Setari Cookie-uri

CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI?

BUNA LA FETE SI BAIETI AS AVEA O INTREBARE OARE CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI SI ESTI IUBITA ?DE EXEMPLU MONI CU IRI ALT EXEMPLU ISRAELA CU BAIATU DE 33 SI IA ARE 62 AICI POATE E VORBA DE BANI DAR EU SA VA SPUN POVESTEA MEA.CINE MA JUDECA GRESESTE DAR FIECARE CU CONCEPTIA LUI SI CU VIATA LUIFIECARE FACE CE VREA.EU AM 40 DE ANI SI LUCRAM INTRO FABRICA SUNT O FIRE DE GASCA NEBUNA EU NU ARAT LA 40 ASA IMI SPUN COLEGI ARAT CA LA 26 DE ANI BINE CA NU MA FARDEZ SUNT ORIGINALA SI SA VA POVESTESC AM AMUT O VIATA NASPA PANA LA 40 NU AM COPII ASTA MA MULTUMESC CA NAM AVUT NOROC DE UN BARBAT CU CAPU PE UMERI MAM DESPARTIT LA 36 DE ANI SI DEATUNCI TRAIESC O VIATA FERICITA AM APARTAMENT SI TOT CEMI TREBUI SI CUM VA SPUNEAM SUNT O FIRE VESELA DESCHISA DE GASCA NEBUNATICA DISTRACTIVA IMI PLACE SA IES IN CLUBURI SA MA DISTREZ AM FOARTE MULTI PRIETENI NUMAI DE LA 23 IN SUS ADICA PRIETENI FETE CAT SI BAIETI DAR IN VIATA MEA EXISTA NUMAI UNU SIL IUBESC NESPUS DE MULT SI EL PE MINE SUNTEM DE 4 ANI INPREUNA SI NU NE SATURAM UNU DE CELALALT LAM CUNOSCUT LA MUNCA SI A FOST IUBIRE LA PRIMA VEDERE NE IUBEAM DIN PRIVIRI SI PANA LA URMA EL A FACUT PRIMU PASUL AM FACUT CUNOSTINTE EL MA INVITAT SA IESIM IN CLUB DAR EU IAM SPUS IMI PARE RAU DAR DACA ITI SPUN VARSTA CRED CA NU AI MAI IESI CU MINE SI ATUNCI EL PRIMU MIA DAT VARSTA 24 ,25 SI EU ATUNCI IAM SPUS IMI PARE RAU DAR AM 40 SI CE CREDETI NU A RAMAS SOCAT NA SCHITAT NICI UN GEST A SPUS CA NU CONTEAZA LA CUM ARAT LA VARSTA MEA E OK EL LA 26 ARATA CAM LA 36 EU ASA IAM DAT DAR ASTA E E UN BAIAT FRUMOS BINE FACUT CA FACE SALA SI ARATA SUPER E BRUNET CU OCHI ALBASTRI SI SA NU CREDETI CA MA LUAT PENTRU CA AM CASA SAU ALCEVA TRAIESC DECENT DIN MUNCA MEA DAR EL NU STIE CA E APARTAMENTU MEU PENTRU IAM SPUS CA E AL PARINTILOR SI EI STAU LA TARA PE TIMP DE VARA SI NU LA INTERESAT NU CHELTUI NICI UN BAN EL MA SCOATE IN CLUBURI DAR EU NU ACCEPT SA CONTRIBUIE NUMAI EL MAI MA BAG SI EU SI IAU CATE CEVA AM IESIT INPREUNA TIMP DE O LUNA IAR DUPA O LUNA DE ZILE AM VAZUT COMPORTAMENTU LUI ADICA MA FERESC DE BARBATI CARE SUNT ALCOLICI CA AM AVUT UNU SI MIA PUS CAPAC SI LAM TESTAT A DAT REZULTATE SI LAM INVITAT LA MINE ACAS SI DEATUNCI SUNTEM IMPREUNA DE 4 ANI DAR CA PRIETENI IESIM IMPREUNA LA MUNCA IMPREUNA MA IUBESTE NESPUS DE MULT SI EU PE EL TOTI PRIETENI NOSTRI SPUNE CA NE POTRIVIM DE MINUNE NE POTRIVIM SIN PAT SI IN TOATE DEACEA VA SPUN NU CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI SI TE POTRIVESTI DIN MAI MULTE