Setari Cookie-uri

Iubita fratelui ... s-a dat la el... si acum astept parei pro si contra .....

Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 11:36
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.


aha!!! pe el nu-l judecam ca-i total inocent, nu-i asa?!
vitamina_c
Postat pe 4 Mai 2011 11:42
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.

pentru inceput sa zicem ca tu ai dreptate si ca ceea ce ai aflat este adevarat. Ai facut foarte bine ce ai facut. Ca acum se sparg toate in capul tau poate ca ai fost prea directa in abordare si prea franca. Dar ai facut ce trebuia.
Eu de exemplu nu stiu cum s-a dat fata asta la iubitul tau. I-a dat buna ziua? sau chiar au existat niste discutii mai aprinse? cine a inceput discutiile? ce anume contin? Faptul ca tu judeci intr-un fel un om nu inseamna ca si ceilalti vad problema la fel.
pufis
Postat pe 4 Mai 2011 11:44
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.


Eh, pai daca pentru bine vorba "barbatul e barbat, are o scuza" e valabila si te ghideaza in relatia de cuplu, atunci sa-ti mai spun o vorba: "pielea-i mai aproape decat camasa". Adica ala-i frate, aia-i iubita, tu esti nimeni.

Si, din punctul meu de vedere, cand faci o confruntare, atunci fa-o ca lumea: toata lumea implicata sa fie prezenta si toate dovezile pe masa.
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 11:51
De la: pufis, la data 2011-05-04 11:44:52
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.

pentru inceput sa zicem ca tu ai dreptate si ca ceea ce ai aflat este adevarat. Ai facut foarte bine ce ai facut. Ca acum se sparg toate in capul tau poate ca ai fost prea directa in abordare si prea franca. Dar ai facut ce trebuia.
Eu de exemplu nu stiu cum s-a dat fata asta la iubitul tau. I-a dat buna ziua? sau chiar au existat niste discutii mai aprinse? cine a inceput discutiile? ce anume contin? Faptul ca tu judeci intr-un fel un om nu inseamna ca si ceilalti vad problema la fel.


Pai am deschis calculatorul si am vazut o discutie intre ei "Cum pot sa fac sa ne intalnim. Sper sa nu fie liber fratele tau ca atunci nu pot sa fac nimic .... si alte discutii chiar evidente". Stiam ca mai glumesc, de multe ori le-am vazut conversatiile. La un moment dat se plangea ca nu e multumita de iubitul ei, ca ea e mai nebunatica si una alta. Atunci mi-a mdat seama ce fel de femeie e, nu vorbesti asa ceva cu fratele iubitului tau. Am zis ca nu ne bagam.
In dimineata cand am vazut mesajul cu intalnirea, mi-am dat seama ca se ingroasa gluma. O tipa versata ca ea mi-ar putea face probleme in relatie pana la urma. Si nu am mai putut sa tac.

nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 11:52
:) nu pretind ca am relatia perfecta. Nici pe departe. Nu bag mana in foc pentru el ca nu ar fi acceptat. Nu pot face asemenea presupuneri.
Problema e ca nu am avut posibilitatea sa ma confrunt cu toti deodata. Nici rabdare. Ca se intrecuse limita pe care o pot suporta. Asa ca i-am luat pe rand. Am conversatia negru pe alb. A vazut-o fratele, dar poate e in faza de negare. Aia nu inteleg nici eu, Cum in fata unui lucru evident poti sa te faci ca esti orb.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 11:57
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.


Daca era asa neimportant de ce ai facut taraboi? El(iubitul tau)ce parere a avut? Cred ca esti constienta ca prin reactia ta i-ai aratat ca tie frica de ea si ca nu esti sigura de barbatul pe care il ai langa tine.
Barbie30_
Postat pe 4 Mai 2011 11:57
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:52:37

Pai am deschis calculatorul si am vazut o discutie intre ei "Cum pot sa fac sa ne intalnim. Sper sa nu fie liber fratele tau ca atunci nu pot sa fac nimic .... si alte discutii chiar evidente". Stiam ca mai glumesc, de multe ori le-am vazut conversatiile. La un moment dat se plangea ca nu e multumita de iubitul ei, ca ea e mai nebunatica si una alta. Atunci mi-a mdat seama ce fel de femeie e, nu vorbesti asa ceva cu fratele iubitului tau. Am zis ca nu ne bagam.
In dimineata cand am vazut mesajul cu intalnirea, mi-am dat seama ca se ingroasa gluma. O tipa versata ca ea mi-ar putea face probleme in relatie pana la urma. Si nu am mai putut sa tac.




