Setari Cookie-uri

O relatiie pe net?

Ne despart mai mult de 1000 de km...dar el vrea sa ma cunoasca..eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta.Problema e..cum imi conving eu parintii???Hai ca eu sunt nebuna dar ei nu or sa accepte sa merg eu in vacanta cu un baiat pe care l'am cunoscut pe net
oindragostita_
Postat pe 7 Mai 2011 05:56
De la: oindragostita_, la data 2011-05-07 05:56:22Ne despart mai mult de 1000 de km...dar el vrea sa ma cunoasca..eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta.Problema e..cum imi conving eu parintii???Hai ca eu sunt nebuna dar ei nu or sa accepte sa merg eu in vacanta cu un baiat pe care l'am cunoscut pe net


dar tu nu ai auzit de minciuni?! spune si tu ca te duci in vacanta cu o colega ce mai e 1000 de km in ziua de azi?!
pickard
Postat pe 7 Mai 2011 06:14
De la: oindragostita_, la data 2011-05-07 05:56:22Ne despart mai mult de 1000 de km...dar el vrea sa ma cunoasca..eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta.Problema e..cum imi conving eu parintii???Hai ca eu sunt nebuna dar ei nu or sa accepte sa merg eu in vacanta cu un baiat pe care l'am cunoscut pe net




si pe buna dreptate sa nu accepte....
contesina
Postat pe 7 Mai 2011 11:51
De la: oindragostita_, la data 2011-05-07 05:56:22Ne despart mai mult de 1000 de km...dar el vrea sa ma cunoasca..eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta.Problema e..cum imi conving eu parintii???Hai ca eu sunt nebuna dar ei nu or sa accepte sa merg eu in vacanta cu un baiat pe care l'am cunoscut pe net
Cati ani ai?
The_Exile
Postat pe 7 Mai 2011 12:29
am 19 ani ;))
oindragostita_
Postat pe 8 Mai 2011 02:58
Parerea mea: stai acasica la tine si lasa iubirile virtuale, ca poti sa intri in multe belele. La 19 ani nu ai suficienta experienta ca sa eviti anumite capcane. Nu tot ce zboara se mananca iar tipii de pe net se poate sa nu aiba tocmai intentii cinstite. In niciun caz nu te-as sfatui sa te intalnesti cu acel individ fara stirea parintilor. Sunt o multime de fraierute care au ajuns in felul asta la produs, prin Italia si Spania.
Micaell
Postat pe 13 Mai 2011 12:11
What?? Vrei sa mergi in VACANTA cu un necunoscut?
Mei, daca te intalenai cu el in piata, sa zicem sa-l vezi in final in carne si oase, intelegeam, dar asa ti-o cauti. De unde stii tu ca nu e vreun traficant de carne vie? Sa stii ca astia-s lapte si miere pe net, mari manipulatori. De unde stii ca nu va face filmulete cu tine sau mai stiu eu ce grozavii?
Stai cuminte acasa si asculta de parinti ca stiu ei ce stiu. Normal ca trebuie sa te distrezi la varsta ta, dar cu cap.
kudika_pudika
Postat pe 13 Mai 2011 15:25
De la: oindragostita_, la data 2011-05-08 02:58:53am 19 ani ;))

poti sa mergi...dar mai intai...
sa-ti iei adio de la parintifrati surori rude prieteni ...colegi etc...apoi sa dai cateva acatiste la biserica sa fii sigura ca se roaga cineva pentru tine...
apoi sa te impaci cu gandul ca nu vei mai revedea niciodata plaiurile natale ... si nu ii vei mai vedea pe cei dragi decat poate doar daca din intamplare esti salvata de cineva din ghearele" profitorilor..."
sa te gandesti ca 99,9% ai terminat-o cu viata ce ai cunoscut-o pana acum...vei fi doar la dispozitia altora .tu nu vei mai conta decat ca un obiect de distractie usoara...
esti majora si hotararea iti apartine...
BEL_AMY1
Postat pe 13 Mai 2011 15:57
De la: oindragostita_, la data 2011-05-07 05:56:22Ne despart mai mult de 1000 de km...dar el vrea sa ma cunoasca..eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta.Problema e..cum imi conving eu parintii???Hai ca eu sunt nebuna dar ei nu or sa accepte sa merg eu in vacanta cu un baiat pe care l'am cunoscut pe net


ceva de scurta durata nu-ti poti gasii mai aproape?
1000 km??departare de casa?in vacanta cu un strain?doamne fetelor ,pe ce lume traiti?
au dreptate parintii tai sa nu fie de acord!
Ame_ly
Postat pe 13 Mai 2011 16:08
De la: oindragostita_, la data 2011-05-08 02:58:53am 19 ani ;))


