Setari Cookie-uri

intre sot si .........iubit ,amant?oare

Pai vezi?:)
Nu te precipita, lasa lucrurile sa mearga de la sine. Oricum de mister voma, scapa-te pana nu ti-e prea tarziu, nu te uita la 3 carpe care le-ati cumparat din banii de la nunta, astea n-ai cum sa le pui in balanta cu linistea sufleteasca.
In acest moment crede-ma, daca-l lasi si-ti vezi de viata ta nu pierzi absolut nimic, doar castigi.
Asta-i parerea mea.
Deciziile-ti apartin......succes!
stem_29
Postat pe 29 Martie 2011 13:08
Eu nu o sa te judec si nici nu o sa te sfatuiesc ce sa faci. De ce? Pentru ca tu singura trebuie sa hotarasti ce vrei sa faci cu viata ta si nimeni nu poate face asta pentru tine. De asemenea...numai tu poti sti daca ai gresit sau nu casatorindu-te. Fiecare-si duce crucea, stii asta, nu?

_Cryssa_
Postat pe 29 Martie 2011 13:12
De la: simona_03, la data 2011-03-29 13:00:13
De la: stem_29, la data 2011-03-29 12:47:09
De la: simona_03, la data 2011-03-29 12:37:59
De la: stem_29, la data 2011-03-29 12:29:42
De la: Barbie30_, la data 2011-03-29 02:56:14Inca una care s-a maritat ca sa fie printesa o zi Sa faci si un copil ca sa ai o jucarie,da?





cam asa.
Nici nu ma obosesc sa-i scriu, " fata" asta inca nu stie ce vrea. Sot, betivul de langa ea, ( realmente tanar dar cu apucaturi de om plictisit de viata, d'aia'i zic betiv) numai sot nu-l poate numi, cel'lalt care umbla cu ceva tot timpul ridicat ( sa-mi fie scuzata exprimarea) in nadragi, care cu siguranta nu vrea alta casatorie, decat daca-l prinde cea de-a 3-a nevasta si-i da liber:))) desi nu m-as mira sa fie si acea femeie una care habar nu are ce-i viata de familie, ca daca avea cu siguranta nu-si lua unul lasat de altele doua.........in fine.
Una peste alta, un mare rahat.
Hai sa ne maritam ca ia'ca avem aproape 30 de ani si ne trece vremea de a ne imbraca in rochite de printese
insa printul e intr-o voma........continua:))
Eu ce sa-i doresc......succes la " intins" cu nenea de peste 40 de ani:)
Si uite asa trece viata privint fotografiile de cand " eram" printesa.

P.S.
Nu e o judecata, eu chiar ma distrez citind astfel de copilarii.

Nu am facut nimic cu el ....nenea de 40 de ani .......nu s-a atins de mine


Nici nu am scris ca ai facut ceva, insa citind printre randurile tale, chiar din primul post, acel om ti-a spus ca el nu se culca din prima cu cele pt. care " are" ceva .....asta a zis-o asa, ca doar doamne iarta-ma, cele care se culca cu un barbat din prima sunt pe centura, nu la servici:))
Ma refeream la ceea ce urmeaza.
Iar daca o sa bagi divortul si nu o sa te retragi undeva singura ca sa poti sa judeci ce ai sa faci cu viata ta, ai sa patesti exact cum am scris mai sus.

Ai dreptate ..........nu o sa fac decat sa imi pierd timpul cu ......., il plac foarte mult. As putea sa ma rezum la relatia care este acum intre noi.........vorbim f mult si atat . Nu cred ca o sa pot pt ca a ajuns sa ma cunoasca f bine si .........hm .....