PUNCTE DE VEDERE E OK.CAM ATATA AM AVUT DE SPUS CU VARSTA DACA EXISTA IUBIRE NU CONTEAZA ALCEVA ACUM VOI O LUATI CUM VRETI SI PUTETI SA JUDECATI CUM VRETI DAR STIU CA CEI CE MA JUDECA CA IUBESC SI SUNT IUBITA MA JUDECA ACELE FETE CARE SUNT INVIDIOASE EU NU PUN BAIETI CA SUN INVIDIOSI FETELE SUNT BAIETI SUNT OK.SI SA VA SPUN CEVA FETELOR EU NU MAM MACHIAT NICIODATA NU MAM DAT CU FEL DE FEL DE CREME SI LA 40 DE ANI AI MEI NAM UN RID NICAIERI ORI CUM PRIETENU MEU MIA ZIS CA ARAT MAI BINE CA UNA DE 25 CA SUNT FINUTA ASTA E MAMA NATURA DACA AI GRIJA DE TINE ARATI BINE DACA NU TE RAMOLESTI EU IN VIATA MAM DAT CU O SINGURA CREMA CU NIVEEA ATAT SI CU PUTINTEL RUJ NU CUM SUNT FETELE DIN ZIUA DE AZI KILOGRAME FARD MACHIAJ ORIGINAL FRATE NU CAND O DEMACHEZI SI O VEZI SA O IEI LA FUGA SI FEMEIA FRUMOASA E ATUNCI CAND NUI MACHIATA SI CAND SE SCOALA DIN SOMN ATUNCI O VEZI DACAI FRUMOASA EU DASTA AM AVUT SUCCES SA AM UN IUBIT TANAR SI SA NU CREDETI CA NA AVUT FETE A AVUT DESTULE CAI BAIAT FRUMOS ARATA BINE DAR EU PENTRU EL SUNT SPECIALA STIU SA VORBESC STIU SA MA COMPORT SI STIU SA IUBESC SI IN PRIMU RAND SUFLETU CONTEAZA LA O FEMEIE EL MEREU IMI SPUNE CA A GASIT O COMOARA DE FEMEIE PENTRU CA TOATE CARE LEA AVUT LE PLACEA BANI LUI NU PE EL CU TOATE CA E SUPER FRUMOS DAR EL CHIAR A SPUS CAI SATUL DE PUSTOAICE FARA MINTE CU MINE ARE TOT CEI TREBUI SI ASA NE IUBIM NESPUS DE MULT NU NE SATURAM UNU DE ALTU EU SUNT PESTE EL CAPRICORN NE INTELEGEM DE MINUNE GATA AM TERMINAT SA VA LAS SA COMENTATI CUM VRETI CA EU SUNT SIGURA CA CEI CE SCRIU DE RAU SUNT INVIDIOSI IAR CEI CE SCRIU DE BINE INTELEGE CA NU CONTEAZA VARSTA CI IUBIREA INTELEGEREA SUFLETU NU BOGATIA.SA FITI IUBITE FETELOR SI FITI ORIGINALE SA ARATATI CA MINE SI SA FITI IUBITE CA MINE .NUMAI BINE VA DORESC LA TOTI CEI CE SCRIU DE BINE CAT SI LA CEI CE SCRIU DE RAU.
kudika100395
Postat pe 15 Mai 2011 07:47
cu litere mici te rog altfel cred forumistii ca tipi la ei!
utad
Postat pe 15 Mai 2011 07:53
Deci tu la 40 arati de 26 iar el la 26 arata de 36? Cand iubesti intradevar nu conteaza varsta.Dar peste 10 ani tu o sa ai 50 el 36 oare nu on sa i se faca de prospaturi atunci...ca se va satura de "mami" .... o sa se maturizeze si el si poate o sa vrea una de varsta lui....zic si eu , nu stiu daca se va intampla asta.....dar mi se pare cel mai probabil scenariu.Stiu ca imi vei respinge din start ideea ... cand esti indragostit nu mai gandesti clar...cel putin asa era pt mine....
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 07:56
De la: Yharr, la data 2011-05-15 07:56:00...ca se va satura de "mami" ....


mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 08:03
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 08:03:39
De la: Yharr, la data 2011-05-15 07:56:00...ca se va satura de "mami" ....


Da Mimi asta e. Daca ea avea 5 sau 7 ani mai mult ca el nu era ceva de genul asta...Dar deja la 10+ nu mai e cazul....el a fost ranit si s-a intors la mami sa mai suga niste tzatza sa creasca mare...O sa se supere ea pe mine acum,dar eu nu ma gandesc in acest moment decat la fatul ca ea va fii parasita in 5 ,10 ani si va avea inima sfashiata ... va muri de inima rea.
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 08:10
In primul rand sunt multe fete tinere ce se machiaza si dupa demachiere arata la fel de bine. Machiajul nu inseamna neaparat tone de pudra; se vede ca nu stii ce inseamna sa-ti aplici un machiaj natural, finut..

Nu trebuie sa desconsideri fetele tinere pt a arata cat de bine arati tu la 40 de ani. Arati bine si PUNCT. Nu trebuie sa te mai intereseze de altele.

In al doilea rand, nimeni nu te poate judeca. Daca tu esti fericita, nu trebuie sa dai explicatii nimanui. Iti doresc sa fii fericita pana la adanci "batraneti", dar trebuie sa iei in calcul si posibilitatea ca totul se poate termina la un moment dat. Sa nu clachezi cand si daca se va intampla!
mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 08:13
o vorba spune :iubirea nu are varsta , este este falsa din punctul meu de vedere, pentru ca iubeste mereu diferit si cu cat inaintezi in varsta nu mai ai cum sa iubesti ca la 18 ani ( asta in mod cert) si oricat ai vrea tot imbatranesti, capeti mai multa experienta de viata si incepi sa privesti viata altfel si mai ales conceptul de iubire, mai ales fizicul unei femei sufera cele mai multe schimbari, insa dupa cum bine se stie toate au in sfarsit asa ca doar de noi depinde cum ne traim viata cum si pe cine iubim
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 08:18
De la: yumy, la data 2011-05-15 08:18:46o vorba spune :iubirea nu are varsta , este este falsa din punctul meu de vedere, pentru ca iubeste mereu diferit si cu cat inaintezi in varsta nu mai ai cum sa iubesti ca la 18 ani ( asta in mod cert) si oricat ai vrea tot imbatranesti, capeti mai multa experienta de viata si incepi sa privesti viata altfel si mai ales conceptul de iubire, mai ales fizicul unei femei sufera cele mai multe schimbari, insa dupa cum bine se stie toate au in sfarsit asa ca doar de noi depinde cum ne traim viata cum si pe cine iubim
yumy yumy-yamy yamy ufffffffff ce le stii tu pe toate
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 08:20
De la: Yharr, la data 2011-05-15 08:10:11
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 08:03:39
De la: Yharr, la data 2011-05-15 07:56:00...ca se va satura de "mami" ....


Da Mimi asta e. Daca ea avea 5 sau 7 ani mai mult ca el nu era ceva de genul asta...Dar deja la 10+ nu mai e cazul....el a fost ranit si s-a intors la mami sa mai suga niste tzatza sa creasca mare...O sa se supere ea pe mine acum,dar eu nu ma gandesc in acest moment decat la fatul ca ea va fii parasita in 5 ,10 ani si va avea inima sfashiata ... va muri de inima rea.


Asta e riscul meseriei, Thar. Ea deja a pierdut trenul, acum trebuie sa mearga cu "rata"

Macar acei 10 ani sa-i traiasca fericiti. Si intr-o relatie in care partenerii sunt apropiati ca varsta, nu exista acea siguranta ca va dura pana la moarte.

P.S Trebuie sa tina cont ca, poate el isi va dori copii iar ea nu-i poate darui.
mimi_ca29
Postat pe 15 Mai 2011 08:21
De la: Yharr, la data 2011-05-15 08:20:41
De la: yumy, la data 2011-05-15 08:18:46o vorba spune :iubirea nu are varsta , este este falsa din punctul meu de vedere, pentru ca iubeste mereu diferit si cu cat inaintezi in varsta nu mai ai cum sa iubesti ca la 18 ani ( asta in mod cert) si oricat ai vrea tot imbatranesti, capeti mai multa experienta de viata si incepi sa privesti viata altfel si mai ales conceptul de iubire, mai ales fizicul unei femei sufera cele mai multe schimbari, insa dupa cum bine se stie toate au in sfarsit asa ca doar de noi depinde cum ne traim viata cum si pe cine iubim
yumy yumy-yamy yamy ufffffffff ce le stii tu pe toate

nu stiu nimic
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 08:29
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-15 08:21:06

P.S Trebuie sa tina cont ca, poate el isi va dori copii iar ea nu-i poate darui.
N-am vrut sa pomenesc de asta....mi se parea ca as rasucii cutitul in rana prea tare
The_Exile
Postat pe 15 Mai 2011 08:40
De la: kudika100395, la data 2011-05-15 07:47:05BUNA LA FETE SI BAIETI AS AVEA O INTREBARE OARE CONTEAZA VARSTA DACA IUBESTI SI ESTI IUBITA ?....
SA FITI IUBITE FETELOR SI FITI ORIGINALE SA ARATATI CA MINE SI SA FITI IUBITE CA MINE ..


