Setari Cookie-uri

un mic sfat va rog :sml-ashamed0001: sunt confuza...

Fetelor...nu stiu ce e cu mine...ori sunt eu nebuna..ori el . Suntem impreuna de 3 ani si la inceput ...logic... el era cel care se comporta exemplar. Nu mi-a placut extraordinar dar m-a facut sa ma atasez de el cu timpul, prin comportamentul sau...si am ajuns sa il iubesc. Cu timpul insa..pe la mijlocul relatiei..a inceput cu un anturaj cam dubios si s-a indepartat de mine. simteam cum se raceste si bineinteles ca am incercat sa face ceva...si uite asa din fata de gheata am devenit o proasta dupa parerea mea si am inceput sa trag de relatia asta singura...cred.. certuri...certuri..certuri...pana la urma un sir imens de despartiri in care eu luam decizia ...iar el se intorcea de fiecare data la mine bocind is bla bla bla....de fiecare data am iertat dar nu am uitat...si bineinteles...reprosuri...si mi se pare ca de fecare data era bun o anumita perioada de timp dupa care iar se schimba...acum am stat despartiti cam o luna...timp in care el a stat cu mai multe si eu la fel. a fost cea mai lunga despartire si pana la urma m-a sunat de ziua mea si cu motivul acesta au inceput iar discutiile. am incercat sa ma tin tare dar pana la urma am cedat. a mers totul perfect...pana cand... mi-am amintit eu ca mi-a facut o faza mai demult si a plecat in club fara mine...m-a mintit...mi-am amintit iar ca a incercat sa ma insele ( a vb cu o tipa la tel si o dadea in vrajeli...eram impreuna)...am trecut peste astea atunci...pt ca mi-a demonstrat de atatea ori ca ma iubeste...dar totusi...cand mi-am amintit....am simtit nevoia sa o fac si eu si am iesit in club fara sa stie si a aflat...de atunci...cam apx o saptamana mi se pare putin schimbat...si stiu ca din cauza ca familia lui il influienteaza mult...ca sune eu o fata a si ca imi bat joc de el....adevarul e ca eu sunt orgolioaaaaaasa maxim...si el nu e....dar totusi....ar trebui sa se gandeasca ca si el a gresit inainte...si sa nu faca acum pe durul, nu? nu stiu cum sa reactionez acum...eu sunt victima acum sau eu sunt aia rea...da-ti si voi o parere....
unusual_bad_girl
Postat pe 8 Iulie 2011 00:58
Uite o parere.
Valentina90
Postat pe 8 Iulie 2011 01:01
Pentru cei care au chef sa-si bata joc sau sa scrie aiurea... get a life people!!!! pt ce dracu aveti rabdare sa cititi si apoi sa va bateti joc? ! nu va inteleg...oameni cu nevoi...

celor care au totusi bunul simt sa dea un raspuns concret si la subiect...multumesc
unusual_bad_girl
Postat pe 8 Iulie 2011 01:56
....ce concret domnisoara?!
Noi suntem in masura sa-ti dam sfaturi de care tu sa tii seama?
Ce sfaturi concrete ai vrea?
Sa-ti zicem sa tii de o relatie care nu merge?
Un singur sfat poti sa-ti dau, intr-o relatie nu merge cu orgolii, asta de nicio parte, sa fie clar.
Daca niciunul nu mai lasa de la el, ia-ti gandul. Oamenii astia nu au cum sa traiasca in doi.
Insa un lucru este cert, o relatie se cladeste pe incredere, toleranta si idei comune. Daca nu aveti aceleasi teluri pentru viitor, cu " bal, bla " ( ca sa te citez) si plansete pe la usi nu faceti nimic.
Pentru a te obisnui cu un om in preajma, fie femeie, fie barbat trebuie timp si rabdare, trebuie sa-i intelegi dorintele, sa comunici.
Atata timp cat unul din cluplu incearca sa-l modeleze pe celalalt dupa " chipul si asemanarea lui" ( ca sa zic asa, adica sa-l formeze cam cum ar vedea el/ ea, omul perfect)... nu tine.
Caracterul si principiile unui om se formeaza pana la o anumita varsta.( frageda).......restul sunt minciuni ( ma refer la : lasa ca o sa ma schimb, lasa ca ne vom intelege, lasa ca o sa fie bine, asa nu merge)

