Setari Cookie-uri

Sunt agresiva cu iubitul meu

Sunt f, am 23 de ani, sunt perfect normala in societate si am un servici bun unde ma inteleg bine cu toti si sunt apreciata. Problema e acasa, unde ma "transform". Am crescut printre parinti agresivi, violenti intre ei si cu mine, ma bateau pentru orice. Acum s-au schimbat, au imbatranit, insa eu am preluat acest comportament. Nu stiu sa mediez un conflict, ma aprind din orice. Stiu ca aschia nu sare departe de trunchi dar vreau sa ma schimb. Nu pot sa ma abtin. Am mai pierdut o relatie de 3 ani din cauza asta. Acum cu iubitul meu de 1 an, cu care m-am logodit, am avut multe certuri provocate de mine si situatii in care il agresam. El e painea Lu Dzeu, nu-mi zice nimci si plange cand ma vede asa. NU pot sa zic "gusfraba" si sa ma calmez. Judecati-ma, injurati-ma, dar salvati un om care e pe cale sa se arunce de la geam. Nu ma mai suport, vreau o relatie cat de cat normala, vreau sa ofer dragostea pe care o primesc. Si in schimb eu sunt o javra nef***ta. Parca in tot ce fac in relatie actionez dupa modelul alor mei, ca mama mereu mi-a zis ca "barbatii e porci" si mi-a intrat in cap. Kill, hate! Nu, nu asta vreau sa fiu eu. Nu de asta traiesc.
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:37
fa`ti un antitetanus
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:48
Yes.. Funny.. NOT! Poate si u ai un defect, nu cred ca ti-ar fi de folos sa fii luata la misto. Sau poate tu nu ai defecte. Sau nu te deranjeaza ca ai..
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:50
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:37:20Sunt f, am 23 de ani, sunt perfect normala in societate si am un servici bun unde ma inteleg bine cu toti si sunt apreciata. Problema e acasa, unde ma "transform". Am crescut printre parinti agresivi, violenti intre ei si cu mine, ma bateau pentru orice. Acum s-au schimbat, au imbatranit, insa eu am preluat acest comportament. Nu stiu sa mediez un conflict, ma aprind din orice. Stiu ca aschia nu sare departe de trunchi dar vreau sa ma schimb. Nu pot sa ma abtin. Am mai pierdut o relatie de 3 ani din cauza asta. Acum cu iubitul meu de 1 an, cu care m-am logodit, am avut multe certuri provocate de mine si situatii in care il agresam. El e painea Lu Dzeu, nu-mi zice nimci si plange cand ma vede asa. NU pot sa zic "gusfraba" si sa ma calmez. Judecati-ma, injurati-ma, dar salvati un om care e pe cale sa se arunce de la geam. Nu ma mai suport, vreau o relatie cat de cat normala, vreau sa ofer dragostea pe care o primesc. Si in schimb eu sunt o javra nef***ta. Parca in tot ce fac in relatie actionez dupa modelul alor mei, ca mama mereu mi-a zis ca "barbatii e porci" si mi-a intrat in cap. Kill, hate! Nu, nu asta vreau sa fiu eu. Nu de asta traiesc.


stai linistita ca nu esti nici prima nici ultima... "femei-masculinizate" se gasesc pe toate drumurile ... unele chiar sunt mandre de asta , ce pot sa-ti spun, in afara de faptul ca e un mare pas inainte faptul ca ti-ai vazut "problema", urmeaza incet incet sa te accepti asa cum esti in realitate... si nu ceea ce iti imaginezi ca esti, adica "femeia-masculinizata", asta nu e decat o masca sociala

acum daca iti place rolul asta "dominant", si iti gasesti un barbat care sa ocupe el rolul "pasiv" in relatie go for it

battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:55
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:50:54Yes.. Funny.. NOT! Poate si u ai un defect, nu cred ca ti-ar fi de folos sa fii luata la misto. Sau poate tu nu ai defecte. Sau nu te deranjeaza ca ai..