De ce incerci sa astupi rahatul ca pisica??? De ce nu ne spui si ce raspundea prietenul tau?? Zici ca el nu are nici o vina, saracutu....e hartuit de femei iar el sufera

Tu chiar esti naiva. Mi-e mila de tine!
mimi_ca29
Postat pe 4 Mai 2011 11:59
De la: vitamina_c, la data 2011-05-04 11:42:27
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.


aha!!! pe el nu-l judecam ca-i total inocent, nu-i asa?!


Nu e inocent deloc, ca a lasat jocul sa mearga prea departe. Barbatilor li se pot suci mintile foarte usor. Nu mai cred in inocenta lor. De aia am si intervenit. Altfel nu m-as fi bagat.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:01
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:57:14:) nu pretind ca am relatia perfecta. Nici pe departe. Nu bag mana in foc pentru el ca nu ar fi acceptat. Nu pot face asemenea presupuneri.
Problema e ca nu am avut posibilitatea sa ma confrunt cu toti deodata. Nici rabdare. Ca se intrecuse limita pe care o pot suporta. Asa ca i-am luat pe rand. Am conversatia negru pe alb. A vazut-o fratele, dar poate e in faza de negare. Aia nu inteleg nici eu, Cum in fata unui lucru evident poti sa te faci ca esti orb.


Of, graba strica treaba.
Cred ca trebuia sa-l lasi pe iubitul tau sa ia atitudine. Ma indoiesc ca ar fi facut-o de vreme ce a avut loc o CONVERSATIE, un DIALOG intre el si fata, nu un monolog. Si nu doar o data.

Nu-ti spun ce sa faci pentru ca eu nu sunt tu si nu gandim la fel. Dar daca iti poti scoate din cap ideea ca "barbatul are dreptul sa calce stramb" e un inceput pentru rezolvare. Nah, zic si eu.
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 12:02
stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. Omul s-a dat la flirt cu o fata...fata a insistat probabil in flirtul asta si cand au posibilitatea oamenii calca stramb. E bine ca nu a asteptat sa se intample! E bine ca le-a atras atentia. Modul in care a facut asta a fost gresit evident. Dar a facut ce trebuia. Vad ca problema principala e ca fratele iubitului tau nu vrea sa o renege pe fata asta. Iar aici nu iti pot da decat un sfat. TRECI PESTE, lasa-i sa faca ce vor si nu te baga in viata altora acum. Ti-ai rezolvat problema. Daca o sa continui sa ii bati la cap in ideea ca fata trebuie sa dispara o sa atragi o alta situatie care se numeste fructul interzis. Nu am sa continui pentru ca nu vreau sa iti bag idei in cap si sa devi paranoica. Las-o cum a picat!
pufis
Postat pe 4 Mai 2011 12:06
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-04 11:59:49
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:52:37

Pai am deschis calculatorul si am vazut o discutie intre ei "Cum pot sa fac sa ne intalnim. Sper sa nu fie liber fratele tau ca atunci nu pot sa fac nimic .... si alte discutii chiar evidente". Stiam ca mai glumesc, de multe ori le-am vazut conversatiile. La un moment dat se plangea ca nu e multumita de iubitul ei, ca ea e mai nebunatica si una alta. Atunci mi-a mdat seama ce fel de femeie e, nu vorbesti asa ceva cu fratele iubitului tau. Am zis ca nu ne bagam.
In dimineata cand am vazut mesajul cu intalnirea, mi-am dat seama ca se ingroasa gluma. O tipa versata ca ea mi-ar putea face probleme in relatie pana la urma. Si nu am mai putut sa tac.




