Setari Cookie-uri

Eu fecioara Ea rac

Eu fecioara ea este rac ce spuneti merge aceasta relatie ?
Suntem de 10 luni impreuna, ea are 18 ani eu 19, uneori ne intelegem bine alte ori chiar deloc, are un orgoliu extrem de mare de exemplu cand greseste cu ceva eu incerc sa ii spun unde a gresit si ca nu a facut bine o fac in asa fel sa inteleaga si ea spune mda eu sunt de vina si apoi se poarta distant, numai vorbeste deloc si ea chiar pe bune dreptate a gresit. Ma face sa fiu critic cu ea ceea ce eu nu am fost in nici o relatie care am avut-o pana acuma nu stiam ce sunt alea certuri, ma transformat in ceva urat, promite multe si nu le face, pe mine chestia asta ma deranjeaza mult dar nu are rost sa ii spun. Cand vorbim la telefon eu mereu incep sa deschid subiecte de vorbit ea in mare parte tace din gura, se supara aproape din orice, nustiu cat o sa mai rezist in aceasta relatie, si imi vine greu sa ma despart de ea ptr ca o iubesc. La incepul relatiei adica trecuse vreo 2 luni decand eram impreuna ia a mai vorbit cu fostul ei prieten si eu eram sigur de chestia asta ca a mai pastrat legatura cu el, abia dupa 5 luni de relatie dupa ce am reusit eu sa iau legatura cu fostul ei prieten abia atunci mi-a recunoscut si ea ca intradevar a vorbit cu el. Tin sa va spun ca nu am inselat-o nici macar odata pentru ca tin mult la ea si nu imi este genu sa insel pentru ca am fost inselat si stiu cat de dureros este sa fii inselat. Va multumesc....
Ruzvy
Postat pe 18 Iunie 2011 21:50
De la: Ruzvy, la data 2011-06-18 21:50:10Eu fecioara ea este rac ce spuneti merge aceasta relatie ?
Suntem de 10 luni impreuna, ea are 18 ani eu 19, uneori ne intelegem bine alte ori chiar deloc, are un orgoliu extrem de mare de exemplu cand greseste cu ceva eu incerc sa ii spun unde a gresit si ca nu a facut bine o fac in asa fel sa inteleaga si ea spune mda eu sunt de vina si apoi se poarta distant, numai vorbeste deloc si ea chiar pe bune dreptate a gresit. Ma face sa fiu critic cu ea ceea ce eu nu am fost in nici o relatie care am avut-o pana acuma nu stiam ce sunt alea certuri, ma transformat in ceva urat, promite multe si nu le face, pe mine chestia asta ma deranjeaza mult dar nu are rost sa ii spun. Cand vorbim la telefon eu mereu incep sa deschid subiecte de vorbit ea in mare parte tace din gura, se supara aproape din orice, nustiu cat o sa mai rezist in aceasta relatie, si imi vine greu sa ma despart de ea ptr ca o iubesc. La incepul relatiei adica trecuse vreo 2 luni decand eram impreuna ia a mai vorbit cu fostul ei prieten si eu eram sigur de chestia asta ca a mai pastrat legatura cu el, abia dupa 5 luni de relatie dupa ce am reusit eu sa iau legatura cu fostul ei prieten abia atunci mi-a recunoscut si ea ca intradevar a vorbit cu el. Tin sa va spun ca nu am inselat-o nici macar odata pentru ca tin mult la ea si nu imi este genu sa insel pentru ca am fost inselat si stiu cat de dureros este sa fii inselat. Va multumesc....


chiar puneti atat de mult pret pe aceste zodii???
steffy91
Postat pe 18 Iunie 2011 22:04
Buna,

Si eu sunt Rac si pot sa iti spun ca ma regasesc un pic in descrierea pe care ai facut-o despre prietena ta.
Intr-adevar avem un orgoliu mare si cam prost, cu care nu se rezolva nimic, dimpotriva, se poate inrautati o situatie. Supararea din mai nimic si atitudinea distanta dupa o discutie mai aprinsa , cred ca sunt trasaturi generale ale racilor.
Faptul ca nu iti place sa te certi si esti deschis la discutii ar putea fii un atu pentru tine, asta daca reusesti totodata sa iti pastrezi calmul intr-o situatie, cand ea este nervoasa si arunca poate, cu vorbe nepotrivite.
