Setari Cookie-uri

BERBEC

CUM SA FAC SA SUFERE UN BERBEC DUPA MINE
anita_niceangel
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:48
De la: anita_niceangel, la data 2011-04-09 09:48:54CUM SA FAC SA SUFERE UN BERBEC DUPA MINE
..fa...ca oaia
bombonik_babardik
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:55
De la: anita_niceangel, la data 2011-04-09 09:48:54CUM SA FAC SA SUFERE UN BERBEC DUPA MINE

Daca vorbesti despre nativul din zodia Berbec trebuie sa tii cont ca aceste persoane sunt foarte impulsive si incapatanate si de cele mai multe ori detasate de restul persoanelor. Trebuie mai intai sa-l cuceresti in intregime apoi sa-llasi cu ''buza umflata'' ca sa-i provoci vre-o suferintza emotionala. Daca asa nu merge atunci chinuie-l la propriu si vezi cat de mult sufera .
Daca vorbesti insa despre un berbec de barbat (lucru ce nu are a face cu zodia) atunci cea mai buna metoda de a-l face sa sufere e sa-l ignori (aspect valabil si pentru nativul din zodia Berbec).
R0MW4LD
Postat pe 9 Aprilie 2011 09:59
De la: anita_niceangel, la data 2011-04-09 09:48:54CUM SA FAC SA SUFERE UN BERBEC DUPA MINE


Te pui capra
Cobra09
Postat pe 9 Aprilie 2011 12:03
Valy90
Postat pe 9 Aprilie 2011 19:47
nu stiu prea bine cum sa faci un baiat berbec sa sufere dupa tine dar eu sunt tot in aceasta zodie si am majoritatea prietenilor (si baieti si fete) in aceasta zodie ... cert e ca cei care suntem in aceasta zodie suntem foarte incapatanati si ceea ce e sigur la orice nativ din aceasta zodie e faptul ca nu suportam sa fim contrazisi si intodeauna raspundem...
cei din aceasta zodie se indragostesc repede dar nu dureaza asa de mult doar daka persoana de langa noi stie cum sa ne starneasca curiozotatea
cu sinceritate si dragoste sau total opus... ignorare
succes
kudika382502
Postat pe 6 Mai 2011 15:06
Eu sunt berbec, de aceea iti spun ca tot ce il raneste in suflet il si uicide..de aceea fiindca este foarte mandru va prefera sa te lase inainte de a incerca sa vada aderatul conflict, sau intelesul acestuia..apoi nimic nu va mai conta pentru el, caci cu siguranta te va lasa!. Il ranesti atunci cand nu il faci sa se simta frumos pentru ceea ce este ca persoana cat si ca barbat, cand nu-i dai atentia cuvenita dragostea dupa care tanjeste, fiindca el iubeste foarte puternic chiar daca nu o arata, el tanjeste dupa afectiune. Deci concluzia arata mai putin interes pentru el, pentru ca asta-i va da de gandit, daca gandeste inseamna ca-i pasa mult!
Helenita31
Postat pe 6 Mai 2011 18:28
e cam greu:)))))))
kudika394375
Postat pe 17 Mai 2011 09:26
si eu sunt berbec.berbecii sufera de atentie sunt fff incapatanati..............si impulsivi.ii deranjeaza indiferenta:*
kudika394375
Postat pe 17 Mai 2011 09:30
Buna intrebare ! m am intrebat si eu de multe ori chestia asta...si de fiecare data am ajuns la concluzia ca un berbec sufera cel mai mult cand il ignori...asa ca : indiferenta e cea mai buna !
kudika358018
Postat pe 26 Mai 2011 05:39
De la: Helenkova, la data 2011-05-06 18:28:12 Eu sunt berbec, de aceea iti spun ca tot ce il raneste in suflet il si uicide..de aceea fiindca este foarte mandru va prefera sa te lase inainte de a incerca sa vada aderatul conflict, sau intelesul acestuia..apoi nimic nu va mai conta pentru el, caci cu siguranta te va lasa!. Il ranesti atunci cand nu il faci sa se simta frumos pentru ceea ce este ca persoana cat si ca barbat, cand nu-i dai atentia cuvenita dragostea dupa care tanjeste, fiindca el iubeste foarte puternic chiar daca nu o arata, el tanjeste dupa afectiune. Deci concluzia arata mai putin interes pentru el, pentru ca asta-i va da de gandit, daca gandeste inseamna ca-i pasa mult!


