Setari Cookie-uri

se asorteaza catifeaua cu satinul?

fetelor, am si eu o dilema. am un bal in iunie si mi`am cumparat o rochie din catifea neagra.. insa nu stiu ce material sa asortez la pantofi. de fapt .. ar fi mers o piele intoarsa. insa nu gasesc ce vreau eu din piele in toarsa.. gasesc in schimb pantofi din satin. se potriveste catifeaua cu satinul? chiar nu stiu ce sa fac
mytzzy2008
Postat pe 19 Aprilie 2011 22:24
De la: mytzzy2008, la data 2011-04-19 22:24:54fetelor, am si eu o dilema. am un bal in iunie si mi`am cumparat o rochie din catifea neagra.. insa nu stiu ce material sa asortez la pantofi. de fapt .. ar fi mers o piele intoarsa. insa nu gasesc ce vreau eu din piele in toarsa.. gasesc in schimb pantofi din satin. se potriveste catifeaua cu satinul? chiar nu stiu ce sa fac


Eu zic ca da:D nu stiu...nu sunt aasa priceputa :P
teodora_ats
Postat pe 19 Aprilie 2011 23:48
Rochie din catifea in iunie? Nu iti va fi putin cald...? Dar asta e alt subiect, tu stii mai bine ce ti-ai dorit. Pantoful depinde mult si de modelul rochiei nu doar de material. Intr-adevar sunt foarte in voga asocierile de materiale neasteptate, gen piele si matase sau dantela, dar nu cred ca acestea dau bine in orice conditii. La fel si rochia ta de catifea cu pantofii de saten, s-ar putea sa mearga, s-ar putea sa nu. De ce nu optezi pentru o pereche de patofi din piele/imitatie de piele? Si inca ceva... rochia ta are sau nu aplicatii din altfel de materiale? Daca da, ti-ar fi usor sa faci asocierile.
coquetteetgourmet
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:09
de asortat sigur se asorteaza... insa cum spune si coket, iti va fi cald.....
geanigi
Postat pe 20 Aprilie 2011 19:53
eu nu as purta aceasta combinatie decat daca as avea peste 50 de ani...
alege incaltaminte din piele...
andk
Postat pe 12 Mai 2011 14:19
tinand cont k balul va fi seara, noaptea .. o sa fie ok. dak era in timpul zilei ..da. plus k e o catifea subtire. nu e din-aia groasa de care poarta babele. si oriqm pantofi mi`am luat deja. tot dintr-o catifea/imitatie de piele intoarsa..ceva de genul. deci ..am rezolvat problema. oricum nu mai aveam rabdare. deja am auzit prea multe pareri si incepusem sa ma enervez
mytzzy2008
Postat pe 13 Mai 2011 22:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
crema de fata antirid cu protectie solara ridicata 8 De la: Monicamm85 25 Mai 2010 16:39
decolorare brunet ... 14 De la: Gianna_on_Kudika 31 August 2014 00:46
Pete lasate de la acnee 40 De la: kudika388277 13 Iulie 2012 10:30
Am ajuns la disperare cu parul! 13 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:40
keratina? 1 De la: Jasmina_Miron_1 6 Martie 2013 14:24