De vreme ce tu-l placi foarte mult, mi-e teama ca rolurile sunt inversate: tu stai cu el de placere, el isi pierde timpul cu tine. Nu spuneai ca e in Germania si ca vine din cand in cand in tara? Pai, doar n-o sa se plictiseasca craiul.
Simona, fa-ti ordine in viata, acasa si pe urma poti hoinari cat vrei. Nu cu maimutoiul asta insa. :)
rashela
Postat pe 29 Martie 2011 13:17
De la: rashela, la data 2011-03-29 13:17:11
De la: simona_03, la data 2011-03-29 13:00:13
De la: stem_29, la data 2011-03-29 12:47:09
De la: simona_03, la data 2011-03-29 12:37:59
De la: stem_29, la data 2011-03-29 12:29:42
De la: Barbie30_, la data 2011-03-29 02:56:14Inca una care s-a maritat ca sa fie printesa o zi Sa faci si un copil ca sa ai o jucarie,da?





cam asa.
Nici nu ma obosesc sa-i scriu, " fata" asta inca nu stie ce vrea. Sot, betivul de langa ea, ( realmente tanar dar cu apucaturi de om plictisit de viata, d'aia'i zic betiv) numai sot nu-l poate numi, cel'lalt care umbla cu ceva tot timpul ridicat ( sa-mi fie scuzata exprimarea) in nadragi, care cu siguranta nu vrea alta casatorie, decat daca-l prinde cea de-a 3-a nevasta si-i da liber:))) desi nu m-as mira sa fie si acea femeie una care habar nu are ce-i viata de familie, ca daca avea cu siguranta nu-si lua unul lasat de altele doua.........in fine.
Una peste alta, un mare rahat.
Hai sa ne maritam ca ia'ca avem aproape 30 de ani si ne trece vremea de a ne imbraca in rochite de printese
insa printul e intr-o voma........continua:))
Eu ce sa-i doresc......succes la " intins" cu nenea de peste 40 de ani:)
Si uite asa trece viata privint fotografiile de cand " eram" printesa.

P.S.
Nu e o judecata, eu chiar ma distrez citind astfel de copilarii.

Nu am facut nimic cu el ....nenea de 40 de ani .......nu s-a atins de mine


Nici nu am scris ca ai facut ceva, insa citind printre randurile tale, chiar din primul post, acel om ti-a spus ca el nu se culca din prima cu cele pt. care " are" ceva .....asta a zis-o asa, ca doar doamne iarta-ma, cele care se culca cu un barbat din prima sunt pe centura, nu la servici:))
Ma refeream la ceea ce urmeaza.
Iar daca o sa bagi divortul si nu o sa te retragi undeva singura ca sa poti sa judeci ce ai sa faci cu viata ta, ai sa patesti exact cum am scris mai sus.

Ai dreptate ..........nu o sa fac decat sa imi pierd timpul cu ......., il plac foarte mult. As putea sa ma rezum la relatia care este acum intre noi.........vorbim f mult si atat . Nu cred ca o sa pot pt ca a ajuns sa ma cunoasca f bine si .........hm .....


De vreme ce tu-l placi foarte mult, mi-e teama ca rolurile sunt inversate: tu stai cu el de placere, el isi pierde timpul cu tine. Nu spuneai ca e in Germania si ca vine din cand in cand in tara? Pai, doar n-o sa se plictiseasca craiul.
Simona, fa-ti ordine in viata, acasa si pe urma poti hoinari cat vrei. Nu cu maimutoiul asta insa. :)

Momentan sta in.TL pentru 1 an sau eu stiu cat ca nici el nu stie sigur.......stiu ca nu fac decat sa imi pierd timpul.....daca voi continua cu el dar ma face sa uit ca sunt ....aiurea acasa
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 13:35
De la: stem_29, la data 2011-03-29 13:08:56Pai vezi?:)
Nu te precipita, lasa lucrurile sa mearga de la sine. Oricum de mister voma, scapa-te pana nu ti-e prea tarziu, nu te uita la 3 carpe care le-ati cumparat din banii de la nunta, astea n-ai cum sa le pui in balanta cu linistea sufleteasca.
In acest moment crede-ma, daca-l lasi si-ti vezi de viata ta nu pierzi absolut nimic, doar castigi.
Asta-i parerea mea.
Deciziile-ti apartin......succes!

Multumesc pt ..........sprijin si pt intelegere.
Deci o sa ma adun si .........o sa discut cu ...sotul...o sa-i spun ca ...gata se fini , si ....dumnezeu stie mai departe
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 13:43
De la: simona_03, la data 2011-03-29 13:43:08
De la: stem_29, la data 2011-03-29 13:08:56Pai vezi?:)
Nu te precipita, lasa lucrurile sa mearga de la sine. Oricum de mister voma, scapa-te pana nu ti-e prea tarziu, nu te uita la 3 carpe care le-ati cumparat din banii de la nunta, astea n-ai cum sa le pui in balanta cu linistea sufleteasca.
In acest moment crede-ma, daca-l lasi si-ti vezi de viata ta nu pierzi absolut nimic, doar castigi.
Asta-i parerea mea.
Deciziile-ti apartin......succes!

