Setari Cookie-uri

VA ROG MULT AM NEVOIE DE O PARERE DIN PARTEA TUTUROR! VA MULTUMESC

Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?

PS.din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala, si ca regreta enorm ca si-a ascultat prietena cand la trimis la alta, si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acea perioada urata pentru ea. Totusi ma gandesc ca o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori cu privire la noi doi si relatia ce-am avut!!!
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:23
Va rpg intens stiu ca este cam multutz de citit, dar simt nevoia de a citi si o parere "din afara" referitoare la "relatia" ce-am avut cu acel baiat! Ce am insemnat ptr el in tot acest timp?
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:35
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:35:32Va rpg intens stiu ca este cam multutz de citit, dar simt nevoia de a citi si o parere "din afara" referitoare la "relatia" ce-am avut cu acel baiat! Ce am insemnat ptr el in tot acest timp?


ROG*
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 15:35
mai ai colegi?
850
Postat pe 20 Martie 2011 16:15
Nu ai insemnat nimic pt el! Ai fost o carpa!
mimi_ca29
Postat pe 20 Martie 2011 16:25
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-20 16:25:17 Nu ai insemnat nimic pt el! Ai fost o carpa!


o otreapa chiar! dar asta va trebuie daca nu aveti ceer
pickard
Postat pe 20 Martie 2011 16:29
De la: pickard, la data 2011-03-20 16:29:02
De la: mimi_ca29, la data 2011-03-20 16:25:17 Nu ai insemnat nimic pt el! Ai fost o carpa!


o otreapa chiar! dar asta va trebuie daca nu aveti ceer


Ce rai suntem azi, nu-i asa?
mimi_ca29
Postat pe 20 Martie 2011 16:39
si tu te imbeti cu apa rece?
bemm
Postat pe 20 Martie 2011 17:19
Va multumesc totusi pentru opini desi ati fost cam rautaciosi, mai astept si alte pareri, cat mai multe daca se poate!
Va intreb tot pe voi, rautaciosii cum se poate sa fi o carpa ptr o persoana, si totusi sa manifeste un anume interes pentru tine? A preferat sa-si minta prietena, in favoarea mea, ia spus ca amandoua am insemnat ceva ptr el...stau si ma gandesc, daca e vorba de orgoliu fiindca am contribuit si eu putin la despartirea lor, apoi l-am dezamagit..cv de genul si ia parut rau ca si-a lasat prietena!!!
Dar ia parut rau cand ne-am despartit asta va spun sigur, din expresia care a avut-o, si nedumerirea de pe fata lui
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 17:24
te rog eu nu mai bea apa!
bemm
Postat pe 20 Martie 2011 17:25
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:23:02Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?

PS.din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala, si ca regreta enorm ca si-a ascultat prietena cand la trimis la alta, si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acea perioada urata pentru ea. Totusi ma gandesc ca o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori cu privire la noi doi si relatia ce-am avut!!!


offfffffff
tu cati ani ai?
el a incercat sa o uite pe fosta cu ajutorul tau...probabil nu ai insemnat niciodata nimic ptr el. Iti raspundea la telefon ptr ca se simtea vinovat ca s-a folosit de tine, bratara ii placea si stia ca daca o sa afle fosta ca o are de la tine l-ar fi pus sa o arunce iar cand a fost ziua lui, te-a sunat pt ca mai mult ca sigur mai intai o cautase pe ea care refuzase din diverse motive si ...nah...ramasesei tu.
Dar pana la urma....tu de ce il mai cautai? n-ai si tu un pic de mandrie, orgoliu in tine...ce mare relatie ati avut de nu ai putut sa iti vezi de ale tale cand ai vazut ca ti-a dat cu flit. Chiar a trebuit sa se ajunga in punctul in care sa te umileasca ?
lasa...
asta sa iti fie invatatura de minte si tine minte ca un sut in C*r un pas inainte
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 17:25
De la: ploidevise, la data 2011-03-20 17:25:56
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:23:02Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?

