Setari Cookie-uri

cum sa l fac sa inteleaga ca nu e bine?

buna.am si eu o mica problema care nu reusesc sa o rezolv.Am un prieten de 2 ani pe care il iubesc enorm de mult si el ma iubeste pe mine,am avut parte de multe clipe frumoase dar si de unele mai putin frumoase.Am trecut prin multe impreuna si impreuna am avut si un copil la care a trebuit sa renunt acum o luna.De cand am renuntat la acel copil pt noi nu mai exista nici o atractie adik ce l putin pt el nu mai este cum era.Vorbeste cum are el chef uneori imi vb foarte urat si ma deranjeaza dar acum o sapt mi a zis si pa.Eu il iubesc enorm de mult si as face orice pentru el dar vreau sa l fas sa si dea el seama ca greseste ca nu e bine cf si cum se comporta..:( am o zi de cand nu am mai vb cu el la telefon si se pare ca nici el nu a dat nici un semn pana acum desi este foarte orgolios si vrea sa para indiferent eu stiu ca el nu este asa..ce sa fac??cum sa procedez cu el??plz:(:*
iubiremica
Postat pe 27 Iunie 2011 23:00
De la: iubiremica, la data 2011-06-27 23:00:51buna.am si eu o mica problema care nu reusesc sa o rezolv.Am un prieten de 2 ani pe care il iubesc enorm de mult si el ma iubeste pe mine,am avut parte de multe clipe frumoase dar si de unele mai putin frumoase.Am trecut prin multe impreuna si impreuna am avut si un copil la care a trebuit sa renunt acum o luna.De cand am renuntat la acel copil pt noi nu mai exista nici o atractie adik ce l putin pt el nu mai este cum era.Vorbeste cum are el chef uneori imi vb foarte urat si ma deranjeaza dar acum o sapt mi a zis si pa.Eu il iubesc enorm de mult si as face orice pentru el dar vreau sa l fas sa si dea el seama ca greseste ca nu e bine cf si cum se comporta..:( am o zi de cand nu am mai vb cu el la telefon si se pare ca nici el nu a dat nici un semn pana acum desi este foarte orgolios si vrea sa para indiferent eu stiu ca el nu este asa..ce sa fac??cum sa procedez cu el??plz:(:*


Ai doar 17 ani, la varsta asta relatiile nu dureaza. Daca si el are tot varsta ta, e clar ca e imatur... Eu cred ca te-ai cam grabit sa intri in viata, si trebuia sa mai "copilaresti". Esti abia o adolescenta si deja ai un avort la activ. Ce-o sa faci la 25 de ani? "el nu a dat nici un semn pana acum desi este foarte orgolios si vrea sa para indiferent eu stiu ca el nu este asa.." Serios, tu chiar crezi chestia asta? Ca o face doar pe durul dar in realitate e bland ca un mielusel? Iti spun eu, daca parte indiferent...chiar nu ii pasa de tine!!
Micaell
Postat pe 28 Iunie 2011 08:59
Ai facut un pacat capital, avortul. Si nu doar ca iti va dauna relatiei, care se va stinge, dar vei plati scump toata viata. Un copil nu se omoara ca orice animal.
Eva32
Postat pe 2 Iulie 2011 02:34
esti inca mica si nu ar trebui sa te plafonezi la atata...daca dupa 2 ani el a considerat ca asa se rezolva,inseamna ca nu se merita...daca tot ai inceput viata sexuala,nu poti sa folosesti metode contraceptive..sunt atatea...de ce sa treci printr-un avort care mai tarziu s-ar putea sa-ti cauzeze probleme si sa risti sa ai complicatii???de ce nu va ganditi si la consecinte atunci cand va apucati de ceva???
foxyy_ladyy69
Postat pe 2 Iulie 2011 14:37
In primul rand eu unu te dispretuiesc enorm pentru ca ai facut avort, nu meriti sa traiesti!Te-ai nascut dintr-o greseala!
In al 2 lea rand sa revenim la problema in caz ca ai facut avort fara sa stie si lai pus in fatza faptului implinit e normal sa nu vrea sa te mai vada.Daca ati facut acest lucru de comun acord e clar ca acest copil la facut sa inteleaga ca nu e locul lui langa tine. Sa mentionzi cati ani are prietenu tau.
Cat despre metodele contraceptive care nu le-au folosit e simplu sa iti dai seama.
S-a facut seara au fost cuprinsi de focul pasiuni, ea era toata uda el era tot incordat si hopa ca a intrat in ea. de unde sa iei protectie la ora aia, asa ca au zis o sa se duca maine sa ia pastila de a doua zi insa ia fost rusine. si uite asa ai ucis un inger!
Si el are vina ca nu a stiut sa se termine afara!
caddy21
Postat pe 3 Iulie 2011 12:35
De la: caddy21, la data 2011-07-03 12:35:33In primul rand eu unu te dispretuiesc enorm pentru ca ai facut avort, nu meriti sa traiesti!Te-ai nascut dintr-o greseala!
In al 2 lea rand sa revenim la problema in caz ca ai facut avort fara sa stie si lai pus in fatza faptului implinit e normal sa nu vrea sa te mai vada.Daca ati facut acest lucru de comun acord e clar ca acest copil la facut sa inteleaga ca nu e locul lui langa tine. Sa mentionzi cati ani are prietenu tau.
Cat despre metodele contraceptive care nu le-au folosit e simplu sa iti dai seama.
S-a facut seara au fost cuprinsi de focul pasiuni, ea era toata uda el era tot incordat si hopa ca a intrat in ea. de unde sa iei protectie la ora aia, asa ca au zis o sa se duca maine sa ia pastila de a doua zi insa ia fost rusine. si uite asa ai ucis un inger!
Si el are vina ca nu a stiut sa se termine afara!