Multumesc pt ..........sprijin si pt intelegere.
Deci o sa ma adun si .........o sa discut cu ...sotul...o sa-i spun ca ...gata se fini , si ....dumnezeu stie mai departe


Iar greseti. :)
Lasa-l pe bunul Dumnezeu in pace ca, de le stia pe toate, ne dadea intalnire o data pe saptamana si ne spuea ce sa facem. Dumnezeu ti-a pus in capul de pe umeri creier, sa-l folosesti. Asa ca, pune-ti mintea la contributie, gandeste-te cum e mai bine pentru tine, alege un drum si nu te mai uita inapoi. Lasa regretele ca-s tardive, lasa pe sotul ca-i adult si doarme cum ii place, lasa pe "neamt" ca-i mai smecher decat diavolul si aduna-te. Habar n-ai cat e de frumoasa viata cand o traiesti cum iti place tie.
Ma rog, asta stim cu toii, nu e o noutate, dar ne urnim al dracului de greu sa facem ceva. :)
rashela
Postat pe 29 Martie 2011 14:47
De la: rashela, la data 2011-03-29 14:47:02
De la: simona_03, la data 2011-03-29 13:43:08
De la: stem_29, la data 2011-03-29 13:08:56Pai vezi?:)
Nu te precipita, lasa lucrurile sa mearga de la sine. Oricum de mister voma, scapa-te pana nu ti-e prea tarziu, nu te uita la 3 carpe care le-ati cumparat din banii de la nunta, astea n-ai cum sa le pui in balanta cu linistea sufleteasca.
In acest moment crede-ma, daca-l lasi si-ti vezi de viata ta nu pierzi absolut nimic, doar castigi.
Asta-i parerea mea.
Deciziile-ti apartin......succes!

Multumesc pt ..........sprijin si pt intelegere.
Deci o sa ma adun si .........o sa discut cu ...sotul...o sa-i spun ca ...gata se fini , si ....dumnezeu stie mai departe


Iar greseti. :)
Lasa-l pe bunul Dumnezeu in pace ca, de le stia pe toate, ne dadea intalnire o data pe saptamana si ne spuea ce sa facem. Dumnezeu ti-a pus in capul de pe umeri creier, sa-l folosesti. Asa ca, pune-ti mintea la contributie, gandeste-te cum e mai bine pentru tine, alege un drum si nu te mai uita inapoi. Lasa regretele ca-s tardive, lasa pe sotul ca-i adult si doarme cum ii place, lasa pe "neamt" ca-i mai smecher decat diavolul si aduna-te. Habar n-ai cat e de frumoasa viata cand o traiesti cum iti place tie.
Ma rog, asta stim cu toii, nu e o noutate, dar ne urnim al dracului de greu sa facem ceva. :)

Ai mare dreptate. ...desi imi este frica de ce o sa se intample cu mine ,mai intai trebuie sa ma desprind de trecut si sa ma gandesc la ce e mai bine doar pt mine, trebuie sa fiu egoista de data asta. Imi este mila de ...sot...
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:23
Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:29
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu[/quot
De fapt e roman , plecat la 19 ani din tara....
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:32
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!
cristinxxx
Postat pe 29 Martie 2011 15:32
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
vitamina_c
Postat pe 29 Martie 2011 15:37
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!

Nu m-am dat la el nici o clipa.....a flirtat cu mine.....acum..e deja datul unul la altul in plin. Pot sa ascund ce simt...nu cred, nu ma dau la el cand vb cu el, vb si atat, nu sunt lasciva sau....pitipoanca , daca faceam asta nu ma mai baga o clipa in seama sau sa discute ceva cu mine
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:39
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?