PS.din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala, si ca regreta enorm ca si-a ascultat prietena cand la trimis la alta, si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acea perioada urata pentru ea. Totusi ma gandesc ca o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori cu privire la noi doi si relatia ce-am avut!!!


offfffffff
tu cati ani ai?
el a incercat sa o uite pe fosta cu ajutorul tau...probabil nu ai insemnat niciodata nimic ptr el. Iti raspundea la telefon ptr ca se simtea vinovat ca s-a folosit de tine, bratara ii placea si stia ca daca o sa afle fosta ca o are de la tine l-ar fi pus sa o arunce iar cand a fost ziua lui, te-a sunat pt ca mai mult ca sigur mai intai o cautase pe ea care refuzase din diverse motive si ...nah...ramasesei tu.
Dar pana la urma....tu de ce il mai cautai? n-ai si tu un pic de mandrie, orgoliu in tine...ce mare relatie ati avut de nu ai putut sa iti vezi de ale tale cand ai vazut ca ti-a dat cu flit. Chiar a trebuit sa se ajunga in punctul in care sa te umileasca ?
lasa...
asta sa iti fie invatatura de minte si tine minte ca un sut in C*r un pas inainte


EU AM IMPLINIT 24, SI DE ZIUA LUI NU A INVITAT-O PE EA INAINTE, STIU DIN SURSE SIGURE, DOAR S-AU VAZUT EL A INCERCAT SA O CONVINGA PE FOSTA IN VREMURILE ALEA SA SE CULCE CU EL, EA NU A VRUT, BA CHIAR IA CERUT IMPRUMUT BANI (NU PTR SUC) NU MAI AVEA BANI PANA LA URMATORUL SALAR SI EA I-A DAT! MI-a spus cu gurita lui asta + alte 2-3 persoane care imi pot confirma ca in ziua aia sau vz decat cateva minute!
Mi se pare ca profita si de actuala oarecum, nu a fost sincer in totalitate nici cu mn nici cu ea, si totusi pentru ea a luptat si inca lupta...
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 17:29
si te simti si foarte speciala,nu?
bemm
Postat pe 20 Martie 2011 17:31
De la: bemm, la data 2011-03-20 17:31:24si te simti si foarte speciala,nu?

Nu ma simt deloc speciala, din contra, credeam ca ne potrivim f bine, chiar si el spunea pe vremea cand doar vorbeam, ca eu l-am inteles mai multe ca toate la un loc, ca imi intelege sentimentele, ca ii place ca vorbim, comunicam cu usurinta, ca ii place felul meu de-a fi ca om!! Ba mai mult inainte sa ne cuplam noi, el avusese o luna timp de gandire daca mai vrea sa continue in relatia cu fata aia sau nu!! Si a spus NU, dupa care ne-am cuplat noi! Se vedea ca se simtea bine cat a fost cu mine, si dezamagirea cand i-am spus ca nu mai vreau sa continuam a fost la locul ei!!! Daca nu insemnam nimic nu isi mintea prietena de atatea ori, nu ma mai adauga in lista de mess de fiecare data ea ma scotea si multe alte incidente
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 17:37
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 17:37:34
De la: bemm, la data 2011-03-20 17:31:24si te simti si foarte speciala,nu?

Nu ma simt deloc speciala, din contra, credeam ca ne potrivim f bine, chiar si el spunea pe vremea cand doar vorbeam, ca eu l-am inteles mai multe ca toate la un loc, ca imi intelege sentimentele, ca ii place ca vorbim, comunicam cu usurinta, ca ii place felul meu de-a fi ca om!! Ba mai mult inainte sa ne cuplam noi, el avusese o luna timp de gandire daca mai vrea sa continue in relatia cu fata aia sau nu!! Si a spus NU, dupa care ne-am cuplat noi! Se vedea ca se simtea bine cat a fost cu mine, si dezamagirea cand i-am spus ca nu mai vreau sa continuam a fost la locul ei!!! Daca nu insemnam nimic nu isi mintea prietena de atatea ori, nu ma mai adauga in lista de mess de fiecare data ea ma scotea si multe alte incidente


