Setari Cookie-uri

Jena vaginala in timpul actului sexual

Nu as putea spune ca este vorba despre dispareunie... la inceputul actului sexual ma simt bine, lubrefierea este suficienta, pur si simplu nu sunt probleme, insa mai tarziu nu mai simt placere, ci doar o jena, ca o usoara frecare si presiune la nivelul peretilor vaginali... mai resimte cineva asa ceva?
dibu_iulia
Postat pe 21 August 2008 12:25
Poate ar fi bine sa vorbesti cu partenerul tau in primul rand, sa incercati si altceva.Poate este vorba doar de lipsa de experienta. In acest context, e bine sa te concentrezi si asupra sentimentelor tale fata de partener. Poti sa explici ca ai nevoie de mai multa atentie si tandrete in timpul actului si asa iti dai drumul. E nevoie de rabdare si comunicare intre voi. Toate aceste lucruri va vor apropia. Foloseste un ton calm si cald. Vorbeste-i cat mai natural despre ceea ce simti, fara reprosuri. Va aprecia onestitatea ta si veti rezolva totul impreuna. Poti discuta si cu un medic, sa vezi ce zice si, de ce nu, sa iti faci si un consult ginecologic. Ai grija ce iti spune si nu te jena sa vorbesti si cu alti medici.
misterious_gal
Postat pe 30 August 2008 12:47
cred k nu-i rau sa faci si un control simplu sa vezi daca nu ai vreun inceput de micoza sau alta afectiune usoara care sa dea simptomele astea
bastiuta
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:04
Acelasi lucru l-am patit si eu ...am fost la control si mi s-a gasit o rana pe col.
onuuutza24
Postat pe 2 Decembrie 2008 13:58
De la: alinaiulia, la data 2008-08-21 12:25:07Nu as putea spune ca este vorba despre dispareunie... la inceputul actului sexual ma simt bine, lubrefierea este suficienta, pur si simplu nu sunt probleme, insa mai tarziu nu mai simt placere, ci doar o jena, ca o usoara frecare si presiune la nivelul peretilor vaginali... mai resimte cineva asa ceva?


daca intre tine si partenerul tau e comunicare corespunzatoare, o solutie ar fi un lubrefiant.. garantez pentru produsul intimmoments. daca vrei detalii de procurare cauta-ma pe mess, camelia_focsani@yahoo.com
camiflorea
Postat pe 6 Ianuarie 2009 17:11
onutza24!!!
Buna ,i-mi permit sa raspund la problema ta,spunindu-ti ca este normal ce ti se intmpla ,deoarece in timpul actului sexual peretii vaginali sint raniti,dar exista solutii!!!!
Georrgy
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:58
Aceeasi problema o am si eu....raspunsul ginecologului a fost ca nu mi s-a rupt in totalitate himenul(este flexibil-se mai intampla). Nu sunt sigura ca asa este si la tine, insa este o un raspuns
diddy_j_fox
Postat pe 20 Februarie 2009 22:39
de multe ori conteaza si starea in care esti,
daca te gandesti la lucrul asta o sa ti se intample tot timpul si totusi fa si un control pentru ca o colega de-a mea are o rana si de un an de zile se chinuie cu tot felul de tratamente ca sa scape de rana. acum e mai bine.
mlupascu92
Postat pe 26 Februarie 2009 14:02
..
madalina25
Postat pe 10 Martie 2009 13:01
fa 10 15 sedinte de reflexoterapie si ai sa vezi ce bine te simti sunt reflexoterapeut
kudika162441
Postat pe 10 Martie 2009 13:05
din pacate aceeasi problema o am si eu dar...
mikidus
Postat pe 12 Martie 2009 16:04
cel mai sigur e sa mergi la medic.Sanatate si o zi buna!
ilona6411
Postat pe 19 Martie 2009 10:19
nici eu nu am dureri la inceput, insa, nu dupa mult timp, incepe sa ma doara rau de tot. de cele mai multe ori, durerea persista si dupa incheierea actului sexual. ma tampeste chestia asta, si nu mai stiu ce sa fac. am fost la ginecolog, totul e ok. partenreul meu stie, insa nu avem ce face in privint asta
druidi
Postat pe 1 August 2009 19:50
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755



kudika028076
Postat pe 16 August 2009 18:53
si mie mi se intampla sa am dureri dar daca schimb pozitia imi trece .
ionela25any
Postat pe 18 Septembrie 2009 22:23
La intrebarea pusa de tine numai un medic la examenul cu valvele iti poate spune.Asa poti presupune multe,cel mai indicat este sa iti faci analizele de rutina pt linistea ta.ORICE FEMEIE E NORMAL K ODATA PE AN SA ISI FACA PAP TEST,SECRETIE VAGINALA,CULTURI COL SI O EKOGRAFIE ENDOVAGINALA.
asistenta_medicala
Postat pe 22 Septembrie 2009 09:48
Chiar am deschis si eu un topic asemanator....ii exact situatzia ta,dar de la un timp nu-i mai dau prea mare atentzie pentru ca trece dupa cateva minute,depinde de pozitzie probabil...ori ma opresc si trece ori zic ca nu am nimic

cel mai bine intr-adevar ar fi doctor,poate ajung si la ala anu' asta
shoeshine
Postat pe 12 Ianuarie 2010 19:27
te inteleg. am avut si eu probleme asta mai de mult dar a trecut. solutia? : un alt partener.... nu glumesc pe bune, si eu ma intrebam la fel spuneam ca il iubesc si bla bla.... dar nu e asa acum simt adevarata placere. dar daca totusi vrei sa il pastrezi comunicai problema ta.....
Adelyna84
Postat pe 4 Februarie 2010 18:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dureri la ciclu 12 De la: ella99 27 Iunie 2010 22:43
anexita stanga 10 De la: hailey 6 Februarie 2011 03:21
ce se recomanda? 2 De la: camiflorea 3 Martie 2010 20:59
HPV - tratament 43 De la: monissica 7 Februarie 2012 16:53
spasmofilie 3 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 05:56