Setari Cookie-uri

mai exista ceva intre noi?

Buna , fetelor. Am mare nevoie de ajutorul vostru. Am o prietenie care dureaza de 4 ani, si de vreo 8 luni contactele noastre s-au rarit foarte mult. Daca ii trimit mesaj imi raspunde, daca nu , trec zile in sir fara sa imi dea vreun semn. Nu stiu in ce faza ne aflam cu prietenia , ca evita orice fel de discutie deschisa in vederea clarificarii daca mai sintem impreuna sau nu. Problemele au inceput de anul trecut cind am renovat apartamentul si a crezut ca ma bazez financiar pe el. Ceea ce nu era adevarat. De atunci s-a rupt ceva. Nici macar nu m-a intrebat cum arata dupa renovare !!. Voi ce spuneti? Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.
Angel_spirit
Postat pe 3 Iulie 2011 08:41
De la: Angel_spirit, la data 2011-07-03 08:41:29Buna , fetelor. Am mare nevoie de ajutorul vostru. Am o prietenie care dureaza de 4 ani, si de vreo 8 luni contactele noastre s-au rarit foarte mult. Daca ii trimit mesaj imi raspunde, daca nu , trec zile in sir fara sa imi dea vreun semn. Nu stiu in ce faza ne aflam cu prietenia , ca evita orice fel de discutie deschisa in vederea clarificarii daca mai sintem impreuna sau nu. Problemele au inceput de anul trecut cind am renovat apartamentul si a crezut ca ma bazez financiar pe el. Ceea ce nu era adevarat. De atunci s-a rupt ceva. Nici macar nu m-a intrebat cum arata dupa renovare !!. Voi ce spuneti? Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.

ce sa spunem? e clar ca relatia nu mai exista,punct.
barbatii sunt uneori prea lasi sa spuna adio sau,ma rog,sa-ti dea de inteles asta. dar totusi,sunt 8 luni in care trebuia sa-ti dai seama ca nu mai e mare lucru intre voi.
daca tot ai casa renovata,renoveaza-ti si viata. n-o sa-i cersesti acum atentia, doar pentru ca va leaga niste ani.
ego71
Postat pe 3 Iulie 2011 08:48
De la: Angel_spirit, la data 2011-07-03 08:41:29Buna , fetelor. Am mare nevoie de ajutorul vostru. Am o prietenie care dureaza de 4 ani, si de vreo 8 luni contactele noastre s-au rarit foarte mult. Daca ii trimit mesaj imi raspunde, daca nu , trec zile in sir fara sa imi dea vreun semn. Nu stiu in ce faza ne aflam cu prietenia , ca evita orice fel de discutie deschisa in vederea clarificarii daca mai sintem impreuna sau nu. Problemele au inceput de anul trecut cind am renovat apartamentul si a crezut ca ma bazez financiar pe el. Ceea ce nu era adevarat. De atunci s-a rupt ceva. Nici macar nu m-a intrebat cum arata dupa renovare !!. Voi ce spuneti? Multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre.


Ei fas, mi se pare normal ca partenerul sa te sprijine atunci cand ai nevoie de ceva... Si tu daca ai avea posibilitati financiare l-ai ajuta pe el, nu? Asta e doar un pretext... In realitate e clar ca s-a plictisit de relatie si probabil isi cauta pe altcineva. Nu-ti spune direct asta, pt ca probabil te tine drept roata de rezerva in caz ca nu-i pica nimeni in plasa. Doar de, are si el nevoi sexuale... Lasa-l in pace si cauta-ti pe altul.
Micaell
Postat pe 3 Iulie 2011 09:00
multumesc pentru sfat. o sa tin cont de cele spuse de tine.
Angel_spirit
Postat pe 7 Iulie 2011 22:43
De la: Angel_spirit, la data 2011-07-07 22:43:27multumesc pentru sfat. o sa tin cont de cele spuse de tine.


ma gandesc ca la 46 de ani contactele ar trebui sa fie mai dese de de 8 luni mai ales ca nu sunteti casatoriti ca sa se fi instalat o rutina sau plictiseala
pickard
Postat pe 7 Iulie 2011 23:03
De la: pickard, la data 2011-07-07 23:03:53
De la: Angel_spirit, la data 2011-07-07 22:43:27multumesc pentru sfat. o sa tin cont de cele spuse de tine.


ma gandesc ca la 46 de ani contactele ar trebui sa fie mai dese de de 8 luni mai ales ca nu sunteti casatoriti ca sa se fi instalat o rutina sau plictiseala


opreste-te cocardel, nu mai gandi.
uliu
Postat pe 7 Iulie 2011 23:07
Te asteapta pe tine sa ii spui sa va despartiti,el este prea indiferent sa`i pese.
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 11:12
ca*
Elyaa
Postat pe 8 Iulie 2011 11:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prieteni sau iubiti.... 16 De la: ocsa 15 Octombrie 2009 16:10
Ce ar trebui sa fac ? astept un sfat .... 17 De la: kudika195501 23 Noiembrie 2010 00:12
Oare? 8 De la: Broscaru 19 Ianuarie 2012 13:15
De ce tot timpul ne place sa sarim din lac in put? 77 De la: oana84onutza 22 Ianuarie 2010 19:20
E timid...oare ma place,dar nu are curaj sa imi spuna? 27 De la: Ame_ly 29 Martie 2011 22:11