De ce incerci sa astupi rahatul ca pisica??? De ce nu ne spui si ce raspundea prietenul tau?? Zici ca el nu are nici o vina, saracutu....e hartuit de femei iar el sufera

Tu chiar esti naiva. Mi-e mila de tine!


Nu sunt naiva, ce putea sa raspunda ... a raspuns ca nu o poate vedea ca e la servici. asa se incheiase dicutia. Eu nu il scuz pe el. Dar nu pot sa nu ma intreb, de ce sunt judecata ca femeie de catre familie ca am pus-o la punct pe ea. Ce trebuia? Sa ii las sa se intalneasca si sa nu zic nimic? E absurd.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:09
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. Omul s-a dat la flirt cu o fata...fata a insistat probabil in flirtul asta si cand au posibilitatea oamenii calca stramb. E bine ca nu a asteptat sa se intample! E bine ca le-a atras atentia. Modul in care a facut asta a fost gresit evident. Dar a facut ce trebuia. Vad ca problema principala e ca fratele iubitului tau nu vrea sa o renege pe fata asta. Iar aici nu iti pot da decat un sfat. TRECI PESTE, lasa-i sa faca ce vor si nu te baga in viata altora acum. Ti-ai rezolvat problema. Daca o sa continui sa ii bati la cap in ideea ca fata trebuie sa dispara o sa atragi o alta situatie care se numeste fructul interzis. Nu am sa continui pentru ca nu vreau sa iti bag idei in cap si sa devi paranoica. Las-o cum a picat!


Da, iti dau dreptate. Am incheiat discutiile. Ma doare doar ca eu care nu am nici o vina am picat cea rea... Si am deschis discutia pe forum ca sa vad ce spun si ceilalti, nu am cu cine discuta, nu ma intelege nimeni ...
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:13
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. !


Of, Pufis, pentru mine ideea de baza e cu totul alta. Ce spui tu e doar consecinta sau, daca vrei, ceva de neglijat.
Pentru mine, problema de baza e ca iubitul EI a acceptat ca iubita fratelui (NU O FATA oarecare asa cum spui tu) sa-i faca avansuri timp indelungat. Ca-i o zi, ca-s noua, faptul ca n-a fost doar o data si au ajuns si la concluzia ca "nu ne bagam", DAR CONTINUAM FLIRTUL e de rau. Aici e problema ei, nu la fata aia care azi e, maine nu mai e.
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 12:13
De la: rashela, la data 2011-05-04 12:13:00
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. !


Of, Pufis, pentru mine ideea de baza e cu totul alta. Ce spui tu e doar consecinta sau, daca vrei, ceva de neglijat.
Pentru mine, problema de baza e ca iubitul EI a acceptat ca iubita fratelui (NU O FATA oarecare asa cum spui tu) sa-i faca avansuri timp indelungat. Ca-i o zi, ca-s noua, faptul ca n-a fost doar o data si au ajuns si la concluzia ca "nu ne bagam", DAR CONTINUAM FLIRTUL e de rau. Aici e problema ei, nu la fata aia care azi e, maine nu mai e.


:) cu relatia mea pot face n discutii pe forum. Nu e neaparat poate una ideala, ca am trecut prin bune si prin rele. Avem o fetita impreuna, eu trebuie sa cantaresc altfel lucrurile, nu as dori la nimeni sa fie pus sa aleaga in situatia mea ca nu e usor. Nu stiu cum voi face de acum inainte, nu spun ca l-am iertat pe iubitul meu, dar nici nu pot sa spun ca ma voi desparti.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:17
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:13:00
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. Omul s-a dat la flirt cu o fata...fata a insistat probabil in flirtul asta si cand au posibilitatea oamenii calca stramb. E bine ca nu a asteptat sa se intample! E bine ca le-a atras atentia. Modul in care a facut asta a fost gresit evident. Dar a facut ce trebuia. Vad ca problema principala e ca fratele iubitului tau nu vrea sa o renege pe fata asta. Iar aici nu iti pot da decat un sfat. TRECI PESTE, lasa-i sa faca ce vor si nu te baga in viata altora acum. Ti-ai rezolvat problema. Daca o sa continui sa ii bati la cap in ideea ca fata trebuie sa dispara o sa atragi o alta situatie care se numeste fructul interzis. Nu am sa continui pentru ca nu vreau sa iti bag idei in cap si sa devi paranoica. Las-o cum a picat!


