Setari Cookie-uri

sa ma despart sau nu?

sunt intr o relatie de aproximativ 3 ani si locuim impreuna de 2 ani, iar momentan avem o luna ca ne certam incontinuu. Motivul ar fi EU cica, pentru ca il tachinez intr una ca nu ma mai iubeste, ca numai e ca inainte , ca numai imi zice totul cum imi zicea inainte,ca numai exista comunicare. El e un tip ok, din cate stiu nu ma inseala, ma ajuta la treburile casnice aproape orice...dar problema e ca parca simt ca ceva s-a schimbat, parca s-a inchis in el...imi zice ca ma iubeste ca nush ce...dar parca parca ceva ceva nu e ok. Eu fiind o persoana impulsiva avand probleme cu nervii..intr o seara ne am certat pe un motiv prostesc ceva gen`tu nu ma mai iubesti` si i am zgariat tot spatele rau rau de tot, ca i a ramas semne(cu ambele maini)si uite asa a plecat la maicasa...l am chemat inapoi a venit mi a zis ca ma iubeste si ca imi accepta tot..dar el tot asa se comporta..parca nu ma baga in seama, parca vorbesc uneori singura, daca eu ii zic ceva el zice OK, si tot asa...foarte indiferent. Eu il iubesc mult dar simt ca el nu ma mai iubeste si cand zic ca simt pai simt pentru ca e foarte distantat. Am discutat si el a zis ca mi se pare ca sunt nebuna sau ba ca are multe pe cap, ba ca se gandeste la cum sa mai aduca bani in casa si tot asa...dar simt eu ca nu e asta ..cunosc barbatii cat de cat si mai ales pe el. Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !
samirasuzi
Postat pe 23 Iunie 2011 18:14
De la: samirasuzi, la data 2011-06-23 18:14:47sunt intr o relatie de aproximativ 3 ani si locuim impreuna de 2 ani, iar momentan avem o luna ca ne certam incontinuu. Motivul ar fi EU cica, pentru ca il tachinez intr una ca nu ma mai iubeste, ca numai e ca inainte , ca numai imi zice totul cum imi zicea inainte,ca numai exista comunicare. El e un tip ok, din cate stiu nu ma inseala, ma ajuta la treburile casnice aproape orice...dar problema e ca parca simt ca ceva s-a schimbat, parca s-a inchis in el...imi zice ca ma iubeste ca nush ce...dar parca parca ceva ceva nu e ok. Eu fiind o persoana impulsiva avand probleme cu nervii..intr o seara ne am certat pe un motiv prostesc ceva gen`tu nu ma mai iubesti` si i am zgariat tot spatele rau rau de tot, ca i a ramas semne(cu ambele maini)si uite asa a plecat la maicasa...l am chemat inapoi a venit mi a zis ca ma iubeste si ca imi accepta tot..dar el tot asa se comporta..parca nu ma baga in seama, parca vorbesc uneori singura, daca eu ii zic ceva el zice OK, si tot asa...foarte indiferent. Eu il iubesc mult dar simt ca el nu ma mai iubeste si cand zic ca simt pai simt pentru ca e foarte distantat. Am discutat si el a zis ca mi se pare ca sunt nebuna sau ba ca are multe pe cap, ba ca se gandeste la cum sa mai aduca bani in casa si tot asa...dar simt eu ca nu e asta ..cunosc barbatii cat de cat si mai ales pe el. Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !

poate daca tu te-ai comporta ar fi si el altfel.... adica lasa reprosurile,zgarieturile si nervii
steffy91
Postat pe 25 Iunie 2011 21:45

chiar ca esti violenta? auzi! a fugit barbatul la ma-sa
sa ma sinucida cineva!
muscam carne din tine pana aveai cel mai gretzos orgasm daca ma enervai cu zgaraieturi
pickard
Postat pe 25 Iunie 2011 21:51
De la: pickard, la data 2011-06-25 21:51:15
chiar ca esti violenta? auzi! a fugit barbatul la ma-sa
sa ma sinucida cineva!
muscam carne din tine pana aveai cel mai gretzos orgasm daca ma enervai cu zgaraieturi

