Setari Cookie-uri

Un sfat urgent va rog

Buna fetelor,am si eu o problema si am nevoie de un sfat.La 26 de ani am trecut printr-un divort.Dupa un an de zile de la divort am cunoscut pe cineva cu 8 ani ani mai mare decat mine.Toate bune,ne vedeam foartedes,el fiind dintr-un alt oras,venea foarte des la mine.Problema sunt parintii mei,eu louiesc cu ei.Au o alta gandire,sunt mai dificili.Mi-or spus sa o termin cu baiatul respectiv,canu e de mine,ca e in firmier,ca la ei hnu e hotel sa tot vina,ca ei nu il accepta,ca nu am ce sa mai discut cu ei pe acestsubiect,ca ei imi doresc altceva pt mine,nu sa duc o viata cu un infirmier si ca nu il vor accepta nicodata,ca ii fac de rusine.Nu ii inteleg,timp de 2 luni nu m iorzis nimic si dintr-odata ca nu il plac cand or aflat ca e infirmier.Problema e ca eu sunt gravida.Mi-e frica sa le spun parintilor mei si nici nu stiu cum sa ii iau,mi-am dorit acest copil atat eu cat si prietenul meu,va rog ajutati-ma cu sfaturi.Va multumesc
dia26r
Postat pe 28 Aprilie 2011 12:15
De la: dia26r, la data 2011-04-28 12:15:29Buna fetelor,am si eu o problema si am nevoie de un sfat.La 26 de ani am trecut printr-un divort.Dupa un an de zile de la divort am cunoscut pe cineva cu 8 ani ani mai mare decat mine.Toate bune,ne vedeam foartedes,el fiind dintr-un alt oras,venea foarte des la mine.Problema sunt parintii mei,eu louiesc cu ei.Au o alta gandire,sunt mai dificili.Mi-or spus sa o termin cu baiatul respectiv,canu e de mine,ca e in firmier,ca la ei hnu e hotel sa tot vina,ca ei nu il accepta,ca nu am ce sa mai discut cu ei pe acestsubiect,ca ei imi doresc altceva pt mine,nu sa duc o viata cu un infirmier si ca nu il vor accepta nicodata,ca ii fac de rusine.Nu ii inteleg,timp de 2 luni nu m iorzis nimic si dintr-odata ca nu il plac cand or aflat ca e infirmier.Problema e ca eu sunt gravida.Mi-e frica sa le spun parintilor mei si nici nu stiu cum sa ii iau,mi-am dorit acest copil atat eu cat si prietenul meu,va rog ajutati-ma cu sfaturi.Va multumesc

vorbeste cu iubitul tau si luati o decizie IMPREUNA.
asa, vei vedea si ce fel de om este: isi asuma sau nu toate responsabilitatile.
Lucia38
Postat pe 28 Aprilie 2011 12:17
De la: dia26r, la data 2011-04-28 12:15:29Buna fetelor,am si eu o problema si am nevoie de un sfat.La 26 de ani am trecut printr-un divort.Dupa un an de zile de la divort am cunoscut pe cineva cu 8 ani ani mai mare decat mine.Toate bune,ne vedeam foartedes,el fiind dintr-un alt oras,venea foarte des la mine.Problema sunt parintii mei,eu louiesc cu ei.Au o alta gandire,sunt mai dificili.Mi-or spus sa o termin cu baiatul respectiv,canu e de mine,ca e in firmier,ca la ei hnu e hotel sa tot vina,ca ei nu il accepta,ca nu am ce sa mai discut cu ei pe acestsubiect,ca ei imi doresc altceva pt mine,nu sa duc o viata cu un infirmier si ca nu il vor accepta nicodata,ca ii fac de rusine.Nu ii inteleg,timp de 2 luni nu m iorzis nimic si dintr-odata ca nu il plac cand or aflat ca e infirmier.Problema e ca eu sunt gravida.Mi-e frica sa le spun parintilor mei si nici nu stiu cum sa ii iau,mi-am dorit acest copil atat eu cat si prietenul meu,va rog ajutati-ma cu sfaturi.Va multumesc


1.Asa zisul tau iubit stie ca esti insarcinata?Daca da,cum vede el relatia in continuare?
2.Dupa parerea ta,unde o sa locuiti voi trei(tu,el si copilul)? La parintii tai?
3.Daca ai trecut printr-un divort ar trebui sa fi putin mai precauta si nu sa te arunci cu capul inainte si sa faci un copil cu un tip pe care il vezi ocazional.
4.Cred ca e cazul sa tai cordonul ombilical pentru ca altfel o sa ai neplaceri si in continuare.
Barbie30_
Postat pe 28 Aprilie 2011 13:21
poi daca va doriti un copil si deja s a intamplat va casatoriti si va mutati impreuna .. nu e nimic greu si nu are de ce sa iti fie frica sa spui ceva nu uita ca vei fi mamica si deja ai alte responsabilitati
multa bafta :)
ina_irinus906
Postat pe 29 Aprilie 2011 20:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREM SCHIMBARE 2 De la: cryys 21 Martie 2010 00:25
I hate Valentine's Day! 13 De la: alex_baiasu10 23 Februarie 2009 19:38
pe cine sa aleg.. 10 De la: catalina69 27 Octombrie 2009 14:19
de ce numai noi femeile suferim de pe urma barbatilor 19 De la: staff 6 Aprilie 2009 11:26
nu stiu ce sa cred.. :sml-indifferent0014: 24 De la: io___ 26 Martie 2010 20:32