Chiar, prietenii intre un barbat si o femeie fara nici un sentiment din partea unuia ............foarte rar sau deloc
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:42
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
...eu ....ma adaptez in functie de situatie...
cristinxxx
Postat pe 29 Martie 2011 15:44
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:44:13
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
...eu ....ma adaptez in functie de situatie...


ntz1ntz!...........oare de ce nu te cred!!
vitamina_c
Postat pe 29 Martie 2011 15:45
Sunt fumatoare ,sotul meu nu.Ne-am certat si pe tema asta .........de 1000 de ori
Asta este ce am gresit eu in fata lui ca fumez si asta este tot ce mi-a reprosat mereu .
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:52
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:45:37
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:44:13
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
...eu ....ma adaptez in functie de situatie...


ntz1ntz!...........oare de ce nu te cred!!
De'aia fiindca esti ...incapatanata !!!
cristinxxx
Postat pe 29 Martie 2011 15:56
As vrea sa il cunoasteti pe acest domn ....care ma face pe mine sa simt ca traiecs ,sunt convinsa ca putine ar fi vemeile care nici macar nu l-ar remarca si mai putine ar fi cele care nu s-ar simti...
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:56
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:52:39Sunt fumatoare ,sotul meu nu.Ne-am certat si pe tema asta .........de 1000 de ori
Asta este ce am gresit eu in fata lui ca fumez si asta este tot ce mi-a reprosat mereu .


Mai, Simona, fata, ma superi! AI GRESIT in fata lui ca fumezi??? Adica in fata unui betiv de la care aduni voma de prin casa, tu crezi ca ai gresit? Fir-ar sa fie!
rashela
Postat pe 29 Martie 2011 15:57
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:39:45
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!

Nu m-am dat la el nici o clipa.....a flirtat cu mine.....acum..e deja datul unul la altul in plin. Pot sa ascund ce simt...nu cred, nu ma dau la el cand vb cu el, vb si atat, nu sunt lasciva sau....pitipoanca , daca faceam asta nu ma mai baga o clipa in seama sau sa discute ceva cu mine
Ideea era sa-ti raspunzi cinstit nu sa te mandresti ca poti ascunde ...
cristinxxx
Postat pe 29 Martie 2011 15:57
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:56:01
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:45:37
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:44:13
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
...eu ....ma adaptez in functie de situatie...


ntz1ntz!...........oare de ce nu te cred!!
De'aia fiindca esti ...incapatanata !!!

Ce probleme aveti si voi......
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 15:59
De la: rashela, la data 2011-03-29 15:57:43
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:52:39Sunt fumatoare ,sotul meu nu.Ne-am certat si pe tema asta .........de 1000 de ori
Asta este ce am gresit eu in fata lui ca fumez si asta este tot ce mi-a reprosat mereu .


Mai, Simona, fata, ma superi! AI GRESIT in fata lui ca fumezi??? Adica in fata unui betiv de la care aduni voma de prin casa, tu crezi ca ai gresit? Fir-ar sa fie!

Tocmai ca i-am explicat ca nu fac ceva..f grav ,pot sa am o discutie cu oricine daca fumez si ca nu se compara cu bautura dar.. el... nu intelege..........nuuuuuuuuu vrea....eu sunt o nesimtita de fumatoare care il tortureaza cu fumatul.........
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 16:03
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:56:57As vrea sa il cunoasteti pe acest domn ....care ma face pe mine sa simt ca traiecs ,sunt convinsa ca putine ar fi vemeile care nici macar nu l-ar remarca si mai putine ar fi cele care nu s-ar simti...


Ah, nu iubita! Domni din astia, Don juan, sunt remarcati doar de un anume tip de femei. Si doar la alea are el succes. Una ca ine care sta cu gura cascata sa-i asculte snoavele. Cam ce crezi ca are omul asta de spus tuturor femeilor? NImic in plus si nimic in minus fata de alti barbati. Numai ca, trebuie sa fi cunoscut si alti barbati in viata ta, pentru a sti sa-i pui acolo unde le e locul.
Si nu, nu ma refer la sex. Foarte probabil ca asemenea barbati sa cucereasca prin "vrajeala ieftina" si in pat sa fie dezastru. Tocmai ca-i roman. Doar gura-i de el si marca germana (!) din buzunar.

