Setari Cookie-uri

avort-complicatii

am mai scris pe acest forum ,si nu sunt ajutata in nici un fel. Nu sunt adepta avorturilor dar va rog sa ma intelegeti ca nu am bani,sunt la facultate,parintii mei se chinuie din greu sa ma intretina sa Ajung Si Eu Cineva!!
Din nefericire am ramas insarcinata pentru a 6-a oara, si ultimul avort a fost foarte complicat deoarece m-a durut INGROZITOR.
DOAR daca e cineva CAPABIL sa ma inteleaga va rog sa-mi spuneti daca pot muri facand si al 7-lea avort ,fiindca medicul imi spune ca am un organism foarte puternic si riscul e de doar 7% (sa mor) ;nu stiti cat duc lipsa banilor!
Fara fanatici credinciosi obositi
Va Multumesc Mihaela.
Mihaela214
Postat pe 18 Iunie 2011 19:14
Tu ne iei la misto sau.....??
Valy90
Postat pe 18 Iunie 2011 19:26
De la: Mihaela214, la data 2011-06-18 19:14:27 am mai scris pe acest forum ,si nu sunt ajutata in nici un fel. Nu sunt adepta avorturilor dar va rog sa ma intelegeti ca nu am bani,sunt la facultate,parintii mei se chinuie din greu sa ma intretina sa Ajung Si Eu Cineva!!
Din nefericire am ramas insarcinata pentru a 6-a oara, si ultimul avort a fost foarte complicat deoarece m-a durut INGROZITOR.
DOAR daca e cineva CAPABIL sa ma inteleaga va rog sa-mi spuneti daca pot muri facand si al 7-lea avort ,fiindca medicul imi spune ca am un organism foarte puternic si riscul e de doar 7% (sa mor) ;nu stiti cat duc lipsa banilor!
Fara fanatici credinciosi obositi
Va Multumesc Mihaela.



doamne fereste mai fata....nici nu stiu cum ai putut lasa sa ti se intample asta in primul rand 6 avorturi?....are you serious....6??!!!.....dupa 6 avorturi mai poti face copii inca?...daca intr-o zi o sa tii doresti iar cel de sus n-o sa mai vrea sa tii dea deoarece l-ai refuzat de 7 ori...?la asta te-ai gandit?..constiinta ta e linistita?..cred ca nu...
cristiana84
Postat pe 18 Iunie 2011 19:33
Avortul asta nu-l faci gratis. Gandeste-te cate prezervative ti-ai fi putut cumpara cu banii astia! Din nefericire, eu una nu sunt capabila sa te inteleg; ai trecut nu o data, ci de cinci ori prin asta si tot nu te-ai invatat minte. Cu siguranta ti se va intampla si a saptea oara.
kitty_na
Postat pe 18 Iunie 2011 19:58
esti casatorita?
Ale_xandra_27
Postat pe 18 Iunie 2011 21:25
da sunt,,,,asa ticaloasa cum credeti ca sunt....imi iubesc mult sotul,,si el pe mine,,,dar nu putem pastra un copil, abia platim chiria,,si ne certam pentru bani
Mihaela214
Postat pe 18 Iunie 2011 21:27
am inteles,,,dar in functie de cat tii la sanatate, nu risca,,,,nu risca....
Ale_xandra_27
Postat pe 18 Iunie 2011 21:29
De la: Mihaela214, la data 2011-06-18 21:27:17da sunt,,,,asa ticaloasa cum credeti ca sunt....imi iubesc mult sotul,,si el pe mine,,,dar nu putem pastra un copil, abia platim chiria,,si ne certam pentru bani[/quote