da, esti speciala!
bemm
Postat pe 20 Martie 2011 17:38
tu chiar insisti...esti incapatanata rau si fara suparare destul de imatura pentru varsta ta (cel putin din punct de vedere emotional)...si eu am tot 24 si ca oricare si eu am avut deziluzii...am suferit, am fost inselata, tradata, mintita, calcata in picioare dar am incercat pe cat posibil sa imi pastrez demnitatea ca in situatii din astea, mai ales cand ai de a face cu astfel de "oameni" numai asta iti mai ramane. nu mai conteaza de ce? de ce a facut aia cu tine? de ce a mintit=o pe ea? de ce profita de ea? de ce sta cu ea? Conteaza ca lupta pentru ea. ca acum vrea sa ramana cu ea si nu cu tine...
probabil persoana respectiva are un mai mare respect fata de ea insasi comparativ cu tine. de fapt nu probabil ci sigur...il iubeste...dar au avut neintelegeri. Nu exista relatie perfecta. dar dupa atatia ani iti dai seama ca oamenii aia se cunosc cat de cat si vor un viitor impreuna.

tu acum esti singura. gandeste-te la tine...si mai ales incearca sa accepti realitatea, sa vezi unde ai gresit si sa iti inveti lectia din asta. Ca Dumnezeu ti-a dat sa treci prin asta cu un motiv. oricum...te cred ca iti e greu...nimeni nu ar fi indiferent intr-o astfel de situatie dar sunt cazuri mult mai grave (daca te consoleaza cu ceva)



ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 17:39
De la: ploidevise, la data 2011-03-20 17:39:59tu chiar insisti...esti incapatanata rau si fara suparare destul de imatura pentru varsta ta (cel putin din punct de vedere emotional)...si eu am tot 24 si ca oricare si eu am avut deziluzii...am suferit, am fost inselata, tradata, mintita, calcata in picioare dar am incercat pe cat posibil sa imi pastrez demnitatea ca in situatii din astea, mai ales cand ai de a face cu astfel de "oameni" numai asta iti mai ramane. nu mai conteaza de ce? de ce a facut aia cu tine? de ce a mintit=o pe ea? de ce profita de ea? de ce sta cu ea? Conteaza ca lupta pentru ea. ca acum vrea sa ramana cu ea si nu cu tine...
probabil persoana respectiva are un mai mare respect fata de ea insasi comparativ cu tine. de fapt nu probabil ci sigur...il iubeste...dar au avut neintelegeri. Nu exista relatie perfecta. dar dupa atatia ani iti dai seama ca oamenii aia se cunosc cat de cat si vor un viitor impreuna.

tu acum esti singura. gandeste-te la tine...si mai ales incearca sa accepti realitatea, sa vezi unde ai gresit si sa iti inveti lectia din asta. Ca Dumnezeu ti-a dat sa treci prin asta cu un motiv. oricum...te cred ca iti e greu...nimeni nu ar fi indiferent intr-o astfel de situatie dar sunt cazuri mult mai grave (daca te consoleaza cu ceva)





Si la mn a insistat de cateva ori sa ne impacam, binenteles le zicea in gluma, si batea multe apropouri..la care nu ii raspundeam...Eu cred ca l-am dezamagit in cele doua luni de relatie, nu cred ca am fost asa cum credea el, sau poate i-am lasat eu o impresie eronata, si-a format o alta parere probabil!! Cert e ca a fost tot timpul mai sincer fata de mine decat de actuala lui prietena, si a avut mereu un mai mare respect fata de mine decat de ea. Nu pot intelege cum iubesti si faci astfel de chestii cu pers de langa tine!