Si la 19 ani nu ai minte deloc.Toti ciudatii si tantalaii se pot da printi pe net si voi credeti cu toata prostia din voi ce va ofera ei din vorbe.presupunand ca e devarat cu ce te-a imbarligat amurezul, DE CE sa te duci tu dupa el, fata idioata, sa nu vina magarul la tine daca ii arde coada ?
Doamne , nu pot sa cred de ce dobitocii sunteti in stare pentru un neica-nimeni?


Postat pe 14 Mai 2011 11:08
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 11:08:13
De la: oindragostita_, la data 2011-05-08 02:58:53am 19 ani ;))


Si la 19 ani nu ai minte deloc.Toti ciudatii si tantalaii se pot da printi pe net si voi credeti cu toata prostia din voi ce va ofera ei din vorbe.presupunand ca e devarat cu ce te-a imbarligat amurezul, DE CE sa te duci tu dupa el, fata idioata, sa nu vina magarul la tine daca ii arde coada ?
Doamne , nu pot sa cred de ce dobitocii sunteti in stare pentru un neica-nimeni?


helau scorpio
eu n-as merge 10 km pt o persoana care o cunosc, dar 1000, bine nu mai am 19 ani , dar tot n-as merge, poate am eu o gandire prea invechita dar eu raman la ideea ca daca e vorba de iubire indiferent cum ar aparea ea tot baiatul trebuie sa vina dupa fata
yumy
Postat pe 14 Mai 2011 11:12
De la: yumy, la data 2011-05-14 11:12:16
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 11:08:13
De la: oindragostita_, la data 2011-05-08 02:58:53am 19 ani ;))


Si la 19 ani nu ai minte deloc.Toti ciudatii si tantalaii se pot da printi pe net si voi credeti cu toata prostia din voi ce va ofera ei din vorbe.presupunand ca e devarat cu ce te-a imbarligat amurezul, DE CE sa te duci tu dupa el, fata idioata, sa nu vina magarul la tine daca ii arde coada ?
Doamne , nu pot sa cred de ce dobitocii sunteti in stare pentru un neica-nimeni?


helau scorpio
eu n-as merge 10 km pt o persoana care o cunosc, dar 1000, bine nu mai am 19 ani , dar tot n-as merge, poate am eu o gandire prea invechita dar eu raman la ideea ca daca e vorba de iubire indiferent cum ar aparea ea tot baiatul trebuie sa vina dupa fata


Si eu la fel gandesc , ca dumnealui trebuie sa se oboseasca .Eu nu ma deplasam nici pana La piata Unirii in centrul Bucurestiului, trebuia sa vina Fat-Frumosul sa ma ia de acasa , daramite la mama naibii !

Postat pe 14 Mai 2011 11:15
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 11:15:10
Si eu la fel gandesc , ca dumnealui trebuie sa se oboseasca .Eu nu ma deplasam nici pana La piata Unirii in centrul Bucurestiului, trebuia sa vina Fat-Frumosul sa ma ia de acasa , daramite la mama naibii !

exact asa gandesc si eu, am vazut ca in ultima vreme baietii asteapta sa vian fetele dupa ei si daca nu vin inseamna ca nu vor sa fie cu ei si nu ii iubesc "unii este prosti"
yumy
Postat pe 14 Mai 2011 11:19
De la: yumy, la data 2011-05-14 11:19:58
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 11:15:10
Si eu la fel gandesc , ca dumnealui trebuie sa se oboseasca .Eu nu ma deplasam nici pana La piata Unirii in centrul Bucurestiului, trebuia sa vina Fat-Frumosul sa ma ia de acasa , daramite la mama naibii !