La mine functioneaza de minune urmatoarea chestie : fa-ma sa ma simt prost, intr-o maniera cat mai eleganta, pentru atitudinea mea deplasata si cu siguranta imi voi cere scuze si voi incerca sa repar greseala.
Racii sunt persoane marinimoase si destul de calde. Daca reusesti sa ii intri sub piele, este destul de probabil ca ea sa se mai schimbe. Asta, doar daca intr-adevar tine la tine, daca nu, va face mereu 3 pasi inapoi si va ramane aceiasi persoana.
Katrina2206
Postat pe 25 Iunie 2011 11:47

stilul critic al fecioarei este foarte greu de suportat de timidul rac , mai ales ca racii au multi pitici chiar cu tot cu Alba ca zapada , incearca sa fii mai tolerant fata de ea si incetul cu incetul se deschide , altfel o faci sa intre in cochilia ei , da tu dovada de maturitate si ajuti relatia.Inca ceva , femeile rac sunt foarte geloase si posesive , au o problema cu fidelitatea , asa ca...ai grija.Dar cred ca merita , sunt si foarte erotice si bune la pat asa ca nu merita sa-ti bati capul cu inselatul , pe langa asta au si multe calitati comune cu tine : bune gospodine , curate , muncitoare , bune mame , comunicative etc.
banalulanonim
Postat pe 25 Iunie 2011 20:34
BUNA SUNT NELLIS SUNT UN PIC MAI IN VARSTA DAR LA MINE ESTE EXACT INVERS EU FECIORA EL RAC ASTA ESTE PROBLEMA LA EI ADICA LA ZODIA RAC SUNT FOARTE SUPARACIOSI ORGOLIOSI SI MULTE ALTELE O ZODIE F URATA NOI FECIORELE SUNTEM MAI PAMANTENI EI SUNT VISATORI PROMIT MULT DAR NU REALIZEAZA MAI NIMIC, DAR IN ESENTA SUNT SUFLETISTI .
darinela
Postat pe 28 Iunie 2011 13:41
De la: darinela, la data 2011-06-28 13:41:58BUNA SUNT NELLIS SUNT UN PIC MAI IN VARSTA DAR LA MINE ESTE EXACT INVERS EU FECIORA EL RAC ASTA ESTE PROBLEMA LA EI ADICA LA ZODIA RAC SUNT FOARTE SUPARACIOSI ORGOLIOSI SI MULTE ALTELE O ZODIE F URATA NOI FECIORELE SUNTEM MAI PAMANTENI EI SUNT VISATORI PROMIT MULT DAR NU REALIZEAZA MAI NIMIC, DAR IN ESENTA SUNT SUFLETISTI .


as vrea sa iti multumesc in numele tuturor racilor pentru descrierea si cuvintele de "lauda ce ni le adresezi".
Sa incepem cu inceputul: puneti prea mare accent pe zodii, cand de fapt el sunt doar niste repere, doar atat.
Faptul ca ea nu e mai comunicativa, ca iti ascunde lucruri, ca va certati des, ca ea nu realizeaza ca e vina ei, desi ma indoiesc sa fie tot timpul vina ei, eu un rac cu experienta :)) tind sa cred ca ea de fapt nu are nimik cu tine, nu te vrea, ii este greu sa se desparta de tine, pentru ca asa suntem noi, ne gandim sa nu ranim pe nimeni ca nu merita, speram doar ca celalalt sa vada si sa renunte singur, fara sa picam noi de oameni fara inima. Deci eu as zice sa o lasi. si inca ceva: racii cand iubesc nu inseala nici macar cu privirea ;)
Eu sunt impreuna cu un sagetator de 9 ani, ne iubim si acum ca la inceput si ma refer la fluturasii din stomac, la nerabdarea de a ne revedea etc.Normal un rac si un sagetator nu ar avea nici o sansa conform zodiacului....asta este si motivul pentru care nu cred in zodii prea mult.
Acum sa ne reintoarcem la d-na NELLIS, d-na draga ar fi cazul sa nu mai folositi Caps-ul ca nu prea se intelege ce vreti sa ziceti. D-na racii promit si fac multe cand sunt lasati, dar daca sunt cicaliti non stop de fecioarele ca dumneata cum sa mai iasa la liman. Suparaciosi si orgoliosi suntem, dar de obicei cand ne suparam ne suparam cu motiv, si inca o veste socanta poate, si racii sunt pamanteni ca nu se stie daca extraterestrii cred in zodii....sau stiti dumneavoastra mai bine ??
lylee
Postat pe 2 Iulie 2011 12:43
De la: Ruzvy, la data 2011-06-18 21:50:10Eu fecioara ea este rac ce spuneti merge aceasta relatie ?