Da, iti dau dreptate. Am incheiat discutiile. Ma doare doar ca eu care nu am nici o vina am picat cea rea... Si am deschis discutia pe forum ca sa vad ce spun si ceilalti, nu am cu cine discuta, nu ma intelege nimeni ...

noi nu putem schimba parerea familiei tale. Eu cel putin ti-am dat dreptate...si asta intrebasei de fapt...daca ai avut dreptate sa intervi sau nu. Nu esti cea rea, dar ar trebui sa discuti serios cu iubitul tau ca sa vezi ce are de spus...fara nervi si fara cuvinte grele. Poate nu o sa primesti adevarul dar asa macar el va stii cum sta situatia si care e cu adevarat parerea ta. Din nou. Ai facut extrem de bine ca ai intervenit inainte de a fi prea tarziu si planurile lor sa fi devenit ceva mai reale. Bafta!
pufis
Postat pe 4 Mai 2011 12:17
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:09:21

Nu sunt naiva, ce putea sa raspunda ... a raspuns ca nu o poate vedea ca e la servici. asa se incheiase dicutia. Eu nu il scuz pe el. Dar nu pot sa nu ma intreb, de ce sunt judecata ca femeie de catre familie ca am pus-o la punct pe ea. Ce trebuia? Sa ii las sa se intalneasca si sa nu zic nimic? E absurd.


Ba esti naiva. Toata problema trebuia discutata doar cu prietenul tau; lui trebuia sa-i ceri socoteala. Azi e "cumnatica", maine e vecina, poimaine e colega de servici... NU aceste femei sunt vinovate, ci EL. E clar?
mimi_ca29
Postat pe 4 Mai 2011 12:18
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:17:11
De la: rashela, la data 2011-05-04 12:13:00
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. !


Of, Pufis, pentru mine ideea de baza e cu totul alta. Ce spui tu e doar consecinta sau, daca vrei, ceva de neglijat.
Pentru mine, problema de baza e ca iubitul EI a acceptat ca iubita fratelui (NU O FATA oarecare asa cum spui tu) sa-i faca avansuri timp indelungat. Ca-i o zi, ca-s noua, faptul ca n-a fost doar o data si au ajuns si la concluzia ca "nu ne bagam", DAR CONTINUAM FLIRTUL e de rau. Aici e problema ei, nu la fata aia care azi e, maine nu mai e.


:) cu relatia mea pot face n discutii pe forum. Nu e neaparat poate una ideala, ca am trecut prin bune si prin rele. Avem o fetita impreuna, eu trebuie sa cantaresc altfel lucrurile, nu as dori la nimeni sa fie pus sa aleaga in situatia mea ca nu e usor. Nu stiu cum voi face de acum inainte, nu spun ca l-am iertat pe iubitul meu, dar nici nu pot sa spun ca ma voi desparti.

asa e! de aici se nasc tot felul de alte discutii si urcam pe ramuri in copac pana ne pierdem de subiect complet.
pufis
Postat pe 4 Mai 2011 12:20
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:17:11
De la: rashela, la data 2011-05-04 12:13:00
De la: pufis, la data 2011-05-04 12:06:35stati ma putin...numai putin ca pierdem ideea de baza. !


Of, Pufis, pentru mine ideea de baza e cu totul alta. Ce spui tu e doar consecinta sau, daca vrei, ceva de neglijat.
Pentru mine, problema de baza e ca iubitul EI a acceptat ca iubita fratelui (NU O FATA oarecare asa cum spui tu) sa-i faca avansuri timp indelungat. Ca-i o zi, ca-s noua, faptul ca n-a fost doar o data si au ajuns si la concluzia ca "nu ne bagam", DAR CONTINUAM FLIRTUL e de rau. Aici e problema ei, nu la fata aia care azi e, maine nu mai e.