exact asa gandesc si eu, am vazut ca in ultima vreme baietii asteapta sa vian fetele dupa ei si daca nu vin inseamna ca nu vor sa fie cu ei si nu ii iubesc "unii este prosti"


eu "este prosti"
battleofwits
Postat pe 14 Mai 2011 11:28
De la: yumy, la data 2011-05-14 11:19:58
De la: scorpio67, la data 2011-05-14 11:15:10
Si eu la fel gandesc , ca dumnealui trebuie sa se oboseasca .Eu nu ma deplasam nici pana La piata Unirii in centrul Bucurestiului, trebuia sa vina Fat-Frumosul sa ma ia de acasa , daramite la mama naibii !

exact asa gandesc si eu, am vazut ca in ultima vreme baietii asteapta sa vian fetele dupa ei si daca nu vin inseamna ca nu vor sa fie cu ei si nu ii iubesc "unii este prosti"







... cu ajutorul ''formatorilor de opinie'' din media romaneasca de ''calitate'' multor femei li s-a indus ideea ca a fi calarite inseamna o mare realizare ... chiar daca ''calaria'' inseamna doar niste perversiuni sexuale ... ca trebuie sa isi indese gogosarul cit mai des sa nu cumva sa moara nef...e ... asta, asa, ca o exprimare mai concentrata si plastica ... femeile de azi nu mai aleg ce le trebuie ci incearca ... un morcov de aici, unul de acolo ... si asa devin niste zdrentze date din mina in mina ... pe care putini dau doi bani ... si culmea este ca toate/toti isi inchipuie ca le va aduce vreo satisfactie viata dezordonata de astazi ...
marco918
Postat pe 14 Mai 2011 11:34
Am deschis eu un topic despre asta dar o fac si aici personal. Inainte sa iti faci bagajele cauta filmul "megan is missing" ,uita-te cu maaare atentie,vezi ce concluzie tragi. daca tot nu te-ai convins,cauta pe net cazuri,pe google.

Poate sa fie oricine in spatele monitorului,chiar daca la web pare dragut,finut,simpatic,atent,etc asta nu inseamna ca merita sa te duci tocmai TU la el ...sa te cunoasca. Nu te mai gandi ca totul poate sa fie asa cum iti spune el mai ales cum spui tu;
"eu stiu ca merita,si sunt realista nu ma gandesc la iubire,doar ceva de scurta durata dar ca amandoi sa ne simtim bine si sa ne aducem aminte toata viata de asta"

Ce merita? ce eforturi a facut pt a merita sa te duci la el? Tu nu meriti ca el sa vina la tine?
Ai grija sa nu fie ceva sa se simta doar el bine si chiar cum ai spus tu sa nu uiti toata viata asta.........

Dumnezeule....
Brunette_25
Postat pe 15 Mai 2011 13:37
eu iti spun atat: LAS-O BALTA! spre binele tau, desigur. Nu ai de unde sa stii ce fel de persoana e el, crede-ma. In spatele unui calculator poti fi oricine, sa fii oricum. A, da... ceva "de scurta durata" n-ar putea fi chiar atat de roz pe cat iti imaginezi tu. Nu merge nicaieri, sau daca chiar iti doresti asta si crezi ca o sa te dai cu capul de pereti daca nu mergi... du-te. Macar sa nu mergi singura si nu prea departe. Dar consider ca siguranta ta si respectul fata de parinti (pentru ca daca ai merge cu el nu stiu unde, ar insemna sa iti minti parintii) ar trebui sa fie mai presus de toate.
Gandeste-te bine...
asdfgh
Postat pe 30 Mai 2011 00:26
oare mai traieste don'soara?
Valy90
Postat pe 30 Mai 2011 03:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatii ciudate 70 De la: stem_29 13 Iulie 2010 13:13
iubire? 64 De la: MONYK_ADRIANA 28 Aprilie 2009 08:59
De 7 ani il doresc!!!!! pls help !!! 43 De la: Karbon 24 Noiembrie 2009 22:37
cum sa-i spun? 4 De la: Maddy_moo 19 Noiembrie 2008 23:49
Are rost sa continuam? 57 De la: Argentina_Malcea_1 18 Iulie 2013 19:40