Setari Cookie-uri

testul vederii culorilor

Acum cateva zile, am mers la un cabinet de medicina muncii , pentru a completa acel dosar medical individual , in vederea angajarii.Pentru cei care au mai facut asa ceva, stiu foarte bine ca trebuie sa distinga foarte bine acele cifre minuscule de la panou, dupa care asistenta a deschis un atlas cu diferite figuri formate din buline colorate care formeaza o cifra.
Am fost foarte surprinsa, sa constat ca nu reusesc sa citesc acele cifre colorate care formau o cifra. La rubrica din dosar"vedere cromatica" , asistenta a trecut -DISCROMATOPSIE.
Intreb si eu , fetele de pe forum daca au avut aceasta problema, si ce repercursiuni are pentru viitor? Ma gandesc ca as dori sa urmez o scoala de soferi in viitor, si iarasi trebuie sa intru la cabinetul de oftalmologie. Se da -inapt-pentru asa ceva?

Astept cu nerabdare opiniile voastre.Va saluta , Lavinia
kudika326402
Postat pe 27 Iunie 2011 11:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dirty talk !!! 51 De la: Apocalipse 27 Iulie 2009 19:43
Curiozitate : voi cum va dati seama daca un barbat vrea ceva serios de la voi, sau doar putin sex? 90 De la: angelo_micnegrusiurat 11 Octombrie 2009 21:33
De cate ori faceti sex pe luna? Pentru parteneri cu o relatie mai lunga de 10 ani 67 De la: roxana_moon 28 Ianuarie 2013 18:54
Abstinenta!cum facetzi fata? 62 De la: luckyyyLuke 26 Martie 2009 13:55
A-TI FACUT SEX IN POST? 91 De la: yumalai 18 Iunie 2009 09:50