Setari Cookie-uri

Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten...

Salut tuturor! Incer pe cat de scurt pot sa povestesc,incercand sa ma fac inteleasa.Am fost cu un baiat 2 ani jumatate.Pt el a fost prima relatie serioasa,de lunga durata si de aceea am iontampinat unele neintelegeri legate de adaptarea lui la acest statut...sa zic asa.Am avut de mai multe ori discutii in contradictoriu,de 2 ori chiar ne am despartit cateva saptamani.El nu reusea sa comunice cu mn,daca era ceva ce nu-i placea la mn,nu-mi spunea la momentul respectiv,ci astepta,se strangeau mai multe apoi rabufnea.Dar,in cele din urma reuseam si treceam peste toate neintelegeriele.Au fost multe lucruri peste care eu am trecut.El,desi are 29 de ani,ii povesteste mamei lui tot ce face,mama lui stia cand noi 2 ne certam,stia motivele,stia tot,iar eu,bineinteles eram cea mai vinovata,iar ea se baga mereu,ba chiar de ziua mea de nastere ma acuza de niste lucruri total neadevarate,eu plangeam,iar el tacea. Nu avea curajul sa deschida gura in fata mamei lui nici macar pt a-mi lua apararea cand era cazul.Nu am vrut sa cred si sa accept faptul ca astfel de lucruri le face o persoana care nu iubeste cu adevarat.Am crezut in el si am mers mai departe.Apoi,a venit cearta finala,culminata bineinteles,cu despartirea.Si,ca de obicei ne certam din prostii.Eu luasem permisul de conducere,el avea niste bani stransi,l-am intrebat daca o sa-i foloseasca curand,si pt ca a zis ca nu,l-am rugat sa ma imprumute si pe mn cu o anumita suma sa mi cumpar o masina,bani pe care i-as fi returnat lunar.Raspunsul lui a fost unul simplu,nejustificat:nu pot.Desi nu facea nimic cu ei,am ajuns la concluzia ca nu a avut suficienta incredere in mn sa mi dea,sau,pt ca stia ce urmeaza sa faca,nu a avut curajul sa mi dea din teama de a nu-i returna si,pt mn era un motiv in plus de a crede ca nu ma iubeste cu adevarat.Automat ca m-am simtit rau,nu pt ca nu mi i-a dat,ci mai mult pt ca nu a stiut cum sa puna problema si cum sa-mi motiveze.Apoi,la 2 zile vine el la mn ca si cum nu s-a intamplat nimic,fara sa rezolvam problema si m-am simtit si mai ofensata si nu m-am dus la el asa cum faceam de obicei.Apoi,bineitneles ca in cateva zile,mi-a trecut supararea si am vrut sa vb cu el,sa-mi cer tot eu scuze,daca am exagerat.Dar,nu a vrut pur si simplu sa mai continuam relatia,m-a lasta sa il sun de nu stiu cate ori,isi inchidea telefoanele ca sa nu-l mai deranjez.A motivat ca nu vrea sa o luam de la capat cu neintelegerile,desi nu ar fi fost prima data cand faceam asta.Cel mai curios pt mn a fost faptul ca in ultimele duminici,cand ajungea in localitatea in care lucra,la ora 9 se culca motivand ca e obosit,ceea ce alta data nu facea,iar motive nu avea sa fie obosit caci weekend-urile erau relaxante,nu muncea.Dupa 2 luni,timp in care l-am tot cautat,eu am plecat in Spania,la sora mea sa-mi caut de munca si sa incerc sa-l uit si sa-mi vad de viata mea.Am mai avut discutii pe net,in care imi zicea ca iese cu cineva si asta la 1 luna jumate dupa ce ne-am despartit.Eu cred ca deja era cu persoana respectiva de nu a vrut pur si simplu sa ne mai impacam si mai ales ca nici nu a asteptat prea mult timp dupa ce ne-am despartit,desi se presupunea ca ma iubeste.In fine,prin informatii de la niste cunostinte comune am aflat ca nu ar iesi cu nimeni,doar ca iese la suc din cand in cand cu niste prieteni,colegi de munca:un cuplu si cu inca o fata,care era fosta prietena a celui mai bun prieten al lui,persoane cu care iesea mai mult doar cand prietenul lui,A.era cu fata respectiva,G.si de aceea mi s-a parut curios faptul. Dar apoi el mi-a zis ca iese cu o colega de serviciu