Suntem de 10 luni impreuna, ea are 18 ani eu 19, uneori ne intelegem bine alte ori chiar deloc, are un orgoliu extrem de mare de exemplu cand greseste cu ceva eu incerc sa ii spun unde a gresit si ca nu a facut bine o fac in asa fel sa inteleaga si ea spune mda eu sunt de vina si apoi se poarta distant, numai vorbeste deloc si ea chiar pe bune dreptate a gresit. Ma face sa fiu critic cu ea ceea ce eu nu am fost in nici o relatie care am avut-o pana acuma nu stiam ce sunt alea certuri, ma transformat in ceva urat, promite multe si nu le face, pe mine chestia asta ma deranjeaza mult dar nu are rost sa ii spun. Cand vorbim la telefon eu mereu incep sa deschid subiecte de vorbit ea in mare parte tace din gura, se supara aproape din orice, nustiu cat o sa mai rezist in aceasta relatie, si imi vine greu sa ma despart de ea ptr ca o iubesc. La incepul relatiei adica trecuse vreo 2 luni decand eram impreuna ia a mai vorbit cu fostul ei prieten si eu eram sigur de chestia asta ca a mai pastrat legatura cu el, abia dupa 5 luni de relatie dupa ce am reusit eu sa iau legatura cu fostul ei prieten abia atunci mi-a recunoscut si ea ca intradevar a vorbit cu el. Tin sa va spun ca nu am inselat-o nici macar odata pentru ca tin mult la ea si nu imi este genu sa insel pentru ca am fost inselat si stiu cat de dureros este sa fii inselat. Va multumesc....[/quote.......................................................................combinatia perfecta...crede-ma...
kokomic
Postat pe 2 Iulie 2011 19:38
Eu fecioara, ea rac...............hmmmmmm, asa cum s-a mai spus nu cred ca zodiile conteaza foarte mult intr-o relatie. In mod sigur cea ce simtiti voi doi conteaza mult mai mult( daca simtiti .....iar ceea ce simtiti sa mai fie si reciproc). Si eu sunt tot rac si intradevar suntem niste persoane mai dificile, (dar care nu sunt)si mi s-a intamplat sa am o " relatie" cu o fecioara, am pus ghilimele pentru ca nu a durat f mult asa ca nu stiu daca merita termenul de relatie.Atunci cand s-a intamplat am crezut ca e jumatatea mea, ca e tot ce imi doream, abia asteptam sa-l revad si a fost singura persoana cu care acei fluturi din stomac nu au disparut nici pana acum. De cate ori ne intalneam era totul super atata timp cat nu discutam despre vreun subiect oricare ar fi fost acela, pentru ca atunci cand imi spuneam parerea,ca era bine sau nu incepeau criticile, observatiile si comentariile.Fiecare individ are o personalitate mai mult sau mai putin placuta de cei din jur, dar trebuie sa acceptam ca uneori poate mai si gresim..........si asta indiferent de zodie. Racul e intradevar timid iar atunci cand greseste (o face destul de rar) recunoaste ca a gresit. Am zis ca greseste foarte rar nu pentru ca le stie pe toate , ci pentru ca de obicei din cauza timiditati in momentul in care nu e sigur pe ceva prefera sa nu se bage. O zicala care i se potriveste foarte bine firii racului e aceea " mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu". O relatie nu se poate baza doar pe sentimente ci si pe intelegere si respect. O relatie merge atunci cand ambele persoane isi doresc sa mearga.
S-a mai spus mai devreme ca un rac din dorinta de a nu fi el persoana negativa nu o sa puna capat niciodata unei relatii care nu merge, nu cred cu toata taria ca este adevarat, mai degraba un rac o sa faca tot ce e omeneste posibil ca o relatie sa mearga daca are sentimente puternice pentru cealalta persoana.
Si inca ceva e foarte adevarat ca un rac se inchide foarte usor in cochilia lui atunci cand este ranit, asa ca gandestete bine daca nu cumva ai ranit candva acel rac iar purtarea lui de acum sa fie o repercursiune la ceva ce s-a intamplat anterior. Daca un rac iubeste cu adevarat atunci o face cu toata fiinta lui si asta se vede in toate actiunile lui , in privire , in felul cum saruta, cum vorbeste sau cum face dragoste.
