Setari Cookie-uri

de la oras la tara

nu stiu cu ce sa incep..sunt impreuna cu prietenul meu de vreo 3 ani si locuim impreuna.chestia e ca numai avem de munca si e decis sa ne intoarcem in romania el sta la tara iar eu la oras..el ar vrea sa stam in acelasi sat cu parintii lui aproape de casa parinteasca adica pana ne vom face casa ca nici bani nu avem deoparte va trebui sa stau cu socrii in casa.stiu sigur ca se va schimba ca e mamos.adica daca masa ar spune ceva el ar face ca ea eu nu sunt obisnuita cu muncile de tara..eu il iubesc f mult dar cand e vorba de familia lui e familia lui familia mea nu e nimic.cand veneam acasa la familia mea statea doar 2 3 ore sh restul timpului la el pentru ca soacrei mele nu ii placea.e adevarat ca familia mea nu prea m-a ajutat da nici a lui foarte mult.ma gandesc cateodata sa il las pt ca nu stiu cum se va schimba cand vom fi cu parintii lui in casa.nu stiu ce sa fac.as renunta la viata la oras pentru el da sa se bage maicasa in casa mea nu stiu daca merita.sora lui m-a jignit iar el nu ia spus decat vezi cum vorbesti si ei cat si mamei le place sa comande oricum de aici cand era ceva de decis decidea cu maicasa iar eu eram cea care afla ultima.in rest el e operfect doar care mici defecte foarte mici.nu stiu ce sa fac.un sfat ceva.sa ma gandesc la viitorul meu la tara sau sa trec totul cu vederea pentru dragoste
kudika_24684
Postat pe 2 Ianuarie 2013 17:39
anajeaza-te la METROREX
kudika_23609
Postat pe 2 Ianuarie 2013 17:44
De la: kudika_24684, la data 2013-01-02 17:39:56nu stiu cu ce sa incep..sunt impreuna cu prietenul meu de vreo 3 ani si locuim impreuna.chestia e ca numai avem de munca si e decis sa ne intoarcem in romania el sta la tara iar eu la oras..el ar vrea sa stam in acelasi sat cu parintii lui aproape de casa parinteasca adica pana ne vom face casa ca nici bani nu avem deoparte va trebui sa stau cu socrii in casa.stiu sigur ca se va schimba ca e mamos.adica daca masa ar spune ceva el ar face ca ea eu nu sunt obisnuita cu muncile de tara..eu il iubesc f mult dar cand e vorba de familia lui e familia lui familia mea nu e nimic.cand veneam acasa la familia mea statea doar 2 3 ore sh restul timpului la el pentru ca soacrei mele nu ii placea.e adevarat ca familia mea nu prea m-a ajutat da nici a lui foarte mult.ma gandesc cateodata sa il las pt ca nu stiu cum se va schimba cand vom fi cu parintii lui in casa.nu stiu ce sa fac.as renunta la viata la oras pentru el da sa se bage maicasa in casa mea nu stiu daca merita.sora lui m-a jignit iar el nu ia spus decat vezi cum vorbesti si ei cat si mamei le place sa comande oricum de aici cand era ceva de decis decidea cu maicasa iar eu eram cea care afla ultima.in rest el e operfect doar care mici defecte foarte mici.nu stiu ce sa fac.un sfat ceva.sa ma gandesc la viitorul meu la tara sau sa trec totul cu vederea pentru dragoste



Eiiii,draga mea,daca esti crescuta in mediul urban,lasa deoparte mutatul la tara,caci nu vei rezista!!!!Nu cred in coabitarea,care are debutul incarcat cu probleme!!!Daca doriti sa fiti impreuna,puteti incerca ,dar SINGURI,fara prezenta parintilor,clar???Simt animozitate intre tine si parintii lui si nu este bine absolut deloc!!!!CAZUL TAU ESTE TIPIC CELOR CU BARBATI MAMOSI,OBISNUITI SA DEA RAPORT DETALIAT MAMELOR LOR,CHIAR DUPA CASATORIE!!!Dorsti asa ceva????Foarte bine,continua!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Ianuarie 2013 17:55

de la tara la oras mai merge dar viceversa NU!
dar depinde si de zona
picard-jean-luc
Postat pe 2 Ianuarie 2013 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ciudat... 16 De la: AndreiD 26 Iulie 2009 00:20
ce sa fac :-? 10 De la: _vio_ 22 Iunie 2011 15:54
fetelor... 21 De la: Oceansoul 20 Octombrie 2010 22:36
Nedumerire 28 De la: SorinD 26 Martie 2011 07:05
nu inteleg... 33 De la: Max2 17 Noiembrie 2011 13:49