si imediat am banuit ca este vorba de G.,care nu mai era cu prietenul lui nu de mult timp.Iar cand i-am zis nici nu a negat nici nu a confirmat,ceea ce mie mi-a demonstrat ca e adevarat.A zis doar ca e treaba lui ce face si cu cn iese,ceea ce este total adevarat din moment ce noi nu mai avem nici o treaba.Dar i-am zis ca nu e bn ceea ce face. Eu stiu ca faptul ca e treaba lor ce fac,din moment ce fata respectiva nu mai e cu prietenul lui si nu ar trebui sa conteze,dar,noi oamenii asa suntem,poate ii judecam bn sau nu.Poate s-au indragistit unul de celalat,dar,totusi,nu mi s-a parut un gest prea frumos din partea lor si ei,banuiesc ca de asemene stiu ca nu fac bn din moment ce se ascund de toata lumea,mai ales de A. Dar,eu nu ma pot abtine sa nu ma intreb cum a putut el,fostul meu prieten sa faca asta,stiind cat de indragostit era baiatul ala de ea,cat a suferit dupa ea,stiind cand ii plangea pe umar cand ea desi era cu el,mai umbla si cu un altul de care,chipurile era indragostita,un tip care mucea in afara iar cand venea in concedii se cula ca cu el,iar pe asta il evita si cand pleca ala se intorcea iar la A? A uitat cand ii dadea sfaturi si il compatimea ca isi cheltuia tot salariul cu ea ducand-o in excursii,cumparandu-i haine,apoi ramanea fara bani de la un salariu la altul si se imprumuta? Acum el ce face? O ia de buna desi inainte o critica? A adus-o chiar si acasa,la parinti,in orasul in care si eu locuiesc.Si asta imi demonstreaza ca ei sunt de mai mult timp impreuna daca relatia lor e atat de avansata.Noi suntem despartiti din ianuarie. Potae chiar sunt indragostiti unul de celalalt,poate sunt jumatati perfecte,caci oricum au demonstrat ca amandoi au fost ipocriti la faza asta. Si el ii povestea si mamei lui ce ii facea ea lui A.Oare cum o accepta? Sau poate nu stie ca e aceeasi persoana.Caci,mie mi-a zis in fata ca dacanu ii placea de mn,relatia noastra se termina de mult.Si v-am mai scris ca se baga mereu in relatia noastra.Dar,normal ca o accepta,caci ea are masina,parintii ei au murit si ea are aprtament,locuieste singura,are servici,are stare buna.Eu nu am masina,nu am casa mea,nici servici nu am avut in ultimii 2 ani si plus de asta nu ii convine nici faptul ca in ultimul an am stat cu nepotul meu,am ajutat-o pe sora mea,caci nu m-a lasat inima sa o las sa se chinuie. Credeti ca e bn cum au procedat?
Imi cer scuze ca v-am rapit mult timp! Scriind,m-a ajutat si pe mn sa ma descarc. Acum,el a decazut mult in fata ochilor mei.Nu e baiat rau,dar este usor influenatabil de mama,sora,prieteni binevoitori...acel cuplu cu care iesea...care au l-au sfatuit atat de bn incat sa pice in plasa lor.Consider ca intr-o relatie,daca exista neintelegeri,se datoreaza amandorura,nu numai unuia.Nu cred ca doar el a gresit,si eu cu siguranta,dar am stiut si am vrut sa invat sa ma schimb,avand aceleasi pretentii,dar cand el nu stie nici macar o vorba frumoasa sa-mi zica...sa-mi zica ca-s frumoasa,ca se mandreste cu mn,daca nici atata lucru nu poate invata,cu cine sa ma lupt?Nu a stiut sa se poarte si l-am inteles,l-am asteptat sa invete,dar se pare ca nu avrut.Ppoateactuala nu o sa aive aceste mici pretentii...poate e mai buna decat mn,caci ea ii ofera mai mult decat am putut eu oferi...Si,barbatul tot barbat e...Ea e langa el,o fi mai invatata,ii ofera ceea ce vrea,nu doar o data pe saptamana casi mn,vazandu-ne rar.In fine...nu stiu cu ce a ales.Eu consider ca valorez mai mult ca ea,caci eu am ce ea nu are...suflet.Dar daca se dovedesteca ei nu sunt suflete pereche si nu se intelg,deschide si el ochii si se despart,la mn sa nu vina...caci pt mn nu va mai exista.
Va multumesc pt ca ati citit!

