Setari Cookie-uri

Prea frumos ca sa fie adevarat!

Eu am 17 ani si am cunoscut de curand un baiat care este mult mai mare ca mine are 24 de ani.Totul a inceput ca o joaca...Intr-o seara eram pe afara la un magazin si imi beiam singura cafeaua si era si el acolo cu niste prieteni cand m-a vazut singura m-a chemat sa stau cu ei sa ne bem impreuna cafeaua .. am facut schimb de nr de telefon id .. am vorbit pe mess la telefon ieseam cu el afara si cu prietenii lui ma inteleg foarte bine cu ei...de pasti am stat cu el..totul a fost minunat toti stiu ca suntem impreuna...ma inteleg foarte bine cu el..numai ca azi dimineata am primit un mesaj de la un nr pe care nu il cunosteam sa il las in pace sa imi vad de scoala ca eu sunt o pustoaica si el poate avea prietene frumoase de varsta lui si sa nu-l mai caut ca o sa vb serios cu parintii mei (mama stie de el si cati ani are si tot) si daca ii spun de mesaj o sa fie si mai rau...normal ca am ramas cu gura cascata cand am vazut mesaju.. si am sunat sa vad cine-i.. si era mama sa si la telefon mi-a spus acelasi lucru sa ma indepartez usor de el si sa nu afle ca am vb cu ea ca o sa fie urat tare!! SI nu stiu ce sa fac ...oricum lui am sa`i spun nu ma intereseaza ce poate sa faca mama lui sa vina la usa sa vb cu parintii asta este.. oricum stiu ca pana aici o fost si ca el o s-o asculte pe mama lui si pe mine o sa ma lase in pace ca vorba aia sunt o pustoaica
kudika332973
Postat pe 7 Mai 2011 10:46
De la: kudika332973, la data 2011-05-07 10:46:12Eu am 17 ani si am cunoscut de curand un baiat care este mult mai mare ca mine are 24 de ani.Totul a inceput ca o joaca...Intr-o seara eram pe afara la un magazin si imi beiam singura cafeaua si era si el acolo cu niste prieteni cand m-a vazut singura m-a chemat sa stau cu ei sa ne bem impreuna cafeaua .. am facut schimb de nr de telefon id .. am vorbit pe mess la telefon ieseam cu el afara si cu prietenii lui ma inteleg foarte bine cu ei...de pasti am stat cu el..totul a fost minunat toti stiu ca suntem impreuna...ma inteleg foarte bine cu el..numai ca azi dimineata am primit un mesaj de la un nr pe care nu il cunosteam sa il las in pace sa imi vad de scoala ca eu sunt o pustoaica si el poate avea prietene frumoase de varsta lui si sa nu-l mai caut ca o sa vb serios cu parintii mei (mama stie de el si cati ani are si tot) si daca ii spun de mesaj o sa fie si mai rau...normal ca am ramas cu gura cascata cand am vazut mesaju.. si am sunat sa vad cine-i.. si era mama sa si la telefon mi-a spus acelasi lucru sa ma indepartez usor de el si sa nu afle ca am vb cu ea ca o sa fie urat tare!! SI nu stiu ce sa fac ...oricum lui am sa`i spun nu ma intereseaza ce poate sa faca mama lui sa vina la usa sa vb cu parintii asta este.. oricum stiu ca pana aici o fost si ca el o s-o asculte pe mama lui si pe mine o sa ma lase in pace ca vorba aia sunt o pustoaica


Draguta, arata-i mesajul si intreaba-l daca cunoaste numarul de telefon. Apoi ii spui ca nu vrei sa-i cauzezi probleme. Nu-i vorbi mama de rau; asa sunt soacrele. Au impresia ca daca sunt mame, au si dreptul de a alege in locul copiilor. Rezolva situatia cu calm fara decizii drastice.
mimi_ca29
Postat pe 7 Mai 2011 11:31
pai oricum vorbesc cu el si am sa-i spun ca nu vreau sa se certe cu mama lui din cauza mea si probabil ca o sa ne despartim ceea ce o sa ma doara ..dar asta este ce pot face de acum
kudika332973
Postat pe 7 Mai 2011 11:33
Eu iti spun sa nu insisti in povestea asta, sa-ti vezi de drumul tau.Deja complicatii de genul asta, esti prea tanara sa le suporti.Dar mai inainte vorbeste cu el si daca el intr-adevar o sa-si asculte mama nu ai decat sa renunti si sa mergi mai departe , ai toata viata inainte.

Postat pe 7 Mai 2011 11:38
Am vorbit cu el ...si mi-a spus sa nu pun la suflet ce spune ea ..nu-i prima data cand ea face chestii de genul asta..si chiar vroia sa imi spuna ca sa-r putea sa primesc mesaje de genul asta pentru ca ea spera ca el sa se impace cu fosta prietena pentru ca ea se intelege foarte bine cu ea dar el nu vrea pentru ca numai simte nimic pentru fostaa...sper ca totul sa se rezolve si sa fie totul bine fara complicatii de genul acesta
kudika332973
Postat pe 7 Mai 2011 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce fac?ajutor!!!!!!!!!!!!!!!! 62 De la: 1212 4 Iulie 2009 15:01
altceva 6 De la: anastasia_m 7 Aprilie 2010 16:50
Lasa-ma, dar nu-mi da pace! 25 De la: kudika483935 20 Martie 2012 15:30
Exista dragoste la prima vedere si relatii la distanta ? va rog ajutati`ma ca plang in hohote.. 11 De la: swim406 24 Septembrie 2009 15:54
sentimentele lui au fost adevarate sau doar minciuni? 14 De la: quantex 17 Noiembrie 2009 08:37