Setari Cookie-uri

Fortze supranaturale malefice

buna ,ma numesc Melissa.Am si eu nevoie de ajutor.......akum o jumatate de an am gasit un articol despre fortze supranaturale malefice pe kudika in kre cineva povestea cum a avut o experientza stranie si infricosatoare cu o fortza malefica . Acea persoana a simtit o presiune foarte puternica si era imobilizata,nu putea sa se miste nici sa strige dupa ajutor. O prietena de a mea fara sa stie de acest articol mi'a povestit infricosata de o intamplare exact ca aceea din acel articol ....nu putea sa se miste,sa strige dupa ajutor nici sa respire pt kateva secunde si simtea o mare presiune pe corp.....As vrea ca cel care a scirs acel articol sa adauge idul asta in lista melisa_sweet_angel ....ca sa imi spuna ce a facut ca sa nu ii se mai intample lukruri dinastea pt ka vreau sa o ajut pe priietena mea.
VA multumesc!!
Romantic_Girl
Postat pe 17 Februarie 2011 18:54
Buhuhu.............
anastasia_m
Postat pe 17 Februarie 2011 19:18
De la: Romantic_Girl, la data 2011-02-17 18:54:11 buna ,ma numesc Melissa.Am si eu nevoie de ajutor.......akum o jumatate de an am gasit un articol despre fortze supranaturale malefice pe kudika in kre cineva povestea cum a avut o experientza stranie si infricosatoare cu o fortza malefica . Acea persoana a simtit o presiune foarte puternica si era imobilizata,nu putea sa se miste nici sa strige dupa ajutor. O prietena de a mea fara sa stie de acest articol mi'a povestit infricosata de o intamplare exact ca aceea din acel articol ....nu putea sa se miste,sa strige dupa ajutor nici sa respire pt kateva secunde si simtea o mare presiune pe corp.....As vrea ca cel care a scirs acel articol sa adauge idul asta in lista melisa_sweet_angel ....ca sa imi spuna ce a facut ca sa nu ii se mai intample lukruri dinastea pt ka vreau sa o ajut pe priietena mea.
VA multumesc!!


Stai linistita, nu o sa i se mai intample. Spune-i sa nu mai manance mult seara S-a intamplat la pragul dintre vis si realitate, nu l-a chinuit nimeni. Nu va mai speriati atat.
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 19:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-17 19:58:23
De la: Romantic_Girl, la data 2011-02-17 18:54:11 buna ,ma numesc Melissa.Am si eu nevoie de ajutor.......akum o jumatate de an am gasit un articol despre fortze supranaturale malefice pe kudika in kre cineva povestea cum a avut o experientza stranie si infricosatoare cu o fortza malefica . Acea persoana a simtit o presiune foarte puternica si era imobilizata,nu putea sa se miste nici sa strige dupa ajutor. O prietena de a mea fara sa stie de acest articol mi'a povestit infricosata de o intamplare exact ca aceea din acel articol ....nu putea sa se miste,sa strige dupa ajutor nici sa respire pt kateva secunde si simtea o mare presiune pe corp.....As vrea ca cel care a scirs acel articol sa adauge idul asta in lista melisa_sweet_angel ....ca sa imi spuna ce a facut ca sa nu ii se mai intample lukruri dinastea pt ka vreau sa o ajut pe priietena mea.
VA multumesc!!


Stai linistita, nu o sa i se mai intample. Spune-i sa nu mai manance mult seara S-a intamplat la pragul dintre vis si realitate, nu l-a chinuit nimeni. Nu va mai speriati atat.