Postat pe 15 Mai 2011 16:13
De la: , la data 2011-05-15 16:13:06Salut tuturor! Incer pe cat de scurt pot sa povestesc,


se putea si mai mult?

ne faci si noua un rezumat?
_Cryssa_
Postat pe 15 Mai 2011 16:16
Draga mea, greu mi-a fost sa inteleg pana in final, ce vrei de la noi. Initial am crezut ca problema-i a ta, ca suferi ca alea alea. SI cand colo, pe tine nu te lasa o fosta amica de-a unui fost amic, cuscru de cumatru vitreg sa dormi noptile doar pentru ca fostul tau iubit vrea sa traisaca cum ii place.
Asta n-am s-o inteleg in veci.
Ai avut o relatie, s-a terminat. Ai dreptul sa iti alegi pe oricine este liber in lumea asta care iti place si t eplace. Nu ma intereseaza ca a fost x-ulescu cu fostul meu iubit, cu fosta lui verisoara, cu nu mai stiu cine. Fiecare dintre noi avem aceleasi drepturi. Cand imi place de cineva si cand acel cineva ma place p emine, de ce ar trebui sa dau socoteala liste intregi de fosti si foste din viata noastra?

Tu vezi-ti de munca (bafta sa gasesti), vezi-ti de viata ta si lasa-i si pe altii sa traiasca asa cum vor si cu cine vor. Ca nu vine nimeni la usa ta sa-ti ceara nici adapost, nici de mancare.

Jesus, ce va mai pasa de ce lasati in urma.. ca si cum ar fi cineva dator sa se ploconeasca in fata voastra o viata intreaga sau sa va faca icoana.
rashela
Postat pe 15 Mai 2011 16:29
Vai de mine... Ce am obosit!
mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 16:35
nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 16:39
Pentru cei care n-au chef sa citeasca tot, scurt rezumat:
- ea are o relatie ca oricare alta, nici mai buna nici mai rea. Se despart pentru ca nu mai merge. Ea pleca in Spania sa munceasca, ceea ce inseamna o lunga perioada de timp. El isi vede de viata lui gasind alinare la o fata ce a fost iubita prietenului.
Ei bine, credeti sau nu, trei sferturi din mesajul care face obiectul acestui topic sunt intrebari: de ce ea si nu eu? Cu ce e aia mai buna ca mine? E o fost, cum e posibil asa ceva. Etc etc....

Un fel de capra vecinului. Ca asa-i romanul.

rashela
Postat pe 15 Mai 2011 16:42
imediat ce a deschis topicul si-a sters contul
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 16:43
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:35:07Vai de mine... Ce am obosit!

eu nu ce rost are sa citesc ce a scris cineva care a fugit sau poate se chinuie sa isi faca alt cont, sa vada raspunsurile
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 16:45
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Sunt nshpe mii de situatii in lume cand oamenii se despart si se casatoresc cu persoane din anturajul comun. SI nimeni nu-i considera imorali. Uneori raman amici, alteori isi vede fiecare de viata lui.

Se gasesc mereu romanii, ai mai drepti si mai curati oameni din lume, sa judece asemenea fapte. N-a furat nimic, nu a silit pe nimeni la nimic. E decizia fiecaruia cu cine vrea sa-si petreaca restul vietii.
rashela
Postat pe 15 Mai 2011 16:45
Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff
mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 16:49
De la: rashela, la data 2011-05-15 16:45:37
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Sunt nshpe mii de situatii in lume cand oamenii se despart si se casatoresc cu persoane din anturajul comun. SI nimeni nu-i considera imorali. Uneori raman amici, alteori isi vede fiecare de viata lui.

Se gasesc mereu romanii, ai mai drepti si mai curati oameni din lume, sa judece asemenea fapte. N-a furat nimic, nu a silit pe nimeni la nimic. E decizia fiecaruia cu cine vrea sa-si petreaca restul vietii.