Asa ca stimabilo, concluziile le tragi singura, tu stii ce probleme ai acolo......real.
Succes!
stem_29
Postat pe 8 Iulie 2011 09:07
bitch aia nu e poza ta nu mai copia poze de pe internet
animallover
Postat pe 8 Iulie 2011 09:13
stii ce nu inteleg eu? de ce te mai tii de aceasta realtie si de ce tii si cu dintii de el daca tot ti-a gresit si daca tot v-ati despartit si impacat si tot asa....cat o sa o tii asa? toata viata? va veni un moment in care iti vei dori sa termini cu chestiile astea pentru ca pur si simplu ai obosit...crede-ma....sfatul meu sincer e sa iti vezi de viata ta in continuare fara el...consider ca e mai bine asa....o relatie in care exista neincredere, reprosuri, scoateri de ochi si tot acest tacam nu va tine mult...iti spun asta din experienta proprie...si eu sunt orgolioasa si cand cineva imi greseste il iert dar nu uit iar apoi abia astept momentul sa ii platesc cu aceeasi moneda...revenind la tine...nu incerca sa stai cu o persoana doar din obisnuinta si pentru ca te-ai atasat de el...e greu la inceput dar e mai bine sa tai raul din radacina pentru ca apoi va fi mult mai rau, crede-ma. te pup
crisu_crisutza
Postat pe 8 Iulie 2011 10:02
Eu cred ca tu tot tragi de o relatie care nu pare sa functioneze... Tie chiar iti place sa stai asa, in certuri si neintelegeri...? Mie nu mi se pare ca o sa ai o viata prea linistita alaturi de iubitul actual... Poate ca ar trebui sa gasesti o persoana cu care sa te intelegi si care sa te completeze.
Micaell
Postat pe 8 Iulie 2011 10:38
De la: unusual_bad_girl, la data 2011-07-08 01:56:09Pentru cei care au chef sa-si bata joc sau sa scrie aiurea... get a life people!!!! pt ce dracu aveti rabdare sa cititi si apoi sa va bateti joc? ! nu va inteleg...oameni cu nevoi...

celor care au totusi bunul simt sa dea un raspuns concret si la subiect...multumesc


Ooo, usurel ca-ti cumpar lant.
dezlantuito
Valentina90
Postat pe 8 Iulie 2011 11:39
Hello
parerea mea este ca nici unul dintre voi nu sunteti pregatiti pentru o relatie serioasa , nu stiu ce varsta aveti dar observ ca inca aveti nevoie sa incercati si cu alte persoane....in concluzie cel mai bine e sa va despartiti acum...
monik21
Postat pe 8 Iulie 2011 17:00
De la: unusual_bad_girl, la data 2011-07-08 00:58:18 nu stiu cum sa reactionez acum...eu sunt victima acum sau eu sunt aia rea...da-ti si voi o parere....


esti o victima rea.
uliu
Postat pe 8 Iulie 2011 17:30
adica tu esti ce aorgolioasa,el e cel care se intoarce si ai pretentia sa fii victima???? normal k si el se satura si vrea altceva,daca tu nu stii sa te comporti cu el....incetati cu certurile si incercati sa va intelegei bine caci nu veti rezolva nimic in stilul asta.... si incearca si tu sa te schimbi
steffy91
Postat pe 8 Iulie 2011 17:36
O relatie in care ambii mint si si fac orgolii nu o sa mearga niciodata...si tu si el mintindu va mereu nu veti ajunge nicaieri in felul asta.Mai bine te desparti acum de cat sa o continuati asa
Luyz_Maria_1
Postat pe 8 Iulie 2011 19:56
De la: unusual_bad_girl, la data 2011-07-08 00:58:18 acum am stat despartiti cam o luna...timp in care el a stat cu mai multe si eu la fel.