NU draga mea...dar si eu am fost crescuta poate intr`un mediu mai prost decat cel in care ai crescut tu...(scandaluri si groaza cum poate vezi doar in filme...injuraturi,batai...fiecare coltisor din casa e "insemnat")
dar pt asta m`am educat singura pt ca stiam ca la un moment dat viat mi`o voi face pe fortele proprii...ca la un moment dat nu voi mai fi atat de legata de ai mei...ca viata mea pe viitor depinde de cum imi doresc eu sa traiesc...
Drept dovada azi sunt fericita...si nu stau sa`mi plang de mila sau sa`i condamn pe ai mei pt ca ei n`au avut "minte"...
In general chestiile astea se transmit...in familia tatalui meu a fost s`a intamplat la fel...
Si`acum te`ntreb:
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:59
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:59:12
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!


nu stiu ce educatie ti-ai facut tu, insa iti spun ca ai un EGO....extrem de puternic
battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:00
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:00:56
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:59:12
Daca nu te educi singur si`ti lasi viata influentata de trecut,unde ajungi?Unde mai e fericirea?Cum vor creste copii tai?Poti sa fii la fel de egoista ca si ai tai?
Eu,NU!


nu stiu ce educatie ti-ai facut tu, insa iti spun ca ai un EGO....extrem de puternic


Ok...si e ceva rau in asta?Fiecare om isi cunoaste limitele...dar nu multi si le accepta!
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:03
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:03:16
Ok...si e ceva rau in asta?Fiecare om isi cunoaste limitele...dar nu multi si le accepta!


nu, insa cand ajungi sa traiasca EGO-ul pentru tine....nu stiu ce sa zic ..tu stii mai bine
battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:06
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:06:02
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:03:16
Ok...si e ceva rau in asta?Fiecare om isi cunoaste limitele...dar nu multi si le accepta!


nu, insa cand ajungi sa traiasca EGO-ul pentru tine....nu stiu ce sa zic ..tu stii mai bine


Ei....hai sa nu exageram...nu poti sa spui chestii de genul despre cineva pe care nu cunosti...nici macar virtual nu ma cunosti decat din posturile de pe`aici...
N`are nici o relevanta...
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:10
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:10:26
Ei....hai sa nu exageram...nu poti sa spui chestii de genul despre cineva pe care nu cunosti...nici macar virtual nu ma cunosti decat din posturile de pe`aici...
N`are nici o relevanta...


nici nu stii cat de bine te pot cunoaste cel putin la nivelul asta
battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:15
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:15:51
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:10:26
Ei....hai sa nu exageram...nu poti sa spui chestii de genul despre cineva pe care nu cunosti...nici macar virtual nu ma cunosti decat din posturile de pe`aici...
N`are nici o relevanta...


nici nu stii cat de bine te pot cunoaste cel putin la nivelul asta



Stiti ce e funny? Ca din problema mea am dat-o in altele, in care eu observ ca Adriana, poate tocmai din cauza ca a avut si ea o familie "zdruncinata" ca a mea, a dat-o in extrema cealalta. Eu am preluat agresivitatea familiei, ea, dimportiva, aproape a "renegat" aceste comportamente si si-a creat o carcasa aparent impenetrabila. Poate e mai bine asa, sa nu stii, sa nu vezi. Dar EGO-ul ala, asa e.. marimea XXL... Nici ca mine sa imi plang de mila si sa ma autodistrug, dar nici daca sa ma consider "the best", invingatoarea, m-ar ajuta cu ceva.
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:19
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna
battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:29
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:29:17
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna


Many thanks :) Adevarul e ca si el le are pe ale lui, oho.. Si mereu zice: "ne-am gasit, 2 dementi". Una peste alta, atunci cand e bine, e chiar foarte bine. N-avem timp sa ne plictisim. Poate ca prea mult roz, ca pagina asta de kudika, strica.
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:38
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:38:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:29:17
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna


Many thanks :) Adevarul e ca si el le are pe ale lui, oho.. Si mereu zice: "ne-am gasit, 2 dementi". Una peste alta, atunci cand e bine, e chiar foarte bine. N-avem timp sa ne plictisim. Poate ca prea mult roz, ca pagina asta de kudika, strica.