Conteaza varsta, si stii si tu... Alfel nu ai fi pus intrebarea aceasta pe un forum dupa 4 ani de relatie.
5,6 ani ... nu conteaza, dar 14 ani inseamna ceva. Chiar daca el este perfectiunea intruchipata iar tu esti "originala"
_vio_
Postat pe 15 Mai 2011 10:09
In primul rand: ma doare capul,ma dor ochii ,dar am reusit sa citesc totul ..pt ca sunt o luptatoare.

In al2lea rand: intr-un fel ne-ai obligat (pe noi fetele) sa nu comentam ceva rautacios pt ca,clar suntem invidioase!

in al 3 lea rand: Bravo,felicitari! Nu este nimic ciudat,anormal sau aiurea sa existe o diferenta atat de mare intre el si tine!

Totul este ok daca va iubiti. Ce ma amuza pe mine este ca,ai dat asa de multe detalii incat ma faci sa cred ca te lauzi. Prea mult,prea fara virgula,prea ciudat! Nu spun ca este imposibil.
Ai deschis un topic cu o intrebare si in postarea ta ai raspuns.

Sincer ,ceea ce spui tu este ceva ce ma forteaza sa nu te cred. Sa nu ai tu un rid fata? La ce 40 de ani ai tai? Macar unul? Hmm... chiar daca nu te machiezi toata viata ta,chiar esti si ai fost naturata in toate zilele tale ,un rid tot se face vazut ,macar acolo la ochisori,stiu eu...
In fine ,sa fiti fericiti si sa nu crezi ca existe probleme sa ai o relatie cu asa mare diferenta de varsta...totul este posibil si poate sa fie pt todeauna!!!
Aveti planuri de viitor? Copii ,nunti? sau crezi ca frumusetea ta naturala te va ajuta sa gasesti altul tanar si frumos oricand>?? Serios... nu vrei si tu o familie? cine va avea grija de tine peste 10-15 ani? el?? Sper sa fie cum spui tu si sa fiti mereu fericiti si sa va iubiti la maxim...

Nu conteaza cum arati,frumoasa sau nu,cu machiaj sau nu,cu creme sau nu... atata timp cat stii sa iti reglezi viata,atat timp cat te simti implinita si fericita pt realizarile tale..ceea ce, la 40 e ani ar trebui sa iti faci griji pt adolescenta copilului tau!!!


pff....uite ca m-am dat de gol ca sunt invidioasa!!!

numa` bine !!! respect!
Brunette_25
Postat pe 15 Mai 2011 14:49
draga yumy asta e conceptia ta dar daca eu am alaturi de mine unul tanar eu iubesc exact ca la 18 ani nui diferenta pentru mine aceiasi fluturasi simti in stomac cat si in cap si iao cum vrei tu dar eu sunt fericita multumita satisfacuta si tot cemi doresc ca la 18 ani imi pare rau pentru cele care cred ca nu sunt fericita daca ele poate nu simte ce simt eu si toti celor care ma critica cas mami cas cum sunt siar dori cred asa ceva dar cam una la o suta au parte depinde de cum arati ai si succes eu la cum arat nu ca ma laud cum spune o pustoaica fara nici un gram de experienta in ea si cred ca e o frustrata dar eu arat cum ma descrie lumea o femeie ok sunt de gasca stiu sa ma distrez stiu sa am spirit de gluma am prieteni cu gramada si la mine usa e deschisa oricand pentru toti prieteni mei siti mai spun ceva eu am prietene si prieteni de la 18 la 28 si toti ma iubesc nu sunt invidiosi din contra sunt foarte incantati de mine asa ca va rog scutitima cum ca e iubire falsa si chesti cred ca daca ati face parte din gasca noastra nati mai comenta nimic cu mami cu tati pentru yharr ala sai spun si lui ceva puiu tu nu sugi sfarcu lu gagicata de spui ca ala suge de la masa nustiu ce va spargeti in gura degeaba vam mai spus nui diferenta mare uitativa la israela cu baiatu ala comentati la moni cu iri la mine ce muschi mei ce atata va mananca paru de pe limba eu am spus ca nu conteaza varsta daca iubesti si esti iubit esti ca mine fericit
.va doresc sa fiti iubite si iubiti macar un sfert pe cat sunt eu iubita bafta yumy si sa ai sanatate cai mai buna decat toate.
kudika100395
Postat pe 16 Mai 2011 09:15
si pentru brunette25 soro bravo mie ca ma laud am cu ce ma lauda la varsta mea sa te vedem pe tine cand ajungi tare as vrea sa vad cum arati dar nu asta conteaza sati spun lauda mea cea mai mare mie nu mia dat parinti murangura casa cum asteptati voi eu am muncit in strainatate de la menaj pana la restaurant barmana si miam cumparat apartament si masina da voi in ziua de azi sa va vedem ce florile mele faceti fara sa va ajute parintii eu am fost maritata dar cand mam despartit el sia luat sacosa cu care a venit a si plecat asa ca am cu ce ma lauda am casuta si masina mea si fac ce vreau cu cine vreau eu tot pe loc raman daca ma plictisesc ai dau flit numi da el mie stai linistita dar se vede ca ma iubeste simt in primu rand la ani mei am experienta si simt imediat cand ceva nui in regula dar deocamdata nu vad nici o schimbare iesim sambata in club duminica ne odihnim amandoi lucram la acelasi bar si va pup sa fi iubita macar un sfert pe cat sunt eu si de prietenu meu si de prieteni mei si nu mai fi atat de rea ca faci riduri bafta.
kudika100395
Postat pe 16 Mai 2011 09:32
De la: kudika100395, la data 2011-05-16 09:32:53si pentru brunette25 soro bravo mie ca ma laud am cu ce ma lauda la varsta mea sa te vedem pe tine cand ajungi tare as vrea sa vad cum arati dar nu asta conteaza sati spun lauda mea cea mai mare mie nu mia dat parinti murangura casa cum asteptati voi eu am muncit in strainatate de la menaj pana la restaurant barmana si miam cumparat apartament si masina da voi in ziua de azi sa va vedem ce florile mele faceti fara sa va ajute parintii eu am fost maritata dar cand mam despartit el sia luat sacosa cu care a venit a si plecat asa ca am cu ce ma lauda am casuta si masina mea si fac ce vreau cu cine vreau eu tot pe loc raman daca ma plictisesc ai dau flit numi da el mie stai linistita dar se vede ca ma iubeste simt in primu rand la ani mei am experienta si simt imediat cand ceva nui in regula dar deocamdata nu vad nici o schimbare iesim sambata in club duminica ne odihnim amandoi lucram la acelasi bar si va pup sa fi iubita macar un sfert pe cat sunt eu si de prietenu meu si de prieteni mei si nu mai fi atat de rea ca faci riduri bafta.