Daca insistam mai mult, si ii aratam ca imi pare rau si incercam din rasputeri sa schimb ceva o faceam, si imi ceda asa cum mi-a cedat si prima data! Si din moment ce mi-a cedat si a lasat-o pe ea ptr mine inseamna ca am avut o influneta si am insemnat ceva ptr el!
Cred ca ii e frica sa mai riste, eu am trecut prin mai multe decat actuala lui prietena, am un trecut mai "agitat", prietena lui e mai linistita mai mult pe acasa cum s-ar zice, mie imi plac chefurile distractiile ca si lui de altfel, dar asta nu inseamna ca sunt destrabalata, panarama sau altele de genul!
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 17:50
a fost sincer cu tine pentru ca i se parea mai usor...ei nu stia ce sa ii mai spuna si ce nu ca sa nu o pierda definitiv.
oricum daca ai trecut prin chefuri destrabalari samd nu inseamna ca esti mai trecuta prin viata. Asa ai ales tu sa traiesti si ti-a placut ca daca nu iti placea stateai la cratita si te uitai la acasa TV la fel ca actuala/fosta lui prietena. a avea incercari in viata inseamna sa fii pusa in situatii curate de tot din care sa iesi sifonata...rau.
eu nu am zis ca neaparat nu ai insemnat nimic dar nu mai insemni. ceva a fost...dar nu mai e.pretuieste trecutul ca e al tau si traieste in prezent dar nu incercand sa scormonesti si mai mult in speranta ca o sa afli nu stiu ce. Ca nu o sa afli...O sa apare alte si alte intrebari...si tot asa. o sa te trezesti peste 6 luni ca tu tot incerci sa gasesti explicatii si el e in vacanta bine mersi in grecia cu respectiva.
si ce ai rezolvat?
mai bine pentru tine...pararea mea...e sa pornesti de la premisa ca si tu ai gresit undeva...nu neaparat fata de el...cat fata de tine, ca ti-ai permis sa se ajunga in situatia asta. Ceva semne din partea lui ca inca mai are tangenta cu aia au existat fara indoiala, in afara respectivei discutii...dar tu le-ai ignorat crezand ca asa e normal.
iubirea...cand un barbat e indragostit de tine si numai de tine...simtiu ca esti numai a lui...nu sunt povesti...nu trebuie sa existe indoieli.
oricum...tu meriti ceva mai bun. Gandeste-te la asta si sambata viitoare sa aud ca ai fost in club? app de unde esti?
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 18:05
De la: ploidevise, la data 2011-03-20 18:05:37a fost sincer cu tine pentru ca i se parea mai usor...ei nu stia ce sa ii mai spuna si ce nu ca sa nu o pierda definitiv.
oricum daca ai trecut prin chefuri destrabalari samd nu inseamna ca esti mai trecuta prin viata. Asa ai ales tu sa traiesti si ti-a placut ca daca nu iti placea stateai la cratita si te uitai la acasa TV la fel ca actuala/fosta lui prietena. a avea incercari in viata inseamna sa fii pusa in situatii curate de tot din care sa iesi sifonata...rau.
eu nu am zis ca neaparat nu ai insemnat nimic dar nu mai insemni. ceva a fost...dar nu mai e.pretuieste trecutul ca e al tau si traieste in prezent dar nu incercand sa scormonesti si mai mult in speranta ca o sa afli nu stiu ce. Ca nu o sa afli...O sa apare alte si alte intrebari...si tot asa. o sa te trezesti peste 6 luni ca tu tot incerci sa gasesti explicatii si el e in vacanta bine mersi in grecia cu respectiva.
si ce ai rezolvat?
mai bine pentru tine...pararea mea...e sa pornesti de la premisa ca si tu ai gresit undeva...nu neaparat fata de el...cat fata de tine, ca ti-ai permis sa se ajunga in situatia asta. Ceva semne din partea lui ca inca mai are tangenta cu aia au existat fara indoiala, in afara respectivei discutii...dar tu le-ai ignorat crezand ca asa e normal.
iubirea...cand un barbat e indragostit de tine si numai de tine...simtiu ca esti numai a lui...nu sunt povesti...nu trebuie sa existe indoieli.
oricum...tu meriti ceva mai bun. Gandeste-te la asta si sambata viitoare sa aud ca ai fost in club? app de unde esti?

