Setari Cookie-uri

senzatii de greata - anticonceptionale

Buna, eu iau anticonceptionale Karissa, dar imi dau senzatii de greata, as dorii sa stiu daca ... sa continui sa le iau? Aceste stari sunt mai dese in primele zile cand incep folia dar si in primele zile din acele 7 zile de pauza. In rest sunt foarte multumita de ele, nu mai am dureri menstruale, iar menstruatia mea dureaza numai 3 zile. Mentionez ca le iau numai de 2 luni. O sa imi treaca aceste stari de greata mai incolo?
Lulu__
Postat pe 5 Iunie 2011 23:31
Trebuie neaparat sa intrebi medicul si sa fii foarte atenta pe ce baza sunt anticoncepitonalele pe care le iei. Din cate mi-a spus medicul meu, persoanele care au avut in familie cazuri de neoplasme mamare sau uterine sau au avut diverse tumori (chair si beningne) au contraindicatii un anumit tip de anticonceptionale.
Eu asa am patit si pana am schimbat anticonceptionalele mi-a datr sa iau un medicament din plante pentru reglarea ciclului, se numeste Femicur si se gaseste in farmacii. Un prospect gasesti pe www.3f.ro. Eu il ioau si acum pentru ca imi atenueaza sindromul PMS.
happyastrid
Postat pe 7 Iunie 2011 20:02
Multumesc mult pentru sfat. :*
Lulu__
Postat pe 8 Iunie 2011 17:03
Anticonceptionalele ti sau recomandat de catre doctor? S-ar putea sa nu se potriveasca organismului tau si sa fie nevoie sa le schimbi. Fugi la un control si spune ce simptome ai, doctorul stie mai bine ce sa iti prescrie. Succes!
maliuka
Postat pe 28 Iunie 2011 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am inceput viata sexuala dar nu stiu prea multe??? 29 De la: Aemulus 18 Aprilie 2010 20:52
AJUTOR FETELOR VREAU UN SFAT 0 De la: 4 Iulie 2010 00:12
familie 17 De la: healthy011268 15 Februarie 2010 09:39
problema sex oral 6 De la: Summer_ 16 Iulie 2010 15:05
vreau sa raman insarcinata 8 De la: larisa_iordache 25 Iulie 2010 14:24