Buna Dimineata si tie doamna. :) Nu vreau sa par rea asa de dimineata dar serios ca m-am trezit instant incercand sa citesc si sa pun virgula sau punct ca sa pot intelege despre ce exact vorbiti doamna! Vreau ,cu insistenta,sa va reamintesc ca nu suntenti singura care are un apartament al ei,o masina a ei sau un babat tanar,nu sunteti singura care iubeste si este iubita . Felicitarile mele,bafta in continuare. La cei 40 de ani pe care ii aveti doamna, ar fi fost trist sa nu aveti macar o casuta a dumneavoastra ,nu?
Citez:"soro bravo mie ca ma laud am cu ce ma lauda la varsta mea sa te vedem pe tine cand ajungi tare as vrea sa vad cum arati " ... arat bine,multumesc,daca insistati sa ma vedeti va pot face un portret robot doamna mea.

In legatura cu apartamentul si masina si parintii si mura-n-gura fiecare cu norocul lui,avand toate astea mura-n-gura scapam de niste riduri in plus din cauza stresului la munca grea!
Respect fetelor care muncesc din greu pt viata lor si respect fetelor care au tot mura-n-gura!!!
Eu mereu mi-am dorit ca la 45 sa arat cum arata mamea mea la 45..adica suberb,multumesc !!! :) dar sincer imi doresc ca la varsta ei ,la varsta aceea sa am un copil macar,sa am o bucurie...pt ca fericirea langa un barbat nu se compara cu un copil facut cu un barbat langa care sunt fericita!!!
Pt a incheia aceasta postare ,doamna mea, va urez mult succes in continoare,sa fiti iubita la maxim,sa ramaneti perfecta mereu .

Banuiesc ca sunteti destul de experimentata in vaiata si destul de inteligenta sa realizati ca postarile mele nu inspira invidie.
La revedere doamna . o saptamana placuta sa ai :)) si o viata plina de iubire si intelegere!!!

