Setari Cookie-uri

perie rotativa sau bigudiuri remington?

Buna fetelor!!!

Am si eu o mica dilema, si ma gandeam ca ma puteti ajuta! Parul meu nu se aranajeaza foarte usor...folosesc ondulatorul...placa, dar tot nu sunt multumita pentru ca nu are indeajuns volum! Zilele trecute o prietena mi-a recomandat peria rotativa cu aer cald de la remington, iar o alta prietena mi-a spus despre bigudiurile incalzite tot de la remington, am incercat la prietena mea peria rotativa, mi-a dat mai mult volum,dar parca nu arata asa cum vreau eu... Voi ce parere aveti?
just_me00
Postat pe 8 Mai 2011 21:21
Bigudiurile de la Remington sunt mici si sunt vreo 10-12 din cate imi aduc eu aminte,asta iti cam da bataie de cap daca ai parul des.Am folosit o data sau de doua ori bigudiurile si nu am fost multumita.Poti sa faci rost de bigudiuri mai mari daca ai pe cineva la vreun salon,sa ti le comande direct de la firmele cu care colaboreaza ei.Pe piata eu am cautat si nu am gasit,sunt in jur de 300 lei.
Barbie30_
Postat pe 8 Mai 2011 21:27
da, o sa intreb la salonul la care merg eu de obicei...am gasit la media galaxy bigudiuri de la remington cam la 150 lei,sunt 20 pe 3 marimi....si peria rotativa e 188 ron cu 2 capete...acuma nu stiu care e cea mai buna optiune...
just_me00
Postat pe 8 Mai 2011 21:38
De la: just_me00, la data 2011-05-08 21:38:00da, o sa intreb la salonul la care merg eu de obicei...am gasit la media galaxy bigudiuri de la remington cam la 150 lei,sunt 20 pe 3 marimi....si peria rotativa e 188 ron cu 2 capete...acuma nu stiu care e cea mai buna optiune...


Si eu vreau sa-mi cumpar dar merg pe varianta salon Eu am perie rotativa de la Braun si sunt multumita oarecum de ea,bine ca parul meu e si foarte pretentios,se aranjeaza greu si se strica repede Dupa perie tre` sa-l pun pe bigudiuri cu arici ca altfel isi pierde imediat volumul.Paote imi dai si mie un mesaj dupa ce iti cumperi bigudiuri (daca alegi bigudiurile) sa-mi spui cum sunt
Barbie30_
Postat pe 8 Mai 2011 21:44
la fel de pretentios este si parul mau!!!! imediat isi pierde volumul si m-am saturat sa stau mereu cu orele sa il aranjez!!!! saptamana asta cred ca o sa imi iau bigudiurile, pentru ca mi le-a recomandat acum un prieten care e stilist, a spus ca sunt usor de folosit si ca fac parul sa arate foarte natural si dau mult volum, acum sper sa aiba dreptate!!! de perie a spus ca e buna daca te face cineva care se pricepe.... o sa te anunt dupa ce incerc bigudiurile :)
just_me00
Postat pe 8 Mai 2011 21:49
Daca nu merge cu bigudiurile alea o sa cumpar eu peria sa-ti zic cum e Glumesc!
Barbie30_
Postat pe 8 Mai 2011 21:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Crescina - impotriva caderii parului 3 De la: balrog 14 Martie 2011 15:02
Vreau sa ma vopsesc :) 3 De la: ZeePinkStar 1 Iunie 2011 19:34
tinctura detoxifianta 1 De la: paulista21 21 Mai 2009 16:57
Ce trebuie sa fac? nu vreau sa imi stric parul de tot... 13 De la: DianaEee 21 Septembrie 2014 13:55
Vopsirea parului 5 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:09