Am o amica care cand aude de nemti prima ei vorba este: Aufu...terzen!
rashela
Postat pe 29 Martie 2011 16:03
De la: rashela, la data 2011-03-29 15:57:43
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:52:39Sunt fumatoare ,sotul meu nu.Ne-am certat si pe tema asta .........de 1000 de ori
Asta este ce am gresit eu in fata lui ca fumez si asta este tot ce mi-a reprosat mereu .


Mai, Simona, fata, ma superi! AI GRESIT in fata lui ca fumezi??? Adica in fata unui betiv de la care aduni voma de prin casa, tu crezi ca ai gresit? Fir-ar sa fie!

"As vrea sa il cunoasteti pe acest domn ....care ma face pe mine sa simt ca traiecs ,sunt convinsa ca putine ar fi vemeile care nici macar nu l-ar remarca si mai putine ar fi cele care nu s-ar simti... "...crezi ca poate fi si altceva decat ceva util ...barbatilor ?
cristinxxx
Postat pe 29 Martie 2011 16:05
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:57:53
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:39:45
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!

Nu m-am dat la el nici o clipa.....a flirtat cu mine.....acum..e deja datul unul la altul in plin. Pot sa ascund ce simt...nu cred, nu ma dau la el cand vb cu el, vb si atat, nu sunt lasciva sau....pitipoanca , daca faceam asta nu ma mai baga o clipa in seama sau sa discute ceva cu mine
Ideea era sa-ti raspunzi cinstit nu sa te mandresti ca poti ascunde ...

Ce sa imi raspund ...........nu e cazul intre noi ........nu .Daca pot fi prietena cuiva de gen masc fara sa ma dau la el? NU cred ca as vrea asa ceva......am prietene....am avut si un prieten de gen masc dar..........la un momentdat are si el ceva in pantaloni sau in cap si in suflet poate si.........nu poate si obiectiv
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 16:06
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:59:42
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:56:01
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:45:37
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:44:13
De la: vitamina_c, la data 2011-03-29 15:37:56
De la: cristinxxx, la data 2011-03-29 15:32:46
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:29:13Neamtul ala e minunat dar doar ca prieten , am ce invata de la el dar in acelasi timp se joaca cu mine ,stiu ca e trecut prin multe si poate sa ma faca praf f repede. Faptul ca am ce vb cu el si ne face placere ma tine in viata , dar trebuie sa ma opresc , trebuie sa gata si cu el. Va fi cam greu
dar tu poti fi prietena cu un barbat fara ....sa te dai la el ??!!!!


da'tu............poti?
...eu ....ma adaptez in functie de situatie...


ntz1ntz!...........oare de ce nu te cred!!
De'aia fiindca esti ...incapatanata !!!

Ce probleme aveti si voi......


ihi! .........."ne iubim"!...........da nu ne luam! vezi ce seamana cu povestea ta!
vitamina_c
Postat pe 29 Martie 2011 16:06
De la: rashela, la data 2011-03-29 16:03:23
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:56:57As vrea sa il cunoasteti pe acest domn ....care ma face pe mine sa simt ca traiecs ,sunt convinsa ca putine ar fi vemeile care nici macar nu l-ar remarca si mai putine ar fi cele care nu s-ar simti...


Ah, nu iubita! Domni din astia, Don juan, sunt remarcati doar de un anume tip de femei. Si doar la alea are el succes. Una ca ine care sta cu gura cascata sa-i asculte snoavele. Cam ce crezi ca are omul asta de spus tuturor femeilor? NImic in plus si nimic in minus fata de alti barbati. Numai ca, trebuie sa fi cunoscut si alti barbati in viata ta, pentru a sti sa-i pui acolo unde le e locul.
Si nu, nu ma refer la sex. Foarte probabil ca asemenea barbati sa cucereasca prin "vrajeala ieftina" si in pat sa fie dezastru. Tocmai ca-i roman. Doar gura-i de el si marca germana (!) din buzunar.

Am o amica care cand aude de nemti prima ei vorba este: Aufu...terzen!

of da...faza e ca asta se face remarcat, ca-i merge mintea si e direct , nu se ascunde de trecutul sau,...stii poate ti s-a intamplat ca sa intalnesti pers pe care sa le poti intelege din prima iar cu altele abea sa poti lega 2 cuvinte.
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 16:17
De la: simona_03, la data 2011-03-29 16:17:45
De la: rashela, la data 2011-03-29 16:03:23
De la: simona_03, la data 2011-03-29 15:56:57As vrea sa il cunoasteti pe acest domn ....care ma face pe mine sa simt ca traiecs ,sunt convinsa ca putine ar fi vemeile care nici macar nu l-ar remarca si mai putine ar fi cele care nu s-ar simti...