Daca nu simti asta intr-o relatie cu un rac atunci acel rac nu te iubeste sau nu te mai iubeste.
Racul are nevoie sa se simta iubit, protejat si sa simta ca are incredere in jumatatea lui, daca nu simte asta o sa ai langa tine o persoana care o sa semene mai degraba cu o mama nu cu o iubita, o sa aiba grija sa nu iti lipseasca nimic si o sa fie langa tine decate ori o sa ai nevoie sau o sa vrei, dar niciodata nu o sa te faca sa simti cu adevarat pasiunea si tandretea de care e capabil si crede-ma un rac te poate sufoca cu acestea doua.
Sa aveti o zi buna cu totii!!!!!!!!! .......si inca ceva fecioaro fa racul acela sa simta ca e cu adevarat cea mai imporanta persoana pentru tine si sa vezi atunci............
xtreme24
Postat pe 4 Iulie 2011 14:42
femeile rac au o problema cu fidelitatea daca nu primesc ce merita in relatia respectiva. in general orice om are probleme cu fidelitatea, mai mult sau mai putin motivat.
med_dentis
Postat pe 6 Iulie 2011 11:39
Si eu sunt Rac si el era Fecioara...
Si dupa 4 ani aproape ne-am despartit...Diferenta la noi era ca el, ca orice fecioara era foarte mamos...critic, mincinos, etc. Eu am luptat pentru relatia asta cu morile de vant la propriu...si nu am dat inapoi nici o secunda desi sunt RAC. Sunt suparacioasa, sunt nervoasa...insa voi cum ati fi daca un barbat v-ar minti non-stop ? Cum ati reactiona daca barbatul pe care voi il iubiti va inlocuieste cu maica-sa, cu fratele, cu prietena fratelui...???
Desi imi spunea ca ma iubeste enorm, desi promitea ca o sa devenim o familie, in momentul in care era cu ai lui uita definitiv de mine... Mama lui era impotriva mea...pentru ca eu sunt divortata (de 11 ani) si am un copil in urma casatoriei...iar el nu a simtit niciodata greutatea "cununiilor" , desi are 40 de ani. A luptat in toti acesti ani sa ne desparta...si pana la urma dupa zeci de certuri el a cedat si a renuntat la mine. Nu sunt prima femeie de care se desparte din cauza mamei...ba chiar pot sa spun ca toate relatiile le-a terminat din cauza asta...
Au trecut 10 luni de cand ne-am despartit... Eu il iubesc la fel de mult...sufar enorm inca, plang zilnic si nu imi pot reveni... Stiu ca si el mai tine la mine, insa nu poate lupta cu familia...poate si pentru ca nu are suficienta barbatie in el... Este foarte greu...
Am incercat sa imi innec amarul intr-o alta relatie...dar a fost in zadar...dupa 2-3 intalniri am realizat ca nu fac altceva decat sa il fac pe respectivul tip sa sufere doar pentru ca gandul meu este tot al El...
Nu stiu incotro sa apuc... Nu stiu cum sa fac pentru ca nu imi pot reveni orice as face...
gabytza78
Postat pe 20 Iulie 2011 11:41
Vreau sa va multumesc pentru amabilitatea voastra de a ma ajuta in orice fel de mod, apreciez gestul vostru. O sa incerc cateva sfaturi de aici sa vad cum decurge relatia mi-ati fost niste " prieteni " foarte buni.
Ruzvy
Postat pe 31 Iulie 2011 11:40
Eu sunt un Rac dar nu suport Fecioarele...sunteti varza..foarte critici si plictisitori..prefer un berbec sau un Sagetator care sa ma faca sa simt ca traiesc si respir Comedie si Erotism;P voi fecioarele sunteti ceva ce nu-mi place ...si n-o sa-mi placa niciodata=)))
Aek
Postat pe 11 August 2011 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiile si culorile 40 De la: pupa 5 Martie 2010 11:12
Fecioarele,pisaloage si egoiste? 119 De la: SimplePlan 17 Ianuarie 2013 10:51
cele 9 vieti 20 De la: lianamioara 20 Mai 2010 23:48
El sagetator eu...varsator 12 De la: kudika225148 7 Iulie 2010 16:14
Eu leu,iubitul meu taur! 4 De la: kudika145993 2 August 2010 09:56