Apoi fata draga...ajung la concluzia ca defapt nu stii ce vrei...ca te multumesti cum esti...si ca mare lucru n`ai face sa te schimbi!
Numai bine
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:41
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:41:41
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:38:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:29:17
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna


Many thanks :) Adevarul e ca si el le are pe ale lui, oho.. Si mereu zice: "ne-am gasit, 2 dementi". Una peste alta, atunci cand e bine, e chiar foarte bine. N-avem timp sa ne plictisim. Poate ca prea mult roz, ca pagina asta de kudika, strica.

Apoi fata draga...ajung la concluzia ca defapt nu stii ce vrei...ca te multumesti cum esti...si ca mare lucru n`ai face sa te schimbi!
Numai bine


.. Zise iar Adriana cea mandra. Pai sincer, cand am scris aici vroiam sa schimb ceva. Apoi cand am vazut ca exista si mai "coltzoase", mandre si care si-au pus poza cu Betty Boop si se dau mari si tari online. Am zis.. fratee.. hais! Ca-n drobul de sare. Si mi-am pus muzica si dau cu aspiratorul si te admir umflandu-te in pene, in timp ce al meu sterge praful si rade si el. Apropo, te-amintreba; tu ai gagic? Sau de ce esti asa egocentrista si frustrata?
Numai bine
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:44
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:44:28 Apropo, te-amintreba; tu ai gagic? Sau de ce esti asa egocentrista si frustrata?


ca tot vorbeam de un EGO mai devreme
battleofwits
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:45
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:37:20Sunt f, am 23 de ani, sunt perfect normala in societate si am un servici bun unde ma inteleg bine cu toti si sunt apreciata. Problema e acasa, unde ma "transform". Am crescut printre parinti agresivi, violenti intre ei si cu mine, ma bateau pentru orice. Acum s-au schimbat, au imbatranit, insa eu am preluat acest comportament. Nu stiu sa mediez un conflict, ma aprind din orice. Stiu ca aschia nu sare departe de trunchi dar vreau sa ma schimb. Nu pot sa ma abtin. Am mai pierdut o relatie de 3 ani din cauza asta. Acum cu iubitul meu de 1 an, cu care m-am logodit, am avut multe certuri provocate de mine si situatii in care il agresam. El e painea Lu Dzeu, nu-mi zice nimci si plange cand ma vede asa. NU pot sa zic "gusfraba" si sa ma calmez. Judecati-ma, injurati-ma, dar salvati un om care e pe cale sa se arunce de la geam. Nu ma mai suport, vreau o relatie cat de cat normala, vreau sa ofer dragostea pe care o primesc. Si in schimb eu sunt o javra nef***ta. Parca in tot ce fac in relatie actionez dupa modelul alor mei, ca mama mereu mi-a zis ca "barbatii e porci" si mi-a intrat in cap. Kill, hate! Nu, nu asta vreau sa fiu eu. Nu de asta traiesc.



asta e prostie ..ori s-a trezit cu fata la cearsaf ori nu are studiu mintal. surioara lasa-l daca vrei sa il salvezi pe bietul om.daca esti o carpa care ajunge sa faca un barbat sa planga dupa o javra nef...ta cum ai zis tu atunci tu nu meriti dragoste ci tratament de la doctori.fetele astea sunt prea miloase cu tine.indiferent de comportamentul avut acasa te poti schimba sau ia-ti un barbat pe masura ta .moralitatea e asta nu lua un om bun si in transforma in rau.ia unul mai rau ca tine ca sa te cumintesti tu fetito. nimeni nu te-ar injura ca altfel ar fi o javra ca tine:)) dar tu ai nevoie de multa umilinta ca sa iubesti;) o zi placuta pa pa
extravagant
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:48
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:44:28
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:41:41
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:38:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:29:17
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna


Many thanks :) Adevarul e ca si el le are pe ale lui, oho.. Si mereu zice: "ne-am gasit, 2 dementi". Una peste alta, atunci cand e bine, e chiar foarte bine. N-avem timp sa ne plictisim. Poate ca prea mult roz, ca pagina asta de kudika, strica.

