Setari Cookie-uri

Azi prietena mea m-a intrebat:"cum pot scapa de barbatul al carei amanta am fost?"

Mi-as dori foarte mult sa stiu parerea voastra...O femeie care e amanta unui barbat timp de 3 ani si apoi renunta la aceasta relatie pentru ca si-a facut alta stabila,alaturi de un barbat foarte special si dedicat doar ei(cel putin asa sustine),ramane in impas cand amantul o cauta pentru diferite servicii ca si cand ar fi fost prieteni:imprumuturi banesti care se promit a fi restituite,pentru a face pe psihologul ea pentru el caci noua lui iubita pentru care a divortat e plecata din cauza batailor repetate aplicate,pentru iesiri din depresia cauzata de pierderea familiei.Prietena mea ramane surprinsa cand prietena actuala a amantului ei o suna pe ea sa o intrebe unde ii este iubitul(ex amantul) can acesta intarzie pana in zori fara a da nici un semn de viata,cand acesta o suna plangand ca face anumite greseli in ceea ce priveste viata lui si ca nu mai vede o iesire din tot balamucul cauzat tocmai de el.Prietena mea cand ma intreaba cum sa isi simplifice viata si sa scape de acest cosmar numit "barbatul caruia i-a fost amanta",avand in vedere ca el ii repeta mereu ca "intotdeauna ne va lega ceva si tot timpul vietile noastre se vor intalni intr-un punct".Insa prietena mea ,simt eu,ca nici ea nu s-a detasat complet de aceasta relatie de care ramane mereu suspendata ca si cum ar fi in asteptarea unui nou apel de la cel ce a fost foarte recent,mult prezent in viata ei....
oana_lulus
Postat pe 4 Mai 2011 12:43
De la: oana_lulus, la data 2011-05-04 12:43:33 ,simt eu,ca nici ea nu s-a detasat complet de aceasta relatie de care ramane mereu suspendata ca si cum ar fi in asteptarea unui nou apel de la cel ce a fost foarte recent,mult prezent in viata ei....


Si eu "simt" la fel. Nu s-a desprins de fostul. Altfel, rezolvarea-i simpla. Asa cum arunci gunoiul dimineata (se zice ca-i bine sa-l arunci dimineata, nu stiu cum fac altii), asa arunci si amantul.
Ma rog, ideea este ca, din punctul meu de vedere, nu exista "nu pot sa scap" de cutarica. Daca VREI scapi. Spune-i asta prietenei tale: cand va dori sa scape de amant, va scapa. Pana atunci sa suporte ca-i place.
rashela
Postat pe 4 Mai 2011 13:09
uite,,,de ex in seara asta i-a trimis un mesaj in care ii cerea sa ii dea banii inapoi ptr ca el a zis ca bani dati de prietena mea au fost sub forma de imprumut,a asteptat vre-o jumate de ora sa i se raspunda si apoi a mai trimis un mesaj in care il intreba dc nu raspunde...eu am asistat la acest fapt ...si ce crezi ca a facut d-l amant?...si-a inchis telefonul.si ea cauta contact cu ea,aparte faptul ca are nevoie acum de banii respectivi care nu sunt putini....si mereu ma intreaba dupa ce face ceva in legatura cu el "oare acum ce sa fac?",e mereu aceeasi intrebare....
oana_lulus
Postat pe 4 Mai 2011 21:35
De la: oana_lulus, la data 2011-05-04 21:35:29uite,,,de ex in seara asta i-a trimis un mesaj in care ii cerea sa ii dea banii inapoi ptr ca el a zis ca bani dati de prietena mea au fost sub forma de imprumut,a asteptat vre-o jumate de ora sa i se raspunda si apoi a mai trimis un mesaj in care il intreba dc nu raspunde...eu am asistat la acest fapt ...si ce crezi ca a facut d-l amant?...si-a inchis telefonul.si ea cauta contact cu ea,aparte faptul ca are nevoie acum de banii respectivi care nu sunt putini....si mereu ma intreaba dupa ce face ceva in legatura cu el "oare acum ce sa fac?",e mereu aceeasi intrebare....


Fara suparare pentru ce-ti voi spune mai jos...

Eu inteleg ca intr-un cuplu, atunci cand toate par roz, se face orice gen de "activitate" (cum zicea cineva pe forumul asta), se fac cadouri scumpe dupa buget, se fac promisiuni din inima, in care se crede cu adevrat, se rup sau sa nasc alte relatii, se spun vorbe mari, toata lumea-i capabila sa mute munii in numele iubirii. Si vine acel moment in care o parte a cuplului primeste lovitura cu leuca in cap cum ca, cealalta parte nu mai vrea si zice pa.

Si atunci incepe distractia, dupa cum e omul, mai nesimtit, mai salbatic, mai needucat, mai din topor, mai cum vrei tu.

Amica ta pare din tabara tiganiei. "Ti-am dat, da-mi inapoi ce ti-am dat."... ca te spun lui mama.

Lucrurile sunt, din nou, foarte simple din punctul meu de vedere. Daca s-au dat bani in numele iubirii, adica fara acte sau martori, atunci o lumanare la biserica si la revedere.
Si repet, daca vrea sa scape, scapa. Daca-i place tigania si zambetul individului, o s-o tina asa pana o lasa si ala de sta cu ea crezand ca-i femeie la locul ei.
rashela
Postat pe 5 Mai 2011 09:45
"Cum pot scapa de barbatul a carei amanta am fost?"
Nu arata ca ar vrea sa scape,e tot timpul disponibila pentru el ...Atata timp cat nu face nimic ci doar spune "vreau sa scap" e clar ca nu vrea sa scape,doar ea stie din ce motive.
Barbie30_
Postat pe 5 Mai 2011 09:54
De la: Barbie30_, la data 2011-05-05 09:54:13"Cum pot scapa de barbatul a carei amanta am fost?"
Nu arata ca ar vrea sa scape,e tot timpul disponibila pentru el ...Atata timp cat nu face nimic ci doar spune "vreau sa scap" e clar ca nu vrea sa scape,doar ea stie din ce motive.



Barbie , ce bine imi pare ca te-am prins

anastasia_m
Postat pe 5 Mai 2011 09:56
de ce s-a despartit de amant?.....sau s-a gandit ca trebuie sa se marite....
denis_roxana
Postat pe 5 Mai 2011 09:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tatonare 6 De la: PussycatLiz 28 Septembrie 2010 19:53
Ce sa fac?! 16 De la: kudika_25190 12 Ianuarie 2013 16:09
..eu peste,el...LEU !!! 22 De la: n_nimenialtul 2 Februarie 2009 10:53
merita o a doua sansa? 5 De la: lion_heart 19 Martie 2011 16:39
cand iubesti trebuie sa ierti orice? 38 De la: Yvonna1234 25 Martie 2010 22:02