nu fi rautacios
steffy91
Postat pe 25 Iunie 2011 21:51
Monotonia...pram papmam!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iunie 2011 21:53
De la: steffy91, la data 2011-06-25 21:51:54
De la: pickard, la data 2011-06-25 21:51:15
chiar ca esti violenta? auzi! a fugit barbatul la ma-sa
sa ma sinucida cineva!
muscam carne din tine pana aveai cel mai gretzos orgasm daca ma enervai cu zgaraieturi

nu fi rautacios


hai ca nu musc asa tare
pickard
Postat pe 25 Iunie 2011 21:53
De la: pickard, la data 2011-06-25 21:51:15
chiar ca esti violenta? auzi! a fugit barbatul la ma-sa
sa ma sinucida cineva!
muscam carne din tine pana aveai cel mai gretzos orgasm daca ma enervai cu zgaraieturi


nu iti place sa fii zgariat ???!!!
natasa66
Postat pe 25 Iunie 2011 21:55
27 batrana...
la 50 cum o sa te consideri???
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iunie 2011 21:55
De la: pickard, la data 2011-06-25 21:53:55
De la: steffy91, la data 2011-06-25 21:51:54
De la: pickard, la data 2011-06-25 21:51:15
chiar ca esti violenta? auzi! a fugit barbatul la ma-sa
sa ma sinucida cineva!
muscam carne din tine pana aveai cel mai gretzos orgasm daca ma enervai cu zgaraieturi

nu fi rautacios


hai ca nu musc asa tare

asa
steffy91
Postat pe 25 Iunie 2011 21:57
scena casnica...el cu mainile pline de clabuci, spaland vase... bodoganind tandru din cand in cand un "te iubesc" ...iubitei care il pazeste cu tigaia deasupra capului...in caz ca nu freaca bine vasele, sa-si ia un "te iubesc peste freza
miss_darine
Postat pe 25 Iunie 2011 22:09
Am si eu o relatie de 7 ani si la fel mi s-a intamplat si mie cand eram de 3 ani impreuna ne tot certam si la fel il acuzam si eu ca nu ma iubeste Chiar am facut si o pauza de o sapt. Cand ne-am intalnit dupa aprox o sapt am vb si am spus ce ne deranjeaza unul la celalalt si ce asteptari avem. Ne-am hotarat sa mai dam o sansa relatiei . Chiar am vazut un studiu conform caruia pragul asta de 3 ani e cel mai greu intr-o relatie! Daca treci de el ai mai multe sanse sa sa ramaneti impreuna! Parerea mea e ca ar trebui sa aveti o discutie si sa vedeti ce asteptari aveti unul de la altul. Eu nu cred ca te inseala! Cred ca aici mai mult e vina ta ca dupa cate am vazut din mesajul tau nu ii faci tocmai o viata usoara sau frumoasa in perioada asta. Si eu sunt impulsiva si anul acesta implinesc si eu 27 de ani dar nici nu ma simt batrana si mai ales niciodata in aproape 8 ani nu m-am comp violent . Ar trebui sa te pui si in locul lui sa vezi cum se simte. Nu cred ca pt asta ar trebui sa te desparti ! Sfatul meu e sa incercati sa va piperati din nou relatia! Sa treaca de aceasta monotonie si totul va fii din nou ok!
ale084
Postat pe 26 Iunie 2011 09:55
De la: samirasuzi, la data 2011-06-23 18:14:47 Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !


esti apucata rau! unde este chinul tau in povestea asta?
vrei un papagal mai mare decat cel pe care il ai?
Lasa omul sa traiasca... Cred ca s-a prins ca viata poate fi si frumoasa, de aceea este distant si "s-a inchis in el"
Ce sa faci??? Daca il parasesti ii faci un bine
_vio_
Postat pe 26 Iunie 2011 10:05
Soacramea avea o vorba....................D-zeu nu lasa niciodata doi buni sau doi rai,.....intodeauna este un bou si o belea.
lilu_67
Postat pe 26 Iunie 2011 13:47
Eu in locul lui ma duceam si imi scoteam certificat pentru maltratare si violenta casnica!!!Lol Doamne sa ajungi sa spui te iubesc la comanda e grav!!!
bea79
Postat pe 30 Iunie 2011 09:52
De la: samirasuzi, la data 2011-06-23 18:14:47sunt intr o relatie de aproximativ 3 ani si locuim impreuna de 2 ani, iar momentan avem o luna ca ne certam incontinuu. Motivul ar fi EU cica, pentru ca il tachinez intr una ca nu ma mai iubeste, ca numai e ca inainte , ca numai imi zice totul cum imi zicea inainte,ca numai exista comunicare. El e un tip ok, din cate stiu nu ma inseala, ma ajuta la treburile casnice aproape orice...dar problema e ca parca simt ca ceva s-a schimbat, parca s-a inchis in el...imi zice ca ma iubeste ca nush ce...dar parca parca ceva ceva nu e ok. Eu fiind o persoana impulsiva avand probleme cu nervii..intr o seara ne am certat pe un motiv prostesc ceva gen`tu nu ma mai iubesti` si i am zgariat tot spatele rau rau de tot, ca i a ramas semne(cu ambele maini)si uite asa a plecat la maicasa...l am chemat inapoi a venit mi a zis ca ma iubeste si ca imi accepta tot..dar el tot asa se comporta..parca nu ma baga in seama, parca vorbesc uneori singura, daca eu ii zic ceva el zice OK, si tot asa...foarte indiferent. Eu il iubesc mult dar simt ca el nu ma mai iubeste si cand zic ca simt pai simt pentru ca e foarte distantat. Am discutat si el a zis ca mi se pare ca sunt nebuna sau ba ca are multe pe cap, ba ca se gandeste la cum sa mai aduca bani in casa si tot asa...dar simt eu ca nu e asta ..cunosc barbatii cat de cat si mai ales pe el. Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !

la 27 ani batrana
da de ce l-ai zgariat?
da tu ai senzatia ca esti o leoaica si sotul tau e catelusul care tre sa-ti suporte toanele si apucaturile?pe mine sincer daca m-ai fi lovit sau zgariat poster te faceam si aruncam in tine cu guma mestecata.
Mai io la 30 de ani ma consider tanara dar se pare ca-s de moda veche
piscolino
Postat pe 30 Iunie 2011 10:01
sfatul meu este sa incerci sa te autocontrolezi sa ti iasa din cap ca esti cu capu nu este asa incearca cu rabdare sa vezi de unde vine scimbarea lui si pe urma actionezi cu tact daca nu poti sa te autocontrolezi singura apeleaza la un medic dar nu ispune lui barbatii nu pot intelege multe la ei totul trece nu prin creier ci prin ce au in pantaloni deci nu mai face crize da
kudika028225
Postat pe 30 Iunie 2011 11:14
De la: samirasuzi, la data 2011-06-23 18:14:47sunt intr o relatie de aproximativ 3 ani si locuim impreuna de 2 ani, iar momentan avem o luna ca ne certam incontinuu. Motivul ar fi EU cica, pentru ca il tachinez intr una ca nu ma mai iubeste, ca numai e ca inainte , ca numai imi zice totul cum imi zicea inainte,ca numai exista comunicare. El e un tip ok, din cate stiu nu ma inseala, ma ajuta la treburile casnice aproape orice...dar problema e ca parca simt ca ceva s-a schimbat, parca s-a inchis in el...imi zice ca ma iubeste ca nush ce...dar parca parca ceva ceva nu e ok. Eu fiind o persoana impulsiva avand probleme cu nervii..intr o seara ne am certat pe un motiv prostesc ceva gen`tu nu ma mai iubesti` si i am zgariat tot spatele rau rau de tot, ca i a ramas semne(cu ambele maini)si uite asa a plecat la maicasa...l am chemat inapoi a venit mi a zis ca ma iubeste si ca imi accepta tot..dar el tot asa se comporta..parca nu ma baga in seama, parca vorbesc uneori singura, daca eu ii zic ceva el zice OK, si tot asa...foarte indiferent. Eu il iubesc mult dar simt ca el nu ma mai iubeste si cand zic ca simt pai simt pentru ca e foarte distantat. Am discutat si el a zis ca mi se pare ca sunt nebuna sau ba ca are multe pe cap, ba ca se gandeste la cum sa mai aduca bani in casa si tot asa...dar simt eu ca nu e asta ..cunosc barbatii cat de cat si mai ales pe el. Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !

interneaza-te fata mea intr-un ospiciu, trateaza-te si apoi iesi in lume! mare iti e gradina doamne!sa zica sar'na ca nu a plecat cu ochii vineti pana acu'
bemm
Postat pe 30 Iunie 2011 11:49
Definește probleme cu nervii...ești sub tratament sau doar așa te vezi tu?! În ambele cazuri , ar fi bine sã urmezi câteva ședințe de psihoterapie cognitiv-comportamentalã pentru a-ți gãsi rãspunsurile pe care le cauți în zadar aici pe forum .
junigrl29
Postat pe 5 Iulie 2011 10:18
De la: samirasuzi, la data 2011-06-23 18:14:47sunt intr o relatie de aproximativ 3 ani si locuim impreuna de 2 ani, iar momentan avem o luna ca ne certam incontinuu. Motivul ar fi EU cica, pentru ca il tachinez intr una ca nu ma mai iubeste, ca numai e ca inainte , ca numai imi zice totul cum imi zicea inainte,ca numai exista comunicare. El e un tip ok, din cate stiu nu ma inseala, ma ajuta la treburile casnice aproape orice...dar problema e ca parca simt ca ceva s-a schimbat, parca s-a inchis in el...imi zice ca ma iubeste ca nush ce...dar parca parca ceva ceva nu e ok. Eu fiind o persoana impulsiva avand probleme cu nervii..intr o seara ne am certat pe un motiv prostesc ceva gen`tu nu ma mai iubesti` si i am zgariat tot spatele rau rau de tot, ca i a ramas semne(cu ambele maini)si uite asa a plecat la maicasa...l am chemat inapoi a venit mi a zis ca ma iubeste si ca imi accepta tot..dar el tot asa se comporta..parca nu ma baga in seama, parca vorbesc uneori singura, daca eu ii zic ceva el zice OK, si tot asa...foarte indiferent. Eu il iubesc mult dar simt ca el nu ma mai iubeste si cand zic ca simt pai simt pentru ca e foarte distantat. Am discutat si el a zis ca mi se pare ca sunt nebuna sau ba ca are multe pe cap, ba ca se gandeste la cum sa mai aduca bani in casa si tot asa...dar simt eu ca nu e asta ..cunosc barbatii cat de cat si mai ales pe el. Sincer eu nu vreau sa ma chinui am 27 de ani si...sincer ma simt batrana..si imi e frica ca nu o sa mai gasesc pe nimeni sa imi stea alaturi dar..nu vreau nici sa il fac sa stea cu forta ...dupa cum vedeti..sunt si confuza..va rog spuneti mi ce sa fac? sa opresc totul acum? pina nu e prea tarziu? multumesc !
kudika197182
Postat pe 5 Iulie 2011 11:49
ar trebuie sa-i lasi libertate de miscare si lui, sa nu mai fii asa de agasanta, in nici un caz sa nu-l mai "ataci", si nervii sincer cred ca vin de la faptul ca nu esti satisfacuta sexual si vorbesc sincer nu fac mishto, barbatilor nu le plac femeile impulsive
kudika056313
Postat pe 10 Iulie 2011 04:19
De la: kudika056313, la data 2011-07-10 04:19:18ar trebuie sa-i lasi libertate de miscare si lui, sa nu mai fii asa de agasanta, in nici un caz sa nu-l mai "ataci", si nervii sincer cred ca vin de la faptul ca nu esti satisfacuta sexual si vorbesc sincer nu fac mishto, barbatilor nu le plac femeile impulsive