p.s. ok ,incerc sa nu mai fiu rea..imi este frica de riduri
Brunette_25
Postat pe 16 Mai 2011 10:20
De la: kudika100395, la data 2011-05-16 09:15:32draga yumy asta e conceptia ta dar daca eu am alaturi de mine unul tanar eu iubesc exact ca la 18 ani nui diferenta pentru mine aceiasi fluturasi simti in stomac cat si in cap si iao cum vrei tu dar eu sunt fericita multumita satisfacuta si tot cemi doresc ca la 18 ani imi pare rau pentru cele care cred ca nu sunt fericita daca ele poate nu simte ce simt eu si toti celor care ma critica cas mami cas cum sunt siar dori cred asa ceva dar cam una la o suta au parte depinde de cum arati ai si succes eu la cum arat nu ca ma laud cum spune o pustoaica fara nici un gram de experienta in ea si cred ca e o frustrata dar eu arat cum ma descrie lumea o femeie ok sunt de gasca stiu sa ma distrez stiu sa am spirit de gluma am prieteni cu gramada si la mine usa e deschisa oricand pentru toti prieteni mei siti mai spun ceva eu am prietene si prieteni de la 18 la 28 si toti ma iubesc nu sunt invidiosi din contra sunt foarte incantati de mine asa ca va rog scutitima cum ca e iubire falsa si chesti cred ca daca ati face parte din gasca noastra nati mai comenta nimic cu mami cu tati pentru yharr ala sai spun si lui ceva puiu tu nu sugi sfarcu lu gagicata de spui ca ala suge de la masa nustiu ce va spargeti in gura degeaba vam mai spus nui diferenta mare uitativa la israela cu baiatu ala comentati la moni cu iri la mine ce muschi mei ce atata va mananca paru de pe limba eu am spus ca nu conteaza varsta daca iubesti si esti iubit esti ca mine fericit
.va doresc sa fiti iubite si iubiti macar un sfert pe cat sunt eu iubita bafta yumy si sa ai sanatate cai mai buna decat toate.





Doamna ..calmati-va... !!! Am un sfat pt dumneavoastra! Inteleg ca au trecut multi ani de la clasa 1- ai a 2a..dar puteti cauta pe net de pe acum ,lectii de gramatica,unde ,cand si mai ales de ce se pune o virgula,un punct si de la capat . Cum se despart anumite cuvinte,de ce si mai ales cand. Cred ca ,daca faceti asta ,la urmatoarea postare va voi crede pe cuvant despre tot ce povestiti.

APP... Care este scopul tau doamna sa vi aici si sa spui toate astea. Ori vrei sa ne dai un sfat. "fetele aveti grija de voi,nu va machiati,nu va stricati fata ca la 40 de ani sigur veti gasii un barbat tanar. " ori " munciti mult sa aveti si voi macar jumate din ce am" ori fa o postare frumoasa,curata din punct de vedere gramatical si povesteste-ne viata ta frumoasa ,pune punct si baga si un p.s. cu " va multumesc ca ati citit ,am vrut doar sa va impartasesc o parte din viata mea"
O zi buna doamna mea !!!
Brunette_25
Postat pe 16 Mai 2011 10:28
De la: kudika100395, la data 2011-05-16 09:15:32draga yumy asta e conceptia ta dar daca eu am alaturi de mine unul tanar eu iubesc exact ca la 18 ani nui diferenta pentru mine aceiasi fluturasi simti in stomac cat si in cap si iao cum vrei tu dar eu sunt fericita multumita satisfacuta si tot cemi doresc ca la 18 ani imi pare rau pentru cele care cred ca nu sunt fericita daca ele poate nu simte ce simt eu si toti celor care ma critica cas mami cas cum sunt siar dori cred asa ceva dar cam una la o suta au parte depinde de cum arati ai si succes eu la cum arat nu ca ma laud cum spune o pustoaica fara nici un gram de experienta in ea si cred ca e o frustrata dar eu arat cum ma descrie lumea o femeie ok sunt de gasca stiu sa ma distrez stiu sa am spirit de gluma am prieteni cu gramada si la mine usa e deschisa oricand pentru toti prieteni mei siti mai spun ceva eu am prietene si prieteni de la 18 la 28 si toti ma iubesc nu sunt invidiosi din contra sunt foarte incantati de mine asa ca va rog scutitima cum ca e iubire falsa si chesti cred ca daca ati face parte din gasca noastra nati mai comenta nimic cu mami cu tati pentru yharr ala sai spun si lui ceva puiu tu nu sugi sfarcu lu gagicata de spui ca ala suge de la masa nustiu ce va spargeti in gura degeaba vam mai spus nui diferenta mare uitativa la israela cu baiatu ala comentati la moni cu iri la mine ce muschi mei ce atata va mananca paru de pe limba eu am spus ca nu conteaza varsta daca iubesti si esti iubit esti ca mine fericit
.va doresc sa fiti iubite si iubiti macar un sfert pe cat sunt eu iubita bafta yumy si sa ai sanatate cai mai buna decat toate.

