Setari Cookie-uri

Va rog, ajutati-ma sa inteleg ce s-a intamplat!?

Buna! Am 35 de ani, sunt berbec, si am avut o relatie de 9 luni de zile frumoase cu un peste de 40 de ani.
Am observat ca este un tip mai sensibil si mult prea copilaros fata de mine, si de aceea am adoptat un stil de aparator protector, adica eu eram barbatul care venea cu tot felul de ideii si intitiative, iar el era femeia care tacea, se supunea, si facea intocmai ce spuneam eu, aratand prin asta slabiciunea lui ca barbat, stilul tipic unei femei plapand, domol, timid. Si cum ziceau au fost 9 luni de zile frumoase in care, am simtit ca eu il iubesc mai mult, si ca el ma place pentru ceea ce sunt si stilul meu de femeie, nu ca si persoana. Nu stiu cat de mult m-a iubit, dar s-a intamplat sa moara tatal meu, si normal ca am asteptat sa vina la privechi, si nu a venit prima seara. Ulterior l-am sunat si i-am cerut sa vina, iar el mi-a spus ca nu poate face asta deoarece nu poate sa vada imormantariile fiindca, inca nu si-a revenit dupa incidentul de la Cincu unde s-a descarcat o arma si a murit mecanicul lui. Normal ca l-am inteles dar i-am spus ca totusi ar putea veni si sa stea afara, si nu trebuie sa vada mortul, fiind vorba de tatal meu, mi s-a parut normal sa fie langa mine in aceste momentele delicate. Dar mi-a spus ca-i pare rau dar nu poate veni..atunci i-am inchis telefonul in nas. Ulterior i-am trimis un mesaj in care i-am spus ca s-a terminat. A trecut si asta, au trecut 5 zile, ca apoi sa ma manance tare sa vorbesc cu el pe mess vazand ca este online. Am incercat sa-i spun ca imi este tare dor de el, si ca vreau sa-l vad etc...incercand sa ma impac cu el, lasandu-ma prada slabiciuni mele. El!!..pestele!!.. stiti ce mi-a zis? tot el? Cica nu ne potrivim ca nu mai are rost sa continuam, ca mai bine sta singur, si ca a citit horoscopul si chiar si acesta spune ca compatibilitatea dintre noi este de 20%. Si foarte nervos si la subiect, mi-a spus ca el a pus punct acestei relatii, si ca se retrage ca trebuie sa plece...nu mi-a venit sa cred ca blandul peste a putut sa aiba o asa tarie de caracter sa se manifeste atat de violent si sa fie atat de distant, fara prea multe explicatii. Ce l-a apucat habar nu am, nu mai inteleg nimic, a trecut o luna eu ma gandesc la el, si ma intreb daca tot timpul cat a fost cu mine a fost el, sau a fost tatru, ce a vrut ce a gandit, nu mai stiu, nu am cuvinte. Va rog ajutati-ma sa inteleg, ca eu nu mai pot gandi clar lucrurile.
Helenita31
Postat pe 7 Aprilie 2011 19:41
Dar....mai ai un topic pe'aceiasi tema !!!!!! Ce vrei de fapt?.......
cristinxxx
Postat pe 7 Aprilie 2011 21:36
A????
Maria_1986
Postat pe 8 Aprilie 2011 16:37
B???
geo_refinantat
Postat pe 8 Aprilie 2011 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Va rog, ajutati-ma sa inteleg ce s-a intamplat!? 4 De la: geo_refinantat 8 Aprilie 2011 16:54
help 3 De la: Arutzu28 28 August 2011 04:30
Inceputul clasei a 9 a 9 De la: kudika_944944 10 Ianuarie 2014 14:44
Recomandări salon .. ? 1 De la: kudika_1030838 13 Decembrie 2017 17:50
Distributie produse cosmetice 1 De la: RomSpa 2 Noiembrie 2011 09:32