Setari Cookie-uri

help me :(

buna! am 25 de ani si credeam ca am cel mai mare noroc in dragoste.am o relatie de un an jum cu un baiat pt care as fi facut orice.o prietena f buna mi a zis de curand ca l a vazut in urma cu cateva saptamani cu cineva(seara,tarziu,retragandu se spre casa impreuna),insa nu mi a relatat atunci deoarece ne pregateam de o excursie dar acum am gasit eu cateva indicii si s a hotarat sa mi zica ce stie.eu sunt berbec,el tot berbec.mereu am fost puternica ,insa aveam atata incredere in el ,incat am fost depasita de situatie.bineinteles ca a negat si ulterior l am iertat..se comporta exemplar,petrecem mult timp impreuna .l am iertat ,insa nu ma simt impacata.,am cosmaruri,imi pun incontinuu intrebarea ''de ce?'',cred mereu ca ma minte.el zice ca sunt eu paranoia si ca ma iubeste si bla bla...as vrea sa ma linistesc ,insa nu reusesc. ar trebui sa pun punct? help me
kudika444956
Postat pe 3 Octombrie 2011 18:00
De la: kudika444956, la data 2011-10-03 18:00:34buna! am 25 de ani si credeam ca am cel mai mare noroc in dragoste.am o relatie de un an jum cu un baiat pt care as fi facut orice.o prietena f buna mi a zis de curand ca l a vazut in urma cu cateva saptamani cu cineva(seara,tarziu,retragandu se spre casa impreuna),insa nu mi a relatat atunci deoarece ne pregateam de o excursie dar acum am gasit eu cateva indicii si s a hotarat sa mi zica ce stie.eu sunt berbec,el tot berbec.mereu am fost puternica ,insa aveam atata incredere in el ,incat am fost depasita de situatie.bineinteles ca a negat si ulterior l am iertat..se comporta exemplar,petrecem mult timp impreuna .l am iertat ,insa nu ma simt impacata.,am cosmaruri,imi pun incontinuu intrebarea ''de ce?'',cred mereu ca ma minte.el zice ca sunt eu paranoia si ca ma iubeste si bla bla...as vrea sa ma linistesc ,insa nu reusesc. ar trebui sa pun punct? help me




" pt care as fi facut orice"- acesta este secretul framantarilor tale!Faptul, ca voi,fetele tinere,va aruncati cu capul inainte in niste relatii ,mult prea repede fata decat ar fi normal,duce la aparitia incertitudinilor si a intrebarilor de genul celei puse de catre tine !Nu trebuie sa-i arati barbatului toata daruirea ta,imediat ce deschide gura!Lasa-l sa te cucereasca,sa faca el totul pentru tine si apoi,tu dovedeste-i iubirea ce i-o porti!Poate ca a vut o simpla ratacire,aventura cu o persoana care ii oferea ceea ce tu nu puteai sa-i oferi la momentul respectiv!Dar nu mai conteaza ,caci l-ai iertat si orice intrebare pe care ti-ai pune-o in acest moment este tardiva!Niciun barbat,in momentul in care va fi intrebat,nu va recunoaste fapta comisa,ca doar nu este "prost"!Daca imi dai exemplu de un astfel de specimen,imi fac meaculpa si imi retrag afirmatia cu scuzele de rigoare!Ce pot sa-ti spun?El se poarta impecabil cu tine,deci ,teoretic,nu ar mai fi motive de indoiala in ceea ce-l priveste,atunci, mai da-i o sansa!Poate comportamentul lui a fost unul trecator,fara judecata profunda!Incearca sa te detasezi putin de toata banuiala,ce ti-a umplut sufletul,stai de vorba cu el,spune-i ceea ce te framanta si daca el nu-ti mai da motive pentru care sa iti pierzi increderea in el,continuati-va relatia!Toti gresim mai devreme sau mai tarziu,nu greseala in sine este periculoasa,ci recidivele in astfel de actiuni,sunt dezastruoase,caci duc la pierderea totala a increderii in persoana respectiva!
RAINBOWLADY
Postat pe 3 Octombrie 2011 19:24
De la: kudika444956, la data 2011-10-03 18:00:34.eu sunt berbec,el tot berbec.



Daca era scorpion se schimba situatia?
anageo25
Postat pe 3 Octombrie 2011 19:48
De la: anageo25, la data 2011-10-03 19:48:00
De la: kudika444956, la data 2011-10-03 18:00:34.eu sunt berbec,el tot berbec.



Daca era scorpion se schimba situatia?


vorbesti sa te afli in treaba
PICCKARD
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:05
De la: kudika444956, la data 2011-10-03 18:00:34
- (seara,tarziu,retragandu se spre casa impreuna)

- acum am gasit eu cateva indicii si s a hotarat sa mi zica ce stie.


