Setari Cookie-uri

iubirea a trecut..

asa...nici nu stiu cum sa incep...vreau sa ma descarc si nu vreau sa vorbesc cu nimeni apropiat.Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 9 luni, ne intelegem bine, ma iubeste, mie imi place enorm de el, dar parca nu mai simt nimic pentru el in ciuda acestui fapt.Se comporta frumos cu mine, imi face cadouri, vrea tot timpul sa stam impreuna,ma suna ca ma plictisesc de vorbit la telefon, dar nu pot intelege de ce, cateodata simt ca nu il mai pot suporta.Nici nu vreau sa il fac sa sufere, dar am inceput sa ma comport urat cu el. Nu mai am pe nimeni si tocmai asta ma pune pe ganduri. De ce ma port asa si imi doresc in unele momente sa nu il fi cunoscut?
vipar_008
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:19
Poate e doar un moment...o stare nefasta...mai acorda'ti un timp si vezi cum te comporti..si apoi hotarasti daca mai continui sau nu relatia,caci nici sa ramai intr'o relatie,doar ca sa nu iti ranesti partenerul care tine la tine,nu este bine...pt ca,la urma urmei este viata ta si esti fte tanara si varsta asta nu se mai intoarce niciodata...
elenita_bonita
Postat pe 21 Septembrie 2008 18:32
Cred ca si de la prea mult bine!Daca ar fi fost invers si el nu prea te mai baga in seama,ai fi inceput sa-ti pui tot felul de intrebari,sa faci ceva ca sa fie ca la inceput.Dar daca zici ca nu mai e iubire atunci lasa-l pe el sa copleseasca pe alta cu dragostea lui iar in momentul cind tu vei fi cu o persoana care va fi mai mult indiferenta cu tine ,atunci te las pe tine sa te gandesti daca il vei regreta sau nu.
agadana2
Postat pe 7 Octombrie 2008 18:57
sincera sa fiu te invidiez si nu cred ca sunt singura,rar mai gasesti in ziua de aiz un asemenea barbat,acum nush ce sa zic.....parerea mea este ca treci printr-o perioda in care ai vrea mai mult sa stai singura sau poate cauti altceva iar acel ceva nu e el,gandeste-te bine si fa in asa fel incat sa fii fericita!succes
lostangel86
Postat pe 27 Octombrie 2008 14:43
monotonia,,, o sa iti treaca ,,, ar fi cazu ,, ca dupaia probabil dupa ce o sa va despartiti ,.,o sa regretzi ,, eu zik ca ejtio norocoasa.. nu orcine are parte de asea ceva ;))
vyctor
Postat pe 9 Decembrie 2008 05:52
De la: vipar_008, la data 2008-09-21 18:19:48asa...nici nu stiu cum sa incep...vreau sa ma descarc si nu vreau sa vorbesc cu nimeni apropiat.Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 9 luni, ne intelegem bine, ma iubeste, mie imi place enorm de el, dar parca nu mai simt nimic pentru el in ciuda acestui fapt.Se comporta frumos cu mine, imi face cadouri, vrea tot timpul sa stam impreuna,ma suna ca ma plictisesc de vorbit la telefon, dar nu pot intelege de ce, cateodata simt ca nu il mai pot suporta.Nici nu vreau sa il fac sa sufere, dar am inceput sa ma comport urat cu el. Nu mai am pe nimeni si tocmai asta ma pune pe ganduri. De ce ma port asa si imi doresc in unele momente sa nu il fi cunoscut?

noi nu avem cum sa luam hotarari in locul tau.trebuie sa te gandesti bine daca il iubesti sau nu, ca daca nu, nu are rost sa continui, ca nu e corect fata de el.daca nu iubesti, e mai bine sa ii spui adevarul, mai ales ca el zici ca te iubeste....il va durea pe moment, dar mai tarziu iti va multumi pt asta.si se va gandi la tine fara ura....pe cand daca il accepti fara sa iubesti, ii faci mai rau.
mkdisk
Postat pe 15 Decembrie 2008 15:32
nu ebine nici pt el nici pt tine , sunteti tineri si poate amanand la nesfarsit risti sa-i faci un rau mai mare crezand ca ai stat cu el din mila . dar tu stium stau lucrurilei mai bine c

Postat pe 15 Decembrie 2008 15:40
E f clar. nu il iubesti, nu l-ai iubit niciodata.
starea de indragosteala ti-a disparut in timp iar acum nu il mai suporti. fugi, lasa-l. nu il chinui, nu ii vinde iluzii. toti meritam sa iubim sa fim iubiti. toti meritam sa fim fericiti.