n-am zis ca nu nu esti fericita am zis ca oricat ai face la 50 de ani nu mai ai cums a simti iubirea exact la la 18 este exat ca si cum ai citi o carte altfel o intelegi la 18 ani si altfel la 50 chiar daca simtit fluturasi si la a18 si la 50 mereu va fii diferita
P.S sanatatea te nasti cu ea din pacate nu o capeti , la fel si cu frumusetea, numai ca dupa un timp se ofileste
yumy
Postat pe 16 Mai 2011 10:34
De la: Brunette_25, la data 2011-05-16 10:20:16
p.s. ok ,incerc sa nu mai fiu rea..imi este frica de riduri

mersi pt sfat invidia asta o sa umple de riduri nu mai zic de farduri ia ca ma duc eu sa le arunc acum stau si ma gandecs m-a imbatrani rujul ala de la avon buzele si rimelul genele
yumy
Postat pe 16 Mai 2011 10:37
De la: yumy, la data 2011-05-16 10:37:08
De la: Brunette_25, la data 2011-05-16 10:20:16
p.s. ok ,incerc sa nu mai fiu rea..imi este frica de riduri

mersi pt sfat invidia asta o sa umple de riduri nu mai zic de farduri ia ca ma duc eu sa le arunc acum stau si ma gandecs m-a imbatrani rujul ala de la avon buzele si rimelul genele


Buna, Yumy! Am vazut ca ai pomenit de rimel si voiam sa-ti spun tie si doamnei originale ca am incercat rimelul One by One de la Maybelline. Este absolut superb avand in vedere pretul. Nu fac reclama, dar ma gandeam ca, poate se decide si doamna sa incerce sa-si contureze putin genele; sigur iubitul ei va fi incantat.
mimi_ca29
Postat pe 16 Mai 2011 11:17
De la: mimi_ca29, la data 2011-05-16 11:17:51
De la: yumy, la data 2011-05-16 10:37:08
De la: Brunette_25, la data 2011-05-16 10:20:16
p.s. ok ,incerc sa nu mai fiu rea..imi este frica de riduri

mersi pt sfat invidia asta o sa umple de riduri nu mai zic de farduri ia ca ma duc eu sa le arunc acum stau si ma gandecs m-a imbatrani rujul ala de la avon buzele si rimelul genele


Buna, Yumy! Am vazut ca ai pomenit de rimel si voiam sa-ti spun tie si doamnei originale ca am incercat rimelul One by One de la Maybelline. Este absolut superb avand in vedere pretul. Nu fac reclama, dar ma gandeam ca, poate se decide si doamna sa incerce sa-si contureze putin genele; sigur iubitul ei va fi incantat.

nu tu fata cum sa comita dansa un asemenea sacrilegiu, daca ii cad genele
yumy
Postat pe 16 Mai 2011 11:24
asta-i topic deschis de femeia perfecta...
Lucia38
Postat pe 16 Mai 2011 11:29
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 11:29:38asta-i topic deschis de femeia perfecta...


nope!! de una ce a trait degeaba pana la 40 de ani!!! uffffffffff, la n aiba ce invidioasa sunt!!
vitamina_c
Postat pe 16 Mai 2011 11:58
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 11:58:07
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 11:29:38asta-i topic deschis de femeia perfecta...


nope!! de una ce a trait degeaba pana la 40 de ani!!! uffffffffff, la n aiba ce invidioasa sunt!!

ce sa mai zic eu, ca-s la aceeasi varsta...
ma duc sa ma mai uit o data in oglinda.
Lucia38
Postat pe 16 Mai 2011 12:03
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 12:03:31
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 11:58:07
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 11:29:38asta-i topic deschis de femeia perfecta...


nope!! de una ce a trait degeaba pana la 40 de ani!!! uffffffffff, la n aiba ce invidioasa sunt!!

ce sa mai zic eu, ca-s la aceeasi varsta...
ma duc sa ma mai uit o data in oglinda.


Luci stai acilea nu pleca nicaieri!! nu vezi ca nu-i aceeasi "mancare de peste"?!! ce treaba are footutul si iubitul cu varsta? o faci cat te tine, asta-i parerea mea!! numa ca tanti asta vine sa se bata cu pumnul in piept ce "faina gagica-i ea" la 40 de ani, de "bengoasa" nici nu mai vorbesc!! iar eu ca o biata muritoare imi pun intrebarea "unde a trait sarman pana acum? exprimare ioc, gramatica ioc, comunicare ioc, tot ce tine de limba romana este zero barat!!"
ha,haa,haaa da stiu am pretentii!!! mare om ala de a zis ca" pasarica nu stie carte!"
vitamina_c
Postat pe 16 Mai 2011 12:13
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 12:13:40
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 12:03:31
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 11:58:07
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 11:29:38asta-i topic deschis de femeia perfecta...


nope!! de una ce a trait degeaba pana la 40 de ani!!! uffffffffff, la n aiba ce invidioasa sunt!!

ce sa mai zic eu, ca-s la aceeasi varsta...
ma duc sa ma mai uit o data in oglinda.


