Setari Cookie-uri

slabitul e greu ...dar e necesar ...AJUTOR!!! am nevoie de sustinere

salut fetelor , cred ca problema mea nu e singura si hai sa ne sustinem une pe alta pentru a ajunge la un rezultat . Am 1.68 si 65 kg. Lumea zuce ca arat bine dar eu insa vad bine , foarte bine ca am un posterior cam urit si burta , plus picioarele cam grasute ....fuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... si asta vazind eu ...oricum nu ma pot lua in maini. Poate problema e ca deja am un iubit si avem o relatie destul de stabila , mai exact urmeaza sa facem nunta ...nici din aceasta cauza nu pot slabi..nu am stimul mai degraba (mai degraba ca nu mai am pentru cine ma perfectiona ). Vreau pentru mine , sa arat bine , sa ma simt in largul meu...nush ....ajutatima fetelor . stiu ca ati trecut si voi prin asta(toate trecem ). Uffffffffffffffffffffff, ajutor!!!
Amaretta
Postat pe 2 Aprilie 2011 21:59
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 21:59:35salut fetelor , cred ca problema mea nu e singura si hai sa ne sustinem une pe alta pentru a ajunge la un rezultat . Am 1.68 si 65 kg. Lumea zuce ca arat bine dar eu insa vad bine , foarte bine ca am un posterior cam urit si burta , plus picioarele cam grasute ....fuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... si asta vazind eu ...oricum nu ma pot lua in maini. Poate problema e ca deja am un iubit si avem o relatie destul de stabila , mai exact urmeaza sa facem nunta ...nici din aceasta cauza nu pot slabi..nu am stimul mai degraba (mai degraba ca nu mai am pentru cine ma perfectiona ). Vreau pentru mine , sa arat bine , sa ma simt in largul meu...nush ....ajutatima fetelor . stiu ca ati trecut si voi prin asta(toate trecem ). Uffffffffffffffffffffff, ajutor!!!


Noi te ajutam,dar tu ce faci pentru a slabi?Cum te ajuti?
Slabimsanatos2011
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:07
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 21:59:35salut fetelor , cred ca problema mea nu e singura si hai sa ne sustinem une pe alta pentru a ajunge la un rezultat . Am 1.68 si 65 kg. Lumea zuce ca arat bine dar eu insa vad bine , foarte bine ca am un posterior cam urit si burta , plus picioarele cam grasute ....fuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... si asta vazind eu ...oricum nu ma pot lua in maini. Poate problema e ca deja am un iubit si avem o relatie destul de stabila , mai exact urmeaza sa facem nunta ...nici din aceasta cauza nu pot slabi..nu am stimul mai degraba (mai degraba ca nu mai am pentru cine ma perfectiona ). Vreau pentru mine , sa arat bine , sa ma simt in largul meu...nush ....ajutatima fetelor . stiu ca ati trecut si voi prin asta(toate trecem ). Uffffffffffffffffffffff, ajutor!!!


Hai mai Amaretto, daca nu acum, atunci cand? Dupa nunta, nici atat nu o sa mai vrei tu sa slabesti. O sa te ingrasi din ce in ce mai mult si vei ajunge cat Joiana; sotul tau nu te va mai placea, vei avea probleme in casnicie, depresii, certuri, etc. Iti place sa fii apreciata? Iti place sa primesti complimente? Atunci cauta pe acolo pe undeva acel strop de vointa si da-i drumu la slabit. Daca rezisti in prima luna sa nu consumi alimente interzise, atunci treaba e ca si rezolvata. Aici nu e vorba de diete, ci de un stil de viata. Iti urez succes!
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:07
De la: Slabimsanatos2011, la data 2011-04-02 22:07:10
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 21:59:35salut fetelor , cred ca problema mea nu e singura si hai sa ne sustinem une pe alta pentru a ajunge la un rezultat . Am 1.68 si 65 kg. Lumea zuce ca arat bine dar eu insa vad bine , foarte bine ca am un posterior cam urit si burta , plus picioarele cam grasute ....fuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... si asta vazind eu ...oricum nu ma pot lua in maini. Poate problema e ca deja am un iubit si avem o relatie destul de stabila , mai exact urmeaza sa facem nunta ...nici din aceasta cauza nu pot slabi..nu am stimul mai degraba (mai degraba ca nu mai am pentru cine ma perfectiona ). Vreau pentru mine , sa arat bine , sa ma simt in largul meu...nush ....ajutatima fetelor . stiu ca ati trecut si voi prin asta(toate trecem ). Uffffffffffffffffffffff, ajutor!!!


