul daca voi nu ma vreti eu va vreau, de ce nu o punem aici de un mic matrimonial :D oamenii isi etaleazxa gandurile sentimentele si trairile si daca e sa coincida nemaipomenit, daca nu se mai trage si saptamana viitoare, ca numai 6 sunt norocoase :P.
smecta
Postat pe 25 Februarie 2008 23:46
bine, draga, cand te hotarasti...sunt aici....vezi ca am fost prima, da?

Postat pe 26 Februarie 2008 08:33
esti prima asa e.si cine stie poate poate iese ceva doar sa ma intelegi.

Postat pe 26 Februarie 2008 14:13
Vreau sa te inteleg dar nu inteleg ce vrei!

Postat pe 27 Februarie 2008 09:57
copii, nu va mai coditi, ca viata-i scurta : me1985-las-o pe printesa di sa incerce sa te-nteleaga, si printesa di, daca me1985 a zis ca esti prima, io zic sa incerci sa intelegi ce vrea me1985, ca, vorba lu' adidas torshan : " daca vrei cu adevarat, poti!" si smecta, daca tot esti din capitala, si io din provincie, si-avem ganduri comune cu 'pusul' de-un matrimonial, io zic s-o si facem, sa nu mai asteptam, ca poa' ne-o iau altii pe dinainte, si nu e bine! uite, io vin cu numele, deocamdat' : agentia matrimoniala 'TRUST ME'. mie-mi suna bine pe la urechiushe. deci, copii, daca vreti sa va-nscriti, scriti! adica scrieti-mi, ca daca tot m-a facut 'madama' una de p-acilea, atunci macar banu' sa iasa! bine zicea jerry mcguire : 'show me the money...'

Postat pe 1 Martie 2008 09:14
TRUST ME? ......nici ca se putea mai potrivit....

Postat pe 1 Martie 2008 19:44
daca trebuie se face si daca se face trebuie, ideea de baza noi sa fim sanitari ca pofta vine mancand!!
smecta
Postat pe 1 Martie 2008 20:36
Parerea mea este ca nu trebuie sa asteptam sufletul pereche. Viata e data ca sa fie traita si deci ... de cd sa nu profiti de ocazii?Nu se stie niciodata de unde apare fat frumos cu BMW sau Ileana Cosanzeana .
Eu mi-am gasit fericirea din prietenie si poate aveti si voi bafta
alexana2010
Postat pe 27 Iunie 2008 14:13
"viata e data sa fie traita" ..
acuma depinde si cum o traiesti...!



fat frumos cu bmw? .........mda.......tac!
morticia_adams
Postat pe 21 August 2008 02:25
sufletul pereche este....acolo undeva...toti il descoperim..mai devreme sau mai tarziu...restul depinde de compromisuri...viata...sperante..sacrificiu....princess a postat o poza cu o indianca....frumos...si inca ceva...sufletul pereche poate sa fie chiar langa tine....sau la zeci de mii km distanta....india poate...
moldavian_d
Postat pe 21 August 2008 12:26
Sufletul pereche vine singur ataunci cand suntem pregatiti sa-l primim si cand putem sa ne intelegem si infaptui tema de viata comuna pe care o avem de facut ....Asta-i tot:spiritualitate!!....Depinde de noi insine cat de repede evoluam ...Depinde de fiecare dintre noi ce alegem:LUMINA sau INTUNERIC....Eu va doresc la toti LUMINA SPIRITUALA...

Postat pe 21 August 2008 14:50
Revin....Fat Frumos cu BMW???????? Mamma mia pe ce cale eronata mergi........Risipirea in relatii inutile, iti ingreuiaza karma si-ti creeaza probleme viitoare ..Habar n-ai tu ce te asteapta....Te trezesti la un moment dat intr-un necaz (care poate fi si boala)si nu stii care-i cauza.....Din partea mea.....Succes,dar mergi pe un drum infundat....mai ai timp sa te intorci..

Postat pe 21 August 2008 14:54
ai spus despre karma...ma intereseaza astfel de discutii..daca se poate sa aprofundam...
moldavian_d
Postat pe 21 August 2008 17:40
Ce tema delicata..sufletul pereche..el exista si intalnirea cu el e de natura divina, la fel ca si legatura dintre sufletele pereche, e de natura divina si nu se poate pierde, chiar daca ele incearca sa se impotriveasca acestei legaturi.Ar fi multe de spus aici...si cel mai important e ca atunci cand il intalnesti O SIMTI, sufletul tau iti spune, sufletul tau vorbeste cu el fara ca tu sa-ti dai seama, vorbeste prin tine, se bucura prin tine..e minunat.
DeeaCatalina
Postat pe 21 August 2008 18:54
Pentru moldavian...Anytime..

Postat pe 22 August 2008 16:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
spuneti cum a fost ceea mai ghimionista zii a voastra?! 2 De la: HaiGhiciCine_i 12 Iulie 2010 09:21
se intoarce din nou la mn 11 De la: kris07 26 Iunie 2009 16:01
cistita dupa sex 40 De la: miky1 14 Ianuarie 2016 00:25
help me 33 De la: Boca 21 Ianuarie 2010 09:27
vreau parerea voastra 2 De la: kudika_12486 21 Iulie 2012 10:40