Apoi fata draga...ajung la concluzia ca defapt nu stii ce vrei...ca te multumesti cum esti...si ca mare lucru n`ai face sa te schimbi!
Numai bine


.. Zise iar Adriana cea mandra. Pai sincer, cand am scris aici vroiam sa schimb ceva. Apoi cand am vazut ca exista si mai "coltzoase", mandre si care si-au pus poza cu Betty Boop si se dau mari si tari online. Am zis.. fratee.. hais! Ca-n drobul de sare. Si mi-am pus muzica si dau cu aspiratorul si te admir umflandu-te in pene, in timp ce al meu sterge praful si rade si el. Apropo, te-amintreba; tu ai gagic? Sau de ce esti asa egocentrista si frustrata?
Numai bine
Tu ai posta la misto?
Valy90
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:53

asta e prostie ..ori s-a trezit cu fata la cearsaf ori nu are studiu mintal. surioara lasa-l daca vrei sa il salvezi pe bietul om.daca esti o carpa care ajunge sa faca un barbat sa planga dupa o javra nef...ta cum ai zis tu atunci tu nu meriti dragoste ci tratament de la doctori.fetele astea sunt prea miloase cu tine.indiferent de comportamentul avut acasa te poti schimba sau ia-ti un barbat pe masura ta .moralitatea e asta nu lua un om bun si in transforma in rau.ia unul mai rau ca tine ca sa te cumintesti tu fetito. nimeni nu te-ar injura ca altfel ar fi o javra ca tine:)) dar tu ai nevoie de multa umilinta ca sa iubesti;) o zi placuta pa pa[/quote]


Sunteti toti cam nefututi pe aici :)) Va bagati la un gang bang, poate va mai relaxati. Sau si pe voi v-a traumatizat partenerul de viata si acum refulati pe forum? :P
Faceti sex, lasati draq internetul.. life is short. Povestea a fost pusa la panarama, sa vad cate panarame ca voi n-au ce face sambata dupa amiza.
Va invit la mine, va platesc si taxiul, numai sa nu va mai vad asa "suferinde". Apropo, sunt baiat si nu ascult manele
Va f.. aa.. Pup =))))
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:54
[/quote] Tu ai posta la misto? [/quote]

Iata ca s-a prins cineva pana sa apuc eu sa scriu. Ma mir si eu ce se umfla in pene stufoasele astea cand vine vorba de o "consoarta" de-a lor, iar cand vad un barbat, l-ar linge si in fund. De asta nu le respectam noi, pentru ca ele nu se respecta. Doar le-as f**e. Orfane, cu probleme, sarace, infumurate, pitipoance, grase, slabe. Sunt niste proaste toate.
Si in special cele care o "freaca" pe forumuri si se joaca de-a moralistele. Am eu o costumatie de asistenta kinky in sifonier, nu vreti smai bine sa va jucati cu ea? Stiu ca asta va trebuie Zglobiutele mele
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 14:58
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:44:28
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 14:41:41
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:38:17
De la: battleofwits, la data 2010-11-20 14:29:17
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:19:40
Satanate. Multumesc pt raspunsuri. Vazand alte atitudini, ma multumesc cum sunt :) Poate intr-o zi mergem la meci, "ca intre baieti" :))


daca te multumesti cu ceea ce esti, e foarte bine,
insa stii ca, cine se aseamana se aduna


Many thanks :) Adevarul e ca si el le are pe ale lui, oho.. Si mereu zice: "ne-am gasit, 2 dementi". Una peste alta, atunci cand e bine, e chiar foarte bine. N-avem timp sa ne plictisim. Poate ca prea mult roz, ca pagina asta de kudika, strica.