nu cred foarte mult in chestiile acestea...este posibil sa fi fost un simplu vis care a parut foarte real...
dyenutsa
Postat pe 17 Februarie 2011 20:03
Poti cauta articole pe net despre "starea de veghe" ..parca...eu am vazut un documentar pe Discovery; acolo explica clar ce anume se intampla( nu mai tin minte detalii, sorry)
mimi_ca29
Postat pe 17 Februarie 2011 20:08
sunt tot felul de stari emotionale...poti cauta pe internet despre acest subiect sunt sigura ca vei gasi ceva folositor...
dyenutsa
Postat pe 17 Februarie 2011 20:11
hey! nu e nici o forta malefica :|. alea nu se manifesta asa crede ma. poate e o stare de veghe cum mai zicea cineva sau poate e o lipsa de ceva in organism si a fost un fel de criza. dar de la asta pn la a se vorbi de o forta malefica e cale lunga. fortele malefice isi fac altfel simtita prezenta.
swanheart_30
Postat pe 19 Februarie 2011 05:17
Ca sa nu vi se mai intimple accest lucru cind va culcati sa dormiti puneti va BIBLIA sub perna.
bodyro
Postat pe 19 Februarie 2011 05:41
Sfaturi pentru prietena ta:
Da,e bine sa dormi cu Biblia sau Noul Testament-in functie de care din ele dispui- sub perna pentru ca te protejeaza de vise sau stari rele pe timpul noptii.Insa,in acelasi timp,poate fi un semn ca ar trebui sa incerci sa te rogi la Dumnezeu mai des sau sa mai aprinzi cd ai timp o lumanare la Biserica.Inainte de culcare,spune si tu macar o mica rugaciune.Chiar si cea mai scurta rugaciune ,,Doamne ajuta!"spusa cu credinta te ajuta foarte mult.Alunga orice gand negativ din mintea ta caci se pot manifesta aceste simptome sau vise si din cauza stresului-Relax tea sau Ceai antistres de la Plafar iti vor fi de un real ajutor -Ai grija de tine si fii optimista!
Alisia2010
Postat pe 19 Februarie 2011 06:03
Imi pare rau sa o contrazic pe Alisia.De foarte multe ori "fortele malefice" nu sunt interioare si de natura psihica, ceea ce ne-ar putea permite sa catalogam omul care descrie o serie de evenimente insolite ca fiind bolnav psihic. In majoritatea cazurilor, aceste forte sunt exterioare individului si pot provoca alterarea starii de sanatate a persoanei in cauza, avant o alta explicatie decat microbii sau virusii. Citirea Bibliei sau ascunderea ei sub perna (sau a altor carti sapientiale ,) nu rezolva problema, deoarece pe aceste forte le doare in pix, in stilou sau in alte obiecte de scris ,de apartenenta persoanei la ateism sau la una dintre religiile recunoscute.
kudika023770
Postat pe 19 Februarie 2011 08:02
De la: bodyro, la data 2011-02-19 05:41:28Ca sa nu vi se mai intimple accest lucru cind va culcati sa dormiti puneti va BIBLIA sub perna.


asta daca esti credincios naiv.totul tine de psihic pentru ca daca in copertile bibliei iti baga cineva alta carte ,de exemplu kamasutra efectul va fi acelasi daca tu esti convins ca ai biblia.
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 08:02
O femeie pe care o forta malefica o calca cu sadism pe picioare, s-a uitat la ea si a spus:
-Sa stii ca degeaba ma calci.Asta denota ca te porti ca un derbedeu. Iti spun lucrul acesta pentru ca nu stiu daca stii, dar eu am fost la biserica si am aprins trei lumanari. Decat sa te porti asa desantat, mai bine mi-ai face un masaj pe spate, fiindca ma cam doare mijlocul.
kudika023770
Postat pe 19 Februarie 2011 08:07
De la: pickard, la data 2011-02-19 08:02:24
De la: bodyro, la data 2011-02-19 05:41:28Ca sa nu vi se mai intimple accest lucru cind va culcati sa dormiti puneti va BIBLIA sub perna.


asta daca esti credincios naiv.totul tine de psihic pentru ca daca in copertile bibliei iti baga cineva alta carte ,de exemplu kamasutra efectul va fi acelasi daca tu esti convins ca ai biblia.




anastasia_m
Postat pe 19 Februarie 2011 08:10
De la: Alisia2010, la data 2011-02-19 06:03:43Sfaturi pentru prietena ta:



daca vreodata voi scrie o carte, sigur asta i va fi titlul [img]http://img832.imageshack.us/img832/3162/duckhuntdog222.gif[/img]
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 08:13
In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.
valenti
Postat pe 19 Februarie 2011 08:24
Buna Melissa,
Am citit articolul tau despre
'fortele supranaturale'. Esti crestina ortodoxa? Daca da, atunci du-te la un preot si povesteste-i toata intamplarea. Te va invata ce sa faci. Adica, sa te rogi Domnului si Maicii Domnului. Ai o carte de rugaciuni? Daca nu ai, cumpara o carte de rugaciuni si citeste Paraclisul Maicii Domnului. Aceste "forte supranaturale" de care vorbesti nu sunt altceva decat acei ingeri pe care Domnul i-a decazut. Daca esti crestina vei intelege despre ce vorbesc, daca nu, cauta un preot ortodox si te va lamuri.
Bunul Dumnezeu ingaduie multe vrajmasului, tocmai ca noi sa ne intoarcem fata spre el, spre adevarata credinta.
EL vrea ca noi , pacatosii, sa ne trezim ca sa putem fi mantuiti.