Nu am sters nici un cont.Si asa cum si eu am scris,dar dac nu ati citit,caci intr-adevar era destul de mult de citit,asa suntem noi oamenii,in general,cand ni se intampla ceva de genul,avem tendinta de a judeca si nu vreau sa judec,caci e alegerea lui,e viata lui. Dar,voi ma judecati pe mn,deci exact ceea ce ziceti ca face romanul. Dar,poate ca nu ati trecut printr-o asemenea situatie,dar daca ati trece,as vrea sa va vad atunci daca nu aveti aceleasi nelamuriri ca mn. Iar eu daca am plecat in Spania,a fost dupa ce 2 luni l-am tot cautat,dar daca omul nu a mai vrut,am decis sa plec,sa uit si sa-mi vad de viata mea.
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 16:53
De la: rashela, la data 2011-05-15 16:45:37
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Sunt nshpe mii de situatii in lume cand oamenii se despart si se casatoresc cu persoane din anturajul comun. SI nimeni nu-i considera imorali. Uneori raman amici, alteori isi vede fiecare de viata lui.

Se gasesc mereu romanii, ai mai drepti si mai curati oameni din lume, sa judece asemenea fapte. N-a furat nimic, nu a silit pe nimeni la nimic. E decizia fiecaruia cu cine vrea sa-si petreaca restul vietii.


nu ma intereseaza viata altora, m-am referit strict la mine
daca fosta mea iubita se hotaraste sa stea cu cel mai bun prieten ... cineva are o problema
mi se pare o cruzime sa continui o prietenie de genul asta
nu am nimic cu ei, insa viata lor si viata mea nu are rost sa se mai intersecteze

si da, din fostele iubite am prietene, unele chiar bune

acum depinde de fiecare ce inseamna "iubita" ... in facultate le share-uiam mai rau ca pe torrente
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 16:55
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Cum e posibil sa-ti dai cu parea despre o poveste fara s-o citesti?
Vrei sa-mi spui ca, de vezi in vitrina cartea "Pisica in cizme" o cumperi si o face cadou nepotelei tale zicandu-i ca trebuie sa fie "Motanul incaltat"?

Bun asa! :)
rashela
Postat pe 15 Mai 2011 16:56
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 16:53:10
De la: rashela, la data 2011-05-15 16:45:37
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Sunt nshpe mii de situatii in lume cand oamenii se despart si se casatoresc cu persoane din anturajul comun. SI nimeni nu-i considera imorali. Uneori raman amici, alteori isi vede fiecare de viata lui.

Se gasesc mereu romanii, ai mai drepti si mai curati oameni din lume, sa judece asemenea fapte. N-a furat nimic, nu a silit pe nimeni la nimic. E decizia fiecaruia cu cine vrea sa-si petreaca restul vietii.


Nu am sters nici un cont.Si asa cum si eu am scris,dar dac nu ati citit,caci intr-adevar era destul de mult de citit,asa suntem noi oamenii,in general,cand ni se intampla ceva de genul,avem tendinta de a judeca si nu vreau sa judec,caci e alegerea lui,e viata lui. Dar,voi ma judecati pe mn,deci exact ceea ce ziceti ca face romanul. Dar,poate ca nu ati trecut printr-o asemenea situatie,dar daca ati trece,as vrea sa va vad atunci daca nu aveti aceleasi nelamuriri ca mn. Iar eu daca am plecat in Spania,a fost dupa ce 2 luni l-am tot cautat,dar daca omul nu a mai vrut,am decis sa plec,sa uit si sa-mi vad de viata mea.



Si cand incepi sa-ti vezi de viata ta? Ca deja spui ca au trecut doua luni si uite ce topic ai deschis.
rashela
Postat pe 15 Mai 2011 16:57
De la: rashela, la data 2011-05-15 16:56:04
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 16:39:42nu am citit
insa situatiie de genul "Cand umblii cu fosta prietena a celui mai bun prieten..." mi se par jenante, iar "cel mai bun prieten" devine un strain


Cum e posibil sa-ti dai cu parea despre o poveste fara s-o citesti?
Vrei sa-mi spui ca, de vezi in vitrina cartea "Pisica in cizme" o cumperi si o face cadou nepotelei tale zicandu-i ca trebuie sa fie "Motanul incaltat"?