Noi te ajutam,dar tu ce faci pentru a slabi?Cum te ajuti?


Citeste retete de slabit. E de ajuns.
geo_refinantat
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:12
acel strop iata ca sunteti voi ... eu vreu sa slabesc dar voi ma criticati ...ma stradui sa scriu zilnic...voi ma ajutati in caz ca cedez
Amaretta
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:14
De la: geo_refinantat, la data 2011-04-02 22:12:07
De la: Slabimsanatos2011, la data 2011-04-02 22:07:10
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 21:59:35salut fetelor , cred ca problema mea nu e singura si hai sa ne sustinem une pe alta pentru a ajunge la un rezultat . Am 1.68 si 65 kg. Lumea zuce ca arat bine dar eu insa vad bine , foarte bine ca am un posterior cam urit si burta , plus picioarele cam grasute ....fuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... si asta vazind eu ...oricum nu ma pot lua in maini. Poate problema e ca deja am un iubit si avem o relatie destul de stabila , mai exact urmeaza sa facem nunta ...nici din aceasta cauza nu pot slabi..nu am stimul mai degraba (mai degraba ca nu mai am pentru cine ma perfectiona ). Vreau pentru mine , sa arat bine , sa ma simt in largul meu...nush ....ajutatima fetelor . stiu ca ati trecut si voi prin asta(toate trecem ). Uffffffffffffffffffffff, ajutor!!!


Noi te ajutam,dar tu ce faci pentru a slabi?Cum te ajuti?


Citeste retete de slabit. E de ajuns.


Crezi tu ca e de ajuns..
Slabimsanatos2011
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:14
ce bine ca deja doua persoane sunt cu mine
Amaretta
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:15
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 22:14:03acel strop iata ca sunteti voi ... eu vreu sa slabesc dar voi ma criticati ...ma stradui sa scriu zilnic...voi ma ajutati in caz ca cedez


Nu ne-ai spus cum te ajuti?
De exemplu,astazi ce ai mancat,ce sport ai facut?
Slabimsanatos2011
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:16
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 22:14:03acel strop iata ca sunteti voi ... eu vreu sa slabesc dar voi ma criticati ...ma stradui sa scriu zilnic...voi ma ajutati in caz ca cedez


Dar nu te-a criticat nimeni. Eu doar ti-am spus ce se poate intampla. Stii? Cand a trebuit eu sa slabesc( dupa nastere), sotul meu nu m-a ajutat deloc. Isi cumpara eclere si prajituri si insista sa mananc. Spunea: "ia Mimi si mananca ca nu esti grasa, mie imi place asa cum esti." Asta nu m-a determinat sa renunt la slabit; din contra! Ceea ce vreau eu sa spun e ca nu trebuie sa ceri ajutor din exterior, pt ca s-ar putea sa nu-l primesti; cauta forta in interiorul tau. Tu doar raspunde la aceasta intrebare: vrei sa fii frumoasa?
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:20
De la: Slabimsanatos2011, la data 2011-04-02 22:16:28
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 22:14:03acel strop iata ca sunteti voi ... eu vreu sa slabesc dar voi ma criticati ...ma stradui sa scriu zilnic...voi ma ajutati in caz ca cedez


Nu ne-ai spus cum te ajuti?
De exemplu,astazi ce ai mancat,ce sport ai facut?


