Setari Cookie-uri

Embolizare uterina

Am fost embolizata acum trei ani - ajunsesem la anemie severa, cu cel mai mare fibrom de mai mult de 6 cm si inca muuulti altii mai mici.
Acum sunt bine.

Va pot raspunde la unele intrebari.
kabbalist
Postat pe 14 Iulie 2011 19:49
Vreau sa stiu ce varsta ai si dupa cat timp de la aparitie ai apelat la embolizare. Si daca imi poti spune in ce oras ai avut interventia si cat te-a costat.
Multa sanatate in continuare
cristina_to_sinergia
Postat pe 26 Iulie 2011 13:01
Eu am trecut prin experienta embolizarii si nu cred ca exagerez spunand ca mi-a schimbat viata. Initial doctorita la care obisnuiam sa merg mi'a spus de histerectomie si mi'a spus de asemenea si care sunt consecintele acesteia. Chiar daca nu vroiam sa fac un copil in viitorul apropiat, mi se prea totusi sumbra ideea. Despre embolizare, nu auzisem inainte, dar o prietena de-a mea, medic rezident mi-a povestit ca doctorul rares nechifor face astfel de interventii. Au trecut deja 7 luni de cand eu am facut embolizarea si sunt insarcinata in 2 luni, cu toate ca asta depasea toate planurile mele....deci se poate....
kudika414156
Postat pe 27 Iulie 2011 01:56
De la: kudika414156, la data 2011-07-27 01:56:56Eu am trecut prin experienta embolizarii si nu cred ca exagerez spunand ca mi-a schimbat viata. Initial doctorita la care obisnuiam sa merg mi'a spus de histerectomie si mi'a spus de asemenea si care sunt consecintele acesteia. Chiar daca nu vroiam sa fac un copil in viitorul apropiat, mi se prea totusi sumbra ideea. Despre embolizare, nu auzisem inainte, dar o prietena de-a mea, medic rezident mi-a povestit ca doctorul rares nechifor face astfel de interventii. Au trecut deja 7 luni de cand eu am facut embolizarea si sunt insarcinata in 2 luni, cu toate ca asta depasea toate planurile mele....deci se poate....
felicitari
si... sanatate!
kabbalist
Postat pe 27 Iulie 2011 09:23
De la: cristina_to_sinergia, la data 2011-07-26 13:01:46Vreau sa stiu ce varsta ai si dupa cat timp de la aparitie ai apelat la embolizare. Si daca imi poti spune in ce oras ai avut interventia si cat te-a costat.
Multa sanatate in continuare


am 43 de ani

am aflat de multele mele fibroame la 33 de ani cand am facut prima ecografie
aveam nodulul cel mai mare cam de 3 cm
de la inceput mi s-a spus : histerectomie!

am refuzat si miomectomia (extirparea nodulului mare)

nodulii au crescut, uterul a crescut, fierul a scazut...

la 40 de ani am ajuns la spitalul municipal (Bucuresti) cu o hemoragie puternica
medicul ginecolog mi-a spus ca trebuie miomectomie dar ca ma programeaza mai intai la embolizare
ca sa nu sangerez mult in timpul operatiei

doctorita de la embolizare mi-a spus sa aman miomectomia ca poate nu mai este nevoie

au trecut trei ani si inca nu e nevoie
kabbalist
Postat pe 27 Iulie 2011 09:42
Eu am fost de curand la consultatie la domnul doctor Rares Nechifor, in cadrul spitalului Delta. Am inteles ca dansul face embolizari acolo acum. Arata incredibil de bine, nu iti da senzatia de spital absolut deloc. Mi-as fi dorit ca interventia mea sa se fi desfasurat acolo. Va recomand cu increde atat doctorul cat si spitalul. Faptul ca evolutia mea a fost atat de pozitiva ma face sa cred ca embolizarea fibromului uterin ar putea fi o solutie si pentru voi.
kudika414156
Postat pe 27 Iulie 2011 16:52
si cit te costa o embolizare?
say
Postat pe 6 August 2011 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un pic de ajutor....? 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:03
prima experienta sexuala 39 De la: tarot 10 Iunie 2010 18:26
interactiune 2 De la: alckimist 8 Noiembrie 2009 17:04
Aparatul epilator 26 De la: inimioara_magica 18 Noiembrie 2009 14:53
glande mamare 5 De la: lilivio 29 Ianuarie 2009 10:30