:) cu relatia mea pot face n discutii pe forum. Nu e neaparat poate una ideala, ca am trecut prin bune si prin rele. Avem o fetita impreuna, eu trebuie sa cantaresc altfel lucrurile, nu as dori la nimeni sa fie pus sa aleaga in situatia mea ca nu e usor. Nu stiu cum voi face de acum inainte, nu spun ca l-am iertat pe iubitul meu, dar nici nu pot sa spun ca ma voi desparti.


Incerc sa te inteleg. Este cercul vicios al femeii, mai cu seama a romancelor care iubesc "neconditionat", au un copil cu un barbat, dar n-au putere financiara sa se descurce singure, accepta orice pentru ca.... pentru ca... pentru ca. Iar anii trec DOAR pentru ea.

Bafta!
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 12:21
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-04 12:18:17
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:09:21

Nu sunt naiva, ce putea sa raspunda ... a raspuns ca nu o poate vedea ca e la servici. asa se incheiase dicutia. Eu nu il scuz pe el. Dar nu pot sa nu ma intreb, de ce sunt judecata ca femeie de catre familie ca am pus-o la punct pe ea. Ce trebuia? Sa ii las sa se intalneasca si sa nu zic nimic? E absurd.


Ba esti naiva. Toata problema trebuia discutata doar cu prietenul tau; lui trebuia sa-i ceri socoteala. Azi e "cumnatica", maine e vecina, poimaine e colega de servici... NU aceste femei sunt vinovate, ci EL. E clar?


I-am cerut socoteala si lui. Cu el nu am incheiat discutia. Stiu ca e de vina si el.
Dar ce e gresit in faptul ca m-am confruntat si cu ea? Trebuia sa ii spun ce am pe suflet.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:22
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:22:45
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-04 12:18:17
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 12:09:21

Nu sunt naiva, ce putea sa raspunda ... a raspuns ca nu o poate vedea ca e la servici. asa se incheiase dicutia. Eu nu il scuz pe el. Dar nu pot sa nu ma intreb, de ce sunt judecata ca femeie de catre familie ca am pus-o la punct pe ea. Ce trebuia? Sa ii las sa se intalneasca si sa nu zic nimic? E absurd.


Ba esti naiva. Toata problema trebuia discutata doar cu prietenul tau; lui trebuia sa-i ceri socoteala. Azi e "cumnatica", maine e vecina, poimaine e colega de servici... NU aceste femei sunt vinovate, ci EL. E clar?


I-am cerut socoteala si lui. Cu el nu am incheiat discutia. Stiu ca e de vina si el.
Dar ce e gresit in faptul ca m-am confruntat si cu ea? Trebuia sa ii spun ce am pe suflet.


Da, probabil trebuia sa-i reprosezi si ei, dar ai primit acele reactii din partea familiei pt ca pe tine acolo, nu te RESPECTA nimeni. E trista situatia ta, ai ales un drum gresit si complicat in viata. Sper sa gasesti o iesire. Imi pare rau!
mimi_ca29
Postat pe 4 Mai 2011 12:31
Da, aici iti dau dreptate. Mi-am dat si eu seama ca nu sunt apreciata. Nu pot sa stau sa regret trecutul. Am incercat sa iau ce e bun si sa merg mai departe. Vreau sa fiu sigura ca am incercat sa imi salvez familia, mai bine sa imi reprosez asta decat sa traiesc cu regret ca nu ma incercat. Daca nu, o voi lua pe alt drum. Asa e, pentru alegerile gresite se plateste un pret mare. Fetita mea e cea mai mare bucurie a mea, stiu ca imi va da putere. Si sper sa aleg ceea ce e mai bine pentru toti.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 12:40
:) Nu am vrut sa iasa taraboi, am avut o discutie cu ea, urmata de o discutie cu iubitul meu. Problema e ca ea a pozat in victima si a dat amploare conflictului, implicand mai departe si membri din familie etc. Si da, nu am incredere, pentru ca viata m-a invatat prin nenumarate exemple, nu neaparat personale ca trebuie sa fi cu ochii in 4. Si i-am zis ce aveam de zis pentru ca nu as fi suportat sa o vad la o masa in familie si sa imi rada in fata gandind ca eu nu am habar ce fel de persoana e.
nariana_xx
Postat pe 4 Mai 2011 13:15
Lasa, ai facut foarte bine, nu te mai agita atata. Probabil la ei e o caracteristica de familie sa fie mai indulgenti cu lucrurile astea si de-asta au reactionat asa.
_arhanghel
Postat pe 11 Mai 2011 23:10
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:57:14 Asa ca i-am luat pe rand.

