Setari Cookie-uri

Tremuratul mainilor

Buna! Am si eu o problema: imi tremura mainile f tare, sunt emotiva, sunt genul de persoana care se inchide in ea cand are o problema, si cand ma supar mi se pune un nod in gat si nu mai pot respira, uit f repede lucruri, si nu ma simt f bine... ca si cum tot corpu ar fi obosit. mentionez ca nu beau alcool sau cafea, nu fumez si nici nam fumat pana acum, la munca se aduna stres si oboseala si ma gandesc ca de aceea. mi`am luat o trimitere la neurolog dar nu stiu exact ce ar putea sa`mi faca. as vrea totusi sa aflu daca exista niste pastile, antidepresive sau
kudika2508
Postat pe 8 Iunie 2011 15:54
De la: kudika2508, la data 2011-06-08 15:54:47Buna! Am si eu o problema: imi tremura mainile f tare, sunt emotiva, sunt genul de persoana care se inchide in ea cand are o problema, si cand ma supar mi se pune un nod in gat si nu mai pot respira, uit f repede lucruri, si nu ma simt f bine... ca si cum tot corpu ar fi obosit. mentionez ca nu beau alcool sau cafea, nu fumez si nici nam fumat pana acum, la munca se aduna stres si oboseala si ma gandesc ca de aceea. mi`am luat o trimitere la neurolog dar nu stiu exact ce ar putea sa`mi faca. as vrea totusi sa aflu daca exista niste pastile, antidepresive sau


du-te la neurolog. nu lua pastile aiurea!
geo_refinantat
Postat pe 8 Iunie 2011 15:56
da de ce neaparat pastile, nu mai bine gasesti o persoana cu care sa poti sa vorbesti despre problemele tale, cred ca e mult mai bine decat sa te tratezi cu pastile
dontworibehapi
Postat pe 8 Iunie 2011 15:57
Incearca la psihiatru.
mimi_ca29
Postat pe 8 Iunie 2011 16:11
De la: kudika2508, la data 2011-06-08 15:54:47Buna! Am si eu o problema: imi tremura mainile f tare, sunt emotiva, sunt genul de persoana care se inchide in ea cand are o problema, si cand ma supar mi se pune un nod in gat si nu mai pot respira, uit f repede lucruri, si nu ma simt f bine... ca si cum tot corpu ar fi obosit. mentionez ca nu beau alcool sau cafea, nu fumez si nici nam fumat pana acum, la munca se aduna stres si oboseala si ma gandesc ca de aceea. mi`am luat o trimitere la neurolog dar nu stiu exact ce ar putea sa`mi faca. as vrea totusi sa aflu daca exista niste pastile, antidepresive sau


sau poti incerca sa respiri ca un om normal
stiu ca suna banal insa eu cred ca respiratia joaca un rol important in "bâțâitul" descris de tine

de fapt respiratul e singura rezolvare pe cale fiziologica (daca treci pe pastile deja intri in categoria legumelor), restul sunt sigur ca tine de partea spiritual/mentala
battleofwits
Postat pe 8 Iunie 2011 16:22
De la: kudika2508, la data 2011-06-08 15:54:47Buna! Am si eu o problema: imi tremura mainile f tare, sunt emotiva, sunt genul de persoana care se inchide in ea cand are o problema, si cand ma supar mi se pune un nod in gat si nu mai pot respira, uit f repede lucruri, si nu ma simt f bine... ca si cum tot corpu ar fi obosit. mentionez ca nu beau alcool sau cafea, nu fumez si nici nam fumat pana acum, la munca se aduna stres si oboseala si ma gandesc ca de aceea. mi`am luat o trimitere la neurolog dar nu stiu exact ce ar putea sa`mi faca. as vrea totusi sa aflu daca exista niste pastile, antidepresive sau

mai vino pe aici si iti va revenii tonusul.
daca te relaxezi putin si te hranesti bine , va fi ok!
pickard
Postat pe 8 Iunie 2011 18:22
du-te si la un endocrinolog , poate sa aiba legatura cu tiroida
KaRo61
Postat pe 29 Iunie 2011 20:24
Am avut si eu problema asta.. comunicarea este cea mai buna solutie .. vb despre problemele tele cu cineva si vei vedea ca te vei simti mai bine
alielena
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:38
De la: alielena, la data 2011-09-07 16:38:42Am avut si eu problema asta.. comunicarea este cea mai buna solutie .. vb despre problemele tele cu cineva si vei vedea ca te vei simti mai bine



Nu este adevarat!Simptomele doamnei in cauza,sunt specifice atacurilor de panica!Se trateaza de catre medicul neurolog,prin tratament medicamentos.Tot real este faptul ,ca in aceste situatii,conteaza foarte mult comunicarea,linistirea persoanei ,ce cade prada acestor atacuri de panica.Ele se pot declansa independent de starea psihica a persoanei respective si tin foarte mult de structura psihica a ei.Starile depresive pot accentua aceste atacuri de panica,dar nu constituie cauza declansarii lor.
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Septembrie 2011 16:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fc 9 De la: healthy012743 15 Februarie 2010 17:47
Însãrcinatã sau nu??? 3 De la: adryanaaa 3 August 2016 15:59
caut ginecolog de nationalitate romana la Paris 2 De la: kudika_991112 20 Iulie 2015 22:59
indole-3-carbinol si fibromul uterin 1 De la: kudika066888 7 Ianuarie 2011 18:40
Am o nelamurire va rog ajutati-ma cu sfaturi 6 De la: ylang_ylang 13 Noiembrie 2009 22:29