Setari Cookie-uri

Merge aventura ca energizant pt o relatie lesinata?

Buna tuturor. Sunt noua pe aici. Am undeva intre 25-30 de ani si sunt implinita profesional, am o casa, am sperante de viitor.. si mai am si o relatie de 2 ani care a inceput sa scartaie. Am mers si la un consilier, ne-am consiliat si la prieteni, si nimic. Ce se intampla? Avem momente in care nu ne mai suportam, pasiunea, desi arzatoare la inceput, acum a cam pierit.. Nu suntem casatoriti, nu avem copii si nici bunuri in comun ca nu pot fi separate usor. Si totusi, nu ne despatim. Mai pleaca el pe la rude, mai plec si eu.. incercam traba cu "mai rarut ca-i mai dragut". Nu am fost mereu sigura pe fidelitatea lui, fiind destul de "focos" de fel.. iar probele, desi uneori evidente, au fost "scuzate" cu dibacie. Eu mereu am zis sa o las, ca merge si asa.. Insa in sinea mea ma umpleam de amar, orice se intampla si orice disutie ma facea sa cred ca e din cauza mea.. Asta e omul de care ma indragostisem? Aveam deja ganduri sumbre... cam din vara asta incepusera.
Pana cand el a plecat cateva zile. Si eu l-am inselat. Cu cineva, nu conteaza din ce "ambient". Cineva care imi parea sexy si interesant, calm si sigur pe el, si pentru care imi reprimasem de la inceput orice gand. Eu, femeia cuminte. Si care acum.. s-a lasat dusa de val. A iesit din pijamale si miros de tocana, s-a imbracat sexy, s-a aranjat, si-a pus tocuri inalte, a dat pe gat un paharel (ca-n filme ) si.. s-a trezit la el. Si a decurs minunat. Si au fost multe orgasme. Si a simtit ca intinereste si ca traieste. Fara sentimente, fara regrete.. A fost o doza de redbull bauta cu nesat. Acasa, lucrurile la fel. Doar ca acum, zambesc strengareste si.. nu-mi mai pasa. Nu ma mai supar. Sunt linistita. Am unde sa imi refugiez gandurile acum, si nu, nu iar in lacrimi.
Am gresit? E gresit sa "salvezi" tensiunea din casa prin eliberarea in alta parte? E gresit sa imi doresc sa repet aceasta eliberare la un moment dat, daca sunt sigura pe mine si nu devine obisnuinta?
Criticati-ma, laudati-ma, intrebati-ma... Vreau sa stiu, pentru ca nu pot vb astfel de lucruri cu nimeni cunoscut. Nu as risca o "scurgere de informatii", mi-ar fi teama de reactie, totusi...
Multumesc ca "m-ati" citit pana la sfarsit.
Karamia11
Postat pe 12 Octombrie 2011 12:05
Aventura merge ... in sine, caci "naravul din fire n-are lecuire!" Scuzele si juramintele sunt doar ingrediente.
maimai_no1
Postat pe 13 Octombrie 2011 00:54
... mamitzo ... sper ca cei de la redactie sa observe si sa nu iti plateasca si topicul asta ... e dublura, bre ... fa-ti un nik nou si baga altceva ... ai trei copii ... el a plecat cu una ... in urma cu 10 ani ... tu ai ''suferit'' in tacere ... a revenit el ... dar tu ai un pompagiu de duminica ... de 15 ani ... esti in dilema ... fereastra e deschisa ... copii pling ... ceva gen boliwood, bre ... sa plinga rimele de pe aici ...
marco918
Postat pe 13 Octombrie 2011 16:19
Aventureaza-te in jungla printre lei sa vezi ce bine o sa mearga pt iubi cel inselat.
broscoiu
Postat pe 13 Octombrie 2011 17:59
"Am undeva intre 25-30 de ani"
Cand te hotarasti sa ne anunti
Barbie30_
Postat pe 13 Octombrie 2011 19:57
Eu nu inteleg ceva (pe langa faptul ca ai undeva intre 25-30 de ani ). Esti cu baiatul asta de 2 ani, nu va mai iubiti, nu va mai suportati, nu stii nici tu de ce nu va despratiti, l-ai inselat, culmea...ti-a si placut si n-ai avut regrete ... si tu inca mai stai cu tipul. Care-i farmecul? Pentru ce stai cu el? Ca sa ai si tu un iubit?