Bafta!
meg29
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:12
De la: vipar_008, la data 2008-09-21 18:19:48asa...nici nu stiu cum sa incep...vreau sa ma descarc si nu vreau sa vorbesc cu nimeni apropiat.Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 9 luni, ne intelegem bine, ma iubeste, mie imi place enorm de el, dar parca nu mai simt nimic pentru el in ciuda acestui fapt.Se comporta frumos cu mine, imi face cadouri, vrea tot timpul sa stam impreuna,ma suna ca ma plictisesc de vorbit la telefon, dar nu pot intelege de ce, cateodata simt ca nu il mai pot suporta.Nici nu vreau sa il fac sa sufere, dar am inceput sa ma comport urat cu el. Nu mai am pe nimeni si tocmai asta ma pune pe ganduri. De ce ma port asa si imi doresc in unele momente sa nu il fi cunoscut?


poi nu prea iti mai place de el dak spui k nu l mai suporti!si poate e de vina rutina..sau poate te simti sufocata de atata atentie!si eu am trecut prin ceva asemanator unde chiar ma simteam sufocata...cu dif k era ceva mai complicat!sfatul meu...pune punct pt k prin atitudinea ta il faci sa sufere si din ce ai spus nu prea merita!si nici tu nu meriti sa stai intr o relatie in kre nu te mai simti in largul tau...bafta si sarbatori fericite!
angel_in_disguise
Postat pe 19 Decembrie 2008 11:23
in situatia ta sunt si eu...dar e bine!!! gandeste-te cum ar fi sa gasesti unul care sa faca ce ii faci tu prietenului tau...adik unul care sa se poarte urat cu tine, sa fie indiferent...gandeste-te cum ar fi ca tu s ail iubesti enorm si el sa nu iti corespunda si sa te faca sa suferi...eu zic ca e mai bine in situatia ta....cu timpul o sa ajungi sa il iubesti daca l-ai iubit si pana acum....felul in care se poarta cu tine o sa te faca sa il iubesti si sa il pretuiesti asa cum merita...la mine asa a fost...bafta multa!!
magdonek
Postat pe 20 Februarie 2009 21:33
multe fete si-ar dori sa fie in locul tau... ia o pauza si gandeste-te bine ce vrei mai departe... nu e bine sa te joci cu sentimentele lui
_dulcik_
Postat pe 4 Martie 2009 22:00
foarte rar gasesti ce ai tu...e clar ca nu va potriviti...sunt deja 9 luni si nu e firesc,devine o povara in timp.curaj!!!
eneea_giada
Postat pe 5 Martie 2009 09:45
Mai bine ai lua o decizie... ai grija pt ca barbatii asa nu prea mai exista
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 17:24
printr-o asemenea situatie trec si eu ,numai ca eu sunt cu prietenul meu de 1 an si jumate si mai zicea cineva aici...ori nu mai esti atrasa de el,desi tii la el ori ti s-a urat cu binele




la mine e prima varianta
honeybrunette
Postat pe 6 Martie 2009 16:46
hmmm poate ca te alinta prea mult il intereaseaza prea mult de tine si poate te streseaza ai nevoie de el insa poate te-ai obijnuit sa te caute mereu.....ia sa nu te sune o saptamana si sa vezi daca ii duci dorul sau poate ai nevoie de mai mukta libertate cine stie
sirena22
Postat pe 6 Martie 2009 16:50
De la: cocoyonela, la data 2009-03-06 16:46:11 printr-o asemenea situatie trec si eu ,numai ca eu sunt cu prietenul meu de 1 an si jumate si mai zicea cineva aici...ori nu mai esti atrasa de el,desi tii la el ori ti s-a urat cu binele




la mine e prima varianta


ce aveti fetelor? primiti atentie , iubire si tot nu e de ajuns? schimba partenerul atunci dc nu esti multumita dar nu pierde timpul ca anii trec si nu se mai intorc.
azalis
Postat pe 6 Martie 2009 16:54
Ti s-a urat de prea mult bine .....nu e bine ceea ce faci....asa faceam si eu....imi dadea prea multa atentie....tot timpul vroia sa stea cu mine....ma suna ft des...si ma comportam urat cu el....pana cand a inceput sa ma trateze cu indiferenta...prefera sa stea mai mult cu prietenii...ma suna mai rar...simtem ca se indeparteaza de mine...ajunsesem sa plang k o nebuna...dar din fericire acum suntem bine :-) Draga mea...pretuieste-l...ar trebui sa-i multumesti lui Dumnezeu k ti-a dat un asa iubit....treaba ta....dar gandeste-te cum ar fi daca intr-o zi ti-ar zice "gata"....gandeste-te bine....multa bafta
mady_puppy
Postat pe 27 Noiembrie 2009 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
el sau ....ce ma sfatuiti? 19 De la: keep_shining 21 Ianuarie 2010 16:12
puterea de a merge mai departe 49 De la: ad_ad 28 Noiembrie 2010 06:35
De la o sotie inselata... 30 De la: bruneagra25 12 Mai 2009 09:38
Dragoste in minim doi? Adica e loc si pentru al treilea? 66 De la: kudika_6711 18 Iunie 2013 16:00
de la un sot inselat 487 De la: kudika_1042310 19 Iulie 2021 14:28