Poti fi mai explicita aici?
Dupa cum te-ai exprimat, a fost vazut cu o femeie seara, pe strada, indreptandu-se spre casa. Ce-i rau in asta?

rashela
Postat pe 3 Octombrie 2011 22:35
nu am vrut sa intru in detalii ca sa nu plictisesc ,in jurul orei 22.00 s au coborat din masina el si domnisoara,pe care a dus o la el acasa..atat stiu de la prietena mea,atat a vazut si mi a relatat,iar el sustine ca nu este adevarat .daca as fi stiut atunci as fi mers sa ma conving ,insa dupa cateva saptamani ,am gasit in masina lui tigari subtiri cu arome ,ceea ce gasesti doar la o fata! ma gandesc ca daca gaseam un ruj era fix acelasi lucru.
kudika444956
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:46
De la: kudika444956, la data 2011-10-04 13:46:01nu am vrut sa intru in detalii ca sa nu plictisesc ,in jurul orei 22.00 s au coborat din masina el si domnisoara,pe care a dus o la el acasa..atat stiu de la prietena mea,atat a vazut si mi a relatat,iar el sustine ca nu este adevarat .daca as fi stiut atunci as fi mers sa ma conving ,insa dupa cateva saptamani ,am gasit in masina lui tigari subtiri cu arome ,ceea ce gasesti doar la o fata! ma gandesc ca daca gaseam un ruj era fix acelasi lucru.


Oare n-o fi prietena ta?
Sau poate ea il place si baga strambe.
doi_ochi_caprui
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:49
Trebuia sa-l fi intrebat cine a fumat la el in masina !
luchianramona
Postat pe 4 Octombrie 2011 13:51
De la: kudika444956, la data 2011-10-04 13:46:01nu am vrut sa intru in detalii ca sa nu plictisesc ,in jurul orei 22.00 s au coborat din masina el si domnisoara,pe care a dus o la el acasa..atat stiu de la prietena mea,atat a vazut si mi a relatat,iar el sustine ca nu este adevarat .daca as fi stiut atunci as fi mers sa ma conving ,insa dupa cateva saptamani ,am gasit in masina lui tigari subtiri cu arome ,ceea ce gasesti doar la o fata! ma gandesc ca daca gaseam un ruj era fix acelasi lucru.



Draga,tu ai auzit de acele cazuri in care tocmai prietenele "bune" creeaza confuzie si neincredere in relatiile amicelor lor?Ai grija sa nu fie unul dintre acestea !Bun,pe de alta parte,tu ai incredere absoluta in iubitul tau?Dar, toate intrebarile si constatarile tale ,erau oportune inainte de a-l ierta pe partenerul tau,acum,toate acestea nu-si mai au rostul,asa vad eu lucrurile in acest moment!Ce rost are sa te mai chinui cu aceste supozitii ,la care oricum,iubitul tau nu a vrut sa raspunda,din motive doar de el cunoscute!A vrut si el sa iasa din cotidianul oferit de tineoferindu-si o aventura cu o persoana mai mult sau mai putin obisnuita cu "trotuarul"!Este ceva iesit din comun in gestul facut de iubitul tau?Nu,acest aspect ilustreaza in mod elocvent,comportamentul animalic,al multor barbati,nu este primul,nici ultimul si cu atat mai mult, nu este ultimul exemplar masculin,care se ocupa cu asa ceva!
Tu poti sa te impaci cu gandul ,ca ai fost inselata, sau nu!Ai putea sa te "razbuni" raspunzandu-i cu aceeasi moneda,dar nu iti recomand asa ceva intrucat se stie,"razbunarea este arma prostului" si nu cred ca este cazul sa-ti atribui un asemenea calificativ!Doar esti femeie verticala,nu?
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Octombrie 2011 14:07
De la: PICCKARD, la data 2011-10-03 22:05:19
De la: anageo25, la data 2011-10-03 19:48:00
De la: kudika444956, la data 2011-10-03 18:00:34.eu sunt berbec,el tot berbec.



Daca era scorpion se schimba situatia?


vorbesti sa te afli in treaba


Scrii ca sa te faci auzit?
anageo25
Postat pe 4 Octombrie 2011 17:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
intrebare intrebatoare .. 138 De la: ilumax_76 9 August 2011 19:50
IARTA-MA.TOPIC PENTRU IMPACACIOSI SI IMPACACIOASE. 13 De la: Eva32 20 Octombrie 2011 00:28
ce cadou sa-i fac iubitului meu???????????? 47 De la: daiana_my 9 Octombrie 2014 11:35
merita sa te "razbuni"? 115 De la: furios 2 Noiembrie 2013 03:15
iubire imposibila 13 De la: lderniere 6 Iunie 2009 23:29