Pentru ca din toata problema asta ... e important ca el nu a terminat afara. Si mai ales, pentru tine a termina afara sarcina.
thegirlnextdoor
Postat pe 3 Iulie 2011 20:43
De la: thegirlnextdoor, la data 2011-07-03 20:43:29
De la: caddy21, la data 2011-07-03 12:35:33In primul rand eu unu te dispretuiesc enorm pentru ca ai facut avort, nu meriti sa traiesti!Te-ai nascut dintr-o greseala!
In al 2 lea rand sa revenim la problema in caz ca ai facut avort fara sa stie si lai pus in fatza faptului implinit e normal sa nu vrea sa te mai vada.Daca ati facut acest lucru de comun acord e clar ca acest copil la facut sa inteleaga ca nu e locul lui langa tine. Sa mentionzi cati ani are prietenu tau.
Cat despre metodele contraceptive care nu le-au folosit e simplu sa iti dai seama.
S-a facut seara au fost cuprinsi de focul pasiuni, ea era toata uda el era tot incordat si hopa ca a intrat in ea. de unde sa iei protectie la ora aia, asa ca au zis o sa se duca maine sa ia pastila de a doua zi insa ia fost rusine. si uite asa ai ucis un inger!
Si el are vina ca nu a stiut sa se termine afara!


Pentru ca din toata problema asta ... e important ca el nu a terminat afara. Si mai ales, pentru tine a termina afara sarcina.


Pentru ca din toata problema asta ... e important ca el nu a terminat afara. Si mai ales, pentru tine a termina afara = sarcina.
thegirlnextdoor
Postat pe 3 Iulie 2011 20:44
Nu trebuie sa judecam p nimeni pt alegerile lor ...fiecare om greseste ...important e sa nu s mai repete ...iar cat despre iubitul tau ...e un mare magar ...PUNCT
frenchiegirl
Postat pe 4 Iulie 2011 13:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna seara 4 De la: ella_c 26 Februarie 2009 19:48
cum vedeti voi??? 3 De la: luckyyyLuke 2 Martie 2009 18:10
de ce unele persoane sunt dependente de parinti si cum poti sa schimbi acest lucru 63 De la: Barbie30 15 Octombrie 2010 11:05
nevoia de afectiune 4 De la: dana_mv 8 Februarie 2009 15:29
Despre familie si diferenta de varsta intr-un cuplu!!! 5 De la: Chrys4Angel 16 Mai 2009 09:17