PERFECT de acord ! :)
kudika358018
Postat pe 26 Mai 2011 05:41
nu`l baga in seama :)) ignora`l. Cand o sa vada ca nu mai esti interesata o sa turbeze=))
maliuka
Postat pe 30 Iunie 2011 17:21
Sincer zodia berbec este o zodie directa si in acelasi timp foarte sincera.Sa nu te superi daca la un moment-dat iti va spune cu ce sa te imbraci, sau ca nu-ti sta bine deloc un lucru sau daca vei alege ceva intr-un magazin pur si simplu nu te va lasa prin cuvintele lui sa cumperi acel lucru pentru ca langa el vrea sa aiba persoane aranjate, uneori sa fie chiar ca el...dar daca esti mai "aranjata" ca el se va simti cam "sifonat" si va da totul sa arate din ce in ce mai bine pentru a fi la "inaltime" .Ca te iubeste ti-o va spune doar prin cuvinte nu si prin fapte....cuvinte vei auzi de l el cate in luna si in stele dar prefera sa te lase pe tine sa-l "abordezi" fizic.Este ceva gen opusul scorpionului....acesta nu-ti spune prin cuvinte ca te iubeste ci doar prin fapte...aici dam intr-o combinatie magica dintre acesti doi nativi. . Berbecul se aprinde foarte repede dupa persoanele de sex opus, este intr-o continuare aventura, nu inceteaza niciodata sa placa, sa simpatizeze sau sa admire pe cineva. Putem spune si ceva despre fizicul celor care se afla in zodia berbec. Predominante sunt spancenele acestei zodii care sunt mai groase decat a celorlalte zodii si daca ati observat la aproape toti nativii acestei zodii au un zambet strengaresc, copilaresc si in acelasi timp atragator....cuceritor.....Ca am ajuns si la acest aspect, sunt extrem de copilarosi chiar si la 50 de ani un berbec va da in mintea copiilor.Ii plac distractiile, in special cluburile, viata luxoasa, locurile super luxoase.E pe deasupra si un visator si se crede personajul principal in viata sa;)).Nu in ultimul rand rad foarte mult...am multi prieteni berbeci de felul acesta:))...rad chiar aproape din orice .Sunt optimisti, vor sa fie totul asa cum "poruncesc" ei, nu suporta oamenii care isi dau fite in fata lor; pot spune ca detesta acest lucru si chiar cauta la un moment-dat subiect de cearta cu oamenii care isi dau fite:-?? in fata lor.Daca te vor vorbii vreodata pe la spate si tu prin unele surse ai auzit ei vor venii la tine si iti vor vorbii foarte deschis ca exact asa si asa au spus despre tine si oricum ti-ar fi spus lucrurile acelea in fata chiar daca nu te-ai fi certat cu ei.Pur si simplu sunt foarte directi si foarte sinceri, spontani...te astepti ca in linistea deplina ei sa spuna sau sa faca ceva amuzant incat sa rada toata lumea.Sunt energici, pasionali, entuziasti.Isi aleg prietenii cu grija si nu au incredere in oricine...castigi foarte greu increderea lor....iar alteori foarte uso prin felul in care te vad ei dupa figura cum arati iti pot incredinta unele secrete de-ale lor.Sunt iubiti de ceilalti oameni dar in acelasi timp si nesuferiti sau insuportabili in ochii altora.Nu stiu ce as mai putea sa va spun despre aceasta zodie, cred ca am cam acaparat totul aaa si mai uitasem ceva...sunt darnici cu persoanele care si ei la randul lor sunt darnici cu el sau pur si simplu daca berbecului ii place moacata fatza ta te ajuta atunci cand ai vreo problema fie ca esti baiat sau fata.Ii plac foarte mult persoanele frumoase si le ajuta atunci cand au nevoie :-?? de astia sunt .
kudika410754
Postat pe 30 Iunie 2011 18:50
Daca respectivul berbec este fata atunci cel mai ingrozitor mod pentru a o face sa sufere este sa stai o zi cu ea apoi sa nu o mai suni, si dupa cateva zile sa-i spui ca nu sunteti impreuna si imediat sa te vada cu o alta fata.Prin acest mod o atingi unde o doare cel mai tari, pentru ca este o fie ambitioasa si extrem de orgolioasa. Cu acestea in primul si in primul rand ii "distrugi" orgoliul si va suferi foarte mult timp din cauza asta iar in al doilea rand sentimentele. Cat despre barbatul berbec este de ajuns sa-l respingi o data si se va simti foarte ofensat purtand uneori chiar dusmanie acest lucru putand fi relevat si in cazul femeii berbec. Barbatul berbec este mai "nesimtit" si daca il vei respinge la infinit te va jigni fie ca meriti fie ca nu. Il faci sa sufere pe acesta atunci cand arati foarte bn si nu ii dai lui nici o atentie. Cam atat.
kudika410754
Postat pe 30 Iunie 2011 19:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
karissa 3 De la: kudika181837 14 Decembrie 2010 22:46
Sfaturi:D 2 De la: Barbie30 26 Octombrie 2010 09:16
De ce conteaza compatibilitatea dintre doua zodii? 1 De la: kudika_29516 18 Februarie 2013 14:04
Poate dura o relatie dintre un sagetator si un varsator??? 23 De la: ade_ciufulici 27 Iulie 2009 14:36
poezie ,poezie continua..Incearca-ti talentul 371 De la: doi_ochi_caprui 8 Decembrie 2011 16:52