Apoi fata draga...ajung la concluzia ca defapt nu stii ce vrei...ca te multumesti cum esti...si ca mare lucru n`ai face sa te schimbi!
Numai bine


.. Zise iar Adriana cea mandra. Pai sincer, cand am scris aici vroiam sa schimb ceva. Apoi cand am vazut ca exista si mai "coltzoase", mandre si care si-au pus poza cu Betty Boop si se dau mari si tari online. Am zis.. fratee.. hais! Ca-n drobul de sare. Si mi-am pus muzica si dau cu aspiratorul si te admir umflandu-te in pene, in timp ce al meu sterge praful si rade si el. Apropo, te-amintreba; tu ai gagic? Sau de ce esti asa egocentrista si frustrata?
Numai bine


Gresesti domnisoara.....cand vrei cu adevarat sa schimbi ceva....in cazul de fata comportamentul tau,lupti s`o faci...si nu te lasi influentata de ceea ce spun altii si nu`ti convine (faptul ca unii isi spun parerea sau iti prezinta experienta personala drept exemplu,nu inseamna ca se umfla in pene)!
Asta se mai numeste si tarie de caracter...dar la tine e evident ca nu se aplica!
Succes in viata!
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:01
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:58:51
Tu ai posta la misto? [/quote]

Iata ca s-a prins cineva pana sa apuc eu sa scriu. Ma mir si eu ce se umfla in pene stufoasele astea cand vine vorba de o "consoarta" de-a lor, iar cand vad un barbat, l-ar linge si in fund. De asta nu le respectam noi, pentru ca ele nu se respecta. Doar le-as f**e. Orfane, cu probleme, sarace, infumurate, pitipoance, grase, slabe. Sunt niste proaste toate.
Si in special cele care o "freaca" pe forumuri si se joaca de-a moralistele. Am eu o costumatie de asistenta kinky in sifonier, nu vreti smai bine sa va jucati cu ea? Stiu ca asta va trebuie Zglobiutele mele[/quote]
Amin!
AdrianaR
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:03
Adrana taticule, ce teapa ti-ai luat, "draga mea". Urato! :)))))
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:09
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 14:58:51
Tu ai posta la misto? [/quote]

Iata ca s-a prins cineva pana sa apuc eu sa scriu. Ma mir si eu ce se umfla in pene stufoasele astea cand vine vorba de o "consoarta" de-a lor, iar cand vad un barbat, l-ar linge si in fund. De asta nu le respectam noi, pentru ca ele nu se respecta.
Si in special cele care o "freaca" pe forumuri si se joaca de-a moralistele. [/quote]

Sunt de acord cu smecheria pe care ai facut-o, super, nu sunt de acord insa sa vb vulgar cu o femeie, de fapt cu nimeni, iar ideea ta din acest mesaj o sustin... Sunt de aceeasi parere.
Nu sunt de acord sa privesti toate femeile ca pe obiecte sexuale, sa stii ca sunt si oameni printre femei, nu numai javre...
Super ideea ta cu acest topic! Am vazut inca o data, ceva care ma intriga, cum o femeie jigneste alta femeie atat de usor, dar cand apare un barbat numai la glume porcoase se dau... Si nu ai avut rabdare , trebuia sa mai astepti sa vezi cate se mai umflau pe aici...sunt alte javre mai "batrane" pe aici...
anutzzaa
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:26
De la: AdrianaR, la data 2010-11-20 13:48:48fa`ti un antitetanus



in limba!!
geo_resuscitat
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:37