brasov sunt! Da stiu ca si eu am gresit cand am incercat sa o barfesc pe fosta lui, sa vazut ca la deranjat f mult ceea ce inseamna ca ptr el a ramas "acolo" dar incep sa regret ptr din cauza prostiei mele l-am pierdut, dar pe de o parte e mai bine asa, cred ca nimanui nu i-ar fi permis sa-i vb de rau fosta, cum mi-a spus si el "de ce-a facut aia si aia las-o pe ea sa se judece, tu judeca-te pe tine ptr greselile care le-ai facut"
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 18:16
va multumesc tuturor pentru sfaturi
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 18:17
si eu am trecut prin asta acum cativa ani...aveam vreo 20 cred...
si...dupa aproape un an el m-a inselat cu ea.
si dupa un an din care 4 luni am locuit impreuna am avut puterea sa ii spun sa plece fara sa plang o secunda macar in fata lui. oamenii astia nu merita deloc
sa iti mai zic ca dupa aia s-a intors la mine...si nu a incercat doar odata.
imi era sila de el.
oricum experienta aia m-a intarit si am invatat sa fiu cu ochii in [patru la foste daca e sa incep o relatie de barfit recunosc ca nu am barfit-o niciodata dar sincer...am stiut mereu ca el mai are ceva pentru ea...doar ca ma minteam..exact cum faci tu acum.
dupa aceea el a indceput intr-un punct alta relatie si se gandea inca la mine...as sunt unii...nu e vina ta sau a mea...asa sunt ei..genul de barbati de care e mai bine sa te feresti.
ploidevise
Postat pe 20 Martie 2011 18:23
De la: ploidevise, la data 2011-03-20 18:23:13si eu am trecut prin asta acum cativa ani...aveam vreo 20 cred...
si...dupa aproape un an el m-a inselat cu ea.
si dupa un an din care 4 luni am locuit impreuna am avut puterea sa ii spun sa plece fara sa plang o secunda macar in fata lui. oamenii astia nu merita deloc
sa iti mai zic ca dupa aia s-a intors la mine...si nu a incercat doar odata.
imi era sila de el.
oricum experienta aia m-a intarit si am invatat sa fiu cu ochii in [patru la foste daca e sa incep o relatie de barfit recunosc ca nu am barfit-o niciodata dar sincer...am stiut mereu ca el mai are ceva pentru ea...doar ca ma minteam..exact cum faci tu acum.
dupa aceea el a indceput intr-un punct alta relatie si se gandea inca la mine...as sunt unii...nu e vina ta sau a mea...asa sunt ei..genul de barbati de care e mai bine sa te feresti.


Eh da la tine a fost alt fel problema. Aici nici una nu a fost inselata la propriu.Cat a fost cu mine a fost doar cu mine si cat a fost cu ea a fost doar cu ea..
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 18:26
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:23:02Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?

PS.din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala, si ca regreta enorm ca si-a ascultat prietena cand la trimis la alta, si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acea perioada urata pentru ea. Totusi ma gandesc ca o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori cu privire la noi doi si relatia ce-am avut!!!


Cat nu la mai vrut aia a venit la tine,
acum ca la acceptat din nou,tie ti-a dat cu flit.
Valy90
Postat pe 20 Martie 2011 20:33
De la: Valy90, la data 2011-03-20 20:33:31
De la: kudika377785, la data 2011-03-20 15:23:02Am cunoscut un baiat coleg de servici, care tocmai iesise din fosta relatie (care a durat aprox 4 ani). Mi-a fost drag de el, mi-a povestit cate ceva despre fosta lui relatie, motivul despartirii fiind ca ea la trimis la alta "la nervi" (ea fiind plecata din oras pe atunci, deci despartirea sa produs prin telefon). Nu a vrut sa incepem o relatie pana nu a vorbit cu fosta prietena fata in fata, dar vorbeam destul de des la tel, online, la servici in pauza. Mi-a spus pe atunci ca nu stie ce va fi intre noi DAR PROBABIL VOM FI IMPREUNA!!
In fine! Sa despartit de fosta lui, ne-am cuplat noi, ne-am distrat (nu am avut relatii sexuale), ieseam impreuna, venea la mine acasa, mergeam la el (statea in chirie singur), gateam la el impreuna cu mai doi colegi de servici casatoriti, si la un moment dat am avut o tentativa de incercare de a o barfi pe fosta lui dupa care ma oprit spunandu-mi "bay femeie taci am zis, tu judeca-te pe tine ptr ceea ce ai facut si las-o pe ea cu greselile ei" a tipat la mine, luandu-i apararea fostei de fata cu ceilalti doi colegi ai nostri!
Dupa faza asta i-am spus ca nu mai vreau sa continuam ptr ca nu stiu ce vreau (ca sa ma scot fata de el si de toti) iar el a fost oarecum surprins, nu se astepta la asta, ca si cand ar fi fost dezamagit de decizia mea.
Dupa un timp el sa impacat cu fosta, ia povestit totul, stie despre ce e vorba, dar a mintit-o in legatura cu anumite aspecte:
1- cu bratara care o avea cadou de la mine, ei ia spus ca si-a cumparat-o el.
2- ca nu mai vorbim noi doi, dar noi vorbeam zilnic la lucru (nu relational, ii ceream sfaturi iar el mi le oferea)
3- ea ma scotea din mess-ul lui, el ma adauga la loc.
4- cand il sunam noaptea imi raspundea de fiecare data, iar fosta si actuala de altfel nu stia!
5- de ziua lui pe mn ma invitat la suc, nu pe actuala, desi atunci erau in "tratative" nu erai chiar impacati
6- cand ea ii cerea s afaca anumite chestii, ca sa-i dovedeasca ca o iubeste, el nu le facea..
Intr-o seara actuala sa luat de mine, intrebandu-ma ce am avut eu de comentat la adresa ei? Eu am mintit-o i-am zis ca nu am incercat sa o barfesc, si recunosc am gresit spunandu-i de bratara care i-am facut-o cadou prietenului ei, si in plus ca nu i-a zis ca am insemnat mai mult ptr pr ei decat ea. Prietenul ei auzind asta mi-a spus sa o las moarta, si sa incetez cu telefoanele, mi-a spus chiar de fata cu ea sa nu-l mai sun...
Intrebarea mea e: chiar am insemnat ceva ptr el asa cum spunea, ca am insemnat amandoua ptr el, sau am avut o relatie doar din razbunarea lui??
Am observat ca nu o minte totusi privind anumite lucruri, dar la unele o minte complet! EI INCA SUNT IMPREUNA, pune poze la avatar cu ei doi, cu noi doi cat am fost nu a pus niciodata!
Ce parere aveti? Am insemnat ceva ptr el sau fosta a fost mereu pe primul loc pentru el?