Cu drag, Gabriela
miculascet
Postat pe 19 Februarie 2011 08:28
De la: valenti, la data 2011-02-19 08:24:20In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.


daca tu crezi ca locul unde faci dragoste poate fi un loc spurcat......imi pare rau pentru tine
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 08:33
De la: pickard, la data 2011-02-19 08:33:07
De la: valenti, la data 2011-02-19 08:24:20In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.


daca tu crezi ca locul unde faci dragoste poate fi un loc spurcat......imi pare rau pentru tine


mimi_ca29
Postat pe 19 Februarie 2011 08:41
De la: valenti, la data 2011-02-19 08:24:20In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.


ce face religia prost inteleasa din om

battleofwits
Postat pe 19 Februarie 2011 08:45
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 08:41:07
De la: pickard, la data 2011-02-19 08:33:07
De la: valenti, la data 2011-02-19 08:24:20In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.


daca tu crezi ca locul unde faci dragoste poate fi un loc spurcat......imi pare rau pentru tine




pentru mine locul unde fac dragoste, chiar daca ar fi WC-ul garii din dolhasca ,este un loc minunat de care mi-as aminti cu placere mereu
unii au ramas in evul mediu timpuriu cand si spalarea zonelor intime era un pacat
pickard
Postat pe 19 Februarie 2011 08:54
este o stare care poate aparea uneori cand te trezesti. nu e nici o FORTA MALEFICA hahhaha. e o paralizie temporara nustiu-de care, ce poate aparea atunci cand te trezesti. am vazut asta intr-un documentar despre americanii care credeau ca au fost vizitati de extraterestrii, si un MEDIC EXPLICA tocmai ca nu e nimic paranormal, se poate intampla... sorry sa spulber misterul. paralizie, panica , senzatie de greutate.. exact asa descria si medicul acela.
kudika125087
Postat pe 19 Februarie 2011 09:09
De la: pickard, la data 2011-02-19 08:54:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-19 08:41:07
De la: pickard, la data 2011-02-19 08:33:07
De la: valenti, la data 2011-02-19 08:24:20In pat sub perna nu se tin carti de rugaciuni decat acolo unde patul nu este spurcat(nu se face dragoste).Cu multa credinta si rugaciune sepoate scapa de energiile negative.


daca tu crezi ca locul unde faci dragoste poate fi un loc spurcat......imi pare rau pentru tine




pentru mine locul unde fac dragoste, chiar daca ar fi WC-ul garii din dolhasca ,este un loc minunat de care mi-as aminti cu placere mereu
unii au ramas in evul mediu timpuriu cand si spalarea zonelor intime era un pacat