Super ideea ta cu acest topic! Am vazut inca o data, ceva care ma intriga, cum o femeie jigneste alta femeie atat de usor, dar cand apare un barbat numai la glume porcoase se dau... Si nu ai avut rabdare , trebuia sa mai astepti sa vezi cate se mai umflau pe aici...sunt alte javre mai "batrane" pe aici...[/quote]


Anutza ai dreptate, insa eram foarte intrigat si acum plec la o berica cu prietenii si avem de gand sa discutam despre fomei si vreau sa aduc si eu in discutie subiectul de azi. Am generalizat pentru femeile care pana atunci ma "atacasera", crezandu-ma tot o femeie lipsita de aparare. Poate daca ziceam ca am 45 de ani, ma priveau altfel.
kudika12787
Postat pe 20 Noiembrie 2010 15:41
incearca sa te schimbi tu. daca nu merge...incearca sa vrb cu un psiholog
ploidevise
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:16
De la: kudika140782, la data 2010-11-20 13:37:20Sunt f, am 23 de ani, sunt perfect normala in societate si am un servici bun unde ma inteleg bine cu toti si sunt apreciata. Problema e acasa, unde ma "transform". Am crescut printre parinti agresivi, violenti intre ei si cu mine, ma bateau pentru orice. Acum s-au schimbat, au imbatranit, insa eu am preluat acest comportament. Nu stiu sa mediez un conflict, ma aprind din orice. Stiu ca aschia nu sare departe de trunchi dar vreau sa ma schimb. Nu pot sa ma abtin. Am mai pierdut o relatie de 3 ani din cauza asta. Acum cu iubitul meu de 1 an, cu care m-am logodit, am avut multe certuri provocate de mine si situatii in care il agresam. El e painea Lu Dzeu, nu-mi zice nimci si plange cand ma vede asa. NU pot sa zic "gusfraba" si sa ma calmez. Judecati-ma, injurati-ma, dar salvati un om care e pe cale sa se arunce de la geam. Nu ma mai suport, vreau o relatie cat de cat normala, vreau sa ofer dragostea pe care o primesc. Si in schimb eu sunt o javra nef***ta. Parca in tot ce fac in relatie actionez dupa modelul alor mei, ca mama mereu mi-a zis ca "barbatii e porci" si mi-a intrat in cap. Kill, hate! Nu, nu asta vreau sa fiu eu. Nu de asta traiesc.


ciudat ...de regula,tombicuri de-astea se deschid [e la 2-3 noaptea
mitura
Postat pe 20 Noiembrie 2010 16:50
De la: mitura, la data 2010-11-20 16:50:39
ciudat ...de regula,tombicuri de-astea se deschid [e la 2-3 noaptea

Fiecare scrie ce vrea atunci cand simte...
anutzzaa
Postat pe 20 Noiembrie 2010 17:25
Eu nu prea cred ca ai fi barbat si ca topicul era la misto. Cred ca ai zis asta ca sa te razbuni pe cele care te-au criticat. Lasand asta la o parte, poate ca ar fi bine sa consulti un psiholog care sa te ajute sa rezolvi aceste probleme. Alt sfat nu pot sa-ti dau, fiindca din pacate, nu prea exista alta solutie. E bine sa faci acest pas, pt ca altfel, viata ta sentimentala o sa aiba de suferit. Daca vezi ca nu poti singura sa gestionezi anumite situatii, e bine sa ceri ajutorul unui specialist, fara rusine sau prejudecati.
Micael
Postat pe 20 Noiembrie 2010 21:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Braila 3 De la: Cassey 15 Mai 2009 13:55
.va rog ajutati-ne 7 De la: Lavone2009 5 Noiembrie 2009 11:19
Buna tuturor 16 De la: kudika_32367 29 Iulie 2013 17:24
PRODUSE PROFESIONALE JOICO, TIGI BED HEAD, L`OREAL EXPERT SERIE online 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 18:02
propunere indecenta...cu un peste mioritic pe post de "John Gage" -cazut in mizerie:))) 19 De la: ionia 3 Mai 2009 12:05