PS.din auzite am aflat ca relatia noastra a fost o greseala, si ca regreta enorm ca si-a ascultat prietena cand la trimis la alta, si ca ar face orice sa-i stearga din memorie acea perioada urata pentru ea. Totusi ma gandesc ca o poate minti frumos, asa cum a mai mintit-o de nenumarate ori cu privire la noi doi si relatia ce-am avut!!!


Cat nu la mai vrut aia a venit la tine,
acum ca la acceptat din nou,tie ti-a dat cu flit.


Nu mi-a dat el cu flit! Eu i-am dat cu flit, folosind expresia ta. Eu am fost cea care a decis sa ne despartim, nu el! El a fost chiar dezamagit cand sa intamplat asta! cel putin asa mi sa parut mie, dupa expresia de pe fata lui cand i-am zis ca nu stiu ce vreau!!
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 21:25
Eu nu inteleg cum puteti sa va comlaceti in situatii ,din astea asapenibie...sincer!
_Cryssa_
Postat pe 20 Martie 2011 21:36
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-20 21:36:08Eu nu inteleg cum puteti sa va comlaceti in situatii ,din astea asapenibie...sincer!

Nu ma complac, nu mai vreau sa fiu cu el sau ceva de genul, vreau doar un raspuns! Daca am insemnat ceva ptr el in tot acest timp sau nu! Nu altceva.. :)
kudika377785
Postat pe 20 Martie 2011 21:38
De la: _Cryssa_, la data 2011-03-20 21:36:08Eu nu inteleg cum puteti sa va comlaceti in situatii ,din astea asapenibie...sincer!


Mai conteaza? A fost...a trecut...mergi mai departe.Conteaza ca nu este langa tine si ca el a ales cale lui. Ai face bine sa procedezi situ la fel.De ce sa traiesti in trecut cand viitorul iti rezerva atatea chestii faine....nici nu ai idee :)
_Cryssa_
Postat pe 20 Martie 2011 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca e ceva in neregula cu mine. 21 De la: Stefana_Velisar 11 Octombrie 2009 09:50
Cand amandoi incep de la virginitate 35 De la: kudika017596 18 August 2009 12:57
Viata bate filmul 15 De la: evrika_17 8 Iulie 2011 22:03
o parere va rog !! sunt in situatia nepotrivita 44 De la: kudika477651 12 August 2012 17:34
Nu stiu ce sa fac!! 25 De la: lempika 13 August 2010 14:47