Sincer, nu stiu cum poate tipul ala sa stea cu o astfel de femeie O fi masochist? I-o placea sa fie zgariat si chinuit, ca altfel nu-mi explic...
Micaell
Postat pe 10 Iulie 2011 19:10
Buna,intr-un fel inteleg ca ai reactionat asa dinn cauza ca nu iti mai acorda atentia cuvenita...si eu am 2 ani jumate de relatie si ma aflu in aceeasi situatie....incerc sa gandesc limpede si sa ma port cat mai normal sa ii fiu pe plac tot timpul...stiu ca nu voi rezolva niciodata nimic cu violenta dar ca si in cazul tau simt ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda....sper sa ai puterea sa depasesti acest moment...cu brio...ai grija si de tine daca simti ca nu se mai poate renunta...dar daca simti ca nu s-a schimbat nimic decat din punctul tau de vedere mai gandeste-te inainte sa actionezi
johnsy
Postat pe 11 Iulie 2011 15:27
De la: lilu_67, la data 2011-06-26 13:47:43 Soacramea avea o vorba....................D-zeu nu lasa niciodata doi buni sau doi rai,.....intodeauna este un bou si o belea.

si zii aici ...care e beleaua...si care e boul ?
RUY_BLAS
Postat pe 11 Iulie 2011 20:38
Fata, ai probleme grave!!!L-ai gasit pe "MODELINO", iti bati joc de el cum vrei tu...in loc sa -l apreciezi, nu-l lasi sa miste nici un deget fara sa fie dirijat de tine! O soacra acra iti trebuie sa te modeleze si pe tine:)
grace009421
Postat pe 11 Iulie 2011 23:14
Nu e doar vina ta... In orice caz, trebuie sa ajungeti la un numitot comun, sa faceti amandoi un compromis... Se schimba si el, dar si tu ( temperamentul si sa fii mai rabdatoare)...
eemmyy
Postat pe 12 Iulie 2011 18:58
daca chiar il iubesti si vrei sa fie bine incearca sa nu mai fi asa nervoasa si sa ii reprosezi niste lucruri de care barbatii nici nu isi dau seama in general ,de obicei noi femeile ne dam seama usor cand se schimba ceva in comportamentul barbatului iubit dar tu nu faci acum decat sa l indepartezi in loc sa faci in asa fel sa fie ca inainte .........mai incearca si daca vezi ca ,chiar nu esti fericita atunci nu are rost sa continui ...........nu esti deloc batrana la varsta ta si un alt barbat poti sa gasesti oricand ..........e mai greu sa il pastrezi dupa ce l ai gasit..........de tine depinde..........
kudika344320
Postat pe 13 Iulie 2011 10:05
Nu mai fii violenta! Cu violenta nu vei rezolva nimic, ai sa-l indepartezi si mai mult de tine. Incearca sa discuti cu el cu multa rabdare si tact. Si nu te mai considera batrana. La 27 ani esti in floarea varstei,
kudika076445
Postat pe 13 Iulie 2011 10:17
prima oara.. iesi din cofuzie..
missyoutoo
Postat pe 9 Septembrie 2011 11:25
o excursie de impacare si fara violenta la mare sau la munte.cazul urmator
Pudika416607
Postat pe 9 Septembrie 2011 11:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia BALANTA - barbatul SCORPION 49 De la: anaise 15 Decembrie 2012 13:34
2 berbeci au sanse la o relatie de durata ? ce credeti 10 De la: kudika085193 21 Noiembrie 2009 10:55
ce spuneti despre barbatul sagetator si femeia leu? 7 De la: elenakarla 22 Aprilie 2009 14:28
femeia sagetator-barbatul gemeni 6 De la: carmen_healthy 18 Noiembrie 2010 00:43
Eu Scorpion , El Varsator 4 De la: Barbie30 13 Septembrie 2010 21:52