Bun asa! :)


am spus ca m-am referit doar la situatia de genul

persoana care a deschis topicul nu ma intereseaza pentru ca scrie mult, iar eu nu am chef de citit balarii
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 16:58
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:49:06Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff



Imi pare rau,dar nu sunt absolut deloc invidioasa! Daca viata si Dumnezeu atat m-au putut ajuta sa fac pana acum in viata,asta e,dar nu o sa stau sa accept doar cat am primit,ci o sa lupt sa imi fac viata mai buna si poate Dumnezeu ma va ajuta de acum in colo .Poate multi dintre voi ati avut norocul sa aveti oo viata frumoasa,plina de impliniri si pe cineva care sa va ajute sa ajungeti unde ati ajuns,dar nu toata lumea a avut acest noroc.
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:00
Ia zi-mi de unde-i dadeai tu inapoi banii daca tu nu aveai munca?
Si apoi dupa ce el a stat cu tine,brusc a devenit materialist,si e interesat de una cu situatie?
Singurul lucru care te doare pe tine darga mea este orgoliul....mmmmmmm vanitatea....pacatul favorit al diavolului.....soo sweet
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 17:06
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:00:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:49:06Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff



Imi pare rau,dar nu sunt absolut deloc invidioasa! Daca viata si Dumnezeu atat m-au putut ajuta sa fac pana acum in viata,asta e,dar nu o sa stau sa accept doar cat am primit,ci o sa lupt sa imi fac viata mai buna si poate Dumnezeu ma va ajuta de acum in colo .Poate multi dintre voi ati avut norocul sa aveti oo viata frumoasa,plina de impliniri si pe cineva care sa va ajute sa ajungeti unde ati ajuns,dar nu toata lumea a avut acest noroc.


Am deschis acest topic si am scris atat de mult pt ca stiam ca pe forum asta face lumea...isi mai spune off-ul si poate mai gaseste oameni care sa dea un sfat bun,o incurajare fare sa critice,dar daca oamenii nu stiu decat sa judece,caci asta faceti voi,de ce mai ziceti de mn?...Aruncati voi cu prima piatra daca in viata voastra nu ati avut probleme in dragoste,daca nu ati fost dezamagiti iar in momentul ala nu ati avut tendinta de a vedescarca si a va zice off ul cuiva capabil sa va asculte si intelaga. Si,poate pt unii e mai greu sa treaca peste situatii de genul si de aceea au nevoie de o incurajare,dar poate voi nu ati suferit din dragoste. Am deschis topicul acum,pt ca anumite circumstante m-au facutsa nu mai pot sta in Spania si am fost nevoita sa vin acasa,unde amintirile au revenit. Nu va mai dati cu parerea daca nu va place ce ati citit!
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:13
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:13:56
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:00:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:49:06Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff



Imi pare rau,dar nu sunt absolut deloc invidioasa! Daca viata si Dumnezeu atat m-au putut ajuta sa fac pana acum in viata,asta e,dar nu o sa stau sa accept doar cat am primit,ci o sa lupt sa imi fac viata mai buna si poate Dumnezeu ma va ajuta de acum in colo .Poate multi dintre voi ati avut norocul sa aveti oo viata frumoasa,plina de impliniri si pe cineva care sa va ajute sa ajungeti unde ati ajuns,dar nu toata lumea a avut acest noroc.


Am deschis acest topic si am scris atat de mult pt ca stiam ca pe forum asta face lumea...isi mai spune off-ul si poate mai gaseste oameni care sa dea un sfat bun,o incurajare fare sa critice,dar daca oamenii nu stiu decat sa judece,caci asta faceti voi,de ce mai ziceti de mn?...Aruncati voi cu prima piatra daca in viata voastra nu ati avut probleme in dragoste,daca nu ati fost dezamagiti iar in momentul ala nu ati avut tendinta de a vedescarca si a va zice off ul cuiva capabil sa va asculte si intelaga. Si,poate pt unii e mai greu sa treaca peste situatii de genul si de aceea au nevoie de o incurajare,dar poate voi nu ati suferit din dragoste. Am deschis topicul acum,pt ca anumite circumstante m-au facutsa nu mai pot sta in Spania si am fost nevoita sa vin acasa,unde amintirile au revenit. Nu va mai dati cu parerea daca nu va place ce ati citit!