A incercat sa scrie. Si-a folosit degetele. Deci, a facut sport.
geo_refinantat
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:23
da Mimi , vreau sa fiu super taare .....da sa-ti zic. Acum doi ani aratam perfect ....drept ca uneori mai tineam si diete ..dar nu chiar sanatoase . Acum traiesc cu iubitul si trbuie sa-i fac mincare in fiecare zi , de aici hai hai..manink si eu cite oleaka . Mai am si asa un serviciu ca ma misk cam putin si cind vin sara acasa lihnita de foame , nu imi ramine decit sa manink ceea ce este ...orice ... c e bun si rau ..de aici si sau luat kilogramele in plus. Vreau sa revin si cu orice pret . Chiar doresc sa ma criticati
Amaretta
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:26
Geo , ultimele doua zile mam alimentat mai mult in oras .. si normal ca nu am mincat doar salata , dar vreau sa exclud tot ce este cel mai rau ... de sport dinb pacate nu prea am timp ...doar ca eu cu sotul dorim ca de saptamina viitoare sa incepem a fugi .....in fiecare seara cit de putin
Amaretta
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:28
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 22:28:12Geo , ultimele doua zile mam alimentat mai mult in oras .. si normal ca nu am mincat doar salata , dar vreau sa exclud tot ce este cel mai rau ... de sport dinb pacate nu prea am timp ...doar ca eu cu sotul dorim ca de saptamina viitoare sa incepem a fugi .....in fiecare seara cit de putin


Sa fugiti unul de altul?
Sex faceti? Si daca da, cat de des?
geo_refinantat
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:29
De la: Amaretta, la data 2011-04-02 22:26:07da Mimi , vreau sa fiu super taare .....da sa-ti zic. Acum doi ani aratam perfect ....drept ca uneori mai tineam si diete ..dar nu chiar sanatoase . Acum traiesc cu iubitul si trbuie sa-i fac mincare in fiecare zi , de aici hai hai..manink si eu cite oleaka . Mai am si asa un serviciu ca ma misk cam putin si cind vin sara acasa lihnita de foame , nu imi ramine decit sa manink ceea ce este ...orice ... c e bun si rau ..de aici si sau luat kilogramele in plus. Vreau sa revin si cu orice pret . Chiar doresc sa ma criticati


Trebuie sa-ti faci un program personal. Micul dejun obligatoriu. Gustare, la servici. Depinde cand ajungi acasa. Nu manca dupa ora 19.00 cel tarziu. Gateste pt tine separat, asa cum am facut eu. Adoram ciorbitele de legume si verdeturi; le consumam cu mult ardei iute. Stiu ca e obositor, dar seara incearca sa-ti faci timp pt cateva exercitii. Lucreaza abdomenul, picioarele, coapsele. Daca chiar nu stii, pot sa-ti spun cum am slabit eu.
mimi_ca29
Postat pe 2 Aprilie 2011 22:33
si mie mi se pare ca ar trebui sa gatesti separat pentru tine si mai ales sa incerci sa faci sport ;)
ioanaM88
Postat pe 3 Aprilie 2011 23:12
Amaretta, aici o sa gasesti sustinerea de care ai nevoie, dar diferenta tu o faci prin cat de perseverenta esti ;)
RoxRoxy
Postat pe 4 Aprilie 2011 18:00
sport fac cit de des pot ..merg si la sala (dar iarasi...timpul e necesar). Mai apoi astept sa se incalzeasca afara ...ador sa fug in aer liber ))))))))))) asta ma aduce la viata )))))
Amaretta
Postat pe 4 Aprilie 2011 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nucile si orzul verde 12 De la: maria_mary 4 August 2011 19:14
Dieta de detoxifiere dupa sarbatori 64 De la: carmen79 21 Noiembrie 2013 20:05
pastilele de slabit te omoara treptat 74 De la: gabitza_oniciuc 13 Mai 2010 09:35
Serviciu nou de slabit 1 De la: Maluka 21 Iunie 2011 18:09
Afacerea ta, aici sunt produse pt. pb. ta de sanatate 1 De la: danielatontsch 9 Martie 2009 11:52