asta-i cea mai tare faza ever restul e cancan
miss_darine
Postat pe 8 Iulie 2011 20:48
hei stupid...normal ca nu e poza mea...stie toata lumea ca e poza luata de pe net ...te-ai gandit ca nu imi place sa ma "afisez" asa oriunde? arata-ti tu muschii si poate poate agati ceva...vreo creanga poate..
unusual_bad_girl
Postat pe 9 Iulie 2011 00:33
pentru animallover
unusual_bad_girl
Postat pe 9 Iulie 2011 00:34
De la: miss_darine, la data 2011-07-08 20:48:24
De la: unusual_bad_girl, la data 2011-07-08 00:58:18 acum am stat despartiti cam o luna...timp in care el a stat cu mai multe si eu la fel.

asta-i cea mai tare faza ever restul e cancan

steffy91
Postat pe 9 Iulie 2011 10:54
pentru ca o relatie sa mearga, daca unul a gresit, nu e indeajuns sa ierti, trebuie sa si uiti. vezi si tu acuma, singura ai zis ca va mergea bine, dar ti-ai amintit ca el ti-a gresit si a mers in club fara tine, si tu hopa te-ai razbunat. nu inteleg de ce oamenii nu comunica deschis si sincer unii cu altii, ca asa poti sa stai si 50 de ani cu o persoana si crezi ca o cunosti, cand de fapt intre voi nu exista comunicare. cu certurile si bocetele nu rezolvati nimic, cu razbunarea nici atat. lasa-ti orgoliile si incearca sa lamuresti problema, spune-i ce te deranjeaza la el si el daca chiar tine la tine o sa aiba bunavointa sa nu mai calce stramb. si incearca sa te schimbi si tu, poate nici lui nu-i plac multe lucruri la tine, discutati despre asta
froufrou
Postat pe 9 Iulie 2011 14:00
Cred ca ti-a ajuns "relatia" asta ...de acum incolo nu poate decat sa va faca rau la amandoi...
kudika113182
Postat pe 9 Iulie 2011 14:55
crede-ma pe cuvant...relatia nu va mai merge...nu faci acum altceva decat sa te amagesti...incearca sa treci peste,sa iti gasesti alte activitati care sa iti ocupe timpul,sa iesi sa te distrezi si sa cunosti astfel noi persoane...timpul va rezolva totul.
d_soara_Criss
Postat pe 10 Iulie 2011 12:47
te -ai simtit mai bine ca i-ai intors-o cu aceeasi moneda?? razbunarea nu e buna nicicand, daramite intr-o relatie...nu provoaca decat suferinta ..ceea ce este intre voi..nu cred ca e iubire..sincer..timpul in care ati stat despartiti, acea luna de zile..trebuia sa vi-o acordati gandindu-va la relatia voastra, daca s-ar mai putea face ceva..dar voi ati sarit in bratele mai multor persoane.."ati avut multe si multi"...... cat de multi poti sa ai intr-o luna totusi?? e cam aiurea faza asta..da ma rog..voi stiti...
ca sa nu mai zic ca din moment ce exista certuri frecvent reprosurile, neincrederea + razbunarea..e clar..nush ce se mai poate repara....nu o sa se schimbe nimik intre voi...relatia nu o sa mearga spre bine..
parerea mea este ca aceasta relatie este consumata demult..
ina85
Postat pe 10 Iulie 2011 15:25
e bine si nu e bine sa fi orgolioasa dar tu vei avea de pierdut i-ti spun pe propia piele am iubit pe cineva am avut incredere orbeste si drept rasplata a infipt cutitu pe la spate nu sa terminat lumea
kudika412438
Postat pe 10 Iulie 2011 20:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pot rezista impreuna doi oameni diferiti? 24 De la: ltlmonkey 26 Mai 2009 17:39
iubire imposibila 21 De la: MaraDonna 23 Septembrie 2009 23:17
sa lupt?sau sa renut? 30 De la: dee_bee 27 Iulie 2009 20:21
Relatie imposibila sau nu? 2 De la: kudika_26380 27 Martie 2016 13:26
Help :(((( 38 De la: dalimi 28 Iulie 2009 14:49