Setari Cookie-uri

Vinul rosu si anticonceptionalele

Am o mare dilema .De curand am fost la medic la un control ginecologic si mi-a prescris anticonceptionalele Karissa.Problema este ca eu am circulatia cam proasta,in sensul ca mainile imi sunt tot timpul reci si au o culoare ciudata..ori sunt rosii ori duc spre vanat. Pe prospectul pastilelor scrie ca daca ai o circulatie proasta nu este indicat sa le iei,dar eu imi doresc sa le iau neaparat.Si am auzit ca vinul in cantitati mici (1 pahar) face foarte bine la circulatie,impiedicand trombocitele.Nu stiu ce sa fac, daca sa incerc sa beau cate un pahar de vin sau nu ..mi-e teama sa nu afecteze efectul anticonceptionalelor.Daca stiti ceva fetelor,va rog sa-mi dati un sfat pentru ca, chiar nu stiu ce sa fac ..Multumesc. :)
ralussh
Postat pe 12 Mai 2011 21:21
De la: ralussh, la data 2011-05-12 21:21:26Am o mare dilema .De curand am fost la medic la un control ginecologic si mi-a prescris anticonceptionalele Karissa.Problema este ca eu am circulatia cam proasta,in sensul ca mainile imi sunt tot timpul reci si au o culoare ciudata..ori sunt rosii ori duc spre vanat. Pe prospectul pastilelor scrie ca daca ai o circulatie proasta nu este indicat sa le iei,dar eu imi doresc sa le iau neaparat.Si am auzit ca vinul in cantitati mici (1 pahar) face foarte bine la circulatie,impiedicand trombocitele.Nu stiu ce sa fac, daca sa incerc sa beau cate un pahar de vin sau nu ..mi-e teama sa nu afecteze efectul anticonceptionalelor.Daca stiti ceva fetelor,va rog sa-mi dati un sfat pentru ca, chiar nu stiu ce sa fac ..Multumesc. :)


Nu te-ai gandit cate betive sunt in lumea asta care iau si anticonceptionale?
Valy90
Postat pe 12 Mai 2011 21:25
Apuca-te de sport,mergi si tu pe la sala...sa vezi cum ti se imbunatateste circulatia...si-ti tonifiezi tot organismul...
The_Exile
Postat pe 12 Mai 2011 21:28
De la: Yharr, la data 2011-05-12 21:28:44Apuca-te de sport,mergi si tu pe la sala...sa vezi cum ti se imbunatateste circulatia...si-ti tonifiezi tot organismul...


Mai buna e damingeana cu vin
Valy90
Postat pe 12 Mai 2011 21:32
De la: Valy90, la data 2011-05-12 21:32:34
De la: Yharr, la data 2011-05-12 21:28:44Apuca-te de sport,mergi si tu pe la sala...sa vezi cum ti se imbunatateste circulatia...si-ti tonifiezi tot organismul...


Mai buna e damingeana cu vin
VAly hai s-o punem de-o bauta impreuna....dar sa nu ma pui sa-ti cant dupa ca te trzesti instantaneu
The_Exile
Postat pe 12 Mai 2011 21:57
De la: Valy90, la data 2011-05-12 21:32:34
De la: Yharr, la data 2011-05-12 21:28:44Apuca-te de sport,mergi si tu pe la sala...sa vezi cum ti se imbunatateste circulatia...si-ti tonifiezi tot organismul...


Mai buna e damingeana cu vin

merge cate un pahar din cand in cand...o data in an mai exact
roz5blue6lila7
Postat pe 12 Mai 2011 22:04
Am uitat sa mentionez faptul ca nu consum alcool in general. :) Nici macar la petreceri.Am abordat aceasta tema pentru ca ma gandeam ca este mai simplu sa gusti niste vin decat sa te chinui sa faci tot felul de exercitii (mai ales ca eu nu cred ca am nevoie de ele in sensul ca oricum sunt slabuta,daca mai fac si exercitii...) Multumesc de raspunsuri si ..mai astept si alte variante. :)
ralussh
Postat pe 13 Mai 2011 21:41
De la: ralussh, la data 2011-05-12 21:21:26Am o mare dilema .De curand am fost la medic la un control ginecologic si mi-a prescris anticonceptionalele Karissa.Problema este ca eu am circulatia cam proasta,in sensul ca mainile imi sunt tot timpul reci si au o culoare ciudata..ori sunt rosii ori duc spre vanat. Pe prospectul pastilelor scrie ca daca ai o circulatie proasta nu este indicat sa le iei,dar eu imi doresc sa le iau neaparat.Si am auzit ca vinul in cantitati mici (1 pahar) face foarte bine la circulatie,impiedicand trombocitele.Nu stiu ce sa fac, daca sa incerc sa beau cate un pahar de vin sau nu ..mi-e teama sa nu afecteze efectul anticonceptionalelor.Daca stiti ceva fetelor,va rog sa-mi dati un sfat pentru ca, chiar nu stiu ce sa fac ..Multumesc. :)
si eu beau seara un pahar de vin,,pt ca am circulatia proasta,dar eu nu iau anticonceptionale.
denis_roxana
Postat pe 13 Mai 2011 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
necroza aseptica cap femural 2 De la: aida.matei 14 Aprilie 2011 14:45
De ce nu divorteaza Ashton Kutcher de Demi Moore? 18 De la: kudika_16982 8 Noiembrie 2012 09:41
oje 2 De la: polin 6 Decembrie 2011 22:28
AM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU!!! 3 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:52
Film 7 De la: mezeimelinda 23 Iulie 2014 21:02