ok, si tu pana la urma ce vrei?
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 17:17

Hmmm, daca nu gresesc,tu nu cumva esti aia de era iubitul s-o lase in strada??
Parca tot tu ai deschis acel topic.
Valy90
Postat pe 15 Mai 2011 17:20
De la: Yharr, la data 2011-05-15 17:06:46Ia zi-mi de unde-i dadeai tu inapoi banii daca tu nu aveai munca?
Si apoi dupa ce el a stat cu tine,brusc a devenit materialist,si e interesat de una cu situatie?
Singurul lucru care te doare pe tine darga mea este orgoliul....mmmmmmm vanitatea....pacatul favorit al diavolului.....soo sweet


Cine stie,da,asa o fi. Dca tu zici si stii m bn. Asa cum am mai zis,eu stateam cu nepotul meu si pt acest lucru,sora mea imi dadea lunar o suma de bani,asa ca aveam de unde ii inapoia. Si cum el asculta de mama lui careia nu-i convenea faptul ca eu nu am servici,totul e posibil...poatea devenit baiatul materialist.
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:21
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:20:34
Hmmm, daca nu gresesc,tu nu cumva esti aia de era iubitul s-o lase in strada??
Parca tot tu ai deschis acel topic.

Este prima data cand deschid un topic.
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:25
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:25:02
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:20:34
Hmmm, daca nu gresesc,tu nu cumva esti aia de era iubitul s-o lase in strada??
Parca tot tu ai deschis acel topic.

Este prima data cand deschid un topic.


Mi-e greu sa te cred, dar fie.
Valy90
Postat pe 15 Mai 2011 17:29
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 17:17:45
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:13:56
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:00:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:49:06Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff



Imi pare rau,dar nu sunt absolut deloc invidioasa! Daca viata si Dumnezeu atat m-au putut ajuta sa fac pana acum in viata,asta e,dar nu o sa stau sa accept doar cat am primit,ci o sa lupt sa imi fac viata mai buna si poate Dumnezeu ma va ajuta de acum in colo .Poate multi dintre voi ati avut norocul sa aveti oo viata frumoasa,plina de impliniri si pe cineva care sa va ajute sa ajungeti unde ati ajuns,dar nu toata lumea a avut acest noroc.


Am deschis acest topic si am scris atat de mult pt ca stiam ca pe forum asta face lumea...isi mai spune off-ul si poate mai gaseste oameni care sa dea un sfat bun,o incurajare fare sa critice,dar daca oamenii nu stiu decat sa judece,caci asta faceti voi,de ce mai ziceti de mn?...Aruncati voi cu prima piatra daca in viata voastra nu ati avut probleme in dragoste,daca nu ati fost dezamagiti iar in momentul ala nu ati avut tendinta de a vedescarca si a va zice off ul cuiva capabil sa va asculte si intelaga. Si,poate pt unii e mai greu sa treaca peste situatii de genul si de aceea au nevoie de o incurajare,dar poate voi nu ati suferit din dragoste. Am deschis topicul acum,pt ca anumite circumstante m-au facutsa nu mai pot sta in Spania si am fost nevoita sa vin acasa,unde amintirile au revenit. Nu va mai dati cu parerea daca nu va place ce ati citit!



ok, si tu pana la urma ce vrei?


asa cum am mai zis...mi-am zis off-ul. nu am foarte multe prietene care sa ma poate sfatui sa mi vad de viata mea si sa ma poate asculta,caci,vorbind si descarcandu-te e o maniera da atrece peste situatiile grele.l am inteles si stiu ca e treaba lor ce fac,dar mi-a fost un pic greu sa trec peste situatie.am vrut doar sa gasesc un refugiu in voi,dar voi doar criticati,desi nimeni nu e perfect.
multumesc oricum pt pareri!
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:29
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:29:14
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:25:02
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:20:34
Hmmm, daca nu gresesc,tu nu cumva esti aia de era iubitul s-o lase in strada??
Parca tot tu ai deschis acel topic.

Este prima data cand deschid un topic.


Mi-e greu sa te cred, dar fie.