Aici ai gresit.
Sa-i spui ei sa se potoleasca e una. Sa-i spui iubitului tau, e normal. Dar n-ai nici un drept sa-i spui fratelui sau. Asta nu i-o poate spune decat iubitul tau.

Normal ca fratele acum o crede pe ea. Nici nu stii cat de usor se poate manipula un barbat laganandu-ti putin trupul pe langa el.

Daca vrei sa se potoleasca apele, stai cuminte in banca ta. Fratele o sa-si dea seama mai devreme sau mai tarziu ce fel de om e gagica-sa.
kudika_pudika
Postat pe 12 Mai 2011 22:27
De la: kudika_pudika, la data 2011-05-12 22:27:41 Nici nu stii cat de usor se poate manipula un barbat laganandu-ti putin trupul pe langa el.
Vai de cururile noastre de barbati....tot sangele care intra in penix pleaca din creier;e normal dupa sa fim dobitoci ca niste giboni excitati....deci avem o scuza LOL
The_Exile
Postat pe 13 Mai 2011 07:29
De la: nariana_xx, la data 2011-05-04 11:36:17Situatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.


Nu poti schimba oamenii. Ea e 'mai nebunatica', asa o sa ramana, ca o pui tu la punct sau nu. Nu te baga in troaca, [virgula] ca te mananca porcii.
thegirlnextdoor
Postat pe 14 Mai 2011 10:28
ituatie .... fratele cu o noua iubita, grozava, cu bun simt, frumoasa, apropiata a familiei .... hai sa ne cunoastem .... si din gluma in gluma .... ups s-a intamplat,
Am gasit evident o conversatie in care ea se dadea la fratele prietenului ei, in cazul de fata iubitul meu......
Nu il judecam pe el aici, babrbatul barbat, poate ar fi aceeptat poate nu... neimportant.
Si cum era de asteptat, am intervenit si am pus-o la punct, i-am facut o scurta "caracterizare" si i-am zis sa stea in banca ei.
Evident ca si-a imbrobodit iubitul cu "inocenta" ei si a facut pe victima. Si acum toti mi-au sarit in cap mie.
Sunt curioasa ce parere are si cineva care nu e implicat. Am facut bine sau nu.
...........................................................................................................................................................................................O INTREBARE.... ..ACESTI DOI FRATI NU AU SI-UN CAINE?CA....VORBA AIA..."BUN CE-O FI"...
kokomic
Postat pe 14 Mai 2011 18:42
Eu zic ca da.Ai facut bine.Asteapta sa vezi ce se va intampla.
camy66
Postat pe 14 Mai 2011 22:56
Ai gresit total , daca el facea fata relatiilor , te ai apucat tu sa strici atmosfera . Ai fost egoista , viata o sa ti demonstreze ca tu nu o sa fi niciodata Stapana barbatutui .
healthy010635
Postat pe 15 Mai 2011 08:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa ma fac? 20 De la: kudika_28725 6 Februarie 2013 12:47
Iubesc 2 barbati!! 0 De la: 28 Decembrie 2009 22:29
voi ce parere aveti 5 De la: kudikamakeup 19 Mai 2010 14:31
Pret a porter 4 De la: iulia069834 13 Februarie 2010 17:11
eu pesti, el varsator 5 De la: kudika048217 31 Octombrie 2009 17:17