Ah, nu iubita! Domni din astia, Don juan, sunt remarcati doar de un anume tip de femei. Si doar la alea are el succes. Una ca ine care sta cu gura cascata sa-i asculte snoavele. Cam ce crezi ca are omul asta de spus tuturor femeilor? NImic in plus si nimic in minus fata de alti barbati. Numai ca, trebuie sa fi cunoscut si alti barbati in viata ta, pentru a sti sa-i pui acolo unde le e locul.
Si nu, nu ma refer la sex. Foarte probabil ca asemenea barbati sa cucereasca prin "vrajeala ieftina" si in pat sa fie dezastru. Tocmai ca-i roman. Doar gura-i de el si marca germana (!) din buzunar.

Am o amica care cand aude de nemti prima ei vorba este: Aufu...terzen!

of da...faza e ca asta se face remarcat, ca-i merge mintea si e direct , nu se ascunde de trecutul sau,...stii poate ti s-a intamplat ca sa intalnesti pers pe care sa le poti intelege din prima iar cu altele abea sa poti lega 2 cuvinte.


Oho, cui nu i se intampla asa ceva! Au fost situatii cand m-am balbait, au fost situatii cand am turuit ca o moara stricata, au fost situatii cand mi-am inghitit limba. Ehee, se intampla candva, demult. Acum, mi-e egal. Inveti cu anii, din orice experienta ca ori taci si inghiti, ori spui ce simti, ce vrei. Prefer a doua varianta. DACA as mai fi pusa in asemenea situatii, n-as lasa nici macar o ora sa treaca pana nu as sti pe ce teren ma aflu. Pacat ca n-am gandit asa cu 20 de ani in urma.
De-aia incerc sa-ti spun, fa ceva acum, n-o lalai ca timpul trece si degeaba-ti dai cu pumnii in cap mai tarziu. Si nu te gandi la el sau la el sau la el. Doar la tine. Nu esti multumita de casnciia ta, pune-i stop. Vrei neaparat sa fii tavalita de neamt, atunci fa-o. Nu te vei alege cu nimic din asta, dar macar stii c efaci si faci ce-ti place.
rashela
Postat pe 29 Martie 2011 16:29
Stau acum si ma gandesc ca am stiut sa ma feresc de genul de vrajitori care vor doar sex si i-am evitat
dar cu asta e ceva ciudat, ma asteptam ca acum 5luni cand am inceput sa ne cunoastem mai bine , sa sara pe mine.Si ma pregatisem sa-i fac eu baucata ........adica sa-i zic.pas........nu sunt genul te plac dar nu ma culc cu tine...........dar nu a incercat ci doar mi-a dat de inteles ca vrea .Nu mi-a depasit limitele...de parca imi citea gandurile
simona_03
Postat pe 29 Martie 2011 16:30
De la: simona_03, la data 2011-03-29 16:30:06Stau acum si ma gandesc ca am stiut sa ma feresc de genul de vrajitori care vor doar sex si i-am evitat
dar cu asta e ceva ciudat, ma asteptam ca acum 5luni cand am inceput sa ne cunoastem mai bine , sa sara pe mine.Si ma pregatisem sa-i fac eu baucata ........adica sa-i zic.pas........nu sunt genul te plac dar nu ma culc cu tine...........dar nu a incercat ci doar mi-a dat de inteles ca vrea .Nu mi-a depasit limitele...de parca imi citea gandurile


tu vrei sa ti-o tragi cu el?
850
Postat pe 29 Martie 2011 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 1 De la: kudika_993905 21 Septembrie 2015 09:53
copilul la 6 anisori greutate 4 De la: angy71 31 Martie 2012 13:56
nunta 9 De la: kudika380507 31 Martie 2011 20:04
caut colaboratori in toata tara 3 De la: andutza_con 20 Mai 2011 17:31
Buna seara ! 17 De la: kudika_992057 10 August 2015 21:05