Luci stai acilea nu pleca nicaieri!! nu vezi ca nu-i aceeasi "mancare de peste"?!! ce treaba are footutul si iubitul cu varsta? o faci cat te tine, asta-i parerea mea!! numa ca tanti asta vine sa se bata cu pumnul in piept ce "faina gagica-i ea" la 40 de ani, de "bengoasa" nici nu mai vorbesc!! iar eu ca o biata muritoare imi pun intrebarea "unde a trait sarman pana acum? exprimare ioc, gramatica ioc, comunicare ioc, tot ce tine de limba romana este zero barat!!"
ha,haa,haaa da stiu am pretentii!!! mare om ala de a zis ca" pasarica nu stie carte!"

sa stii ca daca inveti prea mult, faci riduri indiferent ca folosesti sau nu smacuri de calitate sa le previi.
Lucia38
Postat pe 16 Mai 2011 12:17
De la: kudika100395, la data 2011-05-15 07:47:05EU AM 40 DE ANI SI...SUNT.... O FIRE DE GASCA NEBUNA EU NU ARAT LA 40 ASA IMI SPUN COLEGI ARAT CA LA 26 DE ANI

la mine aici s-a rupt filmu'...astept cu interes sa implinesti 60...sper ca nu tot inaripata vei ramane
miss_darine
Postat pe 16 Mai 2011 12:22
De la: miss_darine, la data 2011-05-16 12:22:32
De la: kudika100395, la data 2011-05-15 07:47:05EU AM 40 DE ANI SI...SUNT.... O FIRE DE GASCA NEBUNA EU NU ARAT LA 40 ASA IMI SPUN COLEGI ARAT CA LA 26 DE ANI

la mine aici s-a rupt filmu'...astept cu interes sa implinesti 60...sper ca nu tot inaripata vei ramane

ha! si tu esti invidioasa, asa-i?
wellcome to the club!!!
Lucia38
Postat pe 16 Mai 2011 12:25
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 12:25:11
ha! si tu esti invidioasa, asa-i?
wellcome to the club!!!

urla invidia in mine...pana la Cluj se aude ?
hello lucia
miss_darine
Postat pe 16 Mai 2011 12:29
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 12:17:59
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 12:13:40
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 12:03:31
De la: vitamina_c, la data 2011-05-16 11:58:07
De la: Lucia38, la data 2011-05-16 11:29:38asta-i topic deschis de femeia perfecta...


nope!! de una ce a trait degeaba pana la 40 de ani!!! uffffffffff, la n aiba ce invidioasa sunt!!

ce sa mai zic eu, ca-s la aceeasi varsta...
ma duc sa ma mai uit o data in oglinda.


Luci stai acilea nu pleca nicaieri!! nu vezi ca nu-i aceeasi "mancare de peste"?!! ce treaba are footutul si iubitul cu varsta? o faci cat te tine, asta-i parerea mea!! numa ca tanti asta vine sa se bata cu pumnul in piept ce "faina gagica-i ea" la 40 de ani, de "bengoasa" nici nu mai vorbesc!! iar eu ca o biata muritoare imi pun intrebarea "unde a trait sarman pana acum? exprimare ioc, gramatica ioc, comunicare ioc, tot ce tine de limba romana este zero barat!!"
ha,haa,haaa da stiu am pretentii!!! mare om ala de a zis ca" pasarica nu stie carte!"

sa stii ca daca inveti prea mult, faci riduri indiferent ca folosesti sau nu smacuri de calitate sa le previi.


ahaaaaaaaaaa, acu "viu si eu de acasa"!! multam, Luci!
deci da!! declar oficial : De azi inainte sunt "inchisa" la orice invatatura!Doamne fereste, doar vreau sa ma mentin vejnic tanara si saraca cu duhul!!!
vitamina_c
Postat pe 16 Mai 2011 12:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de sfatul unei femei mature. 41 De la: kudika_961751 6 Mai 2014 15:26
Revoluþia hainelor! Cele mai ieftine haine la cele mai bune standarde de calitate! Intrã acum! 2 De la: lloremmy 23 Iulie 2011 05:22
De ce l-am ales pe EL? 39 De la: kudika098645 3 Martie 2010 00:59
ce este in capul lui??? 4 De la: licuriciul_zapacit 8 Mai 2010 01:16
Salut. 21 De la: kudika_938480 22 Octombrie 2013 13:24