Cryssa_
Postat pe 14 Octombrie 2011 11:19
De la: Karamia11, la data 2011-10-12 12:05:13Buna tuturor. Sunt noua pe aici. Am undeva intre 25-30 de ani si sunt implinita profesional, am o casa, am sperante de viitor.. si mai am si o relatie de 2 ani care a inceput sa scartaie. Am mers si la un consilier, ne-am consiliat si la prieteni, si nimic. Ce se intampla? Avem momente in care nu ne mai suportam, pasiunea, desi arzatoare la inceput, acum a cam pierit.. Nu suntem casatoriti, nu avem copii si nici bunuri in comun ca nu pot fi separate usor. Si totusi, nu ne despatim. Mai pleaca el pe la rude, mai plec si eu.. incercam traba cu "mai rarut ca-i mai dragut". Nu am fost mereu sigura pe fidelitatea lui, fiind destul de "focos" de fel.. iar probele, desi uneori evidente, au fost "scuzate" cu dibacie. Eu mereu am zis sa o las, ca merge si asa.. Insa in sinea mea ma umpleam de amar, orice se intampla si orice disutie ma facea sa cred ca e din cauza mea.. Asta e omul de care ma indragostisem? Aveam deja ganduri sumbre... cam din vara asta incepusera.
Pana cand el a plecat cateva zile. Si eu l-am inselat. Cu cineva, nu conteaza din ce "ambient". Cineva care imi parea sexy si interesant, calm si sigur pe el, si pentru care imi reprimasem de la inceput orice gand. Eu, femeia cuminte. Si care acum.. s-a lasat dusa de val. A iesit din pijamale si miros de tocana, s-a imbracat sexy, s-a aranjat, si-a pus tocuri inalte, a dat pe gat un paharel (ca-n filme ) si.. s-a trezit la el. Si a decurs minunat. Si au fost multe orgasme. Si a simtit ca intinereste si ca traieste. Fara sentimente, fara regrete.. A fost o doza de redbull bauta cu nesat. Acasa, lucrurile la fel. Doar ca acum, zambesc strengareste si.. nu-mi mai pasa. Nu ma mai supar. Sunt linistita. Am unde sa imi refugiez gandurile acum, si nu, nu iar in lacrimi.
Am gresit? E gresit sa "salvezi" tensiunea din casa prin eliberarea in alta parte? E gresit sa imi doresc sa repet aceasta eliberare la un moment dat, daca sunt sigura pe mine si nu devine obisnuinta?
Criticati-ma, laudati-ma, intrebati-ma... Vreau sa stiu, pentru ca nu pot vb astfel de lucruri cu nimeni cunoscut. Nu as risca o "scurgere de informatii", mi-ar fi teama de reactie, totusi...
Multumesc ca "m-ati" citit pana la sfarsit.

pt tine zici ca a functionat???
steffy91
Postat pe 14 Octombrie 2011 12:27
De la: maimai_no1, la data 2011-10-13 00:54:34Aventura merge ... in sine, caci "naravul din fire n-are lecuire!" Scuzele si juramintele sunt doar ingrediente.
nu se referea la aventura tv,mai,mai,nr. 1
Indiana_Jones
Postat pe 14 Octombrie 2011 12:31
merge la fix un red bull
N0_name
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:10
De la: N0_name, la data 2011-10-14 16:10:07merge la fix un red bull



sã nu te sui pe pereþi, dupã ....
the_same_contesina
Postat pe 14 Octombrie 2011 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
durerea la pierderea virginitatii 206 De la: FairLight 5 Noiembrie 2014 22:26
eu leu, el rac 2 De la: ik22 28 Iulie 2010 04:28
va place tatuajul din poza mea de la avatar?Comentarii la poza,va rog. 20 De la: Pudika416607 6 Septembrie 2011 07:20
când nu mai pofteºti......ce e de fãcut? 29 De la: dark_eye 7 Februarie 2011 22:11
eu rac el gemenii 31 De la: mady_puppy 9 Noiembrie 2011 09:10