Setari Cookie-uri

Ajutor!!!!Spalaturi vaginale!!!

Salut fetelor.Am fost la ginecologie si am facut testul papanicolau,iar rezultatul este....FROTIU INFLAMATOR DE TIP SUPERFICIAL, LEPTOTRIX.Cineva stie ce inseamna???este o B.T.S.???????http://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon14.gif
Ce este mai groaznic tratamentul pe care am urmat o gramada de ovule am luat 24 de zile fara nici un rezultat...cand m-am dus in conrol ginecologul o zis nu am scapat si sa repet aceas tratament ca ininte Clotrimazol10 ovule,GyneL doua cutii, dar da data asta sa fac SPATATURI VAGINALE cu tantum rosa zilnic.
Eu am cumparat irigator si am crezut ca totul o sa fie in regula dar dopa prima spalatura cu irigatorul tantum rosa am inceput sa am niste dureri, care tot cresteau la a treia spalatura o fost de groaza nu am dormit noaptea numai ghemuita am stat si m-am pris de sub burta pe ovare asa dureri aveam.........am renuntat.....dupa 3 zile am mai incercat cu o spalatura dupa 2 ore un ovul CLOTRIMAZOL asta a fost ultima-durere....asa ca azi am renuntat de tot si nu as vrea niciodata sa mai bag ceva in vagin. Acuma nu mai am nici o durere, insa mi frica sa ma intorc la ginecologul meu.
Mi frica ce va urma??? am o inflamatie din cate am inteles is rest am nevoie de un sfat CE SA FAChttp://img.kudika.ro/comunitate/img/topic_icons/icon14.gif Exista vreun ceai pen asa ceva? Sau ceva BIO?
andrea083
Postat pe 11 Mai 2011 21:57
da exista multe ceaiuri naturale gen de urzici pelin musetel galbenele ma surprinde ca nu ai auzit de astea pana acum incearca si vei fii ff multumita zic eu!t
kudika404461
Postat pe 5 Iunie 2011 14:14
Aaa si uitasem sa precizez ca se recomanda de 2 ori pe zi ..dimineata si seara exclusiv inainte sa faci nani sa stai in pat linistita la fel si cu medicamentatia ce ti-a fost data fara sex doua saptamani macar asta stii nu??
kudika404461
Postat pe 5 Iunie 2011 14:16
Absorbantele igienice cu ioni negativi (anioni) sunt singurele care previn infectiile si bolile genitale. Banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice, eliminand mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. Acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Lady Anion au actiune terapeutica - reduc/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare.
Proprietatile benzii anionice: este confectionata din mineral natural numit turmalin; in timpul utilizarii genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile si virusii cu incarcatura pozitiva, fara sa provoace reactii adverse. Majoritatea patologiilor ginecologice sunt provocate de bacterii anaerobe.
La generarea anionilor cu densitate inalta se elimina Oxigen Iionizat care: neutralizeaza flora anaeroba; activeaza lucrul fermentilor; inlatura inflamatiile; normalizeaza echilibrul acido-bazic.
Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele contribuie la:
- ameliorarea starii generale de sanatate a organismului,
- sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
- imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
Absorbantele cu ioni negativi sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs si NU sunt materiale "adaptate" sau reciclate.
Absorbantele terapeutice ajuta la prevenirea:
-Inflamatiilor si dermatitelor
-Infectiilor cu toate tipurile de bacterii
-Candidozelor, mancarimilor si arsurilor vaginale (si cele din timpul menopauzei)
-Infectarea trompelor uterine
-Scurgerilor vaginale excesive
-Dismenoree
-Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual

Alte informatii: loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 1 Iulie 2011 20:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zambeste !!!!!!!!1e timpul pentru rasfat! INTRAREA LIBERA PT TOATA LUMEA! 1 De la: healthy007982 29 Octombrie 2009 20:07
cancer col uterin 9 De la: alexandrabalint 10 Septembrie 2012 01:12
cum rezolvati???? 26 De la: utad 22 Decembrie 2010 21:08
Anticonceptionale 234 De la: aiai 8 Martie 2011 20:31
tratament vaginita cronica 12 De la: MissRainbow 1 Februarie 2012 09:50