WC-ul garii ... nici chiar asa dude...
rockk
Postat pe 19 Februarie 2011 09:21
degeaba puneti biblia sub perna ca nu va ajuta cu nimik,mai mult va ajuta daca inainte de a va culca o cititi si va rugati ca sa aevti o noapte linistita si atunci sigur nu vi se mai intampla nimik rau..
reby_becky
Postat pe 19 Februarie 2011 09:23
"In timpul somnului, corpul alterneaza intre starea REM si starea numita "miscarea non-rapida a ochilor" (NREM-non-rapid eye movement). Un ciclu de REM si NREM dureaza circa 90 de minute. Mai intai are loc faza de "miscare non-rapida a ochilor" care reprezinta circa 75% din intreaga perioada de somn. Atunci, corpul se relaxeaza si se reincarca cu energie. La finalul acestei prime perioade, somnul trece in stadiul de "miscare rapida a ochiului". Ochii ti se misca rapid si poti sa visezi, dar restul corpului iti ramane foarte relaxat. Muschii sunt "dezactivati" in timpul acestui stadiu al somnului. Daca devii constient inainte ca acest ciclu sa se incheie, poti sa observi ca nu poti sa te misti sau sa vorbesti"
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 09:30
De la: Barbie30_, la data 2011-02-19 09:30:01"In timpul somnului, corpul alterneaza intre starea REM si starea numita "miscarea non-rapida a ochilor" (NREM-non-rapid eye movement). Un ciclu de REM si NREM dureaza circa 90 de minute. Mai intai are loc faza de "miscare non-rapida a ochilor" care reprezinta circa 75% din intreaga perioada de somn. Atunci, corpul se relaxeaza si se reincarca cu energie. La finalul acestei prime perioade, somnul trece in stadiul de "miscare rapida a ochiului". Ochii ti se misca rapid si poti sa visezi, dar restul corpului iti ramane foarte relaxat. Muschii sunt "dezactivati" in timpul acestui stadiu al somnului. Daca devii constient inainte ca acest ciclu sa se incheie, poti sa observi ca nu poti sa te misti sau sa vorbesti"
ya auzi ce inteligenta este papusica barbi,,vai vaiiiii,,bravooo barbika mika bravoooio
thadoogback
Postat pe 19 Februarie 2011 09:44
si mie mi s a intamplat acum cativa ani. Daca Omul nu poate demonstra stiintific ceva asta nu inseamna ca nu exista acel ceva.pa
vierme13
Postat pe 19 Februarie 2011 09:54
De la: vierme13, la data 2011-02-19 09:54:53si mie mi s a intamplat acum cativa ani. Daca Omul nu poate demonstra stiintific ceva asta nu inseamna ca nu exista acel ceva.pa
pa si la revedereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
thadoogback
Postat pe 19 Februarie 2011 09:56
Draga Melisa, aceste forte malefice exista,dar trebuie sa se apere impotriva lor, prin credinta! Sa citeasca Acoperamantul Maicii Domnului, sa tina in poseta tot timpul Braul Maicii Domnului,sa mearga la biserica, sa se spovedeasca, sa posteasca miercurea si vinerea, posturile de peste an, ca oricum fac bine si sanatatii, si sa nu faca pe cineva sa planga din cauza ta! Multa sanatate prietenii tale! Cu drag- Aneta
kudika008125
Postat pe 19 Februarie 2011 10:00
De la: kudika008125, la data 2011-02-19 10:00:18Draga Melisa, aceste forte malefice exista,dar trebuie sa se apere impotriva lor, prin credinta! Sa citeasca Acoperamantul Maicii Domnului, sa tina in poseta tot timpul Braul Maicii Domnului,sa mearga la biserica, sa se spovedeasca, sa posteasca miercurea si vinerea, posturile de peste an, ca oricum fac bine si sanatatii, si sa nu faca pe cineva sa planga din cauza ta! Multa sanatate prietenii tale! Cu drag- Aneta
bravoooo,,,bn ca mai exista si femei adevarate
thadoogback
Postat pe 19 Februarie 2011 10:06
De la: thadoogback, la data 2011-02-19 09:44:12
De la: Barbie30_, la data 2011-02-19 09:30:01"In timpul somnului, corpul alterneaza intre starea REM si starea numita "miscarea non-rapida a ochilor" (NREM-non-rapid eye movement). Un ciclu de REM si NREM dureaza circa 90 de minute. Mai intai are loc faza de "miscare non-rapida a ochilor" care reprezinta circa 75% din intreaga perioada de somn. Atunci, corpul se relaxeaza si se reincarca cu energie. La finalul acestei prime perioade, somnul trece in stadiul de "miscare rapida a ochiului". Ochii ti se misca rapid si poti sa visezi, dar restul corpului iti ramane foarte relaxat. Muschii sunt "dezactivati" in timpul acestui stadiu al somnului. Daca devii constient inainte ca acest ciclu sa se incheie, poti sa observi ca nu poti sa te misti sau sa vorbesti"
ya auzi ce inteligenta este papusica barbi,,vai vaiiiii,,bravooo barbika mika bravoooio


N-ai tu treaba,cin` te-ntreaba zici c-ai treaba
Barbie30_
Postat pe 19 Februarie 2011 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Doctor ginecolog bun? 1 De la: Iulia162005 16 Iunie 2011 02:19
buna 4 De la: kudika472186 15 Noiembrie 2011 23:26
ciclu intarziat 7 De la: kudika_974775 13 Octombrie 2014 00:35
de ce femeile sunt intodeauna geloase??? 113 De la: polin 8 Decembrie 2011 20:20
***Probleme cu TENUL*** 4 De la: kudika196886 13 Martie 2012 16:18