Setari Cookie-uri

Un mic sfat :D

Hey salut. Eu si prietena mea avem 17 si 18 ani su ca toate adolescentele ne confruntam cu niste probleme. De fapt, eu am nevoie de niste sfaturi pentru ea. Deci:
Ea vorbeste cu un baiat Robert. El este plecat in Italia iar ea este aici, insa nu au existat incidente de infidelitate din partea la amandoi, iar de el e sigura pentru ca este prietena apropiata cu una dintre amicile lui, insa el nu stie de ele doua. Prietena mea, cristina, a fost impreuna cu el un an, pana cand el s'a imbatat..de nici in picioare nu putea sa stea si s'a culcat cu una. Cry si cu Robert s'au despartit, ea a vrut din furie..iar el dintr`o oarecare obligatie. Tipa cu care s'a culcat, Andreea, era virgina si provine dintr`o familie mai ciudata. Ea l'a amenintat pe robert ca daca nu ramane cu ea, o sa ii zica lu taica'sau, lu fras'o si lu unchi'sau...iar robert, din niste incidente mai vechi nu mai vrea sa aibe vreo treaba cu tiganii. [este fam. de tigani.] Nu e rasist, dar tiganu tot tigan. El vorbste mereu cu Cry, ii zice ca o iubeste, isi doreste sa fie ea in locul Andreei. Si nu pot spune ca minte, pentru ca intr'adevar ii pasa de ea si i'a demonstrat'o de 1000 de ori, facand lucruri pe care fostii ei nu au facut nici jumatate. Robert si Andreea s'au despartit, iar la 2 zile s'au impacat...iar el spunandu-i cristinei ca nu stie cum sa scape, ii este pur si simplu greu mai ales ca ea incepe sa planga si i'a prins slabiciune [nu suporta sa vada o fata plangand in fata lui, mai ales daca este din vina lui]. Cri si robert nu au mai vorbit aproape 1 luna, dupa ce ea i'a trimis un mesaj ca s'a terminat. El avand probleme cu scoala, parintii l'au "pedepsit" lasandu'l fara bani pt tel, si fata net. Dupa aceasta luna, el mi-a zis sa ii spun cristinei ca ii pare rau, ca ii e dor de ea, iar el l-am intrebat daca vine in vacanta asta de vara acasa si el a zis ca din vina lui cristina nu mai vrea sa auda, si nu mai are motiv sa vina. In fine, a doua zi cri si robert au vorbit, la care el povestea si vorbea de parca nimic nu s'a intamplat...pana a intrebat-o daca il mai iubeste, iar cristina s'a enervat si i'a zis ca ce pretentii sa mai aibe sa`l mai iubeasca dupa ce nu a dat niciun semn de viata", iar robert s'a suparat si'a iesit. dupa o saptamana sa afle ca s'a impacat cu aia, dar sta cu ea doar ca s`o f**a si n`o iubeste.
Robert si Cri au fost 4 ani colegi, iar in ultimul an se placeau reciproc, dar nu stiau unu de altu. Legatura lor s'a pierdut dupa ce un fost prieten de'al ei l'a bagat la ignore dupa ce s'a bagat in seama cu ea si abia dupa cateva luni au reluat legatura..
Ajuta-ti-ma...ce sa ii spun ei. Sa vorbeasca cu el, sa lamureasca problema...daca mai merita o ultima sansa, sau s'au terminat toate. Ea tine la el enorm si nu prea ii vine sa renunte dupa ce a indurat atata timp, si mai ales mai sunt 2 luni pana la vacanta de vara, cand vine acasa.
Cum credeti ca ar fi corect? va rog..ajuta-ti-ma..
LaFee_LM
Postat pe 14 Aprilie 2011 18:47
Sorry, am citit odata si nu am inteles nimic. A doua oara nu mai citesc.

Ce sa faca, ce sa faca????? Sa nu mai traiasca in trecut!
mimi_ca29
Postat pe 15 Aprilie 2011 08:35
Mai nici eu nu am inteles nik........ nu stiu ce sa faca prietena ta , dar tie ti-as recomanda sa te apuci de scris telenovele : .
Adelyna84
Postat pe 15 Aprilie 2011 16:58
sincer urasc telenovelele, iar eu pur si simplu am zis ce se intampla cu viata ei...practic asta e o telenovela
LaFee_LM
Postat pe 16 Aprilie 2011 13:36
De la: LaFee_LM, la data 2011-04-16 13:36:53sincer urasc telenovelele, iar eu pur si simplu am zis ce se intampla cu viata ei...practic asta e o telenovela


prea greu de inteles nu e..ei au fost impreuna pana cand el s'a culcat cu una dintr'o betie si acum nu poate sa scape de aia, insa el tot o cauta pe cristina, iar cristina nu stie ce sa mai creada pt ca el se tot desparte si impaca cu aia, din cauza vaicarelilor ei. iar el trebuie sa vina'n tara si cri nu stie ce sa faca, sa se impace cu el, acordandu'i inca o sansa sau nu.
LaFee_LM
Postat pe 16 Aprilie 2011 14:42
De la: LaFee_LM, la data 2011-04-16 14:42:41
De la: LaFee_LM, la data 2011-04-16 13:36:53sincer urasc telenovelele, iar eu pur si simplu am zis ce se intampla cu viata ei...practic asta e o telenovela


prea greu de inteles nu e..ei au fost impreuna pana cand el s'a culcat cu una dintr'o betie si acum nu poate sa scape de aia, insa el tot o cauta pe cristina, iar cristina nu stie ce sa mai creada pt ca el se tot desparte si impaca cu aia, din cauza vaicarelilor ei. iar el trebuie sa vina'n tara si cri nu stie ce sa faca, sa se impace cu el, acordandu'i inca o sansa sau nu.
Da-s casatoriti sau ce rost are toata discutia sau care-i problema ...
cristinxxx
Postat pe 16 Aprilie 2011 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
casatorita,ma tenteaza sa insel 77 De la: vieru_cezar_iasi 18 Octombrie 2009 05:06
am nevoie de parerea voastra 6 De la: kudika369746 30 Martie 2013 03:08
Ce sa cred??? 31 De la: dolcik1 3 Iulie 2009 20:04
am nevoie de un sfat ...legat de primul meu prieten:):X 29 De la: kudika416887 4 August 2011 18:13
Ai putea trece peste un "one-night stand" al partenerului? 78 De la: Cassey 19 Mai 2009 10:33