Chiar nu mai conteaza daca,crezi sau nu,dar zic adevarul.Chiar daca nici nu stiu cum am reusit sa postez direct fara sa-mi fac cont.Am scris mesajul si spre surprinderea mea,s-a postat.Credeti ce vreti!
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:31
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:00:24
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 16:49:06Problema ei nu e ca fostul ei prieten s-a cuplat cu fosta prietena a prietenului lui( ufff ce ma doare capu ); problema ei e INVIDIA. Ba ca el nu a iubit-o suficient, ba ca nu i-a imprumutat bani sa-si ia masina, ba ca aia are masina si apartament, ba ca a dus-o acasa......Ufffffff



Imi pare rau,dar nu sunt absolut deloc invidioasa! Daca viata si Dumnezeu atat m-au putut ajuta sa fac pana acum in viata,asta e,dar nu o sa stau sa accept doar cat am primit,ci o sa lupt sa imi fac viata mai buna si poate Dumnezeu ma va ajuta de acum in colo .Poate multi dintre voi ati avut norocul sa aveti oo viata frumoasa,plina de impliniri si pe cineva care sa va ajute sa ajungeti unde ati ajuns,dar nu toata lumea a avut acest noroc.


Daca nu simteai invidie, nu o criticai. Ti- e ciuda ca ti-a luat locul, ti-e ciuda ca e mai buna ca tine, ca are mai multe posibilitati, etc. Asta nu e invidie, draguta? Dar stai linistita, e un sentiment normal. Nu are nici o legatura viata grea pe care ai avut-o cu faptul ca el nu te mai vrea. Dragoste cu sila nu se poate, asa ca trebuie sa uiti si sa mergi mai departe fara resentimente.
mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 17:33
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:31:29
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:29:14
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:25:02
De la: Valy90, la data 2011-05-15 17:20:34
Hmmm, daca nu gresesc,tu nu cumva esti aia de era iubitul s-o lase in strada??
Parca tot tu ai deschis acel topic.

Este prima data cand deschid un topic.


Mi-e greu sa te cred, dar fie.

Chiar nu mai conteaza daca,crezi sau nu,dar zic adevarul.Chiar daca nici nu stiu cum am reusit sa postez direct fara sa-mi fac cont.Am scris mesajul si spre surprinderea mea,s-a postat.Credeti ce vreti!


Observ ca atunci cand am postat prima data,sunt cu un alt id,dar nu stiu cum s-a intamplat asta.Asa cum am mai zis ,crezi ce vrei! Chiar nu am de ce sama justific,desi zic adevarul.
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:35
Concluzia mea dupa raspunsurile primite este ca,probabil voi ma criticati pe mn ca sa nu va simtiti voi cu musca pe caciula,caci tot ce e posibil ca voi sa fi procedat macar o data in viata cum a procedat fata respectiva.Voi credeti ca sunt invidioasa pe o c...a care umbla cu 2 de o data care in afara de s.. nu are nimci de oferit...? In viata nu doar s..-ul e important si eu sunt mandra ca am suflet bun,ceea ce multi dintre voi nu posedati...Asa ca el e cel care a pierdut,dar lasa ca e bn ca a castigat altceva...
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 17:53
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:53:13...eu sunt mandra ca am suflet bun,ceea ce multi dintre voi nu posedati...


serios?

"la naiba", eu ce ma fac acum?
battleofwits
Postat pe 15 Mai 2011 17:55
De la: battleofwits, la data 2011-05-15 17:55:42
De la: kudika399767, la data 2011-05-15 17:53:13...eu sunt mandra ca am suflet bun,ceea ce multi dintre voi nu posedati...


serios?

"la naiba", eu ce ma fac acum?


Nu trebuie sa te faci nimic...caci deja...ESTI...
kudika399767
Postat pe 15 Mai 2011 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help :( 9 De la: just_iulia 26 Iunie 2009 11:47
Ce sa fac ca sa fie totul bine? 11 De la: Metal_spell 14 Decembrie 2009 03:56
Help Meetic! 7 De la: Timeea1 25 Mai 2009 12:44
AMANT SAU AMANTA, NU ESTE DE DURATA.. 128 De la: kudika062191 20 Octombrie 2009 10:45
NEATZA:) LA TOTI CEI CARE MA CUNOSC..CRIZAAAAA SUNTEM IN CRIZEEEEEEEEEEE :sml-fighting0006: 10 De la: yumalai 17 Iunie 2009 07:35