nu avem cum sa stim din afara ce situatie ai tu...poate ca ai o situatie grea....dar chiar si asa....nu se justifica faptele....sunt nenumarate metode de a te proteja daca intr-aadevar nu vrei copii...nu sa te omori....sotului tau nu-i pasa de sanatatea ta din moment ce te-a pus sa treci prin atatea?sau cel putin nu se gandeste sa dea 10 lei pe un pachet de durex?...
cristiana84
Postat pe 18 Iunie 2011 21:32
unii m-au facut si tziganca,,,ar fi bine sa va masurati cuvintele,,nu aruncati insulte si pe urma sa vedeti ca a-ti gresit,,,trudesc cu greu sa fac fatza facultatii sa nu pic la plata cu taxa..dar trebuie sa intelegeti ca nu e usor sa porti rusine in facultate avand burtica mare ,,,IAR daca nu va intra in cap, ca ma protejez cu fel de prostii care imi fac rau sanatatii psihice, trebuie sa suport insulte ca :"de ce omor"
Mihaela214
Postat pe 18 Iunie 2011 22:11
Teatru,,,si mi se face GREATZA .... daca tu crezi ca anticonceptionalele sunt avortive,,,omoara acel vierme cand se face mai mare,,,sa ai si dureri Cumplite! La PURGATORIU CU TINE!
Ale_xandra_27
Postat pe 18 Iunie 2011 22:12
De la: Mihaela214, la data 2011-06-18 21:27:17da sunt,,,,asa ticaloasa cum credeti ca sunt....imi iubesc mult sotul,,si el pe mine,,,dar nu putem pastra un copil, abia platim chiria,,si ne certam pentru bani


asa ne certam si noi la tinerete, a facut avort si am ramas fara copii
pickard
Postat pe 18 Iunie 2011 22:22
Gandestete ca ai o fiinta in tine, este o fiinta reala care vrea sa traiasca.......un copil este dat de cel de SUS si merita o sansa....poate ca maine o sa fie prea tarzui pentru acest copil...Eu am mai avut coloce care au venit cu o burtica la facultate (acuma au un copil si sunt fericite) si parinti care isi iubesc copii ma refer la parinti tai(te vor intelege). Te sfatuiec sa vorbesti cu cineva inaite de a face acest pas(cu mama) ...Stiu ca esti o fata puternica daca ai trecut prin atatea, dar barbatul de langa tine poate ca este un monstru daca te lasa sa suferi asa. Un copil inseamna bucurie si nu saracie!!!!!
Eu care am terminat o facultate nu am gasit loc de munca in acel domeniu, era numai o pierdere de timp si bani... Acuma imi doresc un copil...
andrea083
Postat pe 20 Iunie 2011 20:48
am zis fara sectari obositi
Mihaela214
Postat pe 21 Iunie 2011 15:19
prietene vezi tu,,ca ai un mic orgoliu,,,facand lumea proasta,,,trebuie sa iubesti si sa te rogi pentru toata lumea,,,daca vrei, din orgoliul tau,, mustra-i
Mihaela214
Postat pe 21 Iunie 2011 15:27
Dar tu nu te protejezi cand faci sex, de ai ajuns la sase avorturi? Stiu, prezervativele sunt scumpe....dar totusi, e vorba de viata ta!!! Folositi numai metoda calendarului sau nici macar asta...?? Mai bine te sterilizezi si ai terminat povestea, decat sa-ti pui astfel viata in pericol. Ma-ntreb ce naiba e in capul barbatului tau de nu se protejeaza si te lasa asa, sa faci avorturi fara numar. Chiar nu se gandeste la tine??? E ca si cum ai juca ruleta ruseasca: mor sau scap cu viata si de asta data.
Micaell
Postat pe 22 Iunie 2011 13:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fibrodenom 3 De la: crysa_tm 14 Iulie 2010 10:11
polip pe col uterin 10 De la: kudika330924 21 Ianuarie 2011 05:59
anticonceptionale 5 De la: mary_dolly_85 27 August 2009 11:10
Analize pentru anticonceptionale 1 De la: kudika_957261 7 Martie 2014 14:14
Recoltare celule stem